Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

hát keret nélkül nem teljes!
Amúgy pedig, ha keretet csinálsz, akkor ne egy állványt, hanem egy dőlt alakzatot, ami nem párhuzamos az asztallal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) fireproof válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


fireproof
őstag

Olyat csináltam. :)) arról is lesz poszt.

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elképzeléssel én is eljátszottam, de annyira nem használok laptopot, meg amit igen, azok nem igénylik hogy ilyet alkossak.
Szerintem kínai boltban vagy 100Ft-osban kapható műanyag vágódeszka a lehetséges alap, avagy bútorlap...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) shark300 válasza fireproof (#2) üzenetére


shark300
tag

Szerintem simán hozzáírhatod ehhez a posthoz, mert ez így címlapos írásnak elég kevésnek érzem... :U

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#5) Samus


Samus
addikt

Hát, a sok :D kimaradhatna, továbbá az elején

Ventilátornak tökéletesnek gondoltam az asztali gépből visszamaradt Coolink SWIFT II ventilátorjaimat. (2db)

esetleg: ...visszamaradt, 2 db Coolink Swift II ventilátort.

mindenféle V-ot elő tudok
Nagyon jól nyomod, én csak sima és W-t tudok elállítani a billentyűzetből. Viccet félretéve. Mindenféle feszültséget.

Egyébként ide elég lett volna egy USB portot feláldozni, arról párhuzamosan kivezetni 2x2 kábelt, és az mehet a szabályzó egy-egy potijára.

Fa keret helyett valami esztétikusabbat is tervezhetnél, valamiféle fémből. Valahogy nehezen tudok elképzelni egy modern gépet egy fa "állványon". Bár ízlések és pofonok.

Azért azt ne feledd el lemérni, hogy mennyivel csökkenti a hőfokot ez a "gány". Gyanítom az élmény nagyobb lesz, mint a csökkenés mértéke...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) hodostamas


hodostamas
addikt

Én alapnak egy régi alaplap dobozt használtam. Kicsit testre szabtam, meg van döntve előre aztán tökéletes :)
Kicsit morgos hangja van, de nem vészes.

(#7) Gave


Gave
addikt

Nalam egy ilyenfele mappa gondoskodik az emelesrol...

(#8) lacam


lacam
aktív tag

Én is most szeretnék építeni valamit, de nem találom meg a megfelelő alapot.
Valami rácsra gondoltam (lásd. Cooler Master U2/U3) mert a fa nemhiszem hogy jó hővezető lenne...
Rácsot viszont hol a fenébe szerzem be, azt még nemtudom :)
O.I, TES.O, helyi vasbolt megnézve, de sehol semmi...már grillrácson is gondolkodtam, de azmeg nagyon zúgna...
Nagyszükségem van egy notebook hűtőre, mert már jópár alkalommal leállt a notebook-om túlmelegedés miatt.
(GPU temp: cca 120C) - MSI notebook. Porcica nincs benne, ki lett pucolva..de mégis éget. (bár azt még el tudom képzelni, hogy a hőmérő mutat fals értéket,mert nem hiszem el, hogy ennyire felmelegedhet.)

Az USB tápolásra gondoltam én is..veszek egy usb kábelt és megszalad az olló...neten gondolom van 1001 leírás hogy melyik a sztandard szín a testhez illetve a +5V-hoz

Remélem a kész mű építéséről is lesz majd leírás...kíváncsian várom (ötleteket "lopok" :D)

Üdv

(#9) Kephamos


Kephamos
addikt

Én is pont egy ilyen elkészítésén gondolkozom pár hónapja. :)

(#10) ferensz válasza Samus (#5) üzenetére


ferensz
senior tag

Ez hogyan működik? Már mint ez az usb-ről ventilátor vezérlőre dolog. Én is kísérletezgetek vele, csak annyi a baj, hogy alapból a panelen molex csatlakozó található. Át lehet az usb-t valahogy alakítani, hogy el tudja látni árammal a panelt?

Szép munka, posztold majd a kész műről készült képeket is!

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#11) DaveJr válasza ferensz (#10) üzenetére


DaveJr
őstag

Egy gond van az USB-s táplálásról. Ezek a ventik 7V alatt nem indulnak el. Szóval az USB-s 5V-tal nem tudod használni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#12) DaveJr válasza lacam (#8) üzenetére


DaveJr
őstag

Itt tudsz venni rácsot.

Az nem normális ha annyira melegszik a GPU. Amikor kitakarítottad leszedted a hűtőt a gpu-ról?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#13) lacam válasza DaveJr (#11) üzenetére


lacam
aktív tag

Akkor ehhez spéci venti kell?
Ezesetben át kell gondolnom a "porosodó ventillátorokat felhasználom" ötletemet....

Shit

(#14) lacam válasza DaveJr (#12) üzenetére


lacam
aktív tag

Nem, nem szedtem le....mert jónak tűnt a gyári megoldás -nomeg pasztám sem volt

Csak pormentesítettem agép belét (+ a ventit)

(#15) ferensz válasza DaveJr (#11) üzenetére


ferensz
senior tag

Akkor jól gondoltam, befogtam egy adaptert a másik ág biztosítására, átmenetileg megteszi. :R

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#16) DaveJr válasza lacam (#13) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát olyan spéci venti kell ami 5V-nál is elindul vagy alatta. De az ilyen nagyon ritka hiszen 12V-ra vannak tervezve. Az 5V pedig jócskán alul feszelés. Szerintem a gyári laptophűtőknél van egy kis áramkör ami 10-12V-ot csinál az 5ből.

Akkor nem tudom mi lehet a gond...de érdemes lenne megnézni a pasztát vagy a gap-padat. Én egy IBM T43ban cseréltem le a gap-padat és 10 fokkal lett hűvösebb az egész gép 100%-os terhelésnél!

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) lacam válasza DaveJr (#16) üzenetére


lacam
aktív tag

Annyira nem akarom szétgányolni.
Ez már mikor megvettem 0 km-esen is ilyen meleg volt...a.ztán bedöglött a venti, AlbaComp...csere....maradt ilyen...

Fene vigye el......valami jó noti hűtő szeretnék csinálni, (célirányosítanám a friss levegő befúvásának helyét) mert elég lehetetlen helyen vannak a hűtőnyílások)

Gondolkodtam a már emlegetett Coolermaster U2-n, de sehol nem találtam... (U3 meg már drága)

(#18) fireproof


fireproof
őstag

Köszönöm a kritikákat.

Bizony ahogy DaveJr is írta 5V alatt nem indulnak. ezért kellet nekem is mást választanom. Kész lett ma az "állvány is" szerintem egész jó lett. Nemsokára jön az írás. sasoljatok. :))

:R Kristóf

(#19) dave666


dave666
aktív tag

Olcsó notihűtő :)
Köszönjük az írást, így is meg lehet oldani a hűtést :R
Nekem tetszik a megoldás :)

Dave666

(#20) vamzi


vamzi
őstag

Az én notimhoz van rendes alulról párnás ölbe vehető "asztalka" mindenfajta venti nélkül. Nekem hál'stennek nincs (túl)melegedés problémám, ez is csak azért kell, mert nyáron égeti a combom. Az egyik barátomnak viszont ugyan ez a gépe van és ő akármit csinál vele túlmelegszik neki, ezért ő csinált(atott) hozzá 1es lemezből hozzá egy "asztalkát", amiben a megfelelő helyre elhelyezett egy ventit. Mivel nagy 12voltos venti, így külső tápra van szüksége. Így viszont az asztal súlya és a kábel húzogatása sokat ront a használhatóságon. (annyira gyakran már nem is használja, igaz mostanság nem is áll le a gépe).

Itt jön a csavar, mert a barátnőm notija meg folyamatosan túlmelegszik. IDLE-ben 80fokos. (az integrált gpu csak hővezető szivacson keresztül érintkezik a hűtővel, de mivel garis, nem tudom megcsinálni neki, pedig már 2db 5forintost(ekkora rész van a gpu és a hűtő között) felpolíroztam neki és megvettem a pasztát is). Szóval inkább mostanság a barátnőm használja azt a hűtőt, hogy egyáltalán tudjon böngészni. Gyakran ez sem segít neki és ugyan úgy kikapcsol. Szóval én az ő laptopjához fogok készíteni egy "asztalkát".

Cél:
túlmelegedés megszüntetése
halk (fordulatszám szabályozhatóság)
kikapcsolhatóság
USB-ről való működés
legalább 2db ventilátor

Mivel jelenleg nincs hozzá alapanyagom, ezért mindent vennem kell.
Kezdésnek egy ilyet szereztem be:

Ez a 3 venti 1db usb-ről működik és szép kéken világít. (Tehát első dolgom volt kiforrasztani belőlük azt a 3*2 kék ledet :DDD )

Hangra ez a 3 venti nem hangosabb mint a fentebb említett 12voltos, tehát nyert ügyem van. Ja postával volt 1300ft volt az a 3 ventis hűtő :D

Eddig ennyi van meg. Az asztalka anyaga valószínűleg fából lesz, de be lesz vonva valamivel, hogy ez ne látszódjon rajta. Még elképzelhető, hogy kerülni fog bele egy usb hub is.

Egyébként már régóta tervben van egy vízhűtéses laptop építése, aminek az alapanyaga majd az én gépem lesz. Jelenleg megvannak hozzá a tömbök és a radiátor. Csak össze kellene raknom és egy pumpát kerítenem hozzá. Majd egyszer remélem befejezem.

Bocs a hosszú hozzászólásért :D

(#21) fireproof válasza vamzi (#20) üzenetére


fireproof
őstag

Vízhűtéses noti? :Y nem semmi. :))

(#22) vamzi válasza fireproof (#21) üzenetére


vamzi
őstag

Még vagy 2 éve elkezdtem építeni egy vízhűtést az asztali pc-hez, mert iszonyat hangja volt. Összeszedtem hozzá a cuccokat, a blokkokat kimarattam cnc-vel, de időközben laptopra váltottam. Amíg garis volt a noti, fel sem merült bennem, hogy folytassam a hűtés építését. Viszont miután lejárt elkezdtem játszadozni a gondolattal és újra összeszedtem a kellékeket. Az ötlet olyasmi lenne, hogy a hűtő kiáramló nyílásán 2 cső jön ki, ami a kijelző hátuljára szerelt radiátorba, tartályba és pumpába kapcsolódik. Viszont a kijelző zsanérjára így ki kellene találni találni valamit, mert tuti nem maradna ekkora súllyal a helyén, a mobilitástól pedig nem szeretnék megválni.

(#23) fireproof válasza vamzi (#22) üzenetére


fireproof
őstag

nem semmi. :DDD

(#24) pakesz


pakesz
aktív tag

2500 Ft a volt szabalyozos adapter :)
szoval ez a cikk arrol szolt, hogy volt 2 elfekvo venti es osszeforrasztotta / osszekototte az adapterrel, es hogy CSODAK CSODAJA!!! forgott a venti, sot meg levego is ment?

amugy a kerethez elgondolkodtato:
1., igaz-e hogy a folyadekcsapagyas ventik kikeszulnek ha vizszintesen vannak?
2., a keret oldalanal lesz valami ablakhoz hasznalt szigetelo? hogy a levego ami megy az ne csak ugy a laptop mellett menjen el hanem ra legyen kenyszeritve hogy atmenjen a laptopon
3., lehet-e kapni hajlithato hocsovet, amit be lehet majd epiteni?
4., meg lesz furva a laptop tokja hogy iranyitott legyen a szellozes

(#25) superecneB


superecneB
őstag

Rakjátok ezt a sok kis ventit a noti alá... Miért nem valami nagyobbat fixen 7/5V-on járatva? Pl ezzel meg lehet oldani az ilyen problémát és még fordulatszámot sem kell szabályozni 800rpm fixen szinte hangtalan, a légszállításáról meg annyit hogy ha egy húzott hd4850et lehűt akkor egy notit is lehűt kiegészítőhűtésként.

[ Szerkesztve ]

(#26) vamzi válasza superecneB (#25) üzenetére


vamzi
őstag

Én mondjuk azért baszok ezekkel a kis ventikkel, mert 3 egymástól nem elhanyagolható távolságban lévő pontot kell hűtenem, amit még ezzel a Slip Stream 120-sal is legalább 2 ventivel tudnék csak áthidalni, hogy a plusz tápról már ne is beszéljek. Az meg úgy már 5k+ posta, így meg megúsztam 1300+posta árából 3 ventivel usbről. A cikkiró pedig azért azt használta amit, mert hozott anyagból dolgozott.

Egyébként ha nekem kevés lenne az usb feszültsége, akkor biztos, hogy a noti töltőjének a végére készítenék egy kis toldást, amivel leveszem a töltőből jövő feszt: esetemben 19V 4,7A. Ezzel már tisztességesen meglehetne hajtani akármilyen pc ventit, sőt, még nekem kellene visszafognom, hogy a venti el ne füstöljön :D

(#27) hcl válasza vamzi (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az egyik barátomnak viszont ugyan ez a gépe van és ő akármit csinál vele túlmelegszik neki"
Gariban be kellett volna vágni az eladóhoz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) superecneB válasza vamzi (#26) üzenetére


superecneB
őstag

A cikkíró logikus. Hát nem tudom. Értem én, hogy több pontot kell hűteni, de nekem az tűnik egyszerűbb megoldásnak hogy amit meg lehet oldani két ventivel miért használjunk hozzá hármat (nem feltétlen eszik többet a nagyobb venti, és az usbről ha jóltudom 5V-ot kapnak amivel a leszabályzás is meg van oldva)? Arról nem beszélve hogy azonos fordulat mellet nagyobb légszállításra képes a nagyobb venti.

(#29) dave666 válasza vamzi (#20) üzenetére


dave666
aktív tag

Nincs is szebb mint a kék led :R

Dave666

(#30) adwin


adwin
tag

kíváncsi vagyok kerettel milyen lesz

Üdv adwin

(#31) fireproof válasza adwin (#30) üzenetére


fireproof
őstag

Megírtam a cikket. nemsokára elvileg kikerül. :R

(#32) domi007


domi007
őstag

Elősször is elterveztem hogy hogy fogom összekötni a cuccokat.

Jáj :))

Amúgy meg hajrá hajrá, mutasd csak meg a kész remekművet, érdekes lesz az biztos.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#33) vamzi válasza hcl (#27) üzenetére


vamzi
őstag

Természetesen gari után kezdett neki rá :W

superecneB
Legalább kettőt írtam. De a te kedvedért kimértem, hogy abból a 120as ventiből 3db kellene(cpu ram vinyó) Az általad linkelt 800rpm-es venti pedig: DC12 V / 0.08 A, tehát azt te usbről nem nagyon indítod be. Ha el is indulna, az biztos, hogy érdemben semmi levegőt nem szállítana. Még mindig nem látom hol van az előnye annak a ventinek :F

(#34) hcl válasza vamzi (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az szopó :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Atos23 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem biztos hogy megbízhatóbb lesz a laptop, min a PC. Nagyon szeret megállni a G550 töltője, és alaplapi töltőáramköre. Valami iszonyatosan sok mennyiséget hoznak belőle ezzel a hibával. :U

Prémium gyártó olcsó laptopját nem szabad megvenni.

(#36) fireproof válasza Atos23 (#35) üzenetére


fireproof
őstag

:F Eddig szerencsére nincs vele probléma. Remélem nem is lesz.

(#37) Gbi82


Gbi82
tag

Nem értem ennek a cikknek a lényegét, feltaláltál valamit ,ami már amúgy is létezik, ráadásul 5x-ös áron lehet házilag összedobni ha nincs alkatrészed de még ha van is, akkor is csak gány lesz belőle.
Egy gyári igényes cucc fillérekbe kerül [link]
Bocsi .hogy ilyen kritikus szemmel nézem a dolgokat de szerintem címlapra kerülő írásnak nem lenne szabad arról szólnia, hogy összekötöttem pár ventillátort egy fordulatszám szabályzóval és rádugtam egy adapterre a cuccot, aztán persze ez ilyen formában még nem használható semmire.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#38) vamzi válasza Gbi82 (#37) üzenetére


vamzi
őstag

"Egy gyári igényes cucc fillérekbe kerül [link]" Aha :U Lehet hogy gyári, de rettentő igénytelen(igen, kb 1 hete vettem, mert kellenek belőle a ventik és a csatlakozója). A talpain ott vannak a csúszásgátló korongok, de semmit nem érnek, mert az asztal lábai merőlegesek az asztalra és nincs ferdére vágva, ergo kb 2mm-en fekszik fel... Továbbá, el nem bírom képzelni, hogy mekkora géphez tervezték, mert van vagy 5 noti a közvetlen közelemben, de egyiket sem tudtam úgy rátenni, hogy ne billegjen. Továbbá helyesírási hibával van ráírva angolul a dobozára, hogy "Ahogy a TV-ben látta". Megaztán a doboz egyik oldalán úgy hirdeti magát, hogy 2db ventilátor van benne, a másik oldalon pedig, hogy 3db 2 színű ventilátor van benne. Ebből egyik sem nyert, mert 3db 1 színű venti van benne :DDD

"akkor is csak gány lesz belőle" A cikk címe is az, hogy "Egy kis "gány" a laptop alá. Nem tudom, te mire számítottál, hogy mit fogsz te ettől a bejegyzéstől kapni :F "

A keret építése mikor kerül ki?

[ Szerkesztve ]

(#39) Gbi82 válasza vamzi (#38) üzenetére


Gbi82
tag

Valahol meg kéne húzni egy határt ,legközelebb majd egy olyan blog kerül fel ,hogy építettem egy várat legóból, mekkora királyság.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#40) fireproof válasza vamzi (#38) üzenetére


fireproof
őstag

Már kint van. :)) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.