Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) EVL2 válasza Milán13 (#28) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ami tényleg bosszantó volt számomra az csak a csavarok minősége és abból is csak az alaplapi csavarok okoztak fejfájást.

Fontosnak tartom hogy az alaplap tökéletesen illeszkedjen a helyére és rendesen (persze nem túl erősen) oda lehessen húzni. Mivel festették a csavarokat és nem barnítással érték el a fekete szint ezért túl vastag réteg keletkezett a csavaron és mivel a felfogató lemezen a menetet is lefestették így megszorult. Vagyis először nem tudtam annyira becsavarni a csavart, hogy rendesen kotyogás nélkül rögzítse az alaplap szélét. Ezzel még nem is volt gond mert általában ilyenkor a menetbe összegyűlt festéket kinyomja ha egy kicsit jobban megcsavarod, de pont az alaplapi csavarokat csinálták nagyon puha alumíniumból. Persze hogy elcsesződött azonnal a feje és fél napos programot csinált kioperálni. Sikerült végül tökéletesen megoldani, de kicsit bosszús voltam. Kicsit gagyinak éreztem, hogy az alaplap tálcalemezén lévő meneteket is úgy lefújták hogy szinte ki kellet kaparni a plusz festéket mielőtt bármit biztonsággal behajthattam volna. Persze ez csak az alaplapi lemezen és csak az alaplapi csavaroknál okozott gondot. Előtte én még ilyen problémával nem találkoztam sokkal olcsóbb kategóriás házaknál sem.

Az ár értéke 2-3 évvel ezelőtt a Phanteks Enthoo házaknak tényleg nem volt tökéletes, de azóta sokat változott a piac. Az alsó HDD tartó hajlított lemez több mint 10 000 ft volt akkor ami tényleg vicces volt annak tudatában hogy csak egy rögzítő lemez semmi extrával. Ráadásul úgy sikerült ezt a végtelen egyszerű lemezt is lefújni, hogy a HDD felöli rész elég foxos lett (hiányos, xar....)

Nem akartam hogy túlzottan negatívnak érződjön a kommentem amit próbáltam a saját magam módján kiemelni, de sajnos a problémám részletezés elnyomta az amúgy egyértelműen látható előnyeit ennek a háznak. Még most is valamilyen Enthoo házat vennék! Néha túl egyértelműnek hat számomra, hogy tökéletes nem létezik (megfizethető áron) ezért ezt le sem szoktam írni, de le fogom máskor mert itt emlékeztetnek rá. :DDD :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.