Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Érdekes... de ez is azok közé tartozik, amit soha nem vennék. Nem én vagyok a célközönség. Inkább egy sima könyvet olvasok. A bemutató viszont jó és használd egészséggel a cuccot :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) daninet


daninet
veterán

Ja igen.. ez talán kimaradt.. ne akarjuk összehasonlítani az igazi könyvekkel. Soha nem is lesz olyan. Ez csak a kényelmet szolgálja. :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Gl4diator


Gl4diator
tag

Szerintem is "felesleges", külön cuccot tartani erre. Mármint nekem főleg :) Okostelóm van, és a képernyője elég nagy hogy word-ben olvassam az e-könyveket. Most épp Rejtő Jenőzök :)

(#4) Khaal


Khaal
őstag

Nekem tetszik a cucc, de tuti nem venném meg, főleg ennyiért. Egyszerűen elképesztő áruk van még ezeknek az eszközöknek, de azért látszik a fejlődés, 1-2 éven belül talán már lesz olyan a piacon ami mindent tud amit elvárnék egy ilyen eszköztől és az ára is normális lesz. Akkor majd veszek egyet én is, de jelenleg számomra még nem érik meg az árukat.

(#5) Jofi81 válasza total90 (#1) üzenetére


Jofi81
őstag

Én viszont vennék, csak lennének már végre emberi áron...

(#6) daninet válasza Khaal (#4) üzenetére


daninet
veterán

Én is sokat gondolkodtam rajta, valóban nem kevés pénz. A végén arra jutottam, hogy kaján kívül semmit nem költök magamra, tehát néha megérdemlek valamit. (nincs cigi, játékgép,pia, PC, konzol, barátnőm is olcsó csaj, szar telefonnal járok :D )

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) 64b0r válasza Gl4diator (#3) üzenetére


64b0r
aktív tag

Ha okostelód van, akkor ne szenvedj a word-del!
Mobireader egymilliószor jobb, kisebb az erőforrásigénye, gyorsabb, megjegyzi hol tartottál a könyvben, ismeri a könyvjelző és korrektúra fogalmát, lehet betűméretet és színt változtatni benne, szóval minden tekintetben jobb.
Az ebook egyébént nagyon jó ötlet, de megvárom, amíg mások bejáratják, majd a harmadik, negyedik generációnál beruházok egyre. :K

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#8) Khaal válasza daninet (#6) üzenetére


Khaal
őstag

Mindenkinek a saját dolga, hogy mire költi a felesleges pénzét. Kétségkívül kényelmes a cucc, becsületes kis házi könyvtár belefér egy vastagabb füzet méretébe.
Egyébként hosszútávon is kényelmes a cucc? Nem érzed fárasztóbbnak az olvasását mintha rendes papíron lenne a szöveg? Élőben még nem volt alkalmam kipróbálni egyik ilyen gépet se.

(#9) moma válasza daninet (#6) üzenetére


moma
őstag

tényleg drága, de ha kiszámold mennyibe kerül két szép könyves polc(szekrény), meg a könyvek, akkor már nem annyira vészes. és a megspórolt hely a szobában megint egy kis extra jó.

mondjuk én még kicsit azért kivárok, mert most kezd beindulni ez a piac, de meglepne, ha jövőre nem vennék valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#10) daninet válasza Khaal (#8) üzenetére


daninet
veterán

Ugyanolyan mint a papír... kicsit elsőre fura, hogy egy "képernyőt" bámulsz és műanyag van körülötte de pár oldalon belül elfelejted, ugyanolyan az érzés. Közvetlen közelről nézve jön ki az igazi minősége. Elmondani nem tudom, de hihetetlen milyen picik ezek a tinta pixelek, alig látszik szabad szemmel. Megnéztem nagyítóval, valami hasonló a látvány [link]
Ráadásul ha például egy klasszikust olvasol, betehetsz egy Gothic vagy Times New Roman betűtípust, jobban átjön a régi papír :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) tomdave


tomdave
csendes tag

sony prs-600-am van, (78e volt). ő-t,ű-t probléma nélkül kezeli, ocr-es pdf-et tördeli, doc-ot szövegként (nem képként) kezeli. a könyveket vagy a saját szoftverével küldöm az olvasóra, vagy calibre-vel, vagy TC-ben másolom fel az eszközre. pár ellenpélda, tapasztalatból, amit a sony-ról feltételeztél, hallottál :)

(#12) FoxiestFox válasza daninet (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt meg ne lássa a csajod :DDD
Amúgy egész jó cucc. Ha saját célra kellene, sokat utaznék például, akkor egy 20-ast megérne. Jöhet még olyan idő. :)

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Jo cucc, de ennyiert draga. En is akartam valami ebook olvasot, mert az e51-em 2"-os kijelzoje nem volt eppen szem-barat. Most az 5800-omon 3.2"-os kijelzon (640x360) zxreaderrel boldog vagyok. Es olcsobban kijottem :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

troll

Ez a felállás jelenleg 83 000 Forintba kerül.

A forint még mindig nem tulajdonnév.

/troll

Egész jó kis masina, az egész könyvespolcomat magammal vihetném....ha lenne rá pénzem. Kínai mivoltához képest elég jól sikeredett :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) acélkemény


acélkemény
tag

Jo nagy hulyesegeket is irtal bele, ez ketsegtelen! Eppen 4 napja vagyok en is e-book reader tulajdonos, es most nem azert mondom ezt, mert pont SONY-t vettem, hanem mert elfogult vagy. Ez, hogy a SONY nem tamogatja a PDF-et, hanem RTF-be konvertal, alapvetoen hulyeseg. Epp forditva, RTF-et konevrtal PDF-be a sajat alkalmazasa, ami amugy installer cimkeju beepitett meghajton van, ezt az usb kabellel fel is lehet telepiteni akarmikor. Masreszt, egyatalan nem jo aron vetted az olvasodat. en 299 dollar + 35 dollar shipping-ert vettem zsirujan ebay-rol, tehat árban is majdnem fele annyi, mint a tiéd. Viszont ez touchscreenes, van a sarkában egy stylus, amivel akarmikor rajzolgathatsz a kijelzore, raadasul hasznalhatod széljegyzetek letrehozasara, vagy markerezheted a sorokat, rarajzolhatsz a "lapokra", es nem felejti el.. pl alahuzol egy szot, es odafirkalsz vmit, stb. A Sony is Linux Kernelt hasznal. A rajzaidat vektorgrafikus formaban, .note kiterjesztesu XML fajlokban hasznalhatsz. Kepes ugyanugy a fotok kijelzesere, es nem csak 4 szinen, mint a tied. Ezen kivul tartalmaz beepitve Oxford szotarat is. Teny, hogy nincs magyar nyelvu kijelzoje, de ugyanugy jelenit meg mindent, mint egy magyar Windows (minden ekezetes betu helyesen, nincs szukseg kalapos betukre sem, meg van a full karakterkeszlet), tudsz zoomolni, es gesture-kel lapozni akár az ujjaddal is. Gombsor van, virtualis, es csak ha szukseg van rá, ezert kulon nem pakoltak ra 3 centi extra muanyagot, ami szerintem sokkal normalisabb megoldas, hiszen ido 90&-ban nincs is ra szukseg, lapozni meg van par gomb, ha nem akarnad osszezsirozni a kijelzot, meg ott a stylus is. Szoval, nem kellene igy lefikazni a SONY-t, mert akarmikor kenterbe verné az olvasodat, mondom en ezt, mint SONY PRS-600 tulaj. Meg kellene nezned eloszor eloben, aztan csak utana nyilatkozni, mert a tajekozatlansagod esetleg rossz boltokra keszteti a tobbi embert. A cikked elolvasasa utan szornyulkodve hasznalnam a SONY-mat, ha rad hallgatnek, de inkabb ugy dontottem, leirom a velemenyem, mert amit irtal rola, abbol szo szerint egy szo sem igaz sajnos. Kerlek javitsd a cikked ezen reszet es tajekozodj rola, mielott mas markahoz hasonlitod! Koszonom.

(#16) daninet válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


daninet
veterán

ez csak törpe troll.. javítom :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17) daninet válasza acélkemény (#15) üzenetére


daninet
veterán

Írtam, hogy ezeket olvastam róla (különböző fórumokon). Nem személyes meggyőződésem volt. Ez magával vonja, hogy azóta változott a dolog. Sokan írták az ő betű problémát, nyílván ezt firmware orvosolta.
Nekem sokkal fontosabb a magyar support, mint egy kis árengedmény, a számláról nem is beszélve (mivel céges költségek között 25%-ot le birok írni, visszakaptam az ár negyedét kézbe ha esetleg érdekel). Én is rendelhettem volna e-bayen olvasót de az előbbi okokból nem lett volna jó. Az érintő képernyő lehet hogy jó, de nekem ez nem szempont, ráadásul sokkal kényelmesebb a gomb használata számomra főleg, hogy a bal és jobb kéznek is van egy, így még megmozdulni sem kell ha "fél kézzel olvasol". Nem tudok nem elfogultan nyilatkozni valamiről ami az utóbbi 1-2 hétben teljesen a szívemhez nőtt. Ez is ugyanúgy szubjektív mint a telefon. Neked az tetszik, nekem más. Más a szempont, más az elvárás.

A többit amit írtál javítom a cikkben ne legyen hibásan ott

mod: parancsolj :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) szablya


szablya
tag

Már én is eldöntöttem: 1-2 éven belül tuti beszerzek egy ilyet :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem nagyon tetszenek az e-book olvasók. Több száz könyv egy ekkora kis kütyüben, baromi jó dolog, főleg az olyanoknak, mint én, akik a buszon, útközben szeretnek olvasni. Tehát nem kell cipelni a könyvet. Persze a könyvespolcon ott a helye a könyvnek :)
Ezt a könyvolvasót én is kinéztem, igaz nem magamnak, ajándékba szántam (volna). Amikor megláttam az árcédulát, lehervadt a mosolyom. Azt hittem, hogy 40, max. 50K-ért meg lehet venni...

Az általatok ajánlott Sony-nak meg utánanézek, köszi a tippet.

(#20) Findzs


Findzs
addikt

nagyon jó és praktikus és nem mellesleg környezet védő szerkentyű
nekem is kéne egy ilyen :)

gratula a vételhez és szerintem ha sokat használod megérte ezt a pénzt
más notebookot vagy netbookot vesz ennyiért és nem veszi elő hetente egyszer (van ilyen ismerősöm)

használd egészséggel

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) ndavid


ndavid
tag

Előbb-utóbb asszem én is beszerzek egy hasonló olvasót, már régóta nézegetem ezeket, tetszenek. De azért még várok, hátha egy kicsivel lejjebb megy az áruk...
Az Útikalauzért meg a többi Adams könyvért meg beírok egy ceruzás kisötöst zölddel! :D

Don't panic!

(#22) Grisa_kvr


Grisa_kvr
tag

Az az igazság hogy ennek a technológiának táposodni kell még, főleg ár-érték arány tekintetében. Addig meg lazán kiszolgálja nálam egy n800 a célt (ami még sok másra is jó ezen kívül), kényelemben meg nem is sokat vesztek vele (ráadásul ott se a sebesség se az ékezet nem probléma alapból). A papírkönyvekről meg eléggé leszoktam mostanában, pedig előtte is olvastam rendesen, csak ez kényelmesebb így.

(#23) BalanceR


BalanceR
addikt

Remek kis cikk :C
Én is gondolkodtam hasonló kütyü beszerzésén és sokakhoz hasonlóan engem is az ára riasztott el....

Nem is értem mi drágítja ezeket ennyire. :F
Mivel sokat olvasok,melóba jövet-menet, otthon, melóban :D....
és álltalában 3-4 könyvet egyszerre, kellett valami, mert ennyi könyv azért helyet foglal, meg nehéz...
Egy Netbook mellett döntöttem
(Aspire one) mert árban nem ver a földhöz.
(Nagy akkuval 65K-ból megvan) És még ígyis bőven másfél kiló alatt van, szóval táskába bármikor bedobható, napi 3-4 óra olvasással kétnaponta töltöm.

Nem bántam meg...
Feltettem rá egy remek E-book Readert :
YBook
Nagyon jó ki progi, ismeri szinte az összes Ebook formátumot, a betűtípust, színt is lehet módosítani, és a háttér a betűk mögött is papírszerű, még a szemcsésséget is lehet állítani, szóval nem fárasztja a szemet.
A tördelés kiváló, gyors, felhasználóbarát, és ingyenes...

Szerintem amég nem jönnek ki 15k alatti E-readerek, marad ez.
Nem is beszélve arról, hogy ezzel nem csak könyvet olvashatok,egyéb módon is el lehet vele ütni az időt: film, zene, net, játék...
Ha kell egy új könyv, egyből le lehet tölteni, szinte bárhol (WIFI)

Egyelőre jobban megéri, mint a céleszköz...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#24) daninet válasza ndavid (#21) üzenetére


daninet
veterán

Gondolkoztam mi legyen az első amit elolvasok rajta, úgy döntöttem az Útikalauz lett.. kívülről tudom már :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) Duree


Duree
veterán

Én is gondolkodom,hogy venni kéne egy ilyet,de az ára még egy picit sok.
Szerintem ez most kezd elterjedni,és remélhetöleg hamarosan olcsóbb lesz

duree54

(#26) Khaal


Khaal
őstag

Akit mélyebben érdekel a téma, itt talál néhány (angol nyelvű) tesztet: [link]

(#27) Karma


Karma
félisten

:R a tesztért, már felmerült bennem, hogy írok róla én is, ha már egyszer több mint fél éve megvan a gép (Bebook mintás Hanlin V3).

Egy hiba még ami az előbb szemet szúrt: a jackdugó 3,5 milliméter, nem hüvelyk. Az kicsit durva lenn. Na meg ez a sor fura: "Operációs rendszer: Linux OS (Windows alatt fut)"

Egyébként én a legújabb Bebook szoftvert használom (nem tudom a Koobe hol tart a Hanlin szoftverek módosításában), elég jó tempóra és kinézetre is (főleg a PDF parserre gondolok).

Más, a legújabb OpenInkpot RC-t próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#28) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Az a gáz, hogy egy PNA 20.000 forintért már megvásárolható. Ezeket az eBook-okat miért nem tudják ennyiért adni? Rögtön vennék egyet :(

PS C:\>_

(#29) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Én nem vagyok nagy könyvmoly sőt szinte egyáltalán nem olvasom csak neten híreket,cikkeket és néha néha újságot...
Ez a dolog nekem azért tetszik mert ezzel valamilyen szinten a környezetet is óvjuk mivel nem kell a sok fát kivágni a papírgyártáshoz ami sok könyvhöz kell!
Csak hát elég borsos áron adják szóval egy darabig még nem fog ezzel szaladgálni mindenki az biztos!
Jó kis írás! :K

(#30) daninet válasza Karma (#27) üzenetére


daninet
veterán

csak 4 gigás kártyám van itthon FAT32 fájlrendszerrel, így nem tudtam még a saját szoftvert se frissíteni (ott a doc megjelenítő frissült, ami fontosat láttam), ez az open inkpot érdekes nemtudom megéri-e a vesződést. megéri? :D

mod: javítgattam.. a windowsos hülyeség ctrlcé maradék

petike666: mert ennyi készpénzhez mennyi fát kivágnak mi? :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) Polemius válasza Rickenstein (#28) üzenetére


Polemius
aktív tag

Például mert nem lcd van bennük, mint a PNA-ban.
Ezt a kijelzőt pedig jelenleg egyetlen cég gyártja, vagyis az egyre élénkülő kereslet mellett nem csoda, ha drága már eleve a kijelző is.
Másrészt meg új termékek, most verik rá a vevőkre a fejlesztés, az új cucc marketig és egyéb költségeit.

Gondolj bele, mennyibe kerültek a korai verziók különböző elektronikus cuccoknál, akár PNA, PDA, akár csak a CD vagy DVD esetén, vagy most a BD lemezeknél.
Majd 2-3 év múlva, amikor többen gyártanak (feltehetően a mostaninál fejlettebb) kijelzőt, a dzsunkagyárak is ontják a fröccsöntött műanyag olvasókat, akkor lemegy az ára.

(#32) Karma válasza Polemius (#31) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk a Hanlin most se tulozza el a minoseget sajnos :(

“All nothings are not equal.”

(#33) VIC20


VIC20
őstag

Egy lényeges méretet nem találtam: mekkora is centiben a képernyő? Én is nagyon szeretnék egyet majd egyszer, és valahogy az a fixa ideám, hogy kb. A/4-es méret környékén kellene mozognia, hogy ne rontsa a szemet a sok apró karakter silabizálása. Neked mi a tapasztalatod ezzel?

(#34) cousin333


cousin333
addikt

A Foxit cuccát használja valaki közületek?

"We spared no expense"

(#35) JanR


JanR
addikt

Jo cikk. Tetszik, de csak azert mert elektronikai cikk manias vagyok :)
Amugy en nem latom sok ertelmes, egy konyv jobban meg tud hatni mint, hogy monitoron olvassak valamit :U

Hasznald egeszseggel!

(#36) Karma válasza VIC20 (#33) üzenetére


Karma
félisten

Ez 6 inch. A PDFek kenyelmes olvasasahoz 10, de legalabb 8 inch kell.

“All nothings are not equal.”

(#37) cousin333 válasza JanR (#35) üzenetére


cousin333
addikt

Egy könyv valóban szép, de ugyanakkor elég drága is, nehéz és sok helyet foglal. Ezen felül ha valakinek van egy rakás PDF könyve a számítógépén, akkor nem fogja kinyomtatni csak azért, hogy elolvassa (több száz oldal, könyvenként).

"egy konyv jobban meg tud hatni mint, hogy monitoron olvassak valamit"

Értsük már meg, hogy ez nem egy monitor a szó hagyományos értelmében. Ez teljesen úgy néz ki, mint egy nyomtatott papír. A könyvek előnye inkább a körítés: a lapozgatás, (gerinc betörése :) ), a szaga... stb. Meg az, hogy színes, ami főleg az ábráknál és képeknél fontos (itt van még hova fejlődni). De egy ilyen eszköz is sokkal személyesebb, mint egy nettop, ágyban fekve ezzel is lehet forgolódni :), mint a könyvekkel (és nem is nagyobb, vagy nehezebb náluk), ellentétben például egy laptoppal.

Egy szó, mint száz, ennek a cuccnak (persze az igazi könyvön kívül) a kijelző működési elve miatt nincs komolyan vehető alternatívája. PDA-n netbookon, telón lehet könyveket olvasni, csak nem érdemes. Én is egyszer próbáltam meg, de nem tett jót...

Karma: ... és valamivel nagyobb felbontás (mondjuk 1024x768 vagy több).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#38) Karma válasza cousin333 (#37) üzenetére


Karma
félisten

Termeszetesen, csak a fizikai meret volt a kerdes.
Egyebkent a sok PDF miatt szivesen kiprobalnek egy DR1000-est. Csak sajnos veszett draga, es meg kapni se lehet :(

“All nothings are not equal.”

(#39) VIC20 válasza Karma (#38) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi! Akkor várok még, és gyűjtögetek. Majd tíz év múlva biztos olcsón hozzá lehet jutni ilyesmikhez is.

(#40) cousin333 válasza Karma (#38) üzenetére


cousin333
addikt

Uhh, 700 euró... Nem semmi.

"We spared no expense"

(#41) Polemius válasza VIC20 (#33) üzenetére


Polemius
aktív tag

Olyan 5-10" közt változik a méretük. A jellemző 5-6" átló.
Ez körülbelül egy kisebb formátumú könyv oldaltükrének (a szöveg által kitöltött terület) felel meg.

Nem tudom, mit szoktál olvasni, hogy A4 méretben szerzed be, de könyveknek (főleg az irodalom esetén) ennél általában jóval kisebb a mérete. Többek közt, mert nem kényelmes A4 méretű könyveket forgatni. Csak vegyél a kezedbe egy kézikönyvet vagy egy albumot.

Az olvashatóságot többek közt a betű mérete (meg persze sok hozzá tartozó dolog) és a kontraszt befolyásolja. A betűméret ezeknél a készüléknél állítható több vagy kevesebb lépésben, a kontraszt pedig tökéletes olvasáshoz (a felbontás ez esetben nem mérvadó).

(#42) Karma válasza Polemius (#41) üzenetére


Karma
félisten

Jópár szakkönyv (pl. Android programozási könyveknél láttam ilyet) papírban meg PDF-ben vásárolható meg. Bár nem A4-es, azért 6"-on eléggé nehezen olvasható. Újratördelni persze nem előnyös a kódrészletek miatt, de fekvő helyzetben már a Bebookon el-elolvasgatható.

A legnagyobb baj igazából az, hogy a szakkönyveket az irodalommal ellentétben nem lineárisan, egy irányba kell olvasni, ami ezeken az eszközökön igen nehéz és lassú :(

De regényeket olvasni nagyon jól lehet rajtuk, már sok könyvet végigolvastam :)

“All nothings are not equal.”

(#43) Polemius válasza Karma (#42) üzenetére


Polemius
aktív tag

Szakkönyvet (főleg IT területen) valószínűleg még sokáig inkább számítógépen lesz érdemes használni. Már csak azért is, mert úgyis azon kerül alkalmazásra a tartalma (így kéznél van a gép), meg ugye a könnyű kereshetőség miatt.
Mondjuk ha valakinek szakkönyvhöz, munkája miatt praktikus a hordozható eszközön olvasás, akkor ott vannak a nagyobb méretű olvasók, amik ugyan méregdrágák, de ha a melóhoz kell akkor megérheti a befektetés.

Amúgy szerintem ahogy növekszik ez az üzletág, majd szépen beállnak a megfelelő formátumok mögé a szakkönyvek kiadói is (bár egyelőre van néhány komoly nehézség ezen a téren).

(#44) Karma válasza Polemius (#43) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, én nem vetném meg, ha nem foglalná a könyv is a képernyőmön a drága szabad helyet. Egy papír alapú könyv is pont ezért jó, mellettem ott figyel, mint referencia, a gépen meg csak dolgozom.

“All nothings are not equal.”

(#45) daninet válasza Karma (#44) üzenetére


daninet
veterán

Én annó 3D max szakkönyvel szenvedtem, az ilyen dolgokat tényleg jobb magad előtt követni mint folyton alt+tab

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46) Polemius válasza daninet (#45) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ezért teremté az Úr a Második (harmadik) Monitort és az ő Csatlakozóját. :D

(#47) galocza


galocza
aktív tag

először is: imádom a könyveket, kiskrapek korom óta.
gyűjtöm, rendezem, nézegetem, sőt, olvasom is őket.
amikor kölökkoromban moziban láttam a rózsa nevét, érdekelt is, hogy megégetik salvatorét meg a cigánylányt, vagy hogy sean connerynek megpörkölődik a szakálla - nekem az égő könyvtár miatt fájt a szívem.

ugyanakkor a kütyüs olvasás jó dolog.
célszerszámot sohse vennék erre, de amikor 5-6 éve meglett az első pda-m (3.5" 320x240 kijelző, szóval ma már nem nagy csoda), teljesen rákaptam az ezzel való olvasásra.
akkoriban sokat utaztam (át az országon, 7-8 óra út), s elmondhatom, nincs annál nagyobb élvezet, kikapni a zsebből, és olvasgatni, mellette zenét hallgatni (kizárva a kupéban helyet foglaló visító kiskölköket és pletyiző öreglányokat). és mindezt úgy, hogy nem kell féltéglát magammal cipelnem, lehetőleg rögtön kettőt: egyet a visszaútra is. nem izgat, hogy hajnali vonaton/buszon vagy felkapcsolják a világítást vagy nem - én tudok olvasni...
a másik nagy vonzereje persze az volt a dolognak, hogy hirtelen hozzáférhetővé vált (igaz, khm, nem annyira legálisan) egy rakás, mo-n meg nem jelent írás is: 2 évig gyakorlatilag csak pda-n olvastam, még olyat is, ami megvan papírformában (pl angol terry pratchettek).

szóval a könyv más tészta, hangulata van, illata, borítója, fürdéshez csak papírkönyvet vinnék (s nem csak azért mert féltem az elektromos eszközt), de kütyükkel olvasni kényelmes, szemkímélő, és élvezetes...

(#48) Alwares


Alwares
aktív tag

Én is vennék egyet, mert jó ötletnek találom. De ezen az áron nem hiszem hogy komolyabban el fognak terjedni. De már készül az Asus meg a többi távolkelti gyártó is saját e-olvasóval.
Egy 30k körüli áron gondolkodás nélkül megvenném.

(#49) Paca2


Paca2
senior tag

én vettem ilyet pár hónapja, és sokszorosan behozta az árát!

egy könyv min. 2-3000 Ft, és sokat elolvastam rajta ingyen (abból a több ezer e-formátumú könyvból, ami megvan), ráadásul ezek közül sokat nem is lehet már megvenni

tehát megér 80k-t, akárhogy számolsz

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#50) Mazsika


Mazsika
őstag

zsír kis cucc! használd egészséggel! én kicsit sokallom az árát 20-30 körül tuti beruháznék egyre! :B

Dáccsika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.