Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) cucka válasza ddekany (#24) üzenetére


cucka
addikt

Viszont ez egy lényegében egy CMS + miegymás, amit ráadásul hosszú távon tovább fog nőni, ha jól értettem. Azért úgy már minimum, hogy rezeg a léc...
Dolgoztam már nagy php-s framework-ön, egyáltalán nem rezgett a léc. Php-ben is lehet normális minőségű kódot írni, csak akarni kell, meg persze valamennyire érteni hozzá.
A php rossz hírét főleg annak köszönheti, hogy nagyon könnyen hozzáférhető és rövid idő alatt össze lehet benne rakni egyszerű oldalakat - ez pedig vonzza a hozzá nem értő júzereket is, mert rendes programozási tudás nélkül is lehet vele boldogulni.

Hááát... szóval mikor a standard funkciók a hibát visszatérés értékkel jelzik, akkor részemről kapásból a viszont látásra. Tudom PHP 5 óta vannak exception-ok, azaz... 2004 óta. Húúúú!
Pedig sokszor nagyon hatékony ez az elgondolás. Amúgy a scirptnyelv jelleg miatt van ez így.

Aztán meg, úgy általában fel kéne már fogni a világnak, hogy orba-szájba dinamikus nyelvből (pl. PHP) nem viccess nagyobb API-kat meg úgy általában nagyobb kódbázist építeni.
Ez csak szándék kérdése. Az orrba-szájba dinamikusság miatt a legnagyobb probléma az, hogy fejlesztés során nem működik rendesen az automata kódkiegészítés, ezt leszámítva normálisan felépített rendszerben ez nem jelent gondot. (Plusz ne feledjük, az orrbaszájba dinamikusságnak vannak előnyös oldalai is). Ahogy már írtam, volt szerencsém nagyméretű, igen magas absztrakciós szintet megvalósító php-s framework-höz, egyáltalán nem nevezném rémálomnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.