Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Ez azért érdekes, mert irtózatos mennyiségű adatot termelünk 24/7, a server/datacenter piac nem ellensúlyozza ezt? Vagy ott is állnak át flashre? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) Cassi


Cassi
senior tag

Zuhanjon nyugodtan, nincs már rá szükség kliens oldalon. A konzolokból is eltűntek szerencsére. Nem kár értük.

(#3) moleculez válasza Cassi (#2) üzenetére


moleculez
veterán

NAS-okban és külső eszközökben max. :K Bár ami azt illeti, PC-ben azért elfér pár TB ha másnak nem, hát backupolni/archiválni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Flashback


Flashback
addikt

Olcsó 6TB-os WD red winyókt vennék :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Az az érzésem, hogy hamarosan érkezni fog egy nagy árvíz vagy szökőár...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) moleculez válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Napkitörés, és/vagy áramkimaradás ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Foglalt név válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az az érzésem, hogy folyamatosan érkezik. Idén feladtam 4 év után, hogy várok arra, hogy megmozdulnak az árak. Kb. 2001 óta 2 évente cseréltem dupla méretűre a háttértárakat azonos áron. A vírus előtt is már csak úgy ment a dolog, hogy külső házból bányásztam ki a lemezeket. Azóta pedig jobb esetben is nem nőttek az árak. Nem csodálkozom, hogy nem fogy. Először vettem 1db-ot a szokásos pár helyett.

(#8) Televan74 válasza moleculez (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az igényektől függ. Nyilván NAS és egyéb adattárolásra jó még a HDD, oda nem kell nagy tempó. Nálam egy külső 2TB -s HDD van, egy évben kétszer ha bekapcsolom adatokat mentek rá.
Az én gépembe 2TB+ SSD csücsül, a második számú gépben is SSD van és a szüleim notebookjába is cserélve lett a HDD - SSD -re.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Televan74 válasza Flashback (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Konzolvilágban 50.000 Ft. Az nem elég olcsó? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Mivel nagyon durva árakon ment a covid alatt és utána minden, ami mobilis, de ami nem mobilis az is és akkor most meg csodálkoznak, hogy nincs igény gépcserére. Amúgy is én még emlékszem azokra az időkre, hogy "tudja-e a crysist futtatni", ami vicces volt valahol, de mégis volt tanulsága. Ugyanis akkoriban tényleg volt értelme a gépcserének vagy legalább a részleges korszerűsítésnek pár évente, még olyanoknak is, akik nagyrészt munkára használták csak. Most meg az ilyen gépeket minek lecserélni? Egyik gépemben egy i52400 dorombol, 1050ti mellett. "kihajtsa" vagy sem, de amire a kisebbik gyerek használja, robloxozik főleg, meg néha leckét ír rajta, videókat néz, bőségesen elég. Mit nyernénk ha sok százezerből frissíteném? Majd ha olyan igény lesz, akkor. Laptopok ugyanez a téma. 5-6 éves laptoppal manapság el lehet lenni. Régen meg voltak szenvedések a túl lassú gép miatt. Nyilván átlagos, irodai, max média fogyasztás, egyszerűbb játék, ilyenre gondolok, de feltételezem a vásárlók nagy részét ez a réteg adja.
Meg amióta van streaming már a filmeket se kell sehol tárolnom. A franc se szórakozik a letöltéssel meg az archiválással, mert minek? régen kb 14-16 éve meg hetente írtam meg egy dvd-t, hogy olyan filmek legyenek rajta, amiket a mai napig nem néztünk újra. Azt se tudom, hogy hova raktam azokat a dvd-ket, ha egyáltalán be tudnám még olvasni, de egyik gépemben sincs már optikai olvasó :)

[ Szerkesztve ]

(#11) moleculez válasza Televan74 (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Mióta felhőzök azóta külső adattárolót sem használok, nem is torrentezek, mert streamelek, szóval nekem nem hiányzik az otthoni tárhely.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) nubreed


nubreed
veterán

Legyünk őszinték, a laptop -oknál áldás, hogy végre eltűnnek a hdd-k, a legtöbb laptopot gyárilag 5400 -es dög lassú hdd-vel adták el még nem is annyira régen. Hatalmas előrelépés a gyorsulásukban az, hogy végre ssd -ket kapnak most már legtöbb esetben. Senkinek nem fognak hiányozni az 5400 -es szutykok. Nekem az asztali gépből se hiányzik (külső dockba száműztem a hdd-t és ha nagyon kell mondjuk backupra akkor bekapcsolom, de ennyi), de nyilván mindenkinek mások az igényei, érhető ha valaki még asztali gépben futtat hdd-t.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) ElEvEn11 válasza nubreed (#12) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Arról nem beszélve, hogy milyen súlytöbletet jelentett egy SSD-vel összehasonlítva.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#14) Foglalt név válasza nubreed (#12) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért mondjuk 100GB RAW képet minden egyes alkalommal lehet a felhőbe tolni, de ahogy írtad, kinek mi.
Nekem ez a laptop buzéria is kimaradt, minek után a többség ugyanazon az asztalon használja folyamatosan bedokkolva, nem is igazán értem, mire jó? :U

[ Szerkesztve ]

(#15) dokanin


dokanin
aktív tag

Őszintén szólva én azon is csodálkozom, hogy 2022-ben még csinálnak mobil gépet vincsivel.

(#16) moleculez válasza Foglalt név (#14) üzenetére


moleculez
veterán

Nem mindenre jó a felhő nyilván, de 100+GB esetén már megintcsak nem HDD-t használnék, ott már kijön a sebesség különbözet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) Yeffy


Yeffy
veterán

nem tudom, min csodalkoznak

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) blackcoffee válasza Foglalt név (#14) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Arra jó hogy át lehet vinni egyik szobából a másikba, utazni lehet vele, be lehet vinni az irodába stb. Vehetsz egy viszonylag erős de max 1-1.5kg súlyú laptopot ami szinte bármire elég és magaddal tudod vinni. Otthon meg rákötsz 1-2 monitort meg egyebeket és megvan az asztali géped.

(#19) Sinesol


Sinesol
veterán

Számomra még az is meglepő, hogy még mindig eladnak ennyit.
Szerencsére már 5-6 éve megszabadultam tőlük, soha többet nem kéne az idegesitő cicergés és a csigalassú tempó.

(#20) blackcoffee válasza Sinesol (#19) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Pedig backupnak még mindig a legjobb a HDD. Nem fogok több 1000 GB képet, videót és egyebet lassú és drága felhőben tárolni.

(#21) Sanya


Sanya
nagyúr

Olcsó, halk, takarékos 8tb-s ironwolfok érdekelnek, ha nem száll az egekbe a villany ára.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) tibaimp válasza nubreed (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem csak az 5400-es RPM a fő gond, a 2,5 colos HDD-k esetében, hanem az SMR rögzítési technológia!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Adják olcsóbban, egyből fel fog pörögni! Vagy 15 éve ugyanaz a 10k HUF / TB az árazás, a nagyobb vinyók csak többe kerülnek, nem tolják le a kisebbek árát. 20 terás 200 rongy, mit gondoltak, kapkodni fognak érte? És még héliumos is...

(#24) snecy20


snecy20
veterán

Nem megy már a Chia? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) arty


arty
veterán

nagyon kéne cserélni a 2x5TB-t a NAS-ban, de nem megy, nagyon drága :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) Foglalt név válasza blackcoffee (#18) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az én környezetemben azt látom, hogy senki nem bohóckodik ezzel. Mikor otthonról kellett dolgozni, a cégnél volt egy asztali gép, otthon meg egy laptop, amiről ment a távoli asztal. Szerintem 90% hazavitte, ahogy írod feldugta a dokkra és azóta nem lett megmozdítva.

(#27) Ixion77 válasza Foglalt név (#14) üzenetére


Ixion77
őstag

A hordozhatóságon kívül egyetlen előnyt tudok mondani: alacsonyabb a fogyasztása.

Többször próbáltam már megérteni hogy miért van az hogy egy idle laptop elmegy 5W-ból, egy APU-s desktopnak meg öt-tízszer ekkora az idle fogyasztása, de mindig csak olyan lőzungokat kaptam válaszul hogy "az asztali gép nem fogyasztásra van optimalizálva".

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28) csibe1


csibe1
addikt

Akkor lassan már ingyen osztogatják a HDD-ket? ;] :DDD

Ahogy fentebb említették majd csak rákenik megint valamire az áremelést.

Lehet temetni a HDD-t, de nem egyformák a felhasználói szokások.
Szeretem ha ott van közelben a film vagy egyéb adat, akár egy külső vinyón, beleteszem a dokkolóba, és nem kell azon legózni, hogy éppen nincsen net.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#29) Televan74 válasza snecy20 (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

200$ zuhant az árfolyam. 250 -ról 44 -re.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) winhate


winhate
őstag

Nyugodtan zuhanjon.
Johetnek a megaakciok es mar ott is vagyok :)

Hdd bol sose eleg.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#31) arty válasza winhate (#30) üzenetére


arty
veterán

nekem 2x8TB sokáig elég lenne azé' :D
vagy legalább 1x8 az egyik 5-ös helyére....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szerintem nagyon kevés a darabszám a cikkben.
[link]
Rengeteg hdd megy még storage-be, NAS-ba, kamera rendszerekbe, külső tárolókba, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) himpike


himpike
aktív tag

Engem totál meglepett hogy a notebookokban 5400as HDD-k vannak. Javarészt üzleti notikkal foglalkoztam mellékesbe és ott mindben 7200-as meghajtók voltak. A workstationokbanmeg persze raptor vagy cheetah.

(#34) Sanya válasza himpike (#33) üzenetére


Sanya
nagyúr

adatot tárolni bőven elég. 1db SSD rendszernek és fontos fileoknak, biztonsági mentés HDD-re, akár belsőre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Cassi válasza kraftxld (#32) üzenetére


Cassi
senior tag

Az itteni táblázatban negyedéves adatok vannak, tehát idénre 180-200 millió körüli eladás várható, ami egy esés után nézve egybevág az ott megadottakkal.

(#36) kraftxld válasza Cassi (#35) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Okés, látom már, én nem vettem észre azt, hogy ez 1 negyedévre vonatkozik, köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) worxland válasza Televan74 (#9) üzenetére


worxland
addikt

5 éve vettem 8 terás vinyót 60-ért. Szóval nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38) tibaimp válasza himpike (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az lehet, de azok az üzleti laptopokban nem is volt kikötés a 7mm-es HDD (mert véknyítani kellett a házat), hanem ment bele a 9,5-15 mm simán. És nem az 5400-al van a gond, hanem az SMR rögzítési technológiával! A 3,5 colos 5400-as HDD-k nem olyan lassúak, legalábbis az, amelyik CMR!
SMR noti HDD teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) MasterDeeJay válasza tibaimp (#38) üzenetére

Ne is mond az SMR-t... cégnél vettem kettőt (2Tb-os Seagate) és gyakorlatilag csak hosszú távú backupra jó aminél nem számít az írási sebesség.
Dedupe-t beállítva meghal, éjszakai backup nem megy le rá mert 10+ óra mire felülír 100gb adatot.
Időnként zero fill-el ki kell nulláznom hogy ne legyen 10mb/s alatt az írás de tökmindegy mert pár írás után ugyan úgy elhal.
Rendszernek használni meg kész öngyilkosság.
SMR = átverés
Persze nem vették vissza boltban mert ez ilyen....és weblapon továbbra is desktop, home server meg egyébnek van hirdetve amire totálisan alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40) tibaimp válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, mármint az SMR kérdés.
Én mindenkinek javaslom, hogy HDD vásárlás előtt látogasson át ide: [link] mivel a 3,5 colos HDD-k között is vannak faszán, a gyártók által kevert SMR-CMR szériák, és a HDD-ket csak a számuk különbözeti meg! És ha sikerült egy SMR-es példányt venni, akkor az ember mehet a sóhivatalba panaszkodni....nem garanciális probléma.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) MasterDeeJay válasza tibaimp (#40) üzenetére

Igen de földi halandó user azt sem tudja mi az az SMR
Rákeres esetleg a típusra és megtalálja a datasheet-et seagate oldalán és látja:

https://www.seagate.com/www-content/datasheets/pdfs/3-5-barracudaDS1900-7-1706US-en_US.pdf
Miközben alkalmatlan desktop használatra is, és mai napig úgy van hirdetve hogy jó rá. Ez szerintem az átverés kategória. Kb annyira alkalmas mintha beraknék egy ide laposmaxtort habár az lehet valamivel gyorsabb hosszú távon.
Korrekt az lenne ha azt írnák hogy best fit long backup/storage/read only stb.
Nem a technológiával van bajom mert végülis tényleg használható valamire csak írják le korrekten hogy mire.
Nyilván SSD-nél és pendriveoknál is van ilyen csak ott nem ennyire durva a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#42) Sanya válasza MasterDeeJay (#41) üzenetére


Sanya
nagyúr

pedig jó rá, csak nem írhatsz rá több adatot, mint a tényleges tárhely fele :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) tibaimp válasza MasterDeeJay (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!
Csakhogy itt van az átverés, mert akkor senki nem venné, vagy ha igen, ahhoz komoly árkülönbség kellene a részükről az SMR rovására. Így el lehet adni magasabb áron is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) arn


arn
félisten

Szepen visszamennek oda, ahonnan jottek, a szerverekbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) arn válasza arty (#31) üzenetére


arn
félisten

Hangosak, 12tbosak halkabbak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) arty válasza arn (#45) üzenetére


arty
veterán

egyszerre leginkább csak a cuccok felét szeretném backupból visszatölteni :D
tény, gagyesz nas-ban 2 hdd nem szuperhalk, de hálistennek nem a fejemnél vannak.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) dchard


dchard
veterán

Pontosan ugyanazt a TOSHIBA P300 3TB vinyót amit két éve 21 bruttóért vettem ma 30 alatt nem látom. Tehát nem hogy lejjebb nem ment fajlagosan sem az ár, de konkrétan 50%-ot ugrott, két év alatt... 6 terás vinyók 60 felett? Anyád...

Majd veszek bármit is ha kirohad alólam, addig meg törlök :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48) TaaT válasza arty (#31) üzenetére


TaaT
veterán

Most vettem 2x16Tb WD Gold-ot, egy darabig el leszek velük.

Give them hell Ukraine!

(#49) tibaimp válasza TaaT (#48) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hangosak, nem? Vagy NAS-ban vannak?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#50) TaaT válasza tibaimp (#49) üzenetére


TaaT
veterán

Igen hangosak, de ezen egy Scythe quiet drive sokat segít.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.