Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Nagyon fejlődik a technika igazán,azért arra kíváncsi lennék,hogy mennyibe kerül egy szenzor.

duree54

(#2) zalchi válasza Duree (#1) üzenetére


zalchi
csendes tag

30

(#3) Male


Male
nagyúr

Ha csak egy ilyen nagyot csinálnak egy ostyából... akkor vajon miért nem használják ki az alakját, és csinálják kör alakúra? Amit "fotóznak" vele, az úgysem szögletes, a megjelenítés szintén nem gond... és így vagy nagyobb lehet a felbontás, vagy nagyobbak a pixelek.

(#4) Tonyius777


Tonyius777
tag

vajon hány mpx-es? és mit tud kihozni magából :)

Üdv:Tony

(#5) alienpapa


alienpapa
senior tag

elég fura egy ilyen hír a ph-n :B

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6) #65675776 válasza alienpapa (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért?

(#7) macikos válasza #65675776 (#6) üzenetére


macikos
addikt

Mert senkinek semmi köze nincs ehhez a hírhez. A cím félrevezető, mindenki digi kamerára gondol. Ezzel az erővel lehetne arról is írni, hogy XY gyár milyen új katódsugárcsövet fejlesztett ki a röntgengépébe.

Arról nem is beszélve, hogy elég szegényes tartalommal bír. Twitterre talán jóvolna.

(#8) #65675776 válasza macikos (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért félrevezető a cím? Hol szerepel benne, hogy hagyományos értelemben vett fényképezőgépbe kerül?

(#9) #95904256 válasza Tonyius777 (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

1280 x 1280 pixeles

(#10) #95904256 válasza Male (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ja igen, az eredeti cikkben azt is leírják, hogy miért nem kerek.
(University of Lincoln / Press & Media Information / Picture of "Dynamite")

Szóval azért nem kerek, mert négy ilyen szenzorral 2 x 2-es elrendezésben 25 x 25 cm-es kép is készíthető. Ráadásul 90 kép/s sebességgel.

(#11) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Már majdnem megkérdeztem, hogy vajon mekkora obi rajzolja ki... :DDD

(#12) buherton


buherton
őstag

"ahol nem ritkán lesz kitéve nagy röntgensugárzásnak"

Ezen jót nevettem ;] . Csak és kizárólag annak lesz kitéve... :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) #16939776 válasza buherton (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

valószínű hogy látható fényre teljesen "vak", kizárólag ionizáló sugárzást érzékel. nem kell "semmit" elé rakni ami a sugárzást is blokkolná.

Ez azért jó mert nagyon kicsi sugárdózis mellett lehet gyorsan kiértékelhető eredményt kapni.
:R :R :R

Van egy röntgen gépek telepítésével/üzemeltetéssel foglalkozó szakkönyvem 1970-ből, ott ilyen érzékelőt írnak le mint "A lehetséges fejlődési irány" :K

[ Szerkesztve ]

(#14) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Már kezdtem reménykedni, hogy valami szuper nagyformátumú fényképezőgép lesz belőle, legalább 100 Mpixel felbontással.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15) .mf válasza Bogyó bá' (#14) üzenetére


.mf
veterán

Én is hasonlón, pontosan azon, hogy a Hubble-nek mikor cserélték a szenzorát, úgy emlékszem, nincs betervezve most újabb... :))

Most akkor van egy nagyon nagy és nagyon gyors mammográfiás röntgen-szenzorunk. És? Holnap cikk a világ legnagyobb szikéjéről? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Male válasza #95904256 (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, így már érthető, hogy miért!

(#17) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Szuper cikk... Ezek után csak, és kifejezetten oda megyek mammográfiára, ahol ilyen gép dolgozik...
(igen, a férfiak is mennek néha mammográfiára... :) )

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#18) Zull válasza Bogyó bá' (#14) üzenetére


Zull
senior tag

Bár nem nagyformátum, de azért 120mpx
[Canon 120mpx apsh sensor]
APS-H-n azért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bírom, amikor hisztiznek páran, hogy nem ide való... Olyanról, hogy érdekesség, nem hallottak? Gyak. igazán hűdenagy hírek a PH-n nem is szoktak lenni, ami világrengető lenne.
Nekem az nem hír, hogy a xxxx gyártó kihozott egy laptopot, ami abban különbözik az alapszériától, hogy piros. De ha belekatintok, akkor sem pattogok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Geller72 válasza hcl (#19) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor ezt figyeld!!..:DDD. (A kép egy etióp nőt ábrázol, akinek ez az agyag csésze minél hatalmasabb a szájában, annál több hozományt kap, amikor kérője akad. A cserép úgy néz ki, mint egy csiga, vagy egy ékszíjtárcsa, amibe a két oldalt kivágott szájszélet beleteszik és az idő előrehaladtával egyre nagyobb ilyen tárcsákkal növelik a méretét. Ugye, hogy ez is érdekes..;).

Amúgy érdekes, hogy beengedtek vinni egyáltalán abba a helységbe egy centit kívülről. Nem hogy a közelébe vinni...

[ Szerkesztve ]

(#21) hcl válasza Geller72 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, és? Amúgy ez kicsit is művelt ember számára köztudomású :) Ellenben én nem kapom fel a vizet azon, hogy beoffolsz. Ennyi erővel lehet rugdosni az Indexet, meg egy csomó más újságot is, hogy félrevezetőek a címeik. Nem dől össze a világ.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Geller72 válasza hcl (#21) üzenetére


Geller72
veterán

..én sem kaptam fel..;)..

(#23) jap válasza Zull (#18) üzenetére


jap
aktív tag

Ez, miez? Diffrakció-méter? ;]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.