Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"Ez ugyanakkor nem tetszett az Intelnek, hiszen az Alder Lake processzorok lényege veszne oda"
Érdekes hozzáállás, mert ezek szerint az i5 12400-as, i5 12500-as sorozat, valamint az i5 12600T eleve a lényege nélkül jött ki.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

;] intel helyében ennél elegánsabban jelentenék be egy új steppinget, amiben már nincsenek benne az avx-512-höz tartozó tranzisztorok. ;]

(#3) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Ezt az utasításkészletet egyébként mihez lehetett leginkább használni? Hol volt ennek valódi haszna?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#4) Televan74 válasza ElEvEn11 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

AVX-512 :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) ElEvEn11 válasza Televan74 (#4) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Köszi! Volt benne pár dolog, amit alapból sejtettem, de így teljes a kép. :R

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#6) Spec


Spec
őstag

Én csak azt nem értem, hogy miért akar ettől az Intel minden áron megszabadulni, még úgy is, hogy alapvetően a processzorai tudják ezt az utasításkészletet? Mit vétet szegény AVX-512? Kinek fáj, hogy ezt esetleg támogatják a CPU-k, és miért? Értem, hogy egyelőre nem túl széleskörű a fejlesztői oldalról a támogatottsága, de ha letiltják, akkor nyilván nem is lesz. :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#7) ElEvEn11 válasza Spec (#6) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nekem valami olyan rémlett, hogy nem használták ki elég sokan és egyébként meglehetősen nagy extra processzorfelületet igényelt. De lehet rosszul emlékszem/tudom. :B

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Ezek szerint eldöntötte az Intel hogy ez egy halott technológia, senki se fejléesszen rá véletlenül se.

(#9) yorgashx


yorgashx
tag

Pontosan ezért b*szhatják meg magukat az energiatakarékos fosukkal. Majd a mobil prociknál erőltethetik, de asztali PC-t nem azért veszünk, hogy kiherélve érezzük magunkat.

(#10) Spec válasza ElEvEn11 (#7) üzenetére


Spec
őstag

Én úgy tudom, hogy az Intel 12. gen CPU-k tudják az AVX-512-t, vagyis a hardver oldala rendben lenne, csak le van tiltva mikrokód szinten. Ezért nem értem, hogy ha gyárilag meg van oldva, vagyis benne van a támogatás a prociban, ahogy te fogalmaztál a "processzorfelület" már le van rá foglalva, ki van alakítva, akkor meg miért nem működik?
Ez számomra olyan, mintha egy autóba beépítenék az ülésfűtéshez szükséges elektronikát, a fűtő berendezést, mindent, de a kezelőpanelen letiltanák ezt a funkciót, mert úgyis csak kevesen használják általában. Ez számomra teljességgel érthetetlen kategória.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#11) ElEvEn11 válasza Spec (#10) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ott is ki fogja venni az Intel. Nagyjából éppen erről szólt a cikk is. ;) Ezt az utasításkészletet ki akarják nyírni és elfelejteni.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#12) Spec válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


Spec
őstag

Igen a cikk erről szól, hogy a jövőbeni CPU-iból kiveszi a hardver támogatást is, de az eddigiekben elvileg benne van. És ha már benne van, akkor meg mi a p*csnek nem működik? Ne én ezt nem értem. Ha lenne valami felfedezett sérülékenység, vagy biztonsági kockázat, ami az AVX-512-t érinti, és emiatt le kellene tiltani, azt még megérteném, de én ilyenről nem tudok. Az számomra nem indok, hogy kevés fejlesztő alkalmazza. Persze, mert nincs is rá lehetőségük, hiszen az Intel tiltja az alkalmazását. De akkor egyáltalán mire találták ki ezt az utasításkészletet, és miért építették bele a processzoraikba eddig?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#13) podtibi


podtibi
senior tag

-Na ilyen az amikor azt hiszed hogy a vga úgy (fog) működik ahogy leírták.

-Ha már nem kerestek belőle elegendő pénzt, nincs is miért nyomot hagyni.

Ezt inkább rád bízom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.