Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris1602


andris1602
aktív tag

szerintem a töke befektetés nem egyenlő az eladással. nyilván aki idehozz a pénzét, kap valamit cserébe.. mondjuk egy darabka földet, amin gyárat épít, meg egy vagon korrupt bürökratát és egy viszonylag feszes ;] adórendszert :)

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Azért ez nem teljesen szinonim kifejezés, hiszen pl. a dualizmus nagy gazdasági fellendülésében sem másból épült (szó szerint) az ország, mint külföldi tőkéből. Csak ésszel kell csinálni.

(#3) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Nem vagy közgazdász, ugye?

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Ujabb fikazzuk az orszagot topik?

(#5) Eastman válasza Psychonaut (#3) üzenetére


Eastman
őstag

Nem. Nem vagy gitáros, ugye? OFF ;] /OFF

All:

Meglepő, hogy milyen mértéktartó és szabálykövető a PH! népe. Büszke vagyok Rátok! Tényleg. Azt hittem, hogy arra érek haza, hogy törölnöm kell, vagy törölve van.

Psycho

Ha nem az folyik amit a címben írtam, hanem esetlegességesen az folyik amire Te esetlegességesen az esetlegességeses tanulmányaid alapján gondolsz, akkor az un. „átlagembernek”, a magyar átlagpóógárnak, miért is nem „jó” a gazdasági élete? He? ...hiszen hihetetlen, hogy mennyi pénz jött Mo-ra. (...és igen, indokolt egy pimasz „He?”) Bocs. (Tényleg bocs.)

Miért kellett kb. egy órája 40 forintot adnom annak a koldusnak aki egyébként szobafestőként dolgozik alkalmilag csak hétvégenként és ma megborotválkozva, színjózanon ült a hideg lépcsőn egy kézzel írt karton-táblával az ölében? Miért sírta el magát, mikor legugoltam hozzá és a vállára tettem a kezem? Miért? A kérdés költői, nem kell rá válaszolnod. ...sőt, arra kérlek, hogy ne is válaszolj rá! Bocsiköszi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Lenry válasza Eastman (#5) üzenetére


Lenry
félisten

Miért sírta el magát, mikor legugoltam hozzá és a vállára tettem a kezem?

mert így volt hiteles...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Eastman válasza Lenry (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, ezt nem tudhatom. ...de Te sem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Def26


Def26
félisten

Felcsúton lakom. Látom mennyi pénz jött. ;] Felcsúi lakosként Pl. ingyen mehetünk egy teljes focipályára játszani, + a külső futópályát és kondigépeket is alanyi jogon használhatunk. Egyre szebb a falu, tavaly felhúztak egy középiskolát is pont az akadémiával szemben. Felújították az orvosi rendelőt, és most egy bazi nagy művelődési házat is építenek a régit meg porig verik. :D
Jah, és persze lesz stadionunk is. Jelenleg 3 nagy daru dolgozik. Olyan fura, hogy erre a pár lakosra ekkora építkezések folynak. A főúton az akadémia mellett már megvettek több házat.

Amikor meccs van, kivonul ide az elit (seggnyalók) színe java, ilyenkor, porsche, komoly, bmw, merci és rengeteg fekete állami autó van a pálya körül és az úton megállva.

Egyébként nem egy idegbeteg típus Orbán, rühellem, de mint ember elég normális, és közvetlen is. A kis háza közvetlen a stadion mellet van. Amikor itthon van elkerekezek arra asszonnyal, és ráköszön az emberre megkérdi mi a helyzet én meg viccesen megjegyzem neki, hogy még mindig nem rá fogok szavazni. :DDD Boltban is össze lehet vele futni, a szemébe szinte mindenki nyalja a valagát. :D

[ Módosította: BomiBoogie ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9) DeFranco válasza Eastman (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt remélem tudod, hogy a koldusmaffia alkalmazottjának adtál pénzt... nem tűnt még fel, hogy lassan brand lesz a kézzel írt kartonpapír, meg a rendezett de sajnálnivaló koldus? Szervezetten terítik és gyűjtik be ezeket az embereket, a pénzt meg elszedik, és abból lesz az a bömbi amitől nem tudsz elmenni a trolival az ötödik kerületben, mert egy pillanatra beugrott egy fél órás pedikűrre.

[ Szerkesztve ]

(#10) nyogo83 válasza Def26 (#8) üzenetére


nyogo83
senior tag

"ilyenkor, porsche, komoly, bmx, merci"
Bárcsak mindegyik azzal járna ;]

Szerk: ptsába,,látom javítva lett :))

[ Szerkesztve ]

(#11) Eastman válasza DeFranco (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, ezt nem tudhatom. ...de Te sem.
.
.
.
.

Miután rátettem a vállára a kezem, elbúcsúztam és odébbmentem a buszmegállóba, ő felállt és elindult „hazafelé”. Kattoghatunk ezen, ha szeretnéd. Éjjel történt, én nem erről írtam a bejegyzést aznap reggel. ...de ezt Te is láthatod. Nyilván érzed, hogy dübörög a gazdaság. Én 500 forintot költök kajára/nap mint egészségügyis. 10 kilót fogytam az elmúlt fél évben Barátom. Harag vagy gyűlölet van bennem? Egy csepp sem. Mert tudom, hogy a Hazám nem egyenlő a politikusaival. Remélem, hogy nem fognak ropogni a fegyverek, de ha ropognak én csíkokratépem itthon a lepedőimet és bekötözöm azt akit meglőtek. Legyen bárki, bármelyik oldalon álló magyar ember. Ennyit akartam mondani, többet itt nem szólok hozzá.

[Szerkesztve]

Azt szeretném tisztelettel kérni az ide látogató Moderátoroktól, hogy legyenek kedvesek csak a neccesnek tűnő hozzászólásokat törölni - amennyiben szükséges -, a bejegyzést, ha lehet, ne. Nagyon nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) 8th


8th
addikt

Megmondták, hogy felvásárolnak megvesznek kilóra minket, mit kell ezen meglepődni?

(#13) Psychonaut válasza Eastman (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem vagy gitáros, ugye?
Nem. :(

Azért nem jó az átlagembernek, mert a gazdaság fellendülése nem öt perc alatt megy végbe. Persze itt még fellendülésről sem beszélhetünk egyelőre, de hogy kézzelfogható példát mondjak, a kecskeméti Mercedes gyár is országba áramló külföldi tőke, de munkahelyeket teremt, és Magyarország gazdaságát erősíti. És igen, ez nekünk jó. Nem nekem vagy neked személyesen, hanem az országnak.

Ettől még nem fog megszűnni a szegénység, nem fognak eltűnni a koldusok - de temetni sem kell magunkat, hogy meg fog szűnni az ország. :)

(#14) #51736960 válasza Psychonaut (#13) üzenetére


#51736960
törölt tag

akkor úgy mégis hány év kell a "fellendüléshez"?
csak azért kérdem, mert kb. 25 éve a lejtőn vagyunk, a hitelboom éveit leszámítva...

(#15) Psychonaut válasza #51736960 (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem tudom. Nem vagyok szakértő. Úgy fél éve olvastam, hogy 2050-re érhetjük utol az EU-s átlagot. Talán igaz, talán nem,

(#16) #51736960 válasza Psychonaut (#15) üzenetére


#51736960
törölt tag

remek, akkorra leszek 80 éves...

[ Szerkesztve ]

(#17) ZCoyote válasza #51736960 (#16) üzenetére


ZCoyote
őstag

De addig is élvezheted a lendülést. :)

Romani ite domum.

(#18) dabadab válasza Eastman (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Ha nem az folyik amit a címben írtam"

Tudsz erre konkrét példát mondani? Vagy a konkrét példák azok csak zavaró tényezők a búsongásban?

"hanem esetlegességesen az folyik amire Te esetlegességesen az esetlegességeses tanulmányaid alapján gondolsz"

Mondjuk ha az ember tisztában van azzal, hogy mondjuk volt bővítés az Audinál meg felépült a Mercedes gyára, akkor esetleg gondolhat arra az ember, hogy nem az történt, hogy fillérekért megvettek valamit, hanem idehoztak egy csomó pénz és felépítettek valamit, ami nem volt még itt. De mondom, lehet, hogy ez tök érdektelen, söpörjük félre a hasztalan, semmire sem jó tényeket, amik csak akadályozzák a gondolat szabad szárnyalását. Vagy mi.

"az un. „átlagembernek”, a magyar átlagpóógárnak, miért is nem „jó” a gazdasági élete? He? ...hiszen hihetetlen, hogy mennyi pénz jött Mo-ra."

Sajnálom, hogy már megint ezekkel a vacak tényekkel jövök, de ez azért nem annyi pénz, ami egycsapásra bármit is megváltoztatna.

DRM is theft

(#19) bullseye


bullseye
addikt

Na most akkor aljasul felvásárolnak minket, vagy aljasul nem?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) dabadab válasza bullseye (#19) üzenetére


dabadab
titán

Akkor ugy tunik, hogy mi vasaroljuk fel fillerekert a vilag tobbi reszet

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Coccolino_O válasza Lauda (#4) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Melyik volt a legutóbbi? Lemaradtam róla.

Amúgy nem értem, hogy hogyan lehet az országot fikázni, mert az kb. egy megfoghatatlan fogalom, határokkal, szerintem. A benne élők teszik egymás életét pokollá.

Psychonaut: Habár nem vagyok közgazdász, de az a Napnál is világosabb, hogy az összeszereléssel meg a futószalaggal nem jutunk egyről a kettőre. Habár ténylegesen fektetnek be a külföldi vállalatok, csak azt felejted el, hogy a profitjuk viszont nem marad itt...

2050-ig még 37 év van, most van 3 millió nyudíjas, 1 millió kisebbségi, és csak 2013-at írunk, és őket tartják el a cégek meg az aktívak. Ez a rendszer nem tartható fent a végtelenségig, a mostani 30-40 éves emberek 20 év múlva szinte teljesen kiöregednek, a fiatalok többsége vagy elmegy v. külföldi tanulmányt tervez (hogy ebből mi valósul meg, az más kérdés). Már az is előfordul, hogy 30-40 éves emberek v. még idősebbek is kipróbálják magukat külföldön. Csökken a gyermekvállalási hajlam is, ami nem meglepő, de ha így marad, akkor kicsit más lesz a demográfiai összetétel x év múlva, amit egyikünk sem akarhat.

Szerintem a fiatalokon és a fiatalabb korosztályon múlik nagyrészt a jövő. Szétesni nem fog az ország, csak még nagyobb nyomor lesz, ha elmennek és kint alapítanak családot.

(#22) Psychonaut válasza Coccolino_O (#21) üzenetére


Psychonaut
addikt

Habár ténylegesen fektetnek be a külföldi vállalatok, csak azt felejted el, hogy a profitjuk viszont nem marad itt...
Az adóforintjaik itt maradnak, a foglalkoztatott munkások magyar emberek.

2050-ig még 37 év van, most van 3 millió nyudíjas, 1 millió kisebbségi, és csak 2013-at írunk, és őket tartják el a cégek meg az aktívak.
Nem én írtam a tanulmányt, én csak idéztem. Forrás

a fiatalok többsége vagy elmegy v. külföldi tanulmányt tervez
Mert nem látják, nem látjuk értelmét az itthon maradásnak. Persze, lehet azt is mondani, hogy ha senki fiatal nem marad itt, akkor mi lesz az országgal (meg fog maradni, mert nem megy el mindenki), én viszont úgy gondolom, hogy jogom van egy olyan élethez, amilyet szeretnék, és úgy gondolom, hogy külföldön nagyobb esélyem van ezt elérni.

Szerintem a fiatalokon és a fiatalabb korosztályon múlik nagyrészt a jövő.
Akkor talán kellene valami okot adni arra, hogy maradjanak. De ez már politikába visz át, úgyhogy ne folytassuk.

(#23) Crystalheart válasza Psychonaut (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sőt, a munkásoknak kifizetett bér (a termelési költségek nagyobb része) is alapesetben itt marad, bekerül a gazdaság vérkeringésébe.

(#24) Coccolino_O válasza Psychonaut (#22) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Itt marad az adójuk, az tény. Meg az is, hogy a jelenleg kb. a gdp fele adó. Ez kicsit azért elgondolkodtató.

A jövőt nem láthatom, lehet, hogy teljesen másképp lesz, nem írom, hogy a reménykedjünk, mert számomra már a remény is meghalt. A fiatalok többségének nincsen jövőképe és megértem, hogy miért. Nem (csak) az a lényeg, hogy ki megy el, hanem, hogy ki marad. Mivel alapvetően nem vagyunk valami mobilis nép, és nyelvet sem beszélünk (ha lehet hinni a felméréseknek), attól nem félek, hogy hirtelen majd kiürül az ország. Mondom, az a lényeg, hogy kik maradnak, és őket meddig lehet nyúzni. Csak is tőlük függ a rendszer. Politikát én sem akarok, banánt kapni nem éri meg ezért a témáért.

Jövőre én is kiszeretnék menni, majd meglátjuk, hogyan sikerül véghez vinni a tervet.

Crystal: Még szerencse, hogy itthon költik el. A forinttal amúgy sem tudnának nagyon hova ugrálni. Triviális dolgokat fölösleges leírni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vladi válasza Psychonaut (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Akkor talán kellene valami okot adni arra, hogy maradjanak."
Okot adni? Mármint kinek? hm... önmaguknak kéne adni okot, nem várni mástól. Elmúlt a szocializmus.

Most függetlenül attól, hogy mekkora a depresszió az orszgában, rövid távon senki ne várjon komolyabb változást. Szeirntem 20-30 év kell, hogy észrevegyünk valamit.

Egyébként nemrég tudtam meg, hogy már csak a 2. legrosszabb közérzetű ország vagyunk Portugália után. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) dabadab válasza Vladi (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Elmúlt a szocializmus."

A szocializmus meg az, hogy van állam, ami ellát feladatokat, nem ugyanaz. Állam van most is, azért tartjuk, hogy megoldjon olyan feladatokat, amiket önállóan vagy simán piaci mechanizmusokkal nem (nagyon) lehet.

DRM is theft

(#27) Psychonaut válasza Vladi (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

Okot adni? Mármint kinek? hm... önmaguknak kéne adni okot, nem várni mástól. Elmúlt a szocializmus.
Te miről beszélsz? Senki nem beszélt arról, hogy szocializmus kellene. Elmondom, milyen okokra gondoltam: versenyképes fizetés, működő közigazgatás, értelmesebb politika, magasabb színvonalú, nyugodtabb élet. Ezeket nem tudjuk magunknak megadni.

(#28) Vladi válasza Psychonaut (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na jó de azért irrealitás ilyet elvárni, hogy: "magasabb színvonalú, nyugodtabb élet." meg "versenyképes fizetés"
Iyleneket honnan akasszunk le csak úgy. :F

"működő közigazgatás" ez igaz, ez korrekt, de azért nem olyan rossz. Én voltam kormányablakban pl este 7 00-7 10-ig csinálták meg a személyimet. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Lenry válasza Vladi (#28) üzenetére


Lenry
félisten

Iyleneket honnan akasszunk le csak úgy.

kezdetnek mondjuk megteszi, ha nem adóztatnak hülyére, nem államosítanak mindent, ami hangyányit is jövedelmező és úgy en bloc nem ugat bele az állam nagyjából mindenbe.

ez már önmagában sokat dobna a morálon és akkor még a Föld magjáig mélyült korrupció felszámolásáról nem is volt szó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Vladi válasza Lenry (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr

Inkább a korrupcióról legyen szó, mert az adók ilyen mértéke nélkül nem tudom hogy lehetne stabilan tartani az államháztartást. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) Psychonaut válasza Vladi (#28) üzenetére


Psychonaut
addikt

Senki nem mondta, hogy "csak úgy". Van rá mód - nyilván nem lesznek két hét alatt norvég vagy ausztrál fizetések, de biztos vagyok benne, hogy lenne mód optimalizációra. Ahogy abban is biztos vagyok, hogy nálam sokkal, sokkal kvalifikáltabb emberek tudják is, hogy pontosabban hol.

De igazából nem is mondtam konkrétan azt, hogy ezt Magyarország tegye meg. Arra világítottam rá, hogy miket várok el. Ha más ország ezt teljesíti, akkor minden további nélkül oda fogok menni élni és dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Coccolino_O válasza Vladi (#25) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A szocializmus még mindig jelen van, csak nem úgy, ahogy te gondolod. Sajnos a fejekben is, ami szintén elég nagy probléma.

20-30 év majdnem egy fél élet. Ráadásul a fiatalságod nagy részét teszi ki.

30: Gazdaság kellene, talán...

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza Vladi (#28) üzenetére


dabadab
titán

Mukodo kozigazgatas: most jott egy level az onkormanyzattol, hogy eszrevettek, hogy 2010-ben vettem egy ingatlan, azonnal valljam be, kulonben akar 200 forintig megbuntetnek, csatoltak egy fonyomtatvany meg egy betetlapot, a fonyomtatvanyra gyakorlatilag csak olyan adatokat kellett rairnom, ami ott volt a felszolito levelben, a betetlapra hasonlokeppen, azzal sulyosbitva, hogy a fele adatot mar rairtam a fonyomtatvanyra is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.