Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Bigyo13 válasza tkazmer (#700) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ez jó akkor, de mit értesz az alatt, hogy gyorsabban csipog? :D

Samsung Galaxy S3/S5

(#702) air válasza Bigyo13 (#701) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem azt, hogy hamarabb.
Nálam is gyakran 1,5-2 másodperc mire veszi a jelet a terminál a kártyáról.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#703) Bigyo13 válasza air (#702) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ja értem, az jó lenne igen, ha mindig gyors lenne a beolvasás, de lehet ez függ a telefon típusától is és az abban lévő antennától is talán :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#704) tkazmer válasza air (#702) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen-igen, arra gondoltam :)

(#703) Bigyo13
én arra tippeltem, hogy talán azért lehet gyorsabb így, mert a telefon itt aktívan energiát használ arra, hogy adatot küldjön a terminálnak (gondolom én), míg egy kártya csak passzív résztvevő tud lenni, magától nem tud adatot küldeni. de nem tudom, annyira nem ismerem a technológiát :)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#705) Bigyo13 válasza tkazmer (#704) üzenetére


Bigyo13
őstag

Valóban gyorsabb lehet a telefonos érzékelés mint a plasztik kártya, de addig csak szerintem, amíg a telefon bevan kapcsolva, kikapcsolt állapotban kb. azonos a plasztikkal a beolvasási gyorsasága talán :)

A telefon nem küld adatot a terminálnak, ha jól tudom bekapcsolva sem, hanem a terminál "hívja" ki az infót az antennán keresztül a SIM kárftyáról és olvassa be!
Abból megy az energia a SIM felé a kiolvasáshoz.. és talán egy aktív SIM-nél bekapcsolva hamarabb kitudja olvasni.. ilyenek lehetnek:) :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#706) tkazmer válasza Bigyo13 (#705) üzenetére


tkazmer
addikt

kikapcsolt állapotban kb. azonos a plasztikkal a beolvasási gyorsasága talán
a legegyszerűbb az lesz, ha ezt kipróbálom :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#707) Bigyo13 válasza tkazmer (#706) üzenetére


Bigyo13
őstag

Idéztél? :U
Oké kiváncsi leszek rá:)
A jelenlegi Mobiltárca már engedi kikapcsolt teló állapotban is beolvasni a terminálnak a SIM adatokat:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#708) titkoktudoja válasza tkazmer (#706) üzenetére


titkoktudoja
tag

ez tényleg idézet valahonnan? mi ilyet nem írtunk ki sehol :)

szerintem nem lesz különbség.

(#709) Bigyo13 válasza titkoktudoja (#708) üzenetére


Bigyo13
őstag

Tőlem idézte :U :D

Samsung Galaxy S3/S5

(#710) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Mikor lesz új Mobiltárca verzió? :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#711) titkoktudoja válasza Bigyo13 (#710) üzenetére


titkoktudoja
tag

mit szeretnél bele? :)

(#712) Bigyo13 válasza titkoktudoja (#711) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ez tetszett ez a kérdés ;] :C
Majd gondolkozom mit lehetne :K
Köszi :B

Samsung Galaxy S3/S5

(#713) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Mondjuk azt alapból hiányolom, hogy a Supershop kártya használat után nem jelenít meg semmi infót a telefon képernyőre :N
Az NFC SS krtya beolvasása után kiírhatna valamit, hogy mennyi pontot ad, vagy egyáltalán, hogy SIKERES a beolvasás:)
Talán az OTP kártyánál kiírja a fizetett összeget a képernyőre, még zárt teló képernyő kinyitása után is elvileg ott van az infó.. :U
Nem tudom, csak a teszt időszakban ez működött az OTP kártyáknál... sajnos az SS-nél akkor sem:(
Nincs OTP kártyám, így csak az SS dologban vagyok biztos :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#714) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Használtam az NFC SS kártyát pénteken egy Spar üzletben.. és nagyon gyorsan beolvasta egyébként! :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#715) titkoktudoja válasza Bigyo13 (#713) üzenetére


titkoktudoja
tag

most akkor írja ki az összeget fizetésnél, ha nem automatikus fizetés van, hanem ha kézzel indítottad. Ebben az a logika, hogy automatikus használatnál el sem indítod az alkalmazást (telefont sem oldod fel), akkor minek lenne. Az, hogy ezt egyébként ki lehet írni, az magából a SIM-en lévő MC alkalmazás funkcionalitása miatt van, abban letárolódik az utolsó x db próbálkozás, hogy mikor és milyen vásárlási érték mellett próbálta a terminal kiolvasni a bankkártya adatot. De ez csak a kiolvasás, nem jelenti a sikeres tranzakciót, ezért lett pl kivéve ez a lista, mert ügyfelet csak összekavarhatja.
De pl. ha rákeresel a Play-ben a bank card reader nevű alkalmazásra, akkor az szépen ki tudja olvasni a kártyaadatot és még a tranzakciókat is.

SSH esetén a terminal nem ad a kártya irányába visszajelzést a felírt pontokról, és ez nem MobilTárca irányba igaz, hanem a plasztik esetén is, ebben az esetben csak a slip-en látod a pontokat, illetve a MobilTárcábó elindulva fellépve az SSH felületre (egyenleg), ott azonnal látod.

(#716) Bigyo13 válasza titkoktudoja (#715) üzenetére


Bigyo13
őstag

Értem én ezeket.. viszont:
A teszt alatt úgy működött az OTP -és fizetés, ha a kijelző nem volt aktív de az alkalmazásban előzőleg aktíváltam az autó fizetést, akkor ha nem volt elindítva az alkalmazás , akkor is kiírta az OTP sikeres fizetést a kijelzőre, ha bekapcsoltam azt!
És csináltam is róla mindig print screent:)
És így mindig tudtam, hogy a terminál sikeresen kiolvasta az NFC OTP kártyámat! :U
Az SS egyenleg lekérdezés sajnos elég procedurás, mert azt a hosszú kártyaszámot kell beírni az alkalmazásból is indítva az egyenleg lekérdezésnél és a jelszót is. :N
Ezen is lehetne finomítani, hogy könnyebb legyen.. az egyoldalú kommunikáció meg elég régimódi szerintem az SS kapcsán.. minimum jelezhetne a telefonnak akkor is, hogy sikeres a kiolvasás! :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#717) titkoktudoja válasza Bigyo13 (#716) üzenetére


titkoktudoja
tag

igaz, eddig így működött az éles is, de igazából azt gondoltuk, hogy aki a kényelem miatt akarja úgy használni, ahogy, az pont nem akarja bekapcsolni a képernyőt meg elindítani az alkalmazást.
SSH-nál - ha a MobilTárcából indulsz - akkor a kártyaszám automatikusan beíródik és csak a jelszót kell beírni. Az SSH visszafele kommunikációja nem MobilTárca kérdés, hanem SSH, és ők ezt - egyelőre - ebben a formában nem támogatják.

(#718) Bigyo13 válasza titkoktudoja (#717) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi!
én azt írtam, hogy a teszt alatt nem kellett SEM az alkalmazást SEM a képernyőt bekapcsolni a sikeres leolvasásokhoz! :U
De amikor a vásárlás után valamikor, valamiért feloldottam a képernyőt, akkor OTT fogadott a vásárlási tranzakciós KÉP! :K

A SS kártyaszám valóban beíródik.. ez is már valami:) erre nem emlékeztem :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#719) titkoktudoja válasza Bigyo13 (#718) üzenetére


titkoktudoja
tag

tudom, hogy így működött :) A sikeres leolvasás most is működik, de a képernyő csak akkor mutatja az összeget, ha nem automatikus módban van használva

(#720) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Várható a közeljövőben telenor-os kezdeményezés?
A másik kérdés, hogy másik bankkal való kompatibilitás? :-)

(#721) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!
Bocsi ha duplázok, sajnos hihetetlen lusta vagyok, a keresőbe meg nem találtam meg amit keresek. :D
Tudja valaki, hogy pontosan melyik API szükséges a MobilTárcához? :D
Egy OnePlus One-ra szeretném rávarázsolni, viszont le van tiltva play-be és nem tudom, hogy azért-e mert más api kell neki mint mit a Google Wallet használ (mert az működik, működne rendesen) vagy mert csak a saját készülékeiket engedik letölteni. :D
:R

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#722) asturel válasza s3nsitivity (#721) üzenetére


asturel
őstag

http://prohardver.hu/tema/re_elindult_a_telekom_digitalis_penztarcaja_a_mob/hsz_292-292.html Amugy a lib-et nem nehez potolni, viszont ahogy latom wishlisten is rajta kell lennie a telefonnak.

(#723) titkoktudoja válasza s3nsitivity (#721) üzenetére


titkoktudoja
tag

whitelist-re sosem fog felkerülni (amíg a Telekom nem forgalmazza). Így lehet, hogy az apk-t valahogy felvarázsolod, de a telefont sosem fogod tudni aktiválni a szolgáltatáshoz. Esetleg a másik telefonban setup, majd átrakás lehet az opció, de kis esélyt látok rá.

(#724) titkoktudoja válasza asturel (#722) üzenetére


titkoktudoja
tag

whitelist...

(#725) s3nsitivity válasza asturel (#722) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Köszi! :R
Így már célirányosan tudok keresni. :D

(#723) titkoktudoja

Elvileg működik BB-ken is ha kitesz, berak formában csinálod.
Amúgy meg átírom a device ID-met valamire ami támogatott. :D
Ha az API megvan hozzá akkor ez a legkevesebb.. elvileg. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#726) titkoktudoja válasza s3nsitivity (#725) üzenetére


titkoktudoja
tag

hajrá :) próbálhatod a hekkelést. De azt még tudni kell, hogy root-olt telón sem fut az app, több ponton is ellenőriz. Illetve lehet próbálkozni, de segíteni ebben nem fogunk tudni, hogy vajon miért nem megy...

(#727) simii válasza titkoktudoja (#667) üzenetére


simii
tag

Szia!

Erste kártyával (számlával) mikor lehet használni a mobiltárcát?
Kizárólag OTP-s számlával működik?

Köszi

Life is short. Play more.

(#728) cellpeti


cellpeti
veterán

Lumiákon mikor lesz ez elérhető?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#729) lah113


lah113
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem. Sony Xperia Z3 Compact készülékemet használom mobiltárca fizetésre. A fizetés csak akkor realizálható ha feloldom a képernyőzárat. Van olyan beállítás, amely lehetővé teszi ennek az elhagyását, és használható az egyszerű fizetési mód az alapértelezett kártyával?
Köszi

(#730) titkoktudoja válasza lah113 (#729) üzenetére


titkoktudoja
tag

nézd át a készülék energiabeállításait. Sony-nál jellemző, hogy zárolt képernyő mellett (az akksi spórolás miatt) kikapcsolja az egyes chipeket, így az NFC-t is. Én erre tippelek, hogy ez történik.

Ha az alkalmazást is el kell indítanod a fizetéshez és ott megnyomni a fizetés gombot, akkor meg nyomj rá az OTP bankkártyaképre, lesz egy kis lecsúszó menü, és ott lesz egy kapcsoló, hogy automatikus használat. Ez lehet a másik ok.

(#731) titkoktudoja válasza cellpeti (#728) üzenetére


titkoktudoja
tag

nem várható, nem is készül egyelőre. Sorry :(

(#732) lah113 válasza titkoktudoja (#730) üzenetére


lah113
csendes tag

Köszi, de egyik tipp sem jó. Az energiabeállításoknál nincs semmi az NFC-ről,az automatikus használat pedig be van kapcsolva. Ahhoz, hogy fizessek nem kell elindítanom az alkalmazást, csak a képernyőzárat kell feloldani.

(#733) air válasza lah113 (#732) üzenetére


air
nagyúr

Stamina módot használod?
Mert az kikapcsolja az NFC-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#734) lah113 válasza air (#733) üzenetére


lah113
csendes tag

Nem, normál módban van.

(#735) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!

Ez azt takarja, hogy nem jó a sim-em menjek be és kérjek kompatibiliset? :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#736) sarkanyolo2 válasza s3nsitivity (#735) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jajam, mobiltárca képes kell, 89363040xxx ha havidíjas, 89363041xxx sorszámú ha dominós vagy. :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#737) s3nsitivity válasza sarkanyolo2 (#736) üzenetére


s3nsitivity
addikt

És ezt ingyé cserélik? :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#738) sutykuru válasza s3nsitivity (#737) üzenetére


sutykuru
tag

igen, kb 2 perc alatt

(#739) s3nsitivity válasza sutykuru (#738) üzenetére


s3nsitivity
addikt

:R

Akkor valamelyik nap benézek egy T-be. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#740) Bigyo13 válasza s3nsitivity (#735) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ezt mikor írja ki? Az alkalmazás telepítése elején?
Mert nekem már 1x a Mobiltárcás SIM-re is kiírta... :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#741) s3nsitivity válasza Bigyo13 (#740) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Amikor megnyitom az alkalmazást, egyből.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#742) asdexed válasza MrPetya19 (#475) üzenetére


asdexed
tag

Ha dobsz egy APK-t megpróbálom, bár kizárt, hogy stock engedélyezve lenne az swp.

Ezt egyébként lehet engedélyezni manuálisan, szóval ha valamelyik jó fej Telekomos fejlesztő vagy egyéb ember, akinek van hivatalos listán szereplő telefonja, aktiválná a kártyámat, akkor biztosan menne.

XDA

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#743) mindfreak


mindfreak
őstag

Gyerekek valaki segítsen plz mert idegbaj kerülget.

1 hete vettem a telefont a T-nél mondtam a csajnak, hogy mobiltárcás SIM kártyát kérek, erre ő mondja, hogy csak a nagyon régi (pl. Westel-es(!!)) kártyák nem jók, az újabbak már igen, én persze tudtam hogy nem de ráhagytam... persze nem volt jó, elmentem másnap egy másik T-be ott mondom mit akarok a nő vágja a témát, na egy pillanat hoz nekem olyan kártyát, majd visszajön hogy nincs nekik raktáron.. na elmentem szombaton egy harmadik T-Pontba, ott VÉGRE kaptam egy MicroSIM-et ami mobiltárca képes, de most meg azt írja az app hogy automatikusan nem lehet aktíválni..! Most megint menjek vissza, vagy hívjam a T-t? Mit kell ilyenkor csinálni? 1000hála

[ Szerkesztve ]

(#744) sarkanyolo2 válasza mindfreak (#743) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Akkor baba a kártyacsere sikeres :D !

Ha ezt írja az app akkor dominós vagy jelszóvédelemmel elátott, esetleg üzleti előfizetésed van. Szépen fel kell hívni az ott feltüntetett mobiltárca ügyfélszolgálat dedikált számát és az 5 jegyű jelszavad 3 karakterének megadása után az egyik kolléga felszereli a szolgáltatást, és max fél órán belül aktiválódni fog. ;)

szerk.: +36 80 470-025

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#745) mindfreak válasza sarkanyolo2 (#744) üzenetére


mindfreak
őstag

Szia!

Köszönöm, már felhívtam és sikeresen aktiválták. Azóta már fizettem is vele, minden fasza. :B

(#746) #97246720 válasza sutykuru (#25) üzenetére


#97246720
törölt tag

Ha hibás sim akkor a hiba elképzelhető, akinek viszont működik van hogy a terminál hibás kártya üzivel elutasítja, de ez leginkább a spar-nál a legjellemzőbb... nekem már 3szor elutasította az nfc-s supershop kártyám, de a pénztaros szerint van hogy a paypassos bankkártyát se fogadja el a terminál...én hasznosnak tartom ezt a mobiltárcát,nem kell egy valag kártyát hurcolászni, remélhetőleg idővel bővülni fog a kör, elképzelés lenne ahol használni lehetne(shell smart kártya,rossmann,tesco- de ez mind a jövő zenéje még, meg többek között a bankkártyák listája is bővülhetne:k&h,cib,szép kártyák,ep kártyák,stb...) szeritnem érdeklödés lenne rá, főleg a fiatalság körében...

(#747) Bandus99 válasza #97246720 (#746) üzenetére


Bandus99
őstag

Bar en nem hasznalom bankartya funkciot, de az a tapasztalatom, hogy joideig nem lehet meg otthon hagyni a hagyomanyos kartyat. Egyreszt sok helyen meg nem uzemel paypassos terminal es sok helyen van ugyan de eppen nem mukodik az a funkcio. Gondolom Oket nem zavarja, hiszen a sima resz uzemel igy be se jelentik hogy hibas.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#748) #97246720 válasza Bandus99 (#747) üzenetére


#97246720
törölt tag

Én is hordom magammal a plasztik kártyát is mert a burger kingben még nem mükszik az ssh a sparban meg egyes terminálok hibásnak olvassák a kártyát, de nem kártya hiba mert az otp paypassos kártyákat se mindig fogadja el...

(#749) front3r válasza Bandus99 (#747) üzenetére


front3r
őstag

Nekem is volt hasonló történetem, de mégis kértem a pénztárost, hogy fizetni akarok azzal a hibás terminállal, és lám múködött. Csak gondolom előtte pár embernek nem ment, és hibásnak vélték.

Sparban nekem is volt hogy nem olvasta be jól, de az a supershop kártya volt, és ott is inkább az időzítés nem volt mindegy.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#750) air


air
nagyúr

Céges előfizetésemen nem lehetett az alkalmazásban automatikusan aktiválni a Mobiltárca szolgáltatást. Fel kellett hívnom a 80-as ügyfélszolgálati számot, hogy ott aktiválják. Mivel nekik sem sikerült, ezért felvették hibára, hogy max. 3 napon belül megoldják.
A határidőt ugyan nem sikerült tartani, de tegnap délután az alkalmazás már küldte az értesítést, hogy sikerült az aktiválás, majd kb. fél órán belül hívtak, és szóban is tájékoztattak.
Kellemes csalódás, mostanság nem tapasztaltam ilyet a T részéről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.