Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) san2000


san2000
tag

Nevetséges ez a 2 éves ciklus.
Talán ha nem lenne ilyen széles a Samsung termék palettája akkor talán tudna foglalkozni a supportal is.
Mondjuk én maradok az iOS-nél ahol 4-5 éves támogatás van.

(#2) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Érdekes a lista. Az A8 (2018) 7-tel rajtolt és rajta van. Az S8/Note8 is, azok pedig nem.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#3) Almonen


Almonen
aktív tag

Szolgáltatói rommal érkezett S10+-esem, az lesz hogy XEH rom széria megkapta már rég mire hozzánk is eljut a 10-es :(

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

S8: Nougattal jelent meg. Lett rá Oreo és Pie. Hogy jobb lett-e tőle, passz. Nekem tetszik a One UI, de egyesek szerint jobban merül (amúgy sem volt egy üzemidőbajnok).
A7: az Pie jó. Viszont a következővel (látom megkapja a Q-t) csak utána olvasás után fogom feltenni. Az automatikus frissítést a múlthéten kikapcsoltam. (A szeptemberi biztijavítás felrakása után.) A Samsunggal az a tapasztalatom, hogy nem érdemes túlzásokba esni az OS frissítésekkel. Egy elég, az rendszerint nem problémás.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) jacis


jacis
nagyúr

Ez a lista többet érne ha lenne mögötte egy dátum is. :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6) Mp3Pintyo válasza san2000 (#1) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Többek között ezért is próbálom most én is ki az iPhone 11-et. Már megrendeltem a sárga változatot. 9 év droid után furcsa lesz.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#7) #04430080 válasza san2000 (#1) üzenetére


#04430080
törölt tag

Semmi gondom a 2 éves ciklussal. 80-100k forintért teló megvesz, 2 év után 20-30-ért elad. És ismétlem.

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza san2000 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk sokat nem ér a 4-5 éves támogatás, ha a készülék előbb döglik ki a rendszer alól... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Akula válasza Graphics (#8) üzenetére


Akula
őstag

csakhogy nem döglik ki alóla, ha valaki vigyáz rá.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) #24536576 válasza jacis (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

A dátumot ne akard tudni. Én azt olvastam Sammobile-on, hogy a Note10 is csak jövőre kapja. 9es széria meg tavasszal. Szánalmas.

(#11) Graphics válasza Akula (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oh, na hát ezt szerintem pro és kontra lehetne napokig cáfolni :)

TE is tudod jól, bármennyi is vigyázunk bármilyen műszaki cikkre, előbb-utóbb a vége ugyanaz... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) whatwhatwhat válasza #04430080 (#7) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Akinek nincs szüksége csúcstelefonra, annak ez a legjobb módszer. Így mindig friss az operációs rendszer, mindig garanciás és mindig modern telefonod van. És még olcsó is.

Sokan csinálják azt, hogy vesznek egy iphone-t azért, hogy majd 4 évig megtartják. Aztán 1 év után már nincs garijuk, 3-400ezres telefonra kell vigyázniuk, aztán kb 3 év után azért már azon is érezni lehet a kort, és még anyagilag is rosszabbul járnak, főleg ha közben még össze is törik a telefont. Nem okos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13) #04430080 válasza whatwhatwhat (#12) üzenetére


#04430080
törölt tag

Volt iphoneom is (5s). Szépen lassult frissitésről frissítésre, ios 11 után inkább eladtam. Az én tapasztalatom az volt, hogy nem éri meg ez a módszer.

(#14) whatwhatwhat válasza #04430080 (#13) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Arról meg nem is beszélve, hogy szinte semmi új funkciót nem kapnak a régebbi iphone-ok a 3-4. frissítéssel. Vagy ha esetleg mégis kapnak valamit elvétve, akkor az olyan ami az androidvan évek óta benne volt. De hé! Legalább növetszik egy szám a beállítások alatt. Szóval mindenki boldog. :U

(#15) jacis válasza whatwhatwhat (#14) üzenetére


jacis
nagyúr

Az újak sem kapnak kb semmit évek óta. Gyakorlatilag az iOS áll egy helyben évek óta.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) whatwhatwhat válasza jacis (#15) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem mertem az újakról nyilatkozni, mert csak 6-ossal van személyes tapasztalatom. De erősen sejtettem, hogy ez a helyzet.
Dehát ez kell a népnek, inkább egy olyan rendszer, ami hiányos legalább mindig frissül, mint egy rendszer ami alapból funkciógazdag és (az utóbbi pár évben már) ugyanolyan stabil, de fele annyi ideig kap frissítést.
Egyébként ez ugyanúgy igaz valamilyen szinten a gyári androidra is(pixel), az is tovább frissül mint 2 év, de később kerülnek bele funkciók. Mégis az van mindig éltetve egy samsunggal szemben pl, miközben legjobban tőlük veszik át a funkciókat.

(#17) san2000


san2000
tag

Hát eldobom az agyam.
A végén még bealítjátok ,hogy milyen fasza, hogy a Samsung csak 2x frissít az Apple képest aki meg akár 4-5x egy terméknél.
Meg hogy az iOS toporog az Android meg minden benne van már rég.
Ez aztán a teljesítmény

(#18) #24536576 válasza san2000 (#17) üzenetére


#24536576
törölt tag

Fáj az igazság?

(#19) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Ezek szerint a huawei előrébb jár már csak azért is mert megvannak a dátumok. P30 széria pl október, utánna november a mate 20 széria. A többi csak jövőre.

Huawei P30

(#20) janeszgol válasza #24536576 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung mindig ezt csinálja. Megvárja a legújabb OS-sel a legújabb S-szériát (ami ma már a fő szériája).

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) whatwhatwhat válasza san2000 (#17) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Én legalább írtam érveket. De szívesen meghallgatom a tieidet is, ha nem értesz egyet. :)
Egyébként egy szóval sem írtam, hogy jó, vagy jobb, hogy nem frissít a samsung. Azt próbáltam kifejezni, hogy én sokkal inkább választom a 2 frissítést úgy hogy egy funkciógazdag rendszerem van, mint 4 frissítést, úgy hogy a 4. után is funkciószegény a rendszer. De nagyon sajnálom, hogy félreérthetően fogalmaztam.
És igen, nagyon örülnék, ha ugyanilyen jó rendszert kapnék a google-samsung párostól, mint most, csak dupla ennyi főverzió frissítéssel. :R
De ha választani kell a mostani tendenciák alapján... Hát nekem egyértelmű melyik a jobb. De ez az én véleményem. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) san2000 válasza #24536576 (#18) üzenetére


san2000
tag

Nem az igazság fáj hanem a hülyeségetek.

Nyomkodjátok a fos androidot 2 évig utána meg kukázátok.
Mit érdekel engem.

Csak megkérdezem, hogy mondjuk a rendszer szintű dark mode melyik oprendszerbe mikor jelent meg?
az ios-be ma este 19:00-kor több száz millió telefonra egyszerre.
Rendszerszintre gondoltam.Gyári Op.rendszere nem témákra és nem főzött romokra.
Andoroidra mikor is lesz?

(#23) janeszgol válasza san2000 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyszerre. Mármint a boltokba kerülő Android Q telefonokkal egyszerre. Csak meg kell venni. :D
Ez olyan, mint egyszer valamelyik Sony topikban megjegyezte valaki, hogy a következő frissítés már a boltok polcain van. (Nem szó szerint írtam le.) :)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) whatwhatwhat válasza san2000 (#22) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Kevesebb, mint 1 hónap múlva jön a rendszerszintű dark mode. Szerintem ki tudjuk várni.
De elismerjük, ebben bizony most az apple nyert. Sőt, ha azt nézzük, hogy mikor kapja meg az S9-em, akkor már több hónapos lemaradásban leszek ennek az egy kiemelt funkciónak a tekintetében, (amit azért választottál, hogy úgy tüntesd fel, hogy az ios fejlettebb, miközben 50 másikat figyelmen kívül hagytál, ami az androidban van meg régóta és az ios-ben nincs) szóval megyek is és veszek egy iphonet erre az időre, csak hogy megnyugodj.

(#25) zizidor


zizidor
senior tag

Fel lehetne már hagyni ezzel az összehasonlítgatással, meg hogy melyik a jobb. Semmi értelme. Mindkettő jó, annak ellenére hogy vannak különbségek. Az is tök lényegtelen, hogy egy feature-t ki csinál meg előbb. Akinek ezen múlik milyen mobilt vesz, az is tud választani.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#26) juuzer válasza san2000 (#22) üzenetére


juuzer
addikt

Ti meg nyomogatjátok a fos iOS-eteket, amit nettó fogyatékosoknak fejlesztenek. Nabumm.

És még a szutyok "ecosystem" se indok, ami mára már csak egy nyamvadt iMessage-ból áll.

Szerintem felesleges ezt elkezdeni.

Menj vissza az Apple-homokozóba. Puszika. :)

Vamos a la playa.

(#27) csapoze válasza san2000 (#22) üzenetére


csapoze
csendes tag

Ha egy dark módot tudsz felhozni ios újításnak az elég szomorú :) Úgy tudom android 10-zel az is jön. Amúgy az előtted szólokat szerintem félre értetted, nem mondta senki, hogy szar az ios vagy az iphone. Amúgy a lényeg, hogy Te is 400ezret költesz telóra, csak négy évig megtartod, az androidos brigád nagy része is 400ezret költ telóra, csak 2 évente vesz egy csúcs modellt 200 ezerért.

(#28) gyurikabmx válasza san2000 (#22) üzenetére


gyurikabmx
csendes tag

Erre gondolsz? Ez már elég régóta meg van nálam, a Note 8 is tudta a One UI frissítés óta. Kicsit talán elfogult vagy...

(#29) whatwhatwhat válasza zizidor (#25) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem értem, mi a gond a hasonlítgatással. Ha nem hasonlítgatunk, akkor mi alapján vegyünk telefont? Amelyik közelebb van hozzám amikor bemegyek a boltba? Egyébként meg lehet kulturáltan is hasonlítgatni. És itt úgyérzem hogy kulturált emberek vannak, akik nem háborodnak fel egyszerű összehasonlításokon, nem káromkodnak és nem támadnak másokat. Legalábbis legtöbben, na. Mindig vannak kivételek. :U

(#30) Probert75 válasza san2000 (#22) üzenetére


Probert75
addikt

A samsungokon meg már hamarabb, mint az alap androidokon. A 9-es droidon már jött a dark mode a samsungokon, ami ez év február.

(#31) AS


AS
félisten

TAB S6? :)
Ez a lista még nem teljes.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#32) whatwhatwhat válasza Probert75 (#30) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Csak neki az nem elég rendszerszintű. Ő pontosan annyira rendszerszintűt szeretne, mint ami az iphone-okon van. Mindig és mindenkor pontosan azt, se többet, se kevesebbet! És pontosan akkor, amikor az apple odaadja azt a népnek, se előbb, se később!

(#33) zizidor válasza whatwhatwhat (#29) üzenetére


zizidor
senior tag

Bocs, pontatlan voltam. Nem az összehasonlítás a gáz, hanem ahhoz kapcsolódóan a saját választás istenítése és a másik fikázása.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#34) doooo válasza san2000 (#22) üzenetére


doooo
veterán

Lol... ennyi pofátlan baromságot összehozni... Fogjuk a tájékozatlanságra vsgy elég lesz a butaságra?

(#35) whatwhatwhat válasza zizidor (#33) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Hát én csak a saját érveimet tudom írni, más fejébe nem látok bele. Egyébként meg tudom, hogy vannak az iphone-nak is előnyei. Mármint én személy szerint nem tudok egyet se, de biztos hogy vannak! És nem bántok senkit azért, mert neki az jobb választás. :R

(#36) zizidor válasza whatwhatwhat (#35) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem neked volt címezve a hsz, csak annyira unalmas, hogy megjelenik egy hír a Samsung frissítési terveiről, és megint átmegy a téma Android - iOS szardobálásba.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#37) noro79 válasza Graphics (#8) üzenetére


noro79
tag

iPhone SE , 3 éves hibátlan

(#38) Probert75 válasza san2000 (#22) üzenetére


Probert75
addikt

2p:45mp-től Samsung dark mode!
A videó jan.25-én jelent meg. Szóval ne példálózz a dark mode-dal, mert a samsungon mindennél hamarabb volt ilyen opció. De témákkal még hamarabb használtam full fekete rendszert a samsung telefonjaimon. Az iOS akkor mennyivel is van lemaradva?!? Testreszabhatóóságban mindig is alul fog maradni.

(#39) #04430080 válasza zizidor (#36) üzenetére


#04430080
törölt tag

Mert egy ilyen hülyeséggel indul a topik.

(#40) arn


arn
félisten

Sajnos a frissebb ios verziok sokat nem ernek egy korabbi keszuleken, szinte azok teszik hasznalhatatlanna a telot. Hagynak inkabb a regit, es csak biztonsagi frissitest csinalnanak, de ez kenyelmetlen nekik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) Rinocerosz válasza san2000 (#22) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Az az igazság, hogy ezt kár volt felhoznod mert csak darabokra szednek. Mondjuk nekem itt van az s9+ alapból nem egy rossz telefon, de ha a frissítéseket nézzük akkor sajnos a felhasználót szemen szúrják. Megkapta az android 9.0 (one ui 1.0-t) ez szép dolog viszont az éjszakai mód vagy 4 hónappal később került bele, a bixby routinst még most sincs benne mert sajnos ez egy "elavult" telefon és csak a "s10" kiváltsága. (Tudom le lehet szedni nice lockban csak az akut kizabálja) Ami érdekes, hogy ezt nem a hardver miatt nem tudják beletenni hanem nem akarják.

Az iPhone-ba akkor nem kerül bele valamilyen funkció ha már hardveres oka van. Sajnos a galaxy s7 telefonom teljesen jól bírja mai napig csak ügye frissíteni már nem frissítették mert ügye "2 év".
Azzal példálózni, hogy az iPhone 5s már nem a legjobb hát ez tényleg így van, csak mondjuk a galaxy s5 már a lelkét kiköpi ha a telefonkönyv meg van nyitva nem még az s4.

Viszont a galxy s7 mai napig jól használható telefon amit lehetett volna még frissíteni és a hardvere is elég erős szóval elbírná a pie-t is. Az iPhone 7 frissül mai napig és jó is így mert nagyon jól használható már nem kopnak el a hardverek 2 év alatt mint régen.

(#42) janeszgol válasza zizidor (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Én mindkét platformot használom, sőt a WP-t is, és úton van egy BB Z3, csak a kíváncsiság miatt, de nem sorolnám negyediknek. Szóval én tuti nem fikázom. (Az igaz, hogy jelenleg csak a játékok miatt lett megint iOS eszközöm.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) doooo válasza Rinocerosz (#41) üzenetére


doooo
veterán

"csak mondjuk a galaxy s5 már a lelkét kiköpi ha a telefonkönyv meg van nyitva"
Ez konkrétan nem igaz, de mindegy is...

(#44) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha jól értem ezt a cikket, akkor októberben a béta jön S10-re és Note 10-re. Hiába, a Samsung (is) még mindig a régi. [link]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Rinocerosz válasza doooo (#43) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát mai napig használva van az s5 és bizony vannak bajok. A samsung internet például nagyon furán működik. A betöltött oldal egy része nem tölt be... csak ha rá frissítek vagy 2x.
Mikor kilépek valami alkalmazásból utána olyan lag van mikor lépek vissza a menübe, hogy nem igaz. (Talán ha nem a 6.0 lenne rajta)
Az s6 viszont gyönyörűen fut. Nem lag mentes, de szépen használható...
Az s7 pedig mai napig mint a kis villám olyan.
Csak ha frissítenék az szerintem nem ártana mert ezek a hardverek már nem avulnak el olyan gyorsan.

(#46) whatwhatwhat válasza doooo (#43) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Szerintem se, főleg hogy az egy gyári alkalmazás, még ha egy facebook lenne, akkor el is hinném. Egy gyári alkalmazásnak úgy kell működnie, mint amikor 1 napos volt a készükék, szerintem.
Ellenpéldaként egyébként felhoznék egy iphone 5-öt, ami szinte teljesen használhatatlan, rendkívül lassú(bár nem laggol, csak simán lassú), sok alkalmazás van amit nem enged telepíteni, mert túl régi rajta az ios, amit pedig enged azokban is vannak olyan funkciók amik egyszerűen már nem tudnak működni.
Szerintem ilyen régi telefonoknál már teljesen mind1, ami működik rajtuk az is fájdalom, ezen az alma logó sem segít.

(#47) Akula válasza Graphics (#11) üzenetére


Akula
őstag

nem vitázni akarok.
de most fogok karácsony körül lecserélni egy P10-est, mert frissítget, frissítget és egyre szarabb. alkalmazások nem indulnak, vagy fagynak. egyetlen karc sincs rajta, pedig betonozok, autót szerelek, ilyesmi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#48) Noukoum válasza san2000 (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Konkrétan április óta használom:) Ja várj te még most fogod elkezdeni?:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) Juhaszatti válasza san2000 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A support azért nem csak főverzióváltást jelent. Az S7 Edgere most nyáron is érkezett naprakész biztonsági frissítés, ami már 3,5 éves támogatást jelent. Azóta nem tudom jött-e új, mert továbbadtam, de nem kizárt.

(#50) bulikavagyok válasza Juhaszatti (#49) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem egy S7 a tartalék telefonom, minden hónapban jön rá a frissítés. Jelenleg augusztusi az Android bizt. javítási szintje. Vicces, h néha hamarabb jön meg arra, mint az S10-re. Tehát elég nagy tévedés az, h a Samu csak 2 évig frissíti a telefonjait.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.