Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fattyu


fattyu
veterán

rohadjá meg Asus. nagyon rohadjá meg. 3 hónapja vettem 7 prot és ha el tudok lógni melóból rohanok a piciért...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52) danbenzin válasza pepe792 (#46) üzenetére


danbenzin
csendes tag

Belefér minden zsebbe és egy kézzel használható. Csúcshardveres telefonnál kell legkevesebb kompromisszummal számolni. Win-win

(#53) Luck Dragon válasza ZoltayA (#43) üzenetére

Igazából már vártalak :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54) pepe792


pepe792
tag

Tehát ha kisebb akkor könnyebb használni. Oké. De akkor miért akartok csúcskategóriás telefont? Csúcskategóriával járó teljesítményt mire használjátok 6 col alatt?

(#55) Graphics válasza pepe792 (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért szerintem 240-ért elvárt, hogy ne akadjon a 'picsbe' a cucc :) FullHD+-t ugyanúgy meg kell hajtani, mindegy a méret.

Illetve arcvesztés egy cégnek is, ha nem teszik bele a csúcs technikát.
VOlt már ilyen, hogy kompakt méretbe beletettek közepes hardvert, nem aratott sikert..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) #16820480 válasza DDA40X (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem nagyobb az Asus akkuja, mint a többieké: [link]

danbenzin: Attól függ mit tartasz kompromisszumnak. Kisebb készülékben nehezebb megoldani a melegedés problémáját, ami nem csak a nagy teljesítmény, de a gyorstöltés miatt is jelentkezik. Illetve kis készülékbe nem fér bele a három látószögű kamera (bár ez kb 2mm-rel alacsonyabb és 1mm-rel keskenyebb az S21-nél, amibe belefért a 0,3"-lal nagyobb kijelzővel együtt).

Most az már mellékes, hogy ez a hátlap kb annyira ízléses az elrendezéssel meg arányokkal mint valami alsó kategóriás Nokia/Motorola.
Ezektől függetlenül amúgy jó telefon lett, de még jobb lehetne egy takarékosabb 7xx-es SoC benne.

(#57) Ádám16 válasza pepe792 (#54) üzenetére


Ádám16
addikt

Éveken át fluid lesz, és a 120hz-es kijelzőhöz, komolyabb app-okhoz is kell a nafta.

[ Szerkesztve ]

(#58) forumpista válasza pepe792 (#54) üzenetére


forumpista
tag

A teljesítményt semmire, de nálam például a méret mellet nagyon fontos a jó kamera, és az nincs a középkategóriában.

(kivétel a pixel 4a, de azt meg hivatalosan nem forgalmazzák itthon és ha garis problémád van akkor az bizony hetekbe is belenyúlhat (ha egyáltalán))

(#59) Quqesz válasza novinyul (#7) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igaz kisebb méret miatt vettem anno a P30hat is, pedig az is 6.1' volt. Nem kell a mini jelző, ez a normál méret és ennél csak nagyobbak pesznek. Amúgy a telefon jó lesz sztem, a 7pro is foglalkoztatta a fantáziám.(aztán vettem egy pizzasütő méretűt ;] ).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#60) #16820480 válasza forumpista (#58) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itthon egyébként nem tart hetekig egy garanciáztatás? El kell menni a szervizig, leadod, bevizsgálják, sw-t frissítenek rajta és visszaadják 1-2 hét múlva, hogy náluk nem jött a hiba, aztán játszhatod elölről az egészet, mire néhány próbálkozásra talán tényleg meg is javítják. Ehhez képest egy amazonos ügyintézés maga a menyország.

(#61) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Nagyon jó húzás volt az ASUS-tól a kisebbik modell, remélem a többi gyártó is követi a példáját. A közép kategóriába is jó lenne egy hasonló, kicsit gyengébb hardverrel, olcsóbban. :K

(#63) yorka


yorka
tag

Well done! Korrekt cucc lett a nyolc, főleg bevezető áron best buy. Persze, van pár kompromisszum, de ennyi pénzért és ilyen méretben nincs párja. Kicsit el is gondolkoztam rajta, hogy veszek egyet bevezető áron, de inkább megvárom a Sony-t, addig meg kihúzom a mate20 proval.

[ Szerkesztve ]

(#64) #16820480 válasza #40993792 (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, de ugyanúgy nem érzem korrektnek, amikor bárminemű külföldi vásárlást azért nem ajánl valaki, mert úristen a garancia, meg hetekig postázgatni fogják-ide-oda.
Amúgy ha már legalább elméletben is arra kellene készüljek, hogy nem azonnal cserélik, akkor nekem igazából majdnem mindegy is a garanciáztatás hossza, mert közben úgyis kell egy másik telefont szerezzek, telefon nélkül be sem tudok lépni kb a céges hálózatra. Ha meg már szerzek másik telefont, akkor kb vehetek egy újat is, mert minek vegyek valami gagyit ideiglenesen?

(#65) yorka válasza w.miki (#10) üzenetére


yorka
tag

Ezt miből szűrted le? Mindketten dícsérték, bár Laci tesztje nem teszt, hanem termékismertető egy két orbitális hülyeséggel fűszerezve. Mi az például, hogy kis telefonban nem kell a több ram? Mi köze a fizikai méretnek a RAM igényhez?!
A magyar tesztelők - főleg Laci - nem mer kritikát megfogalmazni, mert fél, hogy elveszíti a bevételi forrását. Ha hiteles tesztet akar az ember, akkor a magyar csatornákat el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#67) Graphics válasza #40993792 (#66) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na én ezt a vitrinben tárolást engedtem el egy ideje.. Bármennyire is jó vétel volt egy telefonom, meg alakult ki valamiféle "kötődés" és sohaelnemadom érzés... Ha veszek egy telefont azért veszem, mert az előzőnél vagy többet tud, vagy mert már más a felhasználás célja.. A régivel nem nosztalgiázok... Exet se ápolgatja az ember...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68) zozzo72 válasza zkosaras (#61) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Most jön majd az xperia 10 iii,

150 körül kezd majd...

(#69) Richie86


Richie86
senior tag

A kisebbik modell elég vonzónak tűnik. Nem volt még Asusom, milyen ezeknek a szoftvertámogatásuk?

(#70) #16820480 válasza #40993792 (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na igen, nekem sosem volt ez a vitrinben tárolás szempont, mert minden telefont eladok, amikor veszek újat. Egyrészt anyagilag így éri meg inkább (főleg az utóbbi időben amilyen drágák lettek), másrészt meg ez csak használati eszköz, ha már nem használom, akkor felesleges lesz, inkább használja más, akinek szüksége van rá. Emiatt nincs is tartalék telefon itthon egyáltalán.

(#72) <Adamsky> válasza pepe792 (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom olvastad-e ezt a hozzászólásomat?
Szóval 2020/21-ben nincs olyan készülék, aminek a kijelzője ne lenne elcsúfítva ilyen v. olyan módon. Ha lejjebb adunk az igényeinkből (bár én nem szívesen teszem, ha több százezer forintot adok ki valamiért ...) akkor megjelenik a palettán a 8-as mellett a Pixel 4a és a Galaxy A41. Rettenetesen kicsi a választék!

Ja, és miért csúcstelefon? Kell a tökömnek a csúcs SoC! Viszont, ami kellene - NFC, wifi 6, esetleg vezetékmentes töltés - az a prémium szegmens privilégiuma. Én személy szerint - mivel nem játszom - egy 765G-vel már ellenék.

(#73) janeszgol válasza helixP (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen jó ez a sima 8-as mérete. A legtöbb kisebb telefonra vágyó elégedett lehet ezzel. De nem kirívóan pici!
Van még egy piaci rés, amit csak aSE2020 és i12 Mini töm be egyelőre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) beno52 válasza pepe792 (#46) üzenetére


beno52
tag

Objektív szempontok:
- Nem kell nagy kijelző, nem játszok vele, nem filmezek vele, ha néha neten rákeresek valamire akkor azt remekül meg lehet oldani 5,5 colon is.
- a jó minőségű kameráról és funkciókról (amiket már jó ideje csak a flagship kategória kap meg) nem akarok lemondani.
(pl.: S10e= Qi töltés és megosztás, bővíthető tárhely, dual sim, DEX, IP68, saját idejében szuper kamera, nagyszerű kompatibilitás, 3,5 jack remek DAC-al, remek AMOLED kijelző HDR10+, USB3.1, Wifi6, folyamatosan fejlesztett/támogatott jól testreszabható UI 3 főverzióval)

Szubjektív szempontok:
- Utálom, hogy sem zsebben, sem autóban nem lehet normálisan elhelyezni a 6-7 colos telókat.
- Nekem semmi bajom nem volt eddig az Exynossal pedig még videó szerkesztést/konvertálást is csináltam vele - nem utolsó sorban meglepően gyorsan.

Szóval nagyon jó az ASUS irány, de még mindig nem tart ott, mint a Samu 2 éve. Azt kerek 200ért vettem a megjelenés évében, járt hozzá egy Galaxy Watch active is. Tehát most majdnem 100e forinttal többet kéne adni egy funkciókban szegényebb telefonért?
Pedig nagyon szerettem volna következő telefonnak.

Plusz azt sem értem, hogy miután jól megtalálták az arany 60mm szélességet miért lett végül mégis inkább 70mm a telefon?.. :DDD

(#75) janeszgol válasza csakany2001 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen egyetértek. Látatlanban rávarrnám a különösen ajánlott jelzőt csak a mérete és felszereltsége miatt már! Még akkor is, ha mondjuk a kamera csak közepes. (Talán annál jobb, én még nem néztem róla tesztet, de itt írtak páran róla.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) #96241664


#96241664
törölt tag

Csak tudnám miért kell mindig kispórolni a tele kamerát az ilyen kisebb modellekből. :((( Miért gondolják azt, hogy csak a legtepsibb, legdrágább zászlóshajókban van rá igény?

Egy Mi 9 SE-be még érdekes módon belefért a 3 látószög, árban és méretben is. 2 évvel később 3x annyiért sem alap a legtöbb gyártónál.

(#77) #16820480 válasza #96241664 (#76) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi9 SE-ben kb 1000mAh-val kisebb akksi volt és a jack csatlakozó sem fért bele.

(#78) Graphics válasza #96241664 (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom, én ezt a sok kamerát nem nagyon használom semmire.. Jobban díjaznám, ha egy normális lenne benne..

Telefotó, széles látószög, makró ... Nem tudom, én csak kattintok egyet, aztán go tovább...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Itt a Ph-n 8,9 mm írnak, a Gsmarenan meg 9,2-t.
Nekem nagyon bejön a telo.
Jó esélyei vannak nálam. Már csak az éjszakai felvételekre vagyok kíváncsi. Tartok tőle ott gyengébb mint a P30.

beno52: Szóval nagyon jó az ASUS irány, de még mindig nem tart ott, mint a Samu 2 éve. Azt kerek 200ért vettem a megjelenés évében, járt hozzá egy Galaxy Watch active is. Tehát most majdnem 100e forinttal többet kéne adni egy funkciókban szegényebb telefonért?
Miben is szegényebb? Nincs hozzá óra? :D
A mostani Samu telok messze 200 felett vannak. Az árak azóta elszálltak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#80) #96241664 válasza #16820480 (#77) üzenetére


#96241664
törölt tag

Nehogy arra fogjuk már. :N P40 meg csak 200 mAh-val kisebb, mégis belefért egy 3x zoom, közben meg akkora az is, mint az SE.
Utóbbiba is belefért volna egy rendes akku, ha 1-1,5 mm-rel vastagabbra csinálják, a kutya nem panaszkodott volna miatta.

Arról nem beszélve, hogy nagyobb telefonokról is rendszeresen lehagyják, vagy beletesznek helyette 2 másik értelmetlen kamerát.

Semmi másról nem szól ez, csak akit lehet, azt tereljük a lehető legnagyobb, legdrágább modell felé, akkor is ha egyébként nem lenne rá szüksége.
Közben meg ott vannak a 2-3 évvel ezelőtti példák rá, hogy olcsón, kompakt méretben is simán meg tudnák csinálni.

(#78) Graphics:

Én meg használnám... Most 1 kamerás telefonom van és mindig vagdosni kell a képeimet, hogy úgy nézzenek ki, ahogy akarom.

De egyszerűen nincs mire váltani. Amiben van tele és tud vele raw-ban rögzíteni, az vagy baromi drága, vagy 2+ éves, vagy nincs rajta GMS.

[ Szerkesztve ]

(#81) Decske válasza DDA40X (#18) üzenetére


Decske
aktív tag

Köszi, ezt már a P5 topikban is lejátszottad, ott is kibeszéltük, jó lenne, ha nem akadna be a lemez...

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#82) #16820480 válasza #96241664 (#80) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, látom te is elektromérnök vagy egy ilyen nagyobb, telefont gyártó cégnél, azért értesz hozzá ennyire :K

Más kérdés, hogy a kínaiak elkezdték lehagyni a telefotót, mert így tudnak jól garasoskodni a számháború mellett (minél több darab kamera kell), de ott a Samsung és Sony, akik továbbra is ráteszik szerencsére a készülékeikre, sőt lassan már középkategóriában is alap.

(#83) ZoltayA válasza fattyu (#51) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

:C :C :C

(#84) #95462144 válasza #16820480 (#82) üzenetére


#95462144
törölt tag

Telefotó helyett legalább van bennük 2db 2mpx kamera... :DDD Nem lehet mindenkinek megfelelni. :DDD A több néha kevesebb... :U

(#85) beno52 válasza 7Heads Drago (#79) üzenetére


beno52
tag

Az arena teszt elolvasása után javítanék kicsit:
Csak a QI hiányzik nekem, de az nagyon. :( Beleférhetett volna, ha már 3100mah helyett 4000mah akksival ugyanazt az akku időt hozza mint az S10e.

Minden másban viszont abszolút király lett ez a kütyü! A gyári tok is egy kellemes extra a flagship szegmensben, meg is lepődtem.
A forintunk az sajnos valóban sz*r.

(#86) #96241664 válasza #16820480 (#82) üzenetére


#96241664
törölt tag

Hoztam neked egy példát, ahol ilyen méretben is meg tudták oldani a 3 látószöget + hasonló méretű akkut. Nem kell a mérnökös szöveg...

Samsung és 10-es szériás Sony nekem a raw miatt nem opció, 1 és 5 sorozat meg az ár miatt.

Szerintem nem lennének ezek olyan elszállt igények. Pár éve 100-150 ezer forintért válogatni lehetett olyan Xiaomi és Huawei/Honor telefonok között, amik megfeleltek ennek, most meg 250-ért sincs semmi.

(#87) csakany2001 válasza beno52 (#85) üzenetére


csakany2001
senior tag

Üzemidőért mondjuk kár.
S10E ebben nem volt túl acélos, mondjuk személyes tapasztalatom nem volt vele, de pár fórumtárs arra váltott Compactról, nem volt valami jó ilyen téren.
A melegedés szintén aggasztó, azt a GSM aréna tesztjében is írták(808-t is ezért utáltam).
Akkor még a 10 III-t érdemes megvárni, kb. 500 USD-s árcédulával és 6-7 mm-el hosszabb méretével nem biztos hogy közvetlen konkurencia, de alternatíva még lehet a szélesség végett.
Ennek ellenére még nem lesz ez rossz telo, de 200k körül nem biztos hogy vállal az ember ilyen kompromisszumokat.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#88) mjani1172 válasza Graphics (#78) üzenetére


mjani1172
addikt

A telefotó jó pedig.

(#89) ffrdgc


ffrdgc
tag

Az én 3 éves lg q6-om is belefér ebbe a kiszabozt mérettartományba.

Samsung Galaxy Note22

(#90) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Teszteket elolvasva még jobban bejön.
Egyedül a Qi hiányzik, de az a konkurenciát jelentő Sonyban sincs. Ja és csábító az a kezdő akció, bár nem lenne rossz ha nem csak a 128-asra vonatkozna.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#91) fattyu válasza MrPetya19 (#90) üzenetére


fattyu
veterán

én is vacilláltam. Nekem a bővíthetőség fájt mert egy 250es sd kártya van cuftig a zenékkel.
Spotify előfizuval fogom ezt kiváltani. minden másra meg elég a 128 nekem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93) DDA40X válasza Decske (#81) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Ne zavarjon, hogy a közelben nem jártam.

(#94) Graphics válasza DDA40X (#93) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez valami klónod lesz? :U [link]

De jártál, csak lehet elfelejtetted... Legalább jegyezd már meg, hogy hova jársz be trollkodni..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95) MrPetya19 válasza fattyu (#91) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem van Spotify, csak én meg sokat fotózok nagyon. De persze mióta a Spotify nem számít bele az adatforgalomba, azóta sokkal több a szabad hely. De a 64-es U11 belső tárolóján így sincs nagyon sok hely, pedig szinte csak appok vannak rajta, meg kb 3 játék, és azok se nagyok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#96) fattyu válasza MrPetya19 (#95) üzenetére


fattyu
veterán

Megvan. Ez valami zsenialis. Ez egy normalis telefon meret?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97) 7Heads Drago válasza csakany2001 (#87) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kimaradt hogy mi van ha dinamikus a kijelző freki és mi van ha fix 60hz. Sztem sokat dobna a sot-on.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#98) MrPetya19 válasza fattyu (#96) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mármint nálad a teló?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#99) gattolino


gattolino
senior tag

Hibátlan telefonok :Y

Vivo X90 Pro Plus

(#100) fattyu válasza MrPetya19 (#98) üzenetére


fattyu
veterán

ühüm

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101) fattyu


fattyu
veterán

na egy nap se ( után )

Tegnap megvettem. a bevezető áras 8/128ast. nagyon agyaltam nagyobbon, de végül nem. ram 8nál több nekem teljesen felesleges. a tárhely meg. Ha lenne 512es akkor talán, de nálam a helyet a zene eszik. most álltam át spotifyra és ezzel ez megoldva. útközben elég annak a minősége. Kivétel ez alól a nyüves emeletes új vonatok amik faraday kalitkaként is funkcionálnak és rádióhullám mutatóba sem nagyon jut be, pláne nem ahogy kiérsz pestről. ott elég bosszantó lesz...

Iszonyúan kellemes méret. Kézbesimul nem rettegsz eldobod nagyon pöpec.
Első tapasaztalat kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasóval. Hát nemtudom. Részemről maradhatott volna a 7 power gombba integráltja. Az volt a LEGJOBB amit valaha használtam. iszonyatosan pontos és gyors.

Na ez nem gyors, és nem is 10/10. Itt benne lehetek én is mert a jobb kezemen az ujjlenyomatom az hajlamos simára kopni a sok kézi munka miatt. - nem nem az. kert rendbentartás, esztergálás bicikli motor meg ilyenek.

Szóval ez nem a legjobb nekem de még mindig jobb mint amit a sony követett el az xperia 5 nél.... arról nem akarok beszélni.

Minden más nagyon csecse. Asus transfer hasznos dolog. elég fájdalommentes az átköltözés. A banki alkalmazás közölte egyedül hogy legyek kedves legális forrásból letölteni.

Egy igazi bosszantó dolog van. Fólia még a mutatóba tettünk rá valamit a gyárban sincs rajta. (a 7en sem volt ) per pillanat meg az országban sehol nem találtam hozzá valót... ebayről rendeltem németből addig meg valami nem tökéletes de méretben stimmelő átmeneti van rajta...

Nemtudom. a méret oltári jó dolog. az is hogy kevés a kompromisszum.

A benne levő jack kimenet és dac. nem szól rosszul és a profilok érezhető difit jelentenek mind kábelen mind BT-n. viszont gyenge. ezt most relatíve értem. Fejhallgatózom. Nagy nehezen hajtható dolgokkal. A sokat elkérő fejhallgatókkal kb meg se szólal. nagyon könnyen hajtható planarral is kevés, egyszerűen csendes szobában sincs elég hangerő.
Nyilván nem egy mobil fejhallgató erősítőnek szánták, de kiváncsi voltam ha már van rajta jack. Nyilván fülhallgatókhoz untig elég lehet. arról nem tudok nyilatkozni.

hirtelen ennyi. lenni boldog :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102) Luck Dragon válasza fattyu (#101) üzenetére

:R Köszönöm a tájékoztatást .
Próbáld meg MM-Ben az okospultnál a clearplexet , ők adatbázisból dolgoznak és általában pár napot belül ott van az adót típus a rendszerünkben .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#103) helixP válasza fattyu (#101) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi az összefoglalót!
Ne búsulj a fólia miatt, lesz nem sokára. Kijelző teljesen flat? Szélén csak minimálisan görbül?
Nem is tudtam a Faraday vonatokról :F
Ha esetleg van időd, egy-két fotót is elfogadna a közösség :R

(#104) 7Heads Drago válasza fattyu (#101) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#105) <Adamsky> válasza fattyu (#101) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Első tapasaztalat kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasóval."
Ez, hogyan is működik pontosan?
power gomb megnyom → kijelző feléled → ujj érintése a kijelzőre?
... és vagy működik vagy nem (elsőre)?

(#106) fattyu válasza <Adamsky> (#105) üzenetére


fattyu
veterán

nem kell powert nyomni

ráteszed és megpróbál működni.

Nem olyan rossz amugy. nagy felülettel magabiztosabb. teljes hüvelykujj rányommal 10/9et hoz már. ha csak ujjbeggyel próbálom az nagyon nem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#107) helixP válasza fattyu (#106) üzenetére


helixP
nagyúr

Regisztráld többször ugyanazt az ujjadat, az a legjobb, ha különböző fényviszonyok között teszed ezt (tűző nap-szoba fény).

(#108) ZoltayA


ZoltayA
aktív tag

235- ért berendeltem az Alzánál. Csak ez a kicsi méret. 7" lett volna az ideális. (Nem esett szó a gsmaréna által megemlített túlmelegedésről)

(#109) novinyul válasza ZoltayA (#108) üzenetére


novinyul
veterán

Ott stressz teszt ment nem is egyszer, full üzemmód kiválasztva. Alap helyzetben nem vészes a melegedés, bár a 870 jobb választás lett volna. Pláne hogy 15% a különbség a 888-hoz képest.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#110) ZoltayA válasza novinyul (#109) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Szerintem is a 870 jobb lett volna. Ebbe a kis pöcs házba S888- at tenni. Nulla hűtéssel ráadásul. Majd használtan, 150 alatt egyszer. Akkor best buy lesz.

(#111) vakablak93 válasza ZoltayA (#110) üzenetére


vakablak93
őstag

Ha nem tették volna bele a 888-at akkor meg az menne hogy nincs csúcshardverrel kompakt telefon csak elavultal...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#112) novinyul válasza vakablak93 (#111) üzenetére


novinyul
veterán

Azért a 870-re azt mondani hogy elavult :U De a melegedés miatt jobb választás lett volna, ennyit megért volna az a 15% mínusz a teljesítményben.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#113) vakablak93 válasza novinyul (#112) üzenetére


vakablak93
őstag

Hidd el teljesen megértelek és egyet is értek, de a legtöbb esetben ez a reakciója az embereknek, hogy ha csak félévvel régebbi a frissen megjelentnél akkor már nyavajognak hogy de miért ezt mikor van újabb??? :W
Sokan gondolkodnak így, a többség egyszerűen a legújabbat akarná, ez jellemző a csúcstelefon vasárlókra, valszeg' az Asus ezt akarta elkerülni ezzel a választással.( hűtést meg az asustól pár éve ne várj semmilyen termékben :W )

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#114) #16820480 válasza novinyul (#112) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom emlékszel-e mekkora hiszti volt, amikor az LG nem aktuális évi SoC-ot tett a telefonjaiba, hanem egy évvel korábbit (vagy ugyanez a Nokia PV-nál). A 870 is lényegében egy 865+, szóval "nem a legújabb", és sokakat csak ennyi érdekel. Ezen tudtak jól feljönni a kínaiak is, hogy olcsóbb és "erős processzor", mert hát csak ez számít egy telefonban.

(#115) csakany2001 válasza #16820480 (#114) üzenetére


csakany2001
senior tag

De az LG volt az egyike azoknak is akik inkább beletették a kevésbé kockázatos megoldást a telefonokba(810 helyett 808)és némileg sikerült kompenzálniuk a kicsit gyengébb teljesítményt azzal hogy kevésbé melegedett.
G6 mondjuk olcsóbb is volt mint a konkurencia megoldásai, elsősorban ott a marketing hiánya okozta a bukást, nem is feltétlen az 1-el régebbi SoC.

Szóval sok esetben szerintem jó döntés, most is kézenfekvőbb lett volna egy 870 valamelyest olcsóbb árcédulával és hűvösebb működéssel.
Sokat nem ér az erős SoC, ha throttling miatt nem fog működni sok ideig maximális frekvenciának. Videózás közben is előjöhet ez, nem kell feltétlen játék vagy benchmark.
Számomra ezzel ki is esett mint alternatíva, bár egy középkategóriás telefont megnéznék az ASUS-tól ebben a méretben.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#116) vakablak93 válasza csakany2001 (#115) üzenetére


vakablak93
őstag

Itt van a kutya elásva, az átlagnak foggalma sincs a throttlingról.

Ahogy sheratan fórumtárs is írta így jöttek fel a kínaiak.
Régebben mikor olvastam egy két
részletesebb a throttlinggal is foglalkozó mobiltesztet, abban a kínaiak voltak mindig a legrosszabbak, asszem a Mi9-ről még olyat is olvastam hogy
snapi 670 szintre trottyolt le :C .

De az átlagot ez nem érdeklni sőt ha el akarnád neki mondani ezt akkor te veled van gond, mert szarozod az ő hiperszuperárétékarányú telefonját :DDD
Az ASUS tudja ezt és szerintem elgondolkodtak ők ezen, és úgy gondolják hogy valószínűleg ezzel adnak majd el többet, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#117) Graphics válasza #16820480 (#114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiszti volt, de kb X mennyiségű user amúgy sem volt potenciális vevő...

Nagyon sokan csak itt koptatják a billentyűzetet... De most én is azt mondom, a 870-essel ideálisabb lett volna ez.

De nem vagyok célcsoportja jelenleg az Asus-nak. De már tervezem, hogy kisebb készülékre váltok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) #16820480 válasza Graphics (#117) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én összességében úgy vagyok vele, hogy az egész 8xx széria felesleges számomra telefonba, egy jó 7xx vagy akár 6xx tök jó volna, csak ilyen kevés van. A Pixel 5 amúgy király lett volna, csak nincs DS és kicsit drágán adják (főleg az itthonról való beszerzéssel).

(#119) novinyul válasza #16820480 (#118) üzenetére


novinyul
veterán

Ott van a 780G a MI11lite-n, egy kiváló proci lett. A 888 legnagyobb baja szerintem az X1 mag, az rendesen melegíti az egész procit. A 780G nem kapott belőle csak maradt a 4db A78 és 4db A55, azt semmi baja. A 865 is látszik hogy jól sikerült, mert már az egekig húzták és még mindig stabil.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#120) japy


japy
őstag

Sziasztok srácok! Azt szeretném kérdezni hogy az Always-on kijelzés néha erősebb néha gyengébb fényerejű. Mitől lehet ez?

(#121) SzunaP válasza #16820480 (#60) üzenetére


SzunaP
csendes tag

Házhoz jött a futár, csehországi szervízbe vitte az enyémet.

(#122) SzunaP válasza fattyu (#101) üzenetére


SzunaP
csendes tag

Sztem a fejhallgató és a füles az 2 különböző galaxis egy telefon számára. Illesztési impedanciát tekintve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.