Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Minden incifinci apróságba belekötnek. Szinte képtelenség megfelelni minden elvárásuknak, olyan zöldségeket találnak ki. Apróságokért nem büntetnek, természetesen, csak módosítást várnak. Szóval a 80-90% hibaarány nem is rossz, mert akkor 10-20% megfelelt az elvárásoknak.

Ha leírnám, hogy nálunk milyen hibalistát tártak fel (2 db A4 oldal teleírva), fetrengős röhögés törne ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) sztanozs válasza schawo (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Néhány kirívó sületlenséget szívesen látnék (csak hogy mihez viszonyítsam a felügyeleti ellenőrzést) :B

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) schawo válasza sztanozs (#2) üzenetére


schawo
titán

Fejből:

Fogyivédelem: Írjuk le, hogy ki hostolja a webáruházat.
Válaszunk: Azért nem volt beírva, mert nem külső cégtől hostolunk, hanem saját szervert üzemeltetünk, tehát saját üzemeltetés.
Fogyivédelem: Nem baj, be kell írni.
Válasz: Jó, most beírtuk, hogy <saját cég neve>.
Fogyivédelem: Nem jó, írjuk ki a hosting cég adatait.
Válasz: De az tényleg a saját cég, nézzék meg, és a cím ott van 2 sorral (tényleg kettővel) feljebb.
Fogyivédelem: Nem jó, írjuk le ide is.
Válasz: ¯\_(ツ)_/¯

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) nyisziati


nyisziati
veterán

Én nem nagyon kedvelem a webáruházakat, csak akkor szoktam ott vásárolni, ha van fizikai lerakatuk is, és el is tudom érni. Személyesen megyek ki érte inkább, mert a netes elérés olyan, mint a kutya vacsorája. Vagy fölveszik a telefont, vagy nem, válaszolnak a mélre, vagy nem, több nap hiábavaló keresgélés után már inkább idegtépő, mint kényelmes.
Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. Ezt a kultúrát még tanulni kell a hazai eladóknak. :((

(#5) inferno88 válasza nyisziati (#4) üzenetére


inferno88
őstag

Kb. 2 munkanap alatt megkapok mindent.

Semper fi!

(#6) VágniValó válasza inferno88 (#5) üzenetére


VágniValó
addikt

(#4) nyisziati

"Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. "

??????????

Inferno88: Nem nem neked akart menni.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#7) sztanozs válasza VágniValó (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

A tipikus kis magyar webshopok nem tartanak árukészletet, hanem ugyanonnan rendelnek, mint az advanced userek, csak tőlük rendelve először a webshop kapja meg (és utána továbbpostáz), nem a közvetlenül a megrendelő.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) VágniValó válasza sztanozs (#7) üzenetére


VágniValó
addikt

Alrighty, ezek szerint én csak 'nagy' webshopokról rendelek.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#9) urandom0 válasza nyisziati (#4) üzenetére


urandom0
aktív tag

Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. Ezt a kultúrát még tanulni kell a hazai eladóknak.

Ilyen helyről nem kell vásárolni.

---

Amúgy tényleg nehéz, sőt gyakorlatilag lehetetlen megfelelni minden jogszabálynak. Én pl. 2 napja szenvedek azzal, hogy rendben legyen a cookietájékoztatás, és ha a user kéri, akkor a rendszer töröljön minden sütit, amit nem szeretne elfogadni. De eleve az, hogy törvény szerint minden egyes cookie-ról külön le kellene írni, hogy mire való, mikor még én sem tudom, ráadásul pl. a facebook elég gyakran változtatgatja is a sütijeit...

(#10) kiscsiszu


kiscsiszu
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek azzal van valami jogi baj, hogy ha egy többnyelvű webáruházat 2 cég üzemeltet?
Pl weboldal.eu/hu -> magyar oldal és magyar cég, weboldal.eu/de -> német oldal és német cég
Nyilván az impresszumban, adatkezelési nyilatkozat ezeknek megfelelően különbözőképpen jelenik meg attól függően, hogy a vásárló melyik oldalt nézi.

(#11) Lacok válasza nyisziati (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Közel 10 éve használom a webes felületet vásárlásra és azt kell mondjam, hogy mindíg megkapom a rendelt terméket 2-3 nap alatt. Ha késöbb tudnak szállítani akkor azt jelzik vagy a termék oldalán vagy e-mailben. Hosszú idő óta most volt az első gondom egy 14 napos elállás miatt de megoldódott amikor belengettem nekik egy "fizetési meghagyásos eljárást".

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.