Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Milyen másolás védett tartalmakról van szó?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) Maxentius válasza Entryy (#1) üzenetére


Maxentius
addikt

Legfeljebb pár darab emberke pár darab zeneszámáról lehet csak szó, beépített DRM-cucc nincs is a Sense-ben - tudomásom szerint.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3) Youri


Youri
veterán

Ez mekkora egy f.... Azt ha pixelhibás a kijelződ, vagy a hardveres gombok bekrepálnak, tök jó indok marad a bootloader felnyitása, és akkor jön majd, hogy warranty voided

RTX ON

(#4) rankesz válasza Youri (#3) üzenetére


rankesz
veterán

Szolgáltatónál (T legalább is ) ilyennel nem foglalkozik, bár a szolgálhatós Sensationok még nem is unlockolhatók, ...még ;]

(#5) Youri válasza rankesz (#4) üzenetére


Youri
veterán

Gondolom nem véletlen

RTX ON

(#6) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Arról is jöhetne hír, hogy a HTC megvette a Beats by Dr. Dre-t (vagyis 50%-át) és a technológiát vhogy át is akarják ültetni majd a telefonjaikba. Nem mellékes szerintem.

check

(#7) Youri válasza Stanley-B. (#6) üzenetére


Youri
veterán

Nekem ez nem sokat mond, Dr Dre nevéről nekem egy rossz életű rapper jut eszembe

RTX ON

(#8) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Valaki le tudná nekem írni , hogy mi ennek a lényege . Köszi :DDD

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#9) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ez dícséretes! ha pl a moto lépné meg ugyanezt, megvárnám azt a 3 hónapot ami hátra van a sufnis 1 éves gariból és rögtön unlockolnám is. ha pl. desire-re is elérhetővé válik ez, akkor ott már nem zavar senkit a gari (remélem jól tudom hogy a desire még zárt...)

(#10) Youri válasza zsirfecske (#9) üzenetére


Youri
veterán

Minden zárt, csak a független sensationt lehet unlockolni

RTX ON

(#11) Phami válasza Stanley-B. (#6) üzenetére


Phami
tag

Egyetértek. Az én Monster Beat by Dre Solo HD-m is lassan hajóra van pakolva és jön kis hazánkba. Remélem a vám nem fogja meg :)

@Youri elég annyi, hogy HD minőségű fejhallgató márka. Megszólal, te meg besírsz a minőségétől :)

[ Szerkesztve ]

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#12) Youri válasza Phami (#11) üzenetére


Youri
veterán

Ahha. Rá is férne a HTC-re egy kis hang minőség javulás.

RTX ON

(#13) opr válasza Youri (#3) üzenetére


opr
veterán

Nem értem miért jön ez elő már megint. SE unlocker topikban is ugyan ez ment.

A lényeg: ha megveszel egy telefont, akkor az out-of-the box módban, a gyári szoftverrel garanciás, mert arra vállalják a felelősséget.
A HTC lehetővé teszi a buherátoroknak a nem rendeltetésszerű használatot, de arra már mi a ráknak vállalna garanciát? Ha megveszel egy autót és kcsieréled benne a motort, visszamehetsz a szalonba reklamálni, hogy elszakadt az ékszíj? Nem. Ott ezt mindenki megérti, itt miért nem? :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) darkpower válasza opr (#13) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ha veszel a kocsira másik gumit, és visszamész reklamálni mert bedöglött a motor, esetleg bármi más, akkor szerinted elküldenek?? Na ugye-ugye...
Itt miért nem lehet ezt megérteni? Egy hardveres hibáról nem a szoftver tehet...

(#15) opr válasza darkpower (#14) üzenetére


opr
veterán

Nem éppen ugyanaz a kategória. Ha a telfonra veszel gumit (pl. tok) akkor nem ugrik a garancia...
Illetve az autóknál kötelező a gumit cserélni, már csak ebből a szempontból is borzasztó a hasonlat.
Plusz egy, csak ráadásként: szoftver okozhat hardveres gondot. Aki ezt nem látja be, az vagy direkt játssza a hülyét, vagy nagyon nem gondolt bele, vagy nagyon nem ért hozzá...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Youri válasza opr (#15) üzenetére


Youri
veterán

Akkor jobb példát mondok, veszek egy autót, motort cserélek, majd visszaviszem, mert a lökhárítóról kopik a festék vagy hasonló... Nyílván ha a telefon szoftveres buhera miatt krepál be, akkor kussolok, de ha a kijelző pixelhibás, vagy a hardveres gombok, vagy érintőgombok megadják magukat, az nhem hiszem, hogy a mókolt rom miatt lenne

RTX ON

(#17) opr válasza Youri (#16) üzenetére


opr
veterán

Teljesen irreleváns.
Egyrészt, valszeg vissza lehet rá pakolni a gyárit.
Másrészt nem valószínű, hogy ilyen hardveres hiba esetén durva tesztnek vetnék alá a mobilt, tehát ezesetben nem is valószínű, hogy kiderül.
Harmadrészt ez a lehetőség az átlagusert abszolút nem érdekli (nem is fog hallani róla).
Negyedrészt, akkor is igazuk van. Ők adnak egy eszközt, egy konfigurációval, amire vállalnak garanciát. Ha ezt a pakkot megbontod, akkor tudjál rá és kész, előre szóltak, figyelmeztettek a következményekre, veszélyekre. Most egy gyártót miért érdekeljen, hogy ennek ellenére Te saját felelősségre bevállaltad, és bebuktad?

Mondjuk nem ártana, ha valami ilyesmi jogban járatos ember benézne ide, hogy hogy is van ez. Úgy értem, hogy külön hardver-és szoftver garancia van-e egyáltalán, vagy úgy van ahogy gondolom, hogy eszköz és pont? Ehhez a részhez bevallom nem értek, tehát nem tényt, hanem véleményt mondtam feljebb :)

Végülis teljesen mindegy, aki ezt használni fogja, az valószínű tisztában van a következményekkel, illetve ért is hozzá, ezért alaposan végigteszteli a telefont mielőtt megteszi ezt a lépést. Hardverhiba elég ritkán lesz egy telefonban csak úgy magától, ha nem gyárihibás. Szal ha a root előtt tökéletes volt, utána viszont nem az, akkor jó esély van rá, hogy szoftveres részen sikerült elcsesszinteni valamit.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Youri válasza opr (#17) üzenetére


Youri
veterán

Egyrészt, valszeg vissza lehet rá pakolni a gyárit.
A probléma az, hogy a hivatalos unlockot nem lehet visszaállítani, így ha kinyitottad úgy marad, minden esetre meghagyva a lehetőséget arra, hogy azt mondhassák, buktad.
Bemegyek a boltba, veszek egy notebookot windows-zal, de én linuxot akarok használni, a windowst letörlöm, illetve fel sem telepítem - és nem megyek bele abba, hogy a fel nem használt szoftver liszensz miatt kérek visszatérítést - linux fel. A gari ott marad nem?

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#19) opr válasza Youri (#18) üzenetére


opr
veterán

De, csak a különbség az, hogy ott külön veszed a hardware-t és a szoftvert, így két külön cég vállal felelősséget a konfiguráció két külön részéért.
Ha már egy módosított bios-t felraksz rá, szénnéhúzod a procit, amitől az elfüstöl, akkor a garit buktad, nem?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Stanley-B. válasza opr (#13) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Akkora +1, hogy szétporlad a billem.

(#21) Karma válasza opr (#17) üzenetére


Karma
félisten

"Egyrészt, valszeg vissza lehet rá pakolni a gyárit.
Másrészt nem valószínű, hogy ilyen hardveres hiba esetén durva tesztnek vetnék alá a mobilt, tehát ezesetben nem is valószínű, hogy kiderül."

Ez a két feltételezés sajnos teljesen valótlan.

“All nothings are not equal.”

(#22) opr válasza Karma (#21) üzenetére


opr
veterán

Legyen, bár azt hozzá kell tennem, hogy amikor nekem bajom volt a DHD-val, bevittem, meg se nézte, csak adta az újat. Igaz ez 3 napon belül volt, de akkor is szokatlanul szimaptikus magatartás. Én erre alapoztam, meg a számítógépszervizes múltra, hogy nem hiszem, hogy letesztelik. Mi is mindig csak azt néztük, amiben a hiba volt, a többi részt leszartuk. :)

Ettől függetlenül a telefon már tészta, tehát lehet, hogy igazad van. Viszont az álláspontom ebben az esetben is tartom: ha buherálod, ne csodálkozz, ha a cég nem vállal rá garanciát :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Karma válasza opr (#22) üzenetére


Karma
félisten

A hivatalosan unlockolt bootloadert annyi megnézniük, hogy beírja a szervizes az IMEI-t a megfelelő toolba, és az kidobja neki, hogy a vevő anyját. De azt hiszem erdoke járt nemrég úgy, hogy megnézték a verziószámokat (észrevéve a mókolást), és elhajtották egy pusztán fizikai probléma esetében is (és akkor még központi adatbázis se volt)...

“All nothings are not equal.”

(#24) opr válasza Karma (#23) üzenetére


opr
veterán

Hmmm, ezzel pont sikerült megválaszolnod az egyik fenti kérdést. Tehát nem külön garancia rész van a hardverre, hanem egyben az egész (megjegyzem szerintem így logikus).
De akkor is tartom a véleményem, hogy aki mókol, az vállalja érte a felelősséget. Pláne, hoyg ha mókol, akkor valószínűleg tudja, hogy mire vállalkozik, tehát tudja, hogy ugrik a garancia.
Ha mégis megcsinálja, és megszívja, akkor tudjon rá, Ő vállalta be.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Karma válasza opr (#24) üzenetére


Karma
félisten

És mi van a használtpiaccal? Előző tulaj unlockolt, az új tulaj meg nem ért hozzá, mégis megvonják tőle a garanciáját (pedig mondjuk csak a kijelző porosodik, ami csimpánzok között se szoftveres probléma).

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.