Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Mindezt mennyiért?
(APUsok biztos örülnek..ha nem kerül egy vagyonba)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) schawo


schawo
titán

ludicrous speed?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) Abu85 válasza schawo (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

tudom nem ddr2 de akkor is, nem sok az az időzítés?

CL 19-25-25-45

(#5) MK VII


MK VII
veterán

Na végre... Már alig vártam az elképzelhetetlen sebességű ddr4-es ramokat!
Elképzelhetetlenül messze vannak még nekem ezek a ramok.. :))

(#3) Abu85

Az a kemény nem a vasbeton. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#6) XtremLor válasza MK VII (#5) üzenetére


XtremLor
őstag

2-3ev mulva hatha emberi aron merik majd! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7) oriic válasza Abu85 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Épp linkelni akartam. :DDD

Live-Die-Respawn

(#8) davidsone


davidsone
addikt

bivalyos az ára is az lesz ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#9) tibaimp válasza Abu85 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezen jót röhögtem, köszi jól esett...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Morph76


Morph76
aktív tag

Ezeket az órajeleket visszafelé is lehet tuningolni??Gondolok itt lassabb órajel értelmes időzítés párosra...

(#11) MK VII válasza Morph76 (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen megoldható mint minden más memóriánál!
De mint a cikkből is kiderül, JEDEC szabvány szerint 2133mhz-es ramok.

[ Szerkesztve ]

(#12) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Jöhetnek ilyen memóriák, de ha a proci nem kezeli ilyen sebességen, sokat nem ér. Az 5960x is csak 2133-as DDR4 ramot tud maximálisan fogadni, Persze kezeli a többit is, de nem tudom mekkora a sebességnövekedés. Itt hogy működik? Számít mit ír le a gyártó támogatás terén?

(#13) Normi™ válasza ilyen_85 (#4) üzenetére


Normi™
őstag

4400mhz mellett sok?Nem igazán.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14) schawo válasza Abu85 (#3) üzenetére


schawo
titán

Igen, én is erre gondoltam :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) subaruwrc


subaruwrc
félisten

el tudtam képzelni. ;]

(#16) #22743424


#22743424
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy melyik lap és melyik proc mellett mérték ezt ? A színéből kiindulva MSI lap lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17) proci985 válasza ilyen_85 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez 800as ddr2nel kesleltetes szempontjabol ilyen 3,5-4,5-4,5-8nak felelt volna meg kb.

szoval nagyon nem:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Atti777 válasza Peter13 (#1) üzenetére


Atti777
senior tag

TPU-n volt nemrég egy teszt, 2*4 GB G.Skill Ripjaws V 3600 MHz RAM, 360$, míg a 3200 MHz-es meg csak 80$, és a sebességkülönbség tényleg csak az integrált grafikának jelentene valamit

Путин, иди нахуй!

(#19) ilyen_85 válasza proci985 (#17) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Rendben, köszi a választ, Normi01-nek is, csak a tiéd informatívabb ;)

(#20) sniper elite


sniper elite
senior tag

Az időzítés röhej, az ára röhej, felvágásnak jó maximum, másra nem nagyon. Minden új típusú ramnak kell legalább 2-3 év mire tényleg normalizálódik minden és megéri megvásárolni. Egyébként lesz itt bőven gyártási hiba is, szóval az első szériából tényleg bolondság venni.

(#21) Normi™ válasza sniper elite (#20) üzenetére


Normi™
őstag

4400Mhz-ről beszélünk,ez nem ddr2 800mhz,nem értem a kirohanásod.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#22) -Skylake- válasza Peter13 (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Meg ha lenne deszka amibe megy APU is meg DDR4 is. Csakmert nincs ilyen amugy.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) schawo válasza Normi™ (#21) üzenetére


schawo
titán

Én viszont azt nem értem, hogy te mit nem értesz :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Normi™ válasza schawo (#23) üzenetére


Normi™
őstag

Azt,hogy 4400mhz ddr4-nél mitől annyira röhej ez az időzítés?Miért kell 10éves technikához hasonlítani ilyen téren dolgokat zsigerből,ahogy írtam ez nem ddr2,nem most lesz vagy talán nem is lesz 6-6-6-8-as időzítés például.Ezeket nem igazán értem.Pláne benchmark és saját tapasztalat nélkül fikázni reflexből miért kell?Csupán ennyit nem értek,de lehet velem van a baj. :F

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#25) kromatika


kromatika
veterán

Ez az ár megdöbbentő.

(#26) proci985 válasza sniper elite (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az idozitese meg mindig kenterbeveri a legjobb DDR1 / DDR2es ramokat is. az a negy szam azt jelenti, hogy hany orajelciklus kell adott muvelethez.

namost, ha kell valamihex 4 ciklus, de a cucc 800as orajelen jar, akkor ha ugyanahhoz kell 15 ciklus 4400as orajelhez (amit 1000 * Hzben, tehat 1000 * s^-1ben adnak meg), akkor a valos kesleltetese meg mindig a 15 cikuls @ 4400MHznak lesz alacsonyabb (5*10^-6 sec vs 3.41*10^-6 sec). Tehat adott muvelet 800cl4nel tovabb fog tartani, mint 4400cl15nel.

szal Tras delay szempontjabol nem nagyon emlekszem ilyen jo erteket tudo ramra.

a wiki leirasa nagyon jo a temaban altalaban a memoria mukodeserol, aztan idozitesekrol is van egy remek leirasa. a lenyeg a latency.

ha ennel is tobb kell, villamosmernoki karokon tartott digitalis technika kurzusok egesz jol fedik a temat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) schawo válasza proci985 (#26) üzenetére


schawo
titán

99%, hogy ezzel tökéletesen tisztában van. Csakhogy értelme még mindig semmi. Egyszerűen nincs mire használni egy 4.4-es ramot azon kívül, hogy elmondhatod, hogy papíron magasabb órajelen jár, mint a procid (mert nem, ugyebár).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) #57638400 válasza proci985 (#26) üzenetére


#57638400
törölt tag

(#29) proci985 válasza schawo (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

olvasd vissza a topikot, amire reagaltam hozzaszolas is azzal kezde, hogy az idozitese rohej. nekem abbol nem az jon le, hogy tudna, hogy az idoziteseket hogy kene ertelmezni.

es nem o volt az elso. es a ramos hirek tele vannak ezzel a velemennyel, hogy jajj dehat az idozitese.

bizonyos esetekben a mem bandwith limitalo tenyezo lehet. x79en es x99en otthoni korulmenyek kozott a quad channel memoria jellemzoen kikuszoboli ezt, viszont ketcsatornas memvezerlonel lattam mar forumtarsat erre panaszkodni.

oke, lehet most nincs mire hasznalni, viszont innovativ, letezik, es egy ido utan ugyis ki lesz hasznalva valamire.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) janos666 válasza proci985 (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is "érdekes" az időzítés: 2133/9=237 > 4400/19=~231.6, előbbi DDR3-ból olcsóbb, mint utóbbi DDR4-ből.
A hirdetett számok csak nőnek, a sávszél viszont stagnál, a DDR4 egyelőre csak arra jó a DDR3 helyett, hogy drágábban lehessen eladni (idővel valószínűleg túlszárnyalja majd).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Tesó gépfejlesztés előtt áll és az lenne a kérdésem, hogy érdemes DDR4 -re váltani vagy DDR3 -ra való gépet állítsak neki össze? :F

és mekkorát érdemes belerakni? :F 2x4GB vagy 2x8GB

ha DDR4 lenne, akkor 2133 MHZ bőven elég igaz?

Jelenleg DDR2 van.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#32) janos666 válasza Bálint85 (#31) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van erre egy külön topic, "milyen ramot vegyek", vagy hasonló névvel.

Szerintem első körben felejtsd el, hogy kétféle DDR RAM van most forgalomban, találd ki melyik platformot szeretnéd más okokból, és ha abba DDR4 vagy LP-DDR3 kell, hogy "így jártál" (többet fizethetsz ugyan azért, vagy ugyan annyit kicsit gyengébb teljesítményért), esetleg gondold újra, hogy tényleg kell-e, vagy elég az egyel korábbi generáció.

Ha ésszel indulsz neki, akkor itt most szerintem a kiszemelt platformhoz veszel olyan RAM-ot, ami jó bele, nem fordítva, hülyeség azért megvenni XY CPU+lapot párost, hogy DDR4 RAM-ot tehess bele.

Mutass olyan DDR4 RAM-ot, ami közül azonos áron nagyjából egy szinten van egy 2133 CL9 DDR3-al, vagy ami nem sokkal drágább ezektől, és jelentősen gyorsabb.

Ha visszaolvasol a topic-ban, ezt már régebben is fejtegettem, hogy bizonyos esetekben akár egyenesen visszafelé lépés is lehet egy DDR3->DDR4 csere, mert előbbi szépen kiforrta magát, míg utóbbival nem kapkodnak, hogy felfusson (De miért is tennék? A CPU kvázi rákényszerít a cserére, ha megéri, ha nem. Már ha kell az új CPU...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.