Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"Játszadozott velem, én pedig hagytam. Újra és újra bedőltem neki, és semmiféle jel nem volt elég, hogy rádöbbenjek a saját elvakultságomra és ostobaságomra. Nem hallgattam senki tanácsára és nem figyeltem semmilyen figyelmeztetésre."

Tipikus eset. Velem is megtörtént... Ígért fűt, fát, amiből utána persze semmi nem lett... Részben arra hivatkozott, hogy nekem fájna. Természetesen te is tudhatod, kedves Cikkíró, hogy ilyenkor nem fáj. Ilyenkor előkerül a reciprok altruista megnyilvánulásod, és ösztönösen cselekszel. Nem fáj.
Reggel hatkor keltem, mentem Hozzá házhoz kémiát oktatni, másfél hónapon keresztül, szinte minden reggel héttől kilencig. (Majdnem vegyész vagyok, ezért vágom a kémiát.) Vonat, Budapest, munka nyolc órában. Letelte után azonnal vonat, se nem láttam, se nem hallottam. Ha benn kellett volna még maradni kicsit, az sem érdekelt, mentem Hozzá. Este héttől tízig, tizenegyig kémiát oktattam. Másfél hónapon keresztül. Semmit nem kértem, csak hogy legyen velem. Persze nem ellenkezett.
Foglalkoztam vele hétvégén is. 92%-os kémia érettségi sikeredett májusban, úgy, hogy ehhez képest négy éve tanították utoljára, alacsony színvonalon kémiára a középsuliban. Fel is vették az orvosira, most is oda jár. Nem igazán keresett, miután a kémiatanítás aktualitását vesztette. Pár hónapra rá így köszöntöttem születésnapja alkalmából: [link]
Azóta egy-kéthavonta beszélünk telefonon pár percet. Nem haragszom rá, nekem a Vele töltött idő nagyon kedves volt. Oktatási érzékem, tematikai hozzáállásom csak fejlődött. Tehát én még így is pozitív mérleggel zártam. A többit Rá és a Sorsra bízom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.