Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Valaszteknak nem rossz. Biztos van olyan, akinek ez a kenyelmes. A minoseg ettol meg kerdeses.

(#2) F34R


F34R
nagyúr

Nah ez nekem marhara tetszik, kerdes hogy a tobbi splitted bill kozott milyen esellyel indul.

(#3) #72042496 válasza F34R (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az csak "split" lesz.

(#4) count_zero


count_zero
tag

Amig nincs benne RGB LED, egy darabot sem fognak eladni gémereknek...

There are many secrets in District 9

(#5) vaakuum


vaakuum
addikt

Tök jó !!!!! ...... lenne, ha nem cseszték volna el rettenetesen!
Férfi típusú kezem van, a gyűrűsujjam hosszabb, mint a mutató ujjam. Ez a fajta oszlopeltolás nekem hulladék. Az ergo-dox már egy körrel jobb billentyű-elhelyezést tartalmaz, de a hullám sajnos azon is egy oszloppal később kezdődik, mint kellene.

Egyébként nem kell messzire gondolkodni, elég csak annyit, hogy a legtöbbet használt billentyűka WASD. Ezekből a W és az S ugyan azon ujjal használandó, gyakorlatilag egyenlő fontosságúak. Miért vannak eltolva egymáshoz képest? Előre-hátra (vagy gáz/fék) esetén miért ferdén kell nyújtogatni az embernek az ujját? :W
arról nem is beszélve, hogy kényelmes kéztartásnál a gyűrűs ujjam majdnem rálóg a Q-ra, miközben az A-nak alig a felső szélét éri el. Mindeközben az E billentyű meg majdnem messze van a mutató ujjamnak.
Döbbenet, hogy a gépíróNŐKnek kitalált íráslassító ergonómián nem tudnak túllépni még a "gamer"-nek hazudott szegmensben sem. :O :W

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6) hyperspace válasza count_zero (#4) üzenetére


hyperspace
őstag

;] topkomment számomra.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#7) noPublicFG válasza vaakuum (#5) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ha ennyire rossz a WASD, konfiguráld be a numpadot. Ott nincs soreltolás.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Gamer billentyuzetnek hivjak, mikozben a WASD az pont olyan elcseszett mint a normal billentyuzeteken. Az ilyenen csak mosolyogni tudok, verpistiknek jo lesz mert 9 szinten vilagit a LED!
A numerikus resz elhagyasaert meg ujfent csak gratula...

#7: milyen numpadot? :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) vaakuum válasza noPublicFG (#7) üzenetére


vaakuum
addikt

Próbáltam már, sőt lehet meglepő, de még függőlegesbe állított billzettel is kísérleteztem vele.
DE a nagy space hiányzik, illetve jó lenne mellé még legalább 1 oszlop ugyan ezzel az elrendezéssel (R-F-C helyett), hogy jól lehessen használni. De inkább kettő oszlop lenne az igazi.

Valami logitech g13-ból kellene kettő darab (szimmetrikus) egymással szembefordítható, de abból meg nem létezik jobb kezes. De lehet már nem is támogatják azt sem :F ...

szóval nekem [itt kezdődik a gamer billzet :)]

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#10) DonDennis


DonDennis
senior tag

Címhez 04ahgy adta az ötletet :D? "Intel Core i7-6950X: tíz mag lett, maradhat?"

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#11) noPublicFG válasza vaakuum (#9) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Azok a parafadugók! LOL! :R

Én ilyet próbáltam. Nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#12) Garfield.37


Garfield.37
tag

:Y

Üdv : Garfield.37

(#13) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem tudom, az FN-t miért erőltetik ilyenekben is. Sokkal kényelmetlenebb pl. hangerőt szabályozni két gombbal, mint egy dedikálttal. Vagy a Play/Stop, bár az játék közben már rétegigény, de sima netezésnél is kényelmesebb így.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) h-yle


h-yle
addikt

Inkább egy Ergodox

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) Ringman válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagybetűt vagy felkiáltójelet is két gomb lenyomásával ír az ember, így lehet hogy kényelmetlen elsőre, de megszokható.

vsz egyébként lehet az F* gombokat is FN layerre tenni és a play/stop/stb működik egy gomb lenyomásával - mint az újabb laptopok esetében, az emberek többsége az F sort nem sokszor használja.

(#16) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Huszonöt éve nem értem, hogy miért WASD? Miért nem ASDF?
De hogy a témához is...: Ha nem jön össze az 50, akkor köszönik szépen a 30-at majd isznak egyet a támogatók egészségére?
Persze, csak kötekszem!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#17) copass válasza Gróf... (#16) üzenetére


copass
veterán

pedig eléggé logikus a wsad... mert ugyebár a w-t folyamatosan nyomva tudod mellé nyomni az ad-t a jobbra-balra irányra.hátrafelé meg ugye ott at s, tehát le kell venned az újjad a w-ről. így nem fordulhat elő hogy eltéveszted vagy egyszerre nyomod le.
asdf-el ez nem fog menni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) menpee válasza Gróf... (#16) üzenetére


menpee
aktív tag

A WSAD kombónál a kisujjad kényelmesen elvan a Shift-en és a Ctrl-on. ASDF kiosztásnál viszont a a mutató- és a gyűrűsujjamnsk kényelmetlenül görbülniük kell, hogy szintben legyenek. Még az AWEF kiosztás is kényelmesebb ennél.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#19) Meridian


Meridian
senior tag

Ez mitől gamer billentyűzet? Mert kettéválasztható? Attól ez még egy szimpla kiosztású billentyűzet...

A gamer billentyűzet itt kezdődik, meg ott aki előbb egy képet is becsatolt.

Z-Board Merc gamer keyboard

Nekem ilyen van, sajnos már nem igazán kapható... Amúgy a SteelSeries megvette a céget, nem tudom hoyg ők még gyártják-e...

És ami azt illeti ezen a billenytűzeten is lehetne még mit csiszolni... pl a szétszedhetőség, az ennek si jól jönne.

(#20) Meridian válasza Meridian (#19) üzenetére


Meridian
senior tag

VAn még variancia
Z-Board Fang

ez nem tudom mi

Vagy Logitech G13 - de 30 ezer Ft... drága.
Logitech G-13

(#21) nyunyu


nyunyu
félisten

Inkább egy Cherry ErgoPlus kéne (meg a hozzávaló numpad), de azokat már 20 éve nem gyártják. :(
(Használtpiaci áruk meg 1000€-nél kezdődik, annyira ritkák...)

Egyébként nem értem ezt a nagy Kickstarteres kampányt, legalább 3-4 féle split mechanikust lehet netről DIY kitként, vagy akár készen is rendelni.
- ErgoDox variációk (Infinity, EZ)
- Matias ErgoPro
- VE.A
- pár hónapja volt szó valami magyar startupról, ami trackballal vagy trackpointtal bővíthető splitet tervezett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) Meridian


Meridian
senior tag

(#23) #20655360


#20655360
törölt tag

Elsőre hülyeségnek tűnt, de optimálisabban pozícióban lehet egerészni így játék közben, szal egész jó.
Kérek ilyet membránosban, olcsón. :)

(#24) nyunyu válasza #20655360 (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyakorlatban meg egyszer csapsz az asztalra, mert benyaltál egy headshotot, aztán igazgathatod megint a billzet két felének pozícióját+dőlését. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) #20655360 válasza nyunyu (#24) üzenetére


#20655360
törölt tag

?
Játék közben a jobb oldalát félre lökném a fenébe. :)

(#26) Cathulhu válasza Meridian (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

a nem tudom mire: Nekem van egy olyanom, technikailag nem egy csucs, se nem programozhato, se nem mechanikus, de szvsz marha kenyelmes, es eleg sok billentyut tartalmaz. Pl van szamsor 1-6-ig, F1-F6, ket space, hangero, stb. Elotte egy Steelseries fele Zboardot nyuztam, de az megdeglett...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) nyunyu válasza #20655360 (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Nemrég láttam YTn egy videót, ahol egy ideges gamer izomból odacsapta az egeret az asztalhoz, erre a bal keze alatt lévő könnyű fél billzet elugrott a helyéről, majd két kézzel igazgathatta vissza az optimális pozícióba, hogy ne legyen kitekeredve a bal csuklója. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) #20655360 válasza nyunyu (#27) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jó amatőr. A billt kell verni. ;] (Erősen, férfiasan kell az asztalhoz passzírozni, hogy ne pattanjanak el a gombok, nem akarsz este a sötétben mászkálva meglepit. :)) )

(#29) nyunyu válasza #20655360 (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy nagyon megemelt+bedöntött fél billzetnél a gombok lenyomásának iránya jócskán eltér az asztalra merőlegestől, nagy a felülettel párhuzamos komponense. -> túl nagy erővel odacsapva ki fog csúszni a kezed alól.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) Rubinhood válasza vaakuum (#9) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Ha gondolod, egyszer probald ki a DZXC kiosztast. Nekem bejott, mivel ergonomikus: a DX a bal kezhez igazodva dol, nem pedig pont forditva, mint a WS.

(#31) Allien válasza noPublicFG (#11) üzenetére


Allien
veterán

Anno, nyitottam a Zboard-nak egy külön totyikot:
[link]
dátum: 2005-09-27
Ma már nem kapható. De, nem olyan régen még vettem asszem konzolokszervizében 2500 forintért! Méghozzá, az alap csomaghoz volt egy plusz feltét, meg egy játék! Anno, még az alapot vettem 12.000 forintért, és egy feltét volt plusz 6.000 forint! A BF2-höz még megvan. ;] Ja, és még most is ezt használom, de mivel nem kapható... Ja, és ez asszem a 3. garnitúrám. CSAK a víz miatt ment tönkre, amikor a gyerekem kicsit véletlenül megöntözte vízzel. :O
Itt egy rewiew, igaz, ez már a steelseries féle, de mindegy:
[link]
Még egy tesztelő:
[link]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) Ringman válasza vaakuum (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami ilyesmit szeretnél, hogy az A betű a Q-hoz képest balra helyezkedjen el?

(#33) Sinisi


Sinisi
senior tag

Egy ilyet kipróbálnék, csak a feeling kedvéért ;-)

(#34) vaakuum válasza Ringman (#32) üzenetére


vaakuum
addikt

Alapvetően mátrixra vagy az ujjaimnak megfelelő függőleges hullámeltolásra szavaznék ( ~ ) függőleges sorok mellett, de még az sem lehetetlen, hogy az általad linkelt is kényelmesebb lenne, mint az alap oszlopeltolások, amin nem bírnak túllépni soksok éve :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35) Ringman válasza vaakuum (#34) üzenetére


Ringman
nagyúr

hmm, akkor ilyenvagy ilyen, vagy ilyesmi lenne megfelelő?

(#36) mike710 válasza count_zero (#4) üzenetére


mike710
aktív tag

Látom nem ültél még egy felső kategóriás autóban sem, biztos az is gamer :)

(#37) vaakuum válasza Ringman (#35) üzenetére


vaakuum
addikt

Nézegettem már régóta ezeket. A Trulyban az e-d-c- oszlop magasan van, szerintem a w-s-x-nek kellene úgy lennie, a másik kettő meg steril verzió, semmilyen ujjhosszra nincs optimalizálva.
Végkövetkeztetésem, hogy játékra inkább a g13 vagy razer orbwaver lenne az ideális, szívesen kipróbálnám a hüvelykujjnál lévő minijoy vagy D-pad használatával az irányítást egyszer...
Jelenleg úgy gondolom, egyszerűbb lenne, mint a WASD, mert egyetlen ujjat foglalna csak le, és gyakorlatilag a mozgásokhoz ez bőven praktikus lenne.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38) #72042496 válasza mike710 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez aztán tényleg illik a kontextusba.

(#39) emvy válasza nyunyu (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

En ilyet hasznalok, es jatekra is teljesen oke:

while (!sleep) sheep++;

(#40) emvy válasza Ringman (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

A TECK az sajnos eleg hulladek.

while (!sleep) sheep++;

(#41) mike710 válasza #72042496 (#38) üzenetére


mike710
aktív tag

Szerintetek minden ami világit gamer, egy hangulat világítás is:) Kicsit gáz már amerre megy ez a közösség :)

btw erre céloztam gamer bmw ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) Fecko_78


Fecko_78
tag

Razer Orbwiever-t használok es kellemesen csalódtam a márkában.El vannak csúsztatva gombok egy kicsit és billen a támasz is, hogy el lehessen érni a felső sort!Nem fáradnak el az ujjak! Mechanikus... Mintha a kezem része lenne!

(#43) #72042496 válasza mike710 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gamer világítás a számítógépes alkatrészekre, perifériákra, kiegészítőkre vonatkozik, és rajtad kívül senkit nem láttam még, aki idekeverte a kocsikat, vagy most a hangulatvilágítást.

Valóban gáz egy kicsit, ha valaki nem látja a különbséget ezek között. Biztos nekem is azért van Philips Hue rendszerem, mert az annyira gamer (nem, nem azért). :U

[ Szerkesztve ]

(#44) mike710 válasza #72042496 (#43) üzenetére


mike710
aktív tag

"A gamer világítás a számítógépes alkatrészekre, perifériákra, kiegészítőkre vonatkozik"
Wut? És ez hol volt leírva? Lehet jobb lenne vissza olvasni honnan indult a story.

Perifériákra, kiegészítőkre vonatkozik? Akkor a monitor is gamer nem? Inkább ne erőltesd szerintem :) És abban is biztos lehetsz, hogy senkit nem érdekel mivel világítasz otthon :B

(#45) vaakuum


vaakuum
addikt

Gondoltam átrendezem a bindelést kicsit, és ha a kamera mód már úgyis az F4-en van, mellé rakom a többi kamerás beállítást is a két módosítóval (ALT és az ALTgr). Találjátok ki, mit csinál, ha az ALT-F4-et akarom bebindelni :DDD :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46) vaakuum


vaakuum
addikt

Last stand játékmódnál (capture A-B-C-D) ha kilőnek, mitől függ, hogy mennyi idő után enged respawnolni?
2) ennél a játékmódnál a páncél alapján dönti el, ki melyik csapatba kerül?
Lehet ezzel lóvét keresni valahogy, vagy azt csak a pu-ban a küldetésekkel lehet?
3) mi az az "Inner Thought" az "on foot - all" beállításoknál? Az interact/use gombra van bindelve az is...gyárilag! :Y

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#47) #72042496 válasza mike710 (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lényeg az lett volna, hogy a kocsik és a hangulatvilágítás még áttételesen sem kapsolódnak a #4-hez, ahonnan a "story" indult.

[ Szerkesztve ]

(#48) vaakuum


vaakuum
addikt

#45 és #46 hogy került ide? :U :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#49) mike710 válasza #72042496 (#47) üzenetére


mike710
aktív tag

Engem az bosszant, hogy minden irányból megy a támadás akkor is ha egy korrekt hardver kap RGB világítást. pl Logitech G213, vagy egy alaplap és már konkrét kultusza van ennek az RGB&Gamer hater dolognak. Ahogy te is említetted a lámpáidat, ez is lehet szép és hangulatos. Szerintem.

(#50) nyunyu válasza mike710 (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem inkább azzal van a probléma, hogy pl. egy CM Masterkeys Pro L 35k körül van monokróm fehér háttérvilágítással, míg gombonként állítható színű RGBvel 50k fölött.

Értem én, hogy új, bonyolultabb PCBt kell az RGBhez tervezni, de nem hinném, hogy annak a legyártása 15-20$-nál jobban drágítaná a végterméket több(tíz)ezres tételben, hiszen a billzet többi része ugyanaz (ház, kapcsolók, kupakok...)
SMD RGB LEDek mostanra már alig drágábbak, mint az egyszínűek.

Főleg ezért kapják tőlem a savazást, nem csak a #gamer miatt.

[szerk:]Ja, hogy ez nem a Logitech G Pro hír topikja? Sebaj. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.