Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) nemlehet válasza #89309696 (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem is Adax van, nem azért hogy védjem, de valahogy nekem jobban bevált mint az olajradiátor. Legalábbis sokkal olcsóbbnak találom, szerintem jobb a vezérlése, vagy kevesebb benne a veszteség vagy nem tudom mi a mágia.

Nekem egy 800 wattos van a fürdőben, mert ott nincs fűtés (kamrának lett tervezve eredetileg, oda meg a hűvős a jó). Egy törülköző szárítós olajradiátor volt korábban ezzel olyan havi 10k volt fűteni a helységet és nem is volt igazán jó, pedig papíron az is szuper önvezérlős automata volt. Rettenetesen párásodott minden, reggelre rendszeresen cseppes volt a fal, penésszel harcoltam heti szinten.

Felraktunk egy ilyen Adax panelt és olyan 4k körül megoldja a fűtést, egyenletes 19 fok van és egyedül az ablak párásodik vagy cseppes reggel (de ez várható, régi, vékony, nem szigetel). Gyanítom a kijövő levegő sokkal melegebb ezért jobban keveri, meg talán érzékenyebb lehet ezért sokkal kisebb változásnál is bekapcsol ezért nem fűt túl és nem hagyja nagyon kihűlni a szobát mielőtt bekapcsolna.

Ugyanakkor van ahova nekem se vált be, egyik távoli vendégszobába raktam egy 2 kilowattosat nem sikerült vele hasonló spórolást elérni, bár tény hogy ez nem kattog, nem pattog és tényleg megbízhatóan előállítja a hőmérsékletet amit beállítok rajta.

Amúgy van ebből olcsóbb is, a Xiaomi panelek kb fél áron mennek és állítólag vannak olyan jók mint az Adax.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.