Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Én is akartam orvosira menni (de aztán külföldre mentem - 2001-ben 8 ponttal maradtam le).
Én úgy tanulok (tanultam), hogy a kifejtett anyagot "visszafejtem", piramisszerűen, amíg a tetején el nem jutok pár szóig vagy koncepcióig. Mivel magam építem fel (tehát nem más anyagát biflázom), közben meg is jegyződik, magától. Ha be kell számolnom, előhozom a kulcsszavakat, és visszabontom a piramist. Szinte magától jön. Asszociációs szinten ajánlom bizonyos dolgok képekhez, színekhez, szagokhoz való kötését - ez is valahogy erősíti a kapcsolatokat az egyes gondolatfoszlányok között.

[ Szerkesztve ]

(#2) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Leülsz, olvasod, visszamondod.

(#3) Lenry


Lenry
félisten

de így 3 nappal a vizsgák előtt már kevésbbé.

3 nappal a vizsgák előtt kérdezed meg, hogy hogy tanulj? szerintem már faszmindegy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) danih válasza Lenry (#3) üzenetére


danih
addikt

Ja, ezen kedélyesen át is futottam...
Ez esetben:

(#5) xlife11


xlife11
senior tag

Cavington.

(#6) e30st válasza danih (#1) üzenetére


e30st
tag

köszönöm! :R
ez igen hasznos.

amúgy meg 3 nappal előtte sem vagyok elkésve. annyira. van még esély.

(#7) Lenry válasza e30st (#6) üzenetére


Lenry
félisten

az érettségin 12 évnyi tanulásodról adsz számot.
de 3 nappal előtte már rohadtul el vagy késve.

nem akarlak megbántani, de ilyen hozzáállással remélem nem lesz belőled orvos. :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) mzs718675 válasza Lenry (#3) üzenetére


mzs718675
csendes tag

Én matekból minden évben középsuliban 3-as voltam. Érettségi előtt nemsokkal leültem kiolvastam mind a 4 matek könyv összes feladatát értelmezve, gyakoroltam pár feladattal és a végén ötöst írtam, igaz a többi tárgy annyira nem érdekelt egyedül a mateknak feszültem neki. Úgyhogy 3 nappal érettségi előtt is lehet alkotni. Hajrá!

Update: persze nem a nulláról :)

[ Szerkesztve ]

(#9) mexicanraven válasza Lenry (#7) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen, szokták is mondani, hogy aki végig viszi rendesen az éveket, annak nem kell tanulni érettségire.
Én amolyan fiatalosan vittem végig a négy évnyi gimnáziumot és a matekon kívül nem is tanultam semmire, a tételeket sem tudtam és mégis jól érettségiztem, jó pár főiskolára is bejutottam volna, de hegesztő szakmát akartam, ott sem tanultam semmit, csak érdekelt nagyon és minden órán odafigyeltem, és én végeztem el a legjobb eredménnyel.
Édesanyám végigtanulta a gimnáziumot és ő sem készült az érettségire, addig már tudott mindent, és utána felvették a JATE-re amit el is végzett és jogból doktorált is.

Szóval én is amondó vagyok, hogy a technikákat nem ilyenkor kéne betanulni.
És az orvosi nem egy szakma, hanem hivatás, az életed kell rátenni.

when the sun shines, we'll shine together

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"különben egész életemben 500Ft-os órabérért fogok kérdőíveket rögzíteni."

Ne aggódj, ez itthon orvosként se lesz sokkal több.

Amúgy meg érettségi után 1 éved volt arra, hogy felkészülj és nem tetted, pedig nem akkora kaland, csak 2 tárgy. Ezt jól elkúrtad.

(#11) máyköl válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


máyköl
veterán

Az alapfizetésük tényleg nem nagy, de szerencséjükre nem ez a teljes jövedelmuk. Ha érted mire gondolok...

(#12) Löncsi


Löncsi
őstag

Nem rosszindulatból, de ilyen hozzáállással ne legyél orvos.

Nem tudom melyik irányba orientálódsz, de nem teheted sehol sem azt meg, hogy halogatsz, az emberek életével játszol, kurva-nagy felelősség, nem lehet hibázni.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) Jhonny06 válasza máyköl (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó, hát az vagy van, vagy nincs. Kezdő orvos, akinek nincs ismerettsége, meg pláne nem számíthat ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#14) máyköl válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


máyköl
veterán

Persze.
Csak nem szeretem mikor sajnáltatjuk az orvosokat, hogy szegények csak 120 -at keresnek. Hát marhára nem...

(#15) Valty


Valty
aktív tag

Én jártam orvosira 3 évig, aztán félbeszakítottam.... általában csináltam egy vázlatot arról amit tanultam, aztán visszamondtam, néha rajzoltam is

Viszont nagyon gyorsan változtas a hozzáállásodon, mert ott rojtosra fogod ülni a feneked :)

[ Szerkesztve ]

(#16) danih


danih
addikt

(#17) e30st


e30st
tag

nah, túl vagyok rajta.. azért nem lett olyan rossz..

(#18) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sportolj valamit. Utána könnyebb a tanulás.

Original's never fit - Socket 370

(#19) e30st válasza <MZ/X> (#18) üzenetére


e30st
tag

te meg ne itt kommentelj, hanem készülj a vizsgádra. és ha jössz át, hozz sört, mert nekem elfogyott!

(#20) vans? válasza máyköl (#14) üzenetére


vans?
őstag

Latszik, hogy sok fogalmad van a dolgokrol. Nyilvan egy szulesz-nogyogyasz, fogorvos, akar borgyogyasz bejaratott maganpraxissal kereshet nagy penzeket, edesanyam 35 evet huzott le rontgenes foorvoskent a sugarban, megsem kapott sokkal tobbet, a nyugdija is annyi. Pedig allandoan ugyelt, akar tobb nap is egymas utan. Szoval errol ennyit.

hábm bábm

(#21) Kassadin válasza máyköl (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

Bizonyos dologra szakosodott orvosok keresnek jól. Mint ahogy vans is leírta.

(#22) e30st válasza vans? (#20) üzenetére


e30st
tag

azt azért tudni kell, hogy az orvostársadalom itt nem húzza már sokáig, hamar eljut oda az ország, hogy kihalnak az orvosok, mert minden fiatal, (és egyre több korosabb orvos is) elmegy külföldre. És igenis el fog jönni az idő, hogy itthon is normalizálják majd a fizetéseket. Sőt ez el is kezdődött idén (egy átlag orvos 25%-os béremelést kapott), csak hát itt van ez a nagyobb válság most..
Aki meg orvos akar lenni, annak a pénz csak másodlagos. Engem sem zavar annyira. Persze jó, ha megbecsülik a munkát, de azért életeket menteni, másokon segíteni fontosabb egy jó fizetésnél.

(#23) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Látom te is hasonlóan működsz mint én. Én se tanultam soha egy percet se, inkább kerestem egyéb érdekes elfoglaltságot. Egyszerűen nem voltam rákényszerítve hogy tanuljak.
Általánosban végig kitűnő voltam, viszont akkor még anyám rugdosott hogy tanuljak.
Középsuli az már más. Anyum egyetemen volt, engem meg nem piszkált senki hogy tanuljak, önszántamból meg csak akkor tanulok ha úgy érzem szükségem van rá, vagy sokkal kevesebbet tudok másoknál. Nem szoktam így érezni :D
Szóval nekem is bőven elég volt az amit végighallgattam órán, az bement a fejembe, másnap meg írtam belőle egy ötöst vagy négyest.
Viszont amennyire jó a rövid memóriám annyira rossz a hosszú... az hogy én két éve mit tanultam már rég nincs meg (ha csaknem valami logikus összefüggés. De az évszámok nevek, fogalmak sztornó :D )

Röviden én minden érettségi tantárgyra két napot szántam, szóval összesen 10 nap. Habár ebben benne volt még pár program is úgy mint mozi, 2 buli, meg egy kerti party :D. Meg a szokásos net és zene adag stb.
Ehhez képest úgy érzem nagyon jól teljesítettem, valszeg minden ötös lesz a matekot levéve az csak négyes (70% körül számoltam a megoldó kulccsal) ami nem rossz ahhoz képest hogy a négy évig aludtam az órákon. Nemtom mért pont a matek, de úgy éreztem abból vagyok elég jó ahhoz hogy a bulikon meg lanpartykon felszedett kialvatlanságomat kiegyenlítsem :DDD

Viszont a töri emeltel elég bizonytalan vagyok, az idei über nehéz volt az eddigiekhez képest, remélem a szóbelivel felhozom ötösre. Ha nem s baj, úgy se kell sehova csak azért csináltam hogy ne nézzenek hülyének amiért semmiből sem emeltezek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) e30st válasza phanzetomox (#23) üzenetére


e30st
tag

na, kb ugyanez itt is.

(#25) kadet93


kadet93
tag

Na és hogy sikerült az érettségi? Én is emelten voltam fizikából és iszonyat rossz feladatsor volt szerintem. Néhány teszt kérdésről fogalmam se volt. 87% lett a matekom és kb most 80-ra kéne ez a fizika is, hogy felvegyenek energetikára. Am én 2 hét alatt gyűrtem be a fizikát, persze év közben is tanultam, de kisebb intenzitással.

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én kérlek vagy 1 órát tanultam szóbelire. Írásbelire annyit sem. Azaz de, előtte 8+4 évet. Nem tudom, mit kell úgy parázni az érettségitől.

[ Szerkesztve ]

(#27) kadet93 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


kadet93
tag

És hány %ra mentél? Gondolom nem 85 fölé

(#28) e30st válasza kadet93 (#25) üzenetére


e30st
tag

na én most megnéztem, első részben 2-t rontottam, a harmadik részben a 2. feladat, úgy ahogy van 0 pont, meg az első feladat C részénél a végén már nem volt időm behelyettesíteni a már szépen átrendezett képletbe (a tanár ott üvöltött, hogy tollat azonnal tegye le és hozza ki a dolgozatát). A többi feladat az jó lett, legfeljebb 1-1 részpontot vonhatnak le. esszénél én a vizeset választottam, nem lett olyan vészes, de tavaly amikor az atomreaktor működéséről életem legjobb esszéjét megírtam, (úgy hogy érettségi előtt 3 héttel voltunk pakson, szóval még emlékeztem is rá), azt nagyon durván lepontozták. Abban reménykedem, hogy azért a 75%-ot elérem, és szóbelivel felhúzom 80-ra.

(#29) e30st válasza kadet93 (#27) üzenetére


e30st
tag

én úgy voltam vele, hogy a semmelweisre fizikából 80, biológiából 90, és bennvagyok.
A biológiát azt tényleg szépen megtanultam, írtam 98, meg 97%-os próbákat is, most viszont tele volt kémiával, meg ilyen erdőtársulásokkal, és ez nagyon nem jó így. szóval az most kb ilyen 80 körüli (+- 5%)
viszont ha idén nem vesznek fel semmelweisre, akkor jövőre biztosan, mert akkor már kötelező lesz a két emeltszint, és az leviszi a ponthatárokat.

(#30) e30st válasza Crystalheart (#26) üzenetére


e30st
tag

jó, én se tanultam sosem. mármint csak a suliban. és azért tényleg nem vagyok hülye. minden készülés nélkül van nekem egy matek 97%, töri 95%, angol 90% (+felsőfok nyelvvizsga). Csak ez ugye tavaly volt, és egy év alatt sokat felejtettem, ezért muszáj volt most egy 5-6 napos gyorstalpalót tartanom ezekből a tantárgyakból.

(#31) kadet93 válasza e30st (#28) üzenetére


kadet93
tag

Nekem 5 hibám lett teszteknél :/, esszé szerintem nagyon jó lett(sugárzás fajtáit választottam), kidolgozósnál 1.,2.-nál talán összpontszám felét megadják, mert kicsit félreszámoltam. 3.-4. meg hibátlan lesz remélhetőleg.
Kicsit most szar a kedvem, mert ez tuti nem lesz meg 80%...

(#32) Crystalheart válasza kadet93 (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért gondolod? Töri nem lett az, mert sajnos ment a vonatom, ezért egy darab esszét sem írtam, így az érettségi egyéb, hibátlan részeivel is csak négyes lett. :) (Töritanár azt mondta, ilyet még életében nem pipált. :D Mármint hogy valaki amúgy - a szóbelit is beleértve - hibátlan történelem érettségivel ne írjon esszét, főleg úgy, hogy egyébként könnyen tudok írni. Hát meguntam na, elegem volt már az érettségiből.)

[ Szerkesztve ]

(#33) phanzetomox válasza Crystalheart (#32) üzenetére


phanzetomox
őstag

Az esetek többségében azok paráznak akik nem tanultak rá 8+4 évig :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.