Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) acélkemény válasza fravik (#97) üzenetére


acélkemény
tag

En egy Sandisk Ultra 16GB-os SD-t toltam bele. koszoni szepen, gyorsan masolja ra a konyveket, orom vele szinkronizalni :) A SONY memorystick qú*va drága, inkabb ez... 30 EUR volt ebay-en hongkongbol :D Nem erdemes SONY-t venni bele, 16GB boven sok, meg ha megtelik is inkabb egy masikat veszek bele es cserelem mint egy kazit, mert a SONY dupla ennyibe lenne. De szerintem egy is boven sok... 2GB volt az osszes mindenem :) Ennel tobbet felesleges amugyis, 4 evre elegendo olvasnivalonak van helye ekkora kartyan (lasd elozo szamitasaim) egy szinkronizacioval.

(#102) acélkemény válasza fravik (#99) üzenetére


acélkemény
tag

PDF mehet ra ugy ahogy van, betuemret valtasnal ugyis levagja a margot, RTF-el még nem jatszottam, nyomtatok PDF-be aztan az jo. Betumeret ugyancsak hulyeseg, minej, ugyis be tudod rajta allitani. Ami viszont jo dolog es ajanlok, az a BeCy PDF Meta Editor, ezzel ugyanis meg tudod valtoztatni a konyv szerzojet / cimet, mert ezek nelkul rohadt nehez barmilyen konyvet is megtalalni a listaban. Ingyenes, kicsike progi, guglizz ra. 2 napomba telt meg parszaz kattintasba mire az osszes konyvem javitottam, enelkul olyan, mintha lenne egy bazinagy konyvespolcod, es a konyvek oldalan csak a kotes lenne ott, fingod nem lenne, hogy talalod meg amit olvass :) Na kb olyan erzes, szoval nem art felcimkezni oket BeCy-vel.

Ekezetes karakterekrol nincs mit szolni. Ugy ahogy van kezeli oket, mint egy magyar Windows, SONY-nal minden korrektul jelenik meg, a teljes magyar abecet tamogatja rendes magyar ekezetekkel, no para, rengeteg magyar doksit elolvastam rola, ebben nincs hiba, pedig amcsibol van. Van dinamikus ZOOM- szoval amiatt se kell aggodni, meg 5 fontmeret is.

A hozza kapott szoftver ugyanolyan mint az iTunes, de egyebkent sony honlapjarol ingyen letoltheted, aztan gyakorolhatsz. Semmi bonyolult, igazabol tok felesleges, lenyegeben egy cel-forras explorer. Siman total commanderben szoktam inkabb ramasolni a konyveket, meglatod, bonyolult a fajlszerkezet mint egy pohár :)

En miota megkaptam, legtobbet rajzolgattam rajta, vagy bolti bevasarlolistak keszitese, telepitesi terv windowshoz, ilyesmik :D Zenet nem hallgatok rajta, kepnezes se vmi nagy cucc. Olvasni jo meg rajzolgatni vagy jegyzetelni. Szreintem...

(#103) fravik válasza acélkemény (#102) üzenetére


fravik
tag

köszi szépen!!! én találtam egy programot: az a neve, hogy calibre!
ugyan azokat a dolgokat tudja, mint amit írtál + még néhány extra, szintén ingyenes. szerintem én ezzel megpróbálkozom! aztán majd írok a tapasztalataimról... :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#104) koklasz válasza acélkemény (#89) üzenetére


koklasz
csendes tag

Szia!

Ezt a "bespájzolás"-t vállalod másnak is?
Fapados bankkártyámmal nem tudok interneten keresztül vásárolni (Cirrus-Maestro), ezért a kedvező E-bay-os árak csak a képernyőmön csábítanak... Karácsonyra szeretném a Páromat meglepni vele, a színe szerintem mindegy (persze a világosabb vagy piros nőiesebb :-) de a magyarországi 100eFt-os árat magasnak találom még garanciával is...
Ha tudsz segíteni, kérlek jelezd a további teendőket!
Köszönöm előre is!

koklasz

(#105) acélkemény válasza koklasz (#104) üzenetére


acélkemény
tag

Hat figyi, bespajzolast nem is, de esetleg egy aukciot megjatszhatok neked, aztan mutyurke felarert elkuldom neked magyar honba. Egyebkent 19-en megyek haza magyarba, de szerintem addigra nem tudok beszervalni neked egyet. Esetleg haza tudnam postazni, de az ugye kb 10 euro extra az alaparra. En 299 dollarert vettem, tehat az arfolyam ingadozo, mert ugye en is forintkartyarol fizetek, ami ugye plusz konverzio. Rovidren a sztori: megveszem dollarert, veszitek egyszer, amikor eurot alakitok forintra, utana veszitek, mikor a forint alakul dollarra paypal miatt. Tehat fix arat nem tudok mondani, es ha megveszem, akkor az az ar. Biztos hogy igy akarod? Nem lenne neked olcsobb, ha szereznel elektronikus virtualis nakkartyat es rakotned egy paypal accountra? Vagy pl mostansag bak accountot is ra lehet kotni PayPal-ra mar. Szerintem gondold at. MEg masik ut, lehet venni ilyen VISA jegyeket, asszem 3V a nevuk, ez egy ideiglenes "bankkartya", mondjuk veszel 300 dollar ertekben, es az azon lathato bankkartya szamot hasznalod fel fizeteskent (tehat olyan, mint egy egyszer hasznalatos bankkartya), vagy azt is lehet, hogy nyitsz paypal accountot, es sima atutalassal elore feltoltod pontokkal (euro vagy dollar, tok mindegy) es azt hasznalod vasarlasnal. Bevallom, nekem is igy kicsit dragabb volt, de nekem sincs rendes kartyam mint neked, csak egy visa electronom :) paypal a kulcsszo, en magam is ismerek egy fickot, aki magyar honban ebay-rol vasarol ilyen modon.

(#106) acélkemény


acélkemény
tag

Na, rovidke e-bay tanfolyam azoknak, akik nem ertik, hogy lehet magyar folyoszamlaval ebay-rol vasarolni:

Van egy magyar OTP-s VISA Electron kartyam (tehat a leggagyibb NEM dombornyomott) egy folyoszamlaval, forint alapu. Es ennyi. Nyitottam PayPal.com-on egy fiokot. Rakotottem a VISA Electron kartyamat (igen, visa electront is enged!). Regisztraltam (nem most, jo regen) ebay-re. Licitalgatok, vasarolgatok, es amikor megnyerem, kijon hog "Ados fizess!" Rakattintok a gombra, hogy Pay with PayPal, megadom az ott regisztralt e-mailem meg jelszavam, es ennyi volt a tortenet. Elado megkapja az e-mailt, hogy "megjott a penzecske!", feladja a csomagot, 3-4 nap mulva megkapod. Atalakitasoknal persze en is veszitek, de ez termeszetes, akkor kell vasarolni, mikor eros a forint Vagy jol kell aukciozni... lehet sporolni itt is ott is!

Aki nem biztos benne, "nem tudja" vagy "bnem erti", azt ajanlom jatsza el a fenti lepeseket szep figyelmesen, majd vasaroljon "egy doboz gyufat" ebay-rol, hogy lassa hogy mukodik, aztan bele lehet vagni a fejszet komolyabb dolgokba is :)

(#107) koklasz válasza acélkemény (#105) üzenetére


koklasz
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Végigjártam a paypal-os és e-bay-os regeket, amik minimális nyelvtudásommal sem voltak bonyolultak, így most keresem a kedvező árat és licitálgatok ...
Még egyszer köszönöm!

[ Szerkesztve ]

koklasz

(#108) koklasz


koklasz
csendes tag

Segítsetek!
Az ebay-en keresztül vásárolt e-book olvasóra a csomagküldésen felül mennyi +költség várható még, ha USA-ból, illetve ha Angliából veszem meg? (vám, áfa, ...)
Köszönöm! :F

koklasz

(#109) acélkemény válasza koklasz (#108) üzenetére


acélkemény
tag

Nekem se AFA se vam nem volt. Amennyi volt az ebay-en kiirva, annyit fizettem es csokolom. Jeloltesd meg az eladoval ajandekkent, akkor nincs ilyen, ugyanis GIFT-eket nem nyitnak ki :)

Egyebkent ne UK-bol vedd, mert ott rohadt draga! 200 mindenhol szinte, csak nem mindegy hogy dollár vagy euro... a szam egyezik csak a penznem nem! Erre figyeljel!

[ Szerkesztve ]

(#110) kirkri


kirkri
addikt

Én PRS-505-öst vettem, csak még nem jött meg. 53k volt postával együtt. UK-ből vettem, mert EU-ból nincs se vám, se ÁFA. Az US csomagoknál van rá esély, hogy megfogják a vámosok, és akkor összességében kb. 30% körüli plussz jön a kifizetett összegre.

21 éve a Prohardveren! ™

(#111) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a T-mobile kinálatában szereplő Hanvon N516 olvasóról?
Páromnak lenne ajándékba, és most vennénk nagyinak mobilnetet pont és akkor meg tudnám venni részletre is...
Egyben most fájna kifizetni 60e ft-ot
a másik lehetőség, hogy rendelek egy Sony PRS-600-at ebay-ről USA-ból, csak
félek a vám + áfa miatt... tudtok olyan boltot ahol beválalják, hogy gift-ként küldik el?

(#112) fravik válasza cecil (#111) üzenetére


fravik
tag

szia!

ajánlom elolvasásra az alábbi cikket:
T-olvasó közelről

Tanulságos olvasmány... én inkább USA/UK-ból rendelnék PRS-600-at vagy PRS-505-öt.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#113) fravik


fravik
tag

Lassan ideje lenne Magyarországon is elindítani egy online e-book boltot, nem?

Mit gondtok erről? Vennétek könyveket, ha lenne rá lehetőség? Vagy mindenki maradna a jól bevált beszkennelt és nem épp reader-ekre optimalizált "könyv"-eknél?

Úgy hallottam, ha minden igaz a Bookline fogja elindítani az első ilyen e-könyv boltot. Nem tudom mi igaz belőle.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Én szerintem, ha meglehetősen olcsók lennének ezek a fizetős e-bookok, nem látom akadályát, hogy vegyek belőlük... sőt!
Mekkora az a maximális ár, amin még megvennétek az e-könyveket? Én szerintem az eredeti könyv árának 3-adáért (negyedéért...) már elgondolkodnék rajta... ez mondjuk egy 6000Ft-os könyvnél 2000Ft.

Ez kicsit olyan lett, mintha közvéleménykutatást tartanék, pedig nem! :D Csak gondoltam feldobhatnánk kicsit a topic-ot! :)

Előre is köszi a válaszokat és véleményeket!! :R ;)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#114) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Még mindig nem döntöttem, hogy veszek-e egyet a páromnak...
Hátha tudtok segíteni: Fóleg szórakoztató irodalmat olvas pl.: Fejős Éva, Rácz Zsuzsa..
tehát nőcis könyvek
ezeket vagy hasonlókat nem találtam e-book formában sehol, vagy csak én keresek rosszul?
mennyire elérhetőek ilyen könyvek, ill új könyvek magyarul és honnan?

Köszi!

(#115) acélkemény válasza cecil (#114) üzenetére


acélkemény
tag

Nem tudom mit szeret, de magyar Danielle Steel-lel tele van az internet...

(#116) acélkemény válasza fravik (#113) üzenetére


acélkemény
tag

es milyen konnyu lenne oket atarazni a "boltban!" :) mellesleg, ez meg fogja jelentetni (illetve inkabb felviragoztatni) a pirate-books fogalmat ;] belegondolva, sokkal tobb es jobb minosegu allas lesz piacon ezaltal, en igy latom, ok: mindenki tolthet le, kalozkodnak -> egyre kevesebb konyvet irnak (nem eri meg eladni) -> keves szakkonyv, keves szakember -> szakemberek (ha lesznek) kivaloak lesznek... hat nem tudom, csak otlet :)

(#117) fravik


fravik
tag

Végre megvan a kicsike... (PRS-600) :)
Igazából már megvolt vasárnap, de úgy el voltam vele foglalva /meg vizsgáztam is/, hogy még nem jutottam el idáig! :D Egyszerűen imádom! Már 2 könyvet ki is olvastam rajta!

Akinek szintén ilyenje van, lenne hozzá egy kérdésem:
ha van egy könyved, aminek a címében hosszú ő vagy ű betű van, akkor a könyvválasztásnál megjelenik rendesen? Mert nekem helyettük asszem egy szép négyzet van... :F Úgyhogy kénytelen voltam a kollekcióknál is és a könyvek címénél is az ő-t helyettesíteni ö-vel, az ű-t meg ü-vel! :(

Kár, pedig a hosszú í-t és minden mást tökéletesen megjelenít! Ez a "hiba" csak a menüben jelentkezik, a könyveken belül tökéletes!!

Előre is köszi a választ!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#118) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna mondani pár szót, akinek van/volt PRS-505, vagy 600, mennyire kezeli jól a word és excell fájlokat?
Főként az érdekelne, hogy a szövegbe szerkesztett képek és táblázatok megjelennek e rendesen.
Vagy az ilyet át lehet/kell konvertálni más formátumba, amit használ az olvasó?

(#119) Karma válasza Kal-El (#118) üzenetére


Karma
félisten

Tudtommal XLS-t egyáltalán nem kezel, de ha küldesz nekem egy DOC fájlt képpel, megnézem mit csinál vele. Képes EPUB-okat, PDF-et szó nélkül kezel.

“All nothings are not equal.”

(#120) Kal-El válasza Karma (#119) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igen, igen a PDF-ről én is olvastam, meg a word-ről is, hogy azokat eszi az EPUB-bal az 505 küszködik állítólag és az XLS-ben meg csak reménykedtem hátha viszi.
Küldtem neked mailt Gmailről, remélem megkapod, direkt nem Freemailről küldtem.
Elméletileg vinnie kéne, nem?
Ha már Word .doc kompatibilis, akkor minden funkciójára be kell hogy legyen állítva a készülék, a beleágyazott képet és táblázatot is vinnie kéne.
Mind1 köszi Karma a segítséget!

(#121) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Hoznának neked vadiúj PRS-505 -t garival nagyon olcsón svájcból ( 150ChF= 28.000Huf )
De csak német nyelven tud...
Szerintetek megoldható valahogy az angol nyelvű menü rajta?
Esetleg egy firmware frissítésel?

(#122) Kal-El válasza cecil (#121) üzenetére


Kal-El
senior tag

Lol az még az eBay-nél is jobb ár. Újonnan nem lehet 270$ alatt kapni ilyet.
De még használtan is nagyon jó ár.
Nem hinném, hogy a sony német ajkúaknak külön gyártana készüléket. Biztos lehet valahogy állítani rajta, vagy szoftveresen megoldani.

(#123) cecil válasza Kal-El (#122) üzenetére


cecil
aktív tag

svájci MM karácsonyi akció!!! 50% áresés eredetileg ott is 300ChF

Közben találtam oldalt ahol leírták hogyan orvosolható a proléma, fel kell rakni rá egy US firmware-t a sony USA oldaláról

(#124) vazlat válasza Jofi81 (#5) üzenetére


vazlat
csendes tag

Szia!
Nekem van egy eladó, vadi új Koobe e-book readerem (Classic) fekete tokkal, neked mit jelent az elérhető ár? (Eredetileg 82 900 Ft,ennél biztos olcsóbban adnám de esetleg GPS vagy lézerblokkoló csere plusz ráfizetés is érdekelhet)
:)

(#125) kirkri


kirkri
addikt

Ma megérkezett a Sony PRS-505 olvasó amit asszonynak karácsonyra vettem. :C Utolsó pillanatban. :B

Teljesen meg vagyok vele elégedve, és szerintem nem zavaró, hogy az ő és az ű betűk felett hullám, illetve háztető van ékezet helyett. Tudom, hogy a PRS Customizer progival elvileg megoldható a dolog, de ezen újabb sw van, mint amit az említett progi támogat, ezért inkább nem próbálkozom vele.

21 éve a Prohardveren! ™

(#126) cecil


cecil
aktív tag

Ma láttam a Qwe*ty Computer Bartók Béla úti üzlete ablakában egy nagy molinót miszerint:

E-book olvasó AKCIÓ!!!

felhívtam őket melyik készülék és mennyiért?

Koobe Classic és 82.900 Ft

Ez mitöl akciós?

(#127) vtechun válasza acélkemény (#15) üzenetére


vtechun
veterán

Ezt érdemes lenne szerinted megvenni? Nincs ezekre nagy vám? Vagy nem esélyes, hogy lenyúlják a vámosok, végülis magyarok :)

(#128) acélkemény válasza vtechun (#127) üzenetére


acélkemény
tag

En megvennem.

(#129) acélkemény válasza acélkemény (#128) üzenetére


acélkemény
tag

Nem vennem meg :) Ma megy vissza az enyem szervizbe USA-ba. Meghalt a touch funkcio (gombok még mukodnek).

(#130) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Micsoda véletlen! Szinte pontosan egy éve írtad ezt :)
Most akadok bele az írásodba, mikor én is azon töprengek, hogy megtartsam e, vagy adjam tovább a Kindle3 olvasómat.

Neked mi a véleményed, így ennyi idő távlatából? Sokat használtad, megérte-e megvenni, mennyi könyvet olvastál el rajta azóta?

Sometimes you win, sometimes you learn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.