Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Persze, a firmware a felelős, amit frissítenek, de azért a lapokat is kicserélik. Itt most vagy a cikk nem teljes, vagy valaki valakit nagyon hülyének akar nézni.

(#2) HeavyToys válasza #72042496 (#1) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Le volt írva, hogy rossz, vagyis inkább nem megfelelő minőségűek az alkatrészek az extrém tuninghoz. Ezt két megoldással küszöbölik ki. Egyik, hogy az új firmware nem engedi az extrém magas fesz. értékeket, másik pedig hogy akinek erre szüksége van, annak cserélik a lapját.

Gondolom a firmware ideiglenes megoldás, hogy biztonsággal használhasd addig, amíg a következő revíziós kiadás megérkezik.

Egyébként az eljárás korrekt, az már más tészta, hogy elég nagy égés egy ilyen felsőbb kategóriás laptól ez a dolog. Szó szerint égés :D.

(#3) adamssss válasza #72042496 (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Most ezen mit nem lehet érteni? A felhasználók 99%-a sohasem frissíti a biost, így náluk fennálhat a veszély, hogy elszáll a lap. Ezért cserélik ki őket. Akik meg nem akarnak a gariztatással törődni azoknak meg ott van az új fw ami biztonságossá teszi a túlhajtást.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Whysperer válasza HeavyToys (#2) üzenetére


Whysperer
addikt

Jó ,de érted lehet hülyeséget írok ,de akinek nincs szüksége az nem vesz x79-et aki meg azt vesz az tutira fogja használni szóval itt csak a csere a lehetséges!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#5) BeLucZ válasza Whysperer (#4) üzenetére


BeLucZ
addikt

Így van, nem a semmiért vesz az ember ilyen lapot, megnézném hogy ki az aki alap órajelen hajtja benne a prociját :)

(#6) fanti


fanti
addikt

Persze ha alapon használja az ember, akkor nincsen gond.
Úgyhogy ez nem is akkora probléma szerintem, csak a tuningos társadalom az érintett, ami a piac elenyésző hányada.

Bár ami igaz az igaz, egy ilyen méregdrága alaplapnál azért ez mégis csak bosszantó!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7) Whysperer válasza fanti (#6) üzenetére


Whysperer
addikt

Hja gondolj bele nem egy 15 ezer Ft-os alaplapot veszel és még ,ha nem is vagy atom tunningos. tegyük fel mint Én is felhúzom a mostani 2 magosomat ,hogy bírja még kicsit ezzel megnő az élettartalma még mondjuk ivy-ra cserélhetem stb. A lényeg ,hogyha mondjuk egy magam fajta vesz egy ilyen alaplapot akkor lehet pillanatilag jó megoldás az alapóra jel ,de ebbe tuti nem sima procit raknék még én sem és azért csak meghúznám ha lehet. Mind1 Köszi a hírt. Pedig mostanában akartam itt kint vásárolni ,de így meggondolom,hogy várok és majd meglátom. Lehet ASUS lesz! Bár egy hiba nem hiba!

Azt nem lehet tudni ,hogy más alkatrész sérülése esetén arra is kiterjed a cseréjük?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#8) #72042496 válasza adamssss (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elsőre is tökéletesen értettem, csak nem tetszik, hogy a szoftverre akarják fogni, amikor nyilvánvaló, hogy a hardveres része is gyenge.

Csúcs lap, csúcs áron, nem annyira csúcs minőséggel. Mondhatnám, hogy nincs új a nap alatt, és ez a megjegyzésem most nem a Gigabyte ellen irányul.

(#9) Whysperer: Lehet, hogy ilyen körülmények között nem tesztelték, de az is előfordulhat, hogy a tesztelt minta éppen megfelelt, valójában pedig problémák lehetnek. A mérnökök emiatt is szeretnek valamennyire túlméretezni, de ahol ennyire a határidők és a költségek diktálnak, ezt nem lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Whysperer válasza #72042496 (#8) üzenetére


Whysperer
addikt

Csak azt nem értem . Nem tesztelték le vagy mi? Abba igazad van tényleg,hogy azért itt tényleg kiveszik a pénzt a zsebedből és egy felső kategóriás alaplapnál azért ne spóroljanak már az anyagon!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#10) adamssss válasza #72042496 (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Ettól függetlenül szerintem korrekt a giga hozzáállása, hiszen így mindenki megkaphatja a neki megfelelő megoldást. Ki gariztatni, ki pedig az új fw-t fogja letölteni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) kleinguru válasza Whysperer (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

Ugye aki ilyet vett, az mind itt fórumozik a Ph-n és tuningol mint állat:D!

Rengeteg rekord születik, vagy ~100 ember állandóan ezzel foglalkozik...
A többiek meg csak megveszik, és dolgoznak rajta:R!

Azt gondolom az utóbbiak vannak jelentős többségben :))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12) #72042496 válasza adamssss (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez tényleg korrekt, ha már megtörtént a baj, akkor nem igazán tehetnek ennél többet.

(#13) zazahoho


zazahoho
őstag

A giga megoldása korrekt,az más kérdés ,hogy eszméletlen nagy blama,és sokaknál az marad meg ,hogy a giga lapok elfüstölnek. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14) lujó55


lujó55
őstag

Azbeszt megb@sz!
Ez tényleg gáz. Ha mondjuk MSI kigyullad, nem csodálkozom, de ez...
Szerintem a Giga-t átverte a beszállító, szar elektronikát (költséghatékonyabb, vagy hogy nevezik?) építettek be. Mindenesetre nem tesz jót a cégnek.

(#15) Whysperer válasza kleinguru (#11) üzenetére


Whysperer
addikt

Szóval aki megveszi és csak dolgozik rajta az minek akar ilyen alaplapot? Olcsóbb kis valami meg se teszi már vagy mi?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#16) alázógyík válasza lujó55 (#14) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem nem verte át.
Megadta, hogy ennyit szán erre az alkatrészre, és aki ennyiért tud szállítani, az hozhatja. Gondolom brutál filléres árral lehetett csak nyerni. Ezért ilyen "minőségű" terméket kapott.
Van egy tervezési osztály, és van a gazdasági. Mindig az utóbbi nyer.

Ez az autóiparban teljesen elfogadott módszer.

(#17) #21346560


#21346560
törölt tag

Úgy tűnik a felsorolt lapok antituningosak :D Védelem is van bennük... leégnek :D

(#18) kertsa


kertsa
senior tag

Éreztem orromba a jellegzetes illatot:) A Giga beállt a bitófa alá. Aki kicsit is tájékozott, ezek után nem fog tőlük vásárolni. Véleményem szerint az alkatrésszel van gond és nem a firmware-el.

(#19) #21346560 válasza kertsa (#18) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ez hülyeség! A legmárkásabb, legjobb gyártó is belefut néha 1-1 szériahibába.

(#20) IamMenyus


IamMenyus
tag

az ilyen júzer lúzer - a srác megérdemelte ;] ;] ;]

minden alaplap úgy van kitalálva hogy feltételez légáramlást a cpu hűtő körül,
erre az Intel nem véletlen hívja fel a figyelmet minden lapjának leírásában.

Aki vízzel hűti a procit és bench-padot használ rendes légáramlású ház helyett,
annak lehetne annyi esze magától, hogy vagy figyeli a kritikus zónák (pl a mosfet -ek) hőmérsékletét,
vagy fog egy filléres házventit amit a cpu környékére irányít...

felhígult a "tuning-szakma" :U

(#21) zazahoho válasza #21346560 (#19) üzenetére


zazahoho
őstag

Igazad van,csak a legdrágább lapjainál ilyen minőséget gyárt ,az nagyon nincs rendben! :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#22) #21346560 válasza zazahoho (#21) üzenetére


#21346560
törölt tag

Inkább úgy mondanám, hogy a legdrágább lapoknál csinál csak az ember extrém tuningot. Lehet a ocsó lapokban még szarabb alkatrészek vannak, csak ugyebár ott nem nagyon tuningol az ember...

(#23) Whysperer válasza #21346560 (#19) üzenetére


Whysperer
addikt

Emlékszem ASUS-nál , volt valami BIOS alapból túlhajtva volt úgy mintha nem lenne és verte az össze társát a tesztekben! De mondjuk mielőtt beírjátok tudom az csalás féleség ez meg a megbízhatóság! Csak minden cég követ el hibát.

Nekem csak egy bajom van ,hogy egy ilyen lapnál szoftveres megoldás anti tunningra? Engem csak ez bosszant. javítsák ki hibát és cseréljék ki ,de ne ilyen hülyeséggel akarják megoldani mert Nem hiszem ,hogy van olyan vásárló még ,ha nem is atom tunningot ,hogy vesz egy ilyen alaplapot és csak használj a CPU-t. Tudom az a megoldás is fel van kínálva csak nem értem a gazdasági osztály dolgot. Jó gazdaságos votl ,hogy most meg ki kell cserélgetni őket!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#24) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... esetleg a marketing osztály még menthetné a helyzetet egy átnevezéssel: Fire Pro Edition... :DDD

(#25) Bogyó bá' válasza #21346560 (#19) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráadásul a Gigabyte esetében nem is beszélhetünk "legmárkásabb, legjobb gyártóról..." :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26) Whysperer válasza IamMenyus (#20) üzenetére


Whysperer
addikt

Teljesen igazad van ,de gondolom az egy kép csak. Szóval nem csak ennél a srácnál gyulladt ki!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) kertsa válasza Watchdog (#24) üzenetére


kertsa
senior tag

GigaSmoke LE ;]

(#28) zazahoho válasza #21346560 (#22) üzenetére


zazahoho
őstag

Így igaz :R ,marketing majd megoldja,tuti ráverik az alkatrész beszállítóra ;] ,ami igaz is lehet,csak hetekig mindenki erről fog beszélni.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#29) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

"nem túl jó minőségű – PWM-hez használt Firmware a felelős"

Magyarul nem a firmware a rossz,hanem az alulméretezett vagy selejt alkatrész :U

Égő :D

U.I: UD3-nál még érteném a dolgot,mert nem "tuning alaplap",de a másik 2 alaplap gyakran megfordul extrém tuningosok kezében,így várható,hogy magas terhelésnek lesz kitéve. Ezt számításba véve nem értem,hogy szériában gyártott alaplapoknál miért nem tesztelik őket rendesen.

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#30) wwenigma válasza alázógyík (#16) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Van egy tervezési osztály, és van a gazdasági. Mindig az utóbbi nyer.
Ez az autóiparban teljesen elfogadott módszer.

Komoly ismereteid vannak, köszönjük. Sajnos/hálistennek ismerem az autóelektronikai gyartast, heti/napi szinten vevői audit, DPMO 10 alatt, legmagasabb IPC osztaly, majdhogynem a medical szint... teszten/QC-n bukott hibás terméket javitani az esetek 99%-ban nem lehet, csak elsőre passzos hagyhatja el a gyárat...

Extrém tuningról beszélük, ez benne van a pakliban. Extrém tuning lényegében majdhogynem arrólszól, hogy először dobsz egy screenshotot a tesztprogiról aztan meg a résztvevőket a kukába.

Egyébként a videót nem tudom ki nézte meg, de teljesen normális ahogy elpukkan az alkatrész, semmi lángcsóva, ilyenek...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31) mongi


mongi
senior tag

itt tényleg mehet a burning teszt a cpu-nak (is) ;]
ezt érte el a világgazdasági válság, mindenen spórolnak, csak van ahol nem lenne szabad...
lassan a giga is becsúszik a" nem egészen megbízható" kategóriába.

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#32) alázógyík válasza wwenigma (#30) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem kell flegmának lenned, anélkül is fitogtathatod hatalmas bölcsességedet.

Ezek az alkatrészek is átmentek a teszten, csak nem mindegy hogy milyen szintű volt az.
Megmagyarázni mindent meg lehet, de a végeredmény a füst, amit a "majdnem" medical nem mutatott ki. Ennyi.

(#33) Gabboo válasza BeLucZ (#5) üzenetére


Gabboo
tag

Nagy többség persze a tuningra fogja használni ahogyan mondod, de azért van olyan (főleg itt az UD3-ra gondolok), hogy nem a tuning az elsődleges szempont. Pl. aki több évre tervez és az új architektúrára épülő gépet szeretne összerakni, esetleg aki kifutó termékként veszi meg majd a jobb ár/érték arány miatt.
Raktam már össze két éve olyan Socket 1366-os I7-950-es gépet, amihez szintén "csúcslap" lett választva, és nem a tuning számított, hanem a több évre előre tervezés, a megbízhatóság és a nagy teljesítmény a 3D-s tervezőprogramokhoz. Persze kellett hozzá Quadro kártya is, a Brand gépek meg másfél-kétszer ennyiért tudták ugyanezt.

Egyébként tényleg ront a Giga hírnevén, nekem viszont pont egy Giga lappal voltak a legjobb tapasztalataim...

(#34) Chiller


Chiller
őstag

100 ezer forintos lapon filléres alkatrészekkel spórolni, ez igen. :C :(((

(#35) wwenigma válasza alázógyík (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha neked a tények flegmaságnak hatnak, sajnalom...

A végeredmény nem feltétlen a hibás/gyenge alkatrész miatt van, extrém tuning bazze, ez bennevan... gondolom amikor az érintkezők szénnéégtek a procifoglalatban, azok is hibás érintkezők voltak...

Az alkatrészeket pedig nem a teszt minősíti, hanem a paramétereik. A fentiek fényében elég szimpatikus a Giga lépése, azaz cserélik az userek által megölt lapokat, mivel nem rendeltetésszerű használat miatt haltak meg. Egy hibájuk volt, a BIOS-ban nem volt eléggé leszabályozva az user. A changelog szerint is.

Improve the protection mechanisms

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) mghltm


mghltm
addikt

en giga lapokbol es quad sli 590 rendszerekbol epitenek az amerikai rezervatumokban elo indianoknak fustkommunikacios rendszert ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#37) Male


Male
nagyúr

Nemrég a VGA-knál derült ki az alultervezett táprész... most ezeknél az alaplapoknál. Persze gondolom termékenként vagy fél dollárt spóroltak meg, amennyit minden vevőjük inkább kifizetne, csak jó legyen a cucc, dehát a csodás árverseny ezt nem engedi meg :(((

(#38) alázógyík válasza wwenigma (#35) üzenetére


alázógyík
őstag

Extreme Tuning?

Nem erre lettek tervezve? Nem a 10K-s alaplapok, integrált Inteles vga-val kategória.
Akik húzni akarnak, rekordokat döntögetni, azok pont megbízhatóság és korlátlan tunigpotenciál miatt vették/veszik ezeket a deszkákat.
Spóroltak, ez lett a vége.
Mondjuk hogy Life Time War.-t adnak ezekre, az egy piros pont.

Ez olyan, mint a sorra kigyulladó Ferrarik. A gyár csak ködösít.
Gondolom nem szabadna meghajtani őket. Akkor 100%, hogy nem égnének ki.

(#39) Henkei


Henkei
tag

errol beszeltem multkor de csak nevettek rajtam. az amd lapoknal is megvan ugyanez. a gagyibâjt meg masolni sem tud. en tobbet nem adok penz a vackaikert az mar fix.:(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#40) wwenigma válasza alázógyík (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez extrém tuningnak is vannak határai, amit nem jól szabtak meg a biosban. Korlátlan tuningpotenciál nem létezik. Aki mégis ezt hiszi, az szimplan bolond. Erre mindenki a filléreskedésről, meg gyenge alkatrészekről beszél. Gondolom van belső infód, hogy gyenge volt az alkatrész. Mindjárt keresek valami nagyfelbontasu kképet és megnézem mit is tud az a gyenge mosfet vs. egy olcsó lapon használt.

Male: linkelnéd? gugli nem adja igy reggel.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez elég nagy lúzerség volt... Eddig is tudtam, hogy ha lehet, akkor kerülni kell a Giga lapokat. Ez után se lesz ez máshogy.

wwenigma: Te meg azt sem tudod miről beszélsz. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42) Whysperer válasza wwenigma (#40) üzenetére


Whysperer
addikt

Szóval veszek egy ASUS-t vagy akármi mást elkezdek extrem tunningolni kevesebb eséllyel száll el mint ezek a gigás alaplapok amiket ugyan csak extreme tunningra veszel kb 90%-ban? Aha értem akkor meggyőzött tuti GB-t veszek!

"(#37) Male"

Pedig GB lapom van és nagyon jó eddig semmi hiba ,de lehet most kell váltani! Valaki lenyeli valaki nem ez erről szól sz.tem. Akár ,hogy nyúzzuk egymást! Tény ezek után valaki inkább ASUS-t vagy akármit vesz valaki meg úgy áll hozzá ,hogy áh becsúszott. Majd orvosolják aztán kész!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#43) Male válasza wwenigma (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Gyenge alkatrész a Giga közleményben van, szóval azt nem az itteni fórumozók találták ki.

Ha jól sejtem, ez az a hír és hozzá a topic, ahol az AMD verzióról és a táprészen való spórolásról van szó... bár lehet, hogy valamelyik másik hír volt, ezt találtam elsőre.

Whysperer: Ne gondolod, hogy a többi lapgyártó nem spórolja le a lehető legtöbbet... most a giga futott bele az ebből következő "égésbe", legközelebb egy másik fog.
(A giga csak matricázza a tápokat, szóval ettől meg főleg nem kell azt lecserélned.)

[ Szerkesztve ]

(#44) kleinguru válasza Whysperer (#15) üzenetére


kleinguru
addikt

Dehogy, a "minősége" és a plusz szolgáltatásai miatt vesz ilyen lapot:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#45) wwenigma válasza wwenigma (#40) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Itt van egy külföldi fórum, a srac (gugli translate : Aberdeen harbor Wolf) egesz jol latja a dolgokat. Gugli translate-tal menjetek rá... Összefoglalva:

Main may be X79 board LAYOYUT VRM area of ​​less than a priori it was decided the fate, CPU VRM too warm under full speed, CPU VRM on the water can not generate sufficient airflow, with no heat sink behind the MOSFET, the operation of a large number of heat accumulate, eventually leading to MOSFET due to thermal run off (Thermal runaway) across SOA (safe operating area) and breakdown, breakdown can not be controlled after the MOSFET is always turned on, so 8P poured directly on the CPU core voltage of 12V circuit, the CPU away, because the CPU core voltage and low impedance circuit led to a substantial increase in current, all the currents are concentrated in the breakdown of the stars have been unable to control the MOSFET, so that the MOSFET heat increased substantially, from the beginning of smoke into a spark

Why the system does not shut down? Possible for two reasons, first reason is that the OCP and SCP POWER does not start, for the single models, in order to avoid false triggering protection will be less sensitive to OCP, the event presents a low impedance device because of damage, as long as In the OCP to the extent permitted, POWER are as big load to push, so do not close the output POWER, and SCP action condition is low enough impedance to (short), so the device is not damaged prior to the full extent of short-circuit, SCP does not action. The second reason is the power management board did not restore the high PS-ON (POWER OFF), normal for the motherboard power management system, as long as the detected power supply circuit board took an exception, it should make PS-ON signal to restore high and locked, so that the power supply output is disabled and can no longer trigger the start, to avoid damage to the expanded power management of this case may not in time to lift the PS-ON signal in touch POWER OCP and SCP are not under the protection of continuous power supply to the failure of the VRM circuit, which led to the burning of the event

--------

this board is a composition of each phase VRM IRF H8330 30V-25A-6.6mOhm for the High Side, with two IRF H8318 30V-50A-3.1 mOhm for the Low Side, the breakdown of the H8330 High Side, because the rise in temperature after the MOSFET will allow current decline, coupled with the design 1HS +2 LS, HS current lack of security, may therefore be breakdown

IRFH8330:
http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irfh8330pbf.pdf

IRFH8318:
http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irfh8318pbf.pdf

VRM heatsink looks pretty thin, there is no other manufacturers have added heat pipe heat sink area to expand the practice, may also be due to insufficient cooling of the heat accumulation reasons

------

They look just a movie, because the units are not equipped with power lights off brother, and water has been head of the blue light lit only from the water row to determine whether the power supply fan speed changes, the screen black out moment, fan speed down, this time POWER is off, but the board would immediately start the POWER (from sudden cooling fan speed is increased speculation), then the VRM begins to smoke, until the last spark sets off to stop just before the brother unplugged

Speculated that it may be reboot motherboard VRM failure, leading to a burn

És aki nem tud angolul vagy olvasni, azoknak itt van egy kép hogy legyen min csámcsogni.

BMW001: természetesen, hülye vagyok az elektronikához. :R Bar akkor inkabb tanitanom kéne nem pedig ebben dolgozni.

Male: köszönöm, elolvasom, de itt is rosszul belőtt áramkorlátról van szó - a cikkben mondjuk érdekesen van mert OCP-re ráhuzzak hogy a feszkócsökkentésről/túlterhelés elleni védelemről szól. OCP - túláramvédelem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46) Whysperer válasza wwenigma (#45) üzenetére


Whysperer
addikt

Sz.tem te vagy a GB marketing osztálya 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#47) dime27 válasza MPowerPH (#41) üzenetére


dime27
őstag

Hát nem tuom nekem eddig pl pont gigával nem volt semmi bajom de nemis fenyeget az a veszély h mostanában x79et rakjak össze prociár miatt elsősorban.Bár egy legalább beigazolódott h azért a prime95 is megizzaztja a dolgokat linxen kivül :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#48) wwenigma válasza Whysperer (#46) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Közöm nincs hozza, még egy kulcstartó sincs itthon ami giga lenne. A tudatlansagbol eredo hulyeség zavar. Azaz néha a puszta létezésem. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49) Whysperer válasza wwenigma (#48) üzenetére


Whysperer
addikt

8)))

A tudatlansagbol eredo hülyeség a puszta létezésed? 8)

"A tudatlansagbol eredo hulyeség zavar. Azaz néha a puszta létezésem." :DD :DD :DD

Ui.: Nem akarok fightolni 8) nyugis ember vagyok 8) csak ez olyan jól hangzott 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50) wwenigma válasza Whysperer (#49) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Első gyerekként senki sem biztos hogy tervezve volt. :D Egyebkent arra gondoltam, hogy néha én is mondok marhaságokat, mert valamit rosszul tudok. :R

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.