Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

kíváncsi lennék, hogy egy ilyen érintőkijelző pl. photoshophoz mennyire használható, összehasonlítva mondjuk egy wacom táblával. tudom nagyon más kategória, de érdekelne hogy valaki próbálta-e már ilyen célra.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) Alchemist


Alchemist
addikt

Érdekes játékszer... gazdag apuka vehet a csemetéjének egyet.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#3) orbano


orbano
félisten

minden netbooknak ilyennek kialakításúnak kéne lennie! a 130k az újdonság varázsa miatt ennyi, reméljük jön több alternatíva is, és szépen esik az ára...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) ndavid válasza DeltaPower (#1) üzenetére


ndavid
tag

Már abban a beépített jegyzetelő, rajzolóprogramban se volt egyszerű firkálni :) Meg ugye ezek nem olyanok, mint a Wacom táblák, hogy a nyomás erősségét, sebességét is érzékelik, hanem ahova lenyomja az ember a stylust, oda ír/fest/akármi. Végülis úgy használható talán nagyjából, de lehet, hogy 5 perc után már nyúlnál az egérhez... :)

Don't panic!

(#5) Konflikt


Konflikt
addikt

es a multitouch-al mi lesz?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) rii válasza DeltaPower (#1) üzenetére


rii
nagyúr

egy ekkora wacom annyiba kerül mint az egész gép köbö

szerintem még a Génius táblákkal se ér fel.

meg aki photoshoppozik, és olyan szinten mozog hogy tábláznia kell, annak egy ilyen gép teljesítménye nagyon gyér, az 1 giga pedig PS szempontjából röhejes

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) negyedes


negyedes
addikt

Minek? :U Ekkora kijelzovel............ :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#8) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Hát igen, 130k vicc egy ilyen masinájért! 70-et, ha ér.

(#9) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Most már mindent érintés vezéreltnek akarnak tudni a fejlesztők, de én díjazom a kis szerkezet tudását, igaz lehetne olcsóbb is :C nice cikk

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#10) orbano válasza Cyberb0b (#9) üzenetére


orbano
félisten

nagyon jól is teszik. lassan én is nekikezdek egy 3d-s érintésvezérelt diszpécser-rendszer kifejlesztésének... remélem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Napfénysüti

Ennek a gépnek én nagyon nem látom az értelmét. A 12,1-es normális hardverrel rendelkező tableteknek igen, egyszer asszonynak el is tudnék képzelni egy olyat. Bár az tény hogy horror áruk van ez meg legalább olcsóbb. :U
De netezéshez meg filmézéshez minek kell érintőkijelző?? :F

Més que un club!

(#12) negyedes válasza Napfénysüti (#11) üzenetére


negyedes
addikt

Hogy legyen mivel felvagni, hogy lehet tapizini a kijelzot, meg tele legyen ujjlenyomattal. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13) foregister


foregister
tag

Z520-as proci és érintőképernyő? Csak nekem tűnik fel, hogy ez valahogy furcsa? Ha még egy 1.6-os egymagos atom kerül bele még csak-csak, de érintőképernyőhöz legalább egy duplamagos 330-as atom (1.6-on ketyegő). Visszalépés a nem érintőképernyős modellekhez képest is.

Az igen az nem nem

(#14) rii válasza Napfénysüti (#11) üzenetére


rii
nagyúr

" ...... A 12,1-es normális hardverrel rendelkező tableteknek igen, ..... "

ők a teblet PC-k?
linkelnél egyet PLS?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) viszta99


viszta99
tag

NEM ROSSZ,NEKEM TETSZIK !

(#16) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ezt a trágyadombot! ;] nem veszek ilyet,"mert nem tetszetős" :DDD ,drága,felesleges érintőképernyő,inkább valami normális minilaptop ennyi pénzért!

(#17) DeltaPower válasza ndavid (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

azért azt nem gondoltam volna hogy gyengébb mint az egér :Y bár abban biztos voltam hogy egy cintiq tábla fényévekre van ezektől.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#18) Duree


Duree
veterán

Hát ez az ami semmire sem jó

duree54

(#19) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Nekem pont a lényeg nem derül ki a tesztből: mennyire intuitív az érintőképernyős használat, mit jelent pontosan a kis késéssel való reagálás stb. Nagyon jó lett volna legalább egy videó.

(#20) Napfénysüti válasza rii (#14) üzenetére

[link]

Ez már inkább használható, persze az ára... :Y

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#21) ndavid válasza Oldmobil (#19) üzenetére


ndavid
tag

Töltök majd fel egy videót a használatáról, azon valamennyire látszik talán, hogy milyen is.

Don't panic!

(#22) ZooLee válasza rii (#14) üzenetére


ZooLee
őstag

[I] " A 12,1-es normális hardverrel rendelkező tableteknek igen "

ők a teblet PC-k?
linkelnél egyet PLS? [/I]

Például a ma már csak használtan kapható IBM X41 tablet, 12,1"-os 3:4-es matt ( :R ) kijelző, Pentium M proci 1,2-1,5 GHz, masszív váz. 100e körül-alatt megkapható, sokkal inkább ezt, mint az ujjlenyomat-mágnes netbookot.

X41 Review

Z

[ Szerkesztve ]

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hmmm nekem nagyon bejön a cucc, tök feelinges lehet rajta age of empirest játszani :K

(#24) ndavid válasza bacsis (#23) üzenetére


ndavid
tag

Egy-két aknakereső menetet lezavartam rajta, hát, érdekes volt :D De figyelni kell azért, mert annyira nem pontos az érintőképernyő, könnyű "félrekattintani".

Don't panic!

(#25) bambano


bambano
titán

A gigabyte m912 szerintem nem tavaly őszi, hanem tavaszi (na jó, legyen nyári), legalábbis az enyém akkori, meg egyébként is jobb gép.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) orbano válasza bambano (#25) üzenetére


orbano
félisten

nem rossz gép, de nekem túl drága volt az is :( lehetett azt itthon kapni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) aram01


aram01
nagyúr

ari :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) BloodRay


BloodRay
veterán

Ez nagyon gyenge gép lett szerintem.
Drága, kicsi a kijelzője, csillog mint a rossebb, gyenge a processzora, cserélhetetlen az akkumulátora...
Deee persze érintőkijelzős... Wow mindjárt elájulok. :))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29) bacsis válasza ndavid (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor xarul kalibráltátok a kijelzőt :P
van egy 10éves HP jornada 720-as HPC_m, ha jól bevan kalibrálva, akkor tényleg nagyon pontos... egy mostani technológiával nehogymár ezt ne tudnák megcsinálni :)

(#30) Titoo


Titoo
tag

Érintőképernyő nem okoz gondot mondjuk jegyzetelésnél? Mert ugy az egész kezed hozzáér a kijelzőhöz, nem csak a ceruza, ez pedig igen megzavarja szerintem. Még PDA esetében is lehet gond ha kézel akarsz irni, nem ám egy ekkora kijelzőnél.
Ha úgy van ahogy gondolom akkor igen kényelmetlen lehet a használata... irjak, photoshopoljak ugy hogy a kezem a levegőben van? Nem kicsit kényelmetlen.

(#31) Ste válasza bambano (#25) üzenetére


Ste
addikt

Pontosan, bennem is ez merült fel rögtön, hogy a Gigabyte már akkor az intel-el szemben úszott. nagyobb felbontású kijelző és sokkal szebben megkonstruált zsanéros kialakítás.

Viszont ha jól hallottam jobban melegszik a giga és kevesebbet is megy akkuról

Újonnan voltak itt az aprón is 120k körül akkoriban

(#32) papa47 válasza Ste (#31) üzenetére


papa47
csendes tag

Nem értem, miért nem említik a HP table-PC-ket. Nekem egy 2710esem van, kiváló az érintőképernyője,a fogyasztása, a szolgáltatásai. Bár kicsit drágább ( 200e), de akár videoszerkesztésre is használható.
Gyereknek jo rajzolni rajta,de érdemi képszerkesztő munkát egérrel sokkal precízebben lehet elvégezni.

Kedvesség:irónikus szarkazmus

(#33) Ste válasza papa47 (#32) üzenetére


Ste
addikt

Talán az ára miatt, ami 1.5x-e ezen csöppségnek. Valamint ez most az újdonság.

Amúgy kellemes kis gép az a 2710-es, egy barátomnak vettünk olyat lassan fél éve. A vinyója lehetne picivel fürgébb, amúgy egy jó minöségű anyagokból összerakott korrekt kis gép, az tuti :)

(#34) ndavid válasza Titoo (#30) üzenetére


ndavid
tag

Dede, pont így jártam vele. A tenyér tényleg be tud zavarni. Túl nagy a képernyő, hogy a szélén le lehessen támasztani. Levegőben tartott kézzel meg, hát, nem az igazi.

Közben felment a videó is. Látszik, hogy néhol annyit gondolkodott a gép, hogy nem is tudtam mit csinál.

Don't panic!

(#35) papa47 válasza Ste (#33) üzenetére


papa47
csendes tag

A legnagyobb előnye sztem ( 2710snek) ,hogy kb 1 cm es akksit lehet az aljára csatlakoztatni, s ezzel akár 10 órát is bír, wifivel, folyamatos nyomkodással, ami még a mostani gépekhez képest is igen jó teljesítmény.
Az ára lehet, hogy több, de a minősége is sokkal jobb ( a ház teljesen fém ), matt képernyő ( ami amugy 13,3 c ) és billentyűzet világítás.
A vinyo tényleg lassucska, de ssdre cserélhető, remélem a közeljövőben esik ezek ára is,s akkor tényleg "verhetetlenek" leszünk.
Az új 2730s ról már nem is beszélek - igaz, az 350e ....

Kedvesség:irónikus szarkazmus

(#36) passatgt


passatgt
aktív tag

gyönyörű :F

(#37) negyedes válasza ndavid (#34) üzenetére


negyedes
addikt

Nehol tenyleg nagyon lassu. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38) Gergő_ válasza Konflikt (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

akkor rakják csak bele ha kijött a win7, tehát akkor lesz multitouch-os verzió

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

én ugy tudtam,hogy végleg szakitottak a 8,9"-os kijelzök használatával.Ugy látszik csak van uj a nap alatt...

(#40) Parci válasza mitulabattyi (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, azért 2-3 éve egy ilyen méretű tabletért elkértek volna még 400e+ ft-ot, szóval minden relatív. 130-ért nem is tudom, h volt-e valaha új tablet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) Ste válasza papa47 (#35) üzenetére


Ste
addikt

A ház teteje csak fém, az alaja ugyanúgy műanyag mint a legtöbb notinak.
Az 1cm akku mellé +30-40k lehet, az ssd legalább ennyi mellé :)
Méretében szerintem normál 12-es, csak a kávája picit vastagabb a tekergetés miatt.

Egyértelmű, hogy nem ua az árkategória a kettő :)

(#42) Tikakukac


Tikakukac
titán

Rossz a házasítás szvsz, nem látom azt az igazán nagy rést ahová ez beférne. Komoly hardverrel tényleg élvezet "ujjazni" (nem félreért ;] ) , de nekem egy szimpla eee Pc is húzós. Esetleg jóval lentebb húzott árral elférne, bár én egy nullával nagyobb kategóriához vagyok szokva :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Austin F.


Austin F.
tag

Ez szerintem egy tipikusan látszat-praktikus dolog, ami valójában nem jó sem laptopnak, sem táblagépnek. Egyáltalán, táblagépet használ valaki ilyen nagy méretben ipari területen kívül?
Ha valaki használ ilyen kifordítós gépet, és még élvezi is, az elmagyarázhatná nekem, hogy mi ebben a jóság...

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#44) Tikakukac válasza Austin F. (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem szimplán csak bejön, igaz nekünk csak a cég miatt van Tablet, de van benne valami új és érdekes. Komolyabb hasznát én nem veszem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) Oldmobil válasza ndavid (#34) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, pont ilyen videóra gondoltam :-)
Szóval ez messze nem annyira gördülékeny, mint kellene, mert valahogy az érintős funkcióknál az ember jobban elvárja az azonnali reakciót, mint a klasszikus kezelésnél, ahhoz meg túl gyenge a hardver és/vagy nem jól van megírva alá a program...

(#46) twollah


twollah
nagyúr

"A túlhajtott (Super Performance) módban"

Super Performance
Aki ezt kitalalta azt kellett volna a tengerbe loni Tajvan mellett.

(#47) twollah


twollah
nagyúr

Mi az a zaj a hatterben a videon?

(#48) simonzé válasza twollah (#47) üzenetére


simonzé
addikt

16 Giga tárhely... Amikor egy Win7 már kb ennyit igényel hogy egyáltalán telelpüljön. Vicc.
A gép gyönyörű, de a fentiek, meg a herélt proci miatt nemkéne.

I don't fit in. I fit out.

(#49) Depression


Depression
veterán

Állítva lehet használni? 600x1024-es felbontás szerintem jobb lehet netezésre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) Ste válasza simonzé (#48) üzenetére


Ste
addikt

nálam beérte 11-el, igaz ott nincs tablet funkció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.