Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Ez a 200$ kissé sok, olcsóbban jobb házakat kapni, az tény hogy jó szellős gépet lehet benne csinálni, de hasonlót olcsóbban a Cooler Master termékeknél lehet kapni.
Designra amúgy 10/10. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#2) ricsik válasza RobbyJr (#1) üzenetére


ricsik
őstag

Melyik házra gondolsz, hogy jobb és miben?

(#3) shteer


shteer
titán

mehet majd bele a Phanteks dual-sys tápja

..szerintem jónak tűnik

(#4) RobbyJr válasza ricsik (#2) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezek közül nézelődj.
Én most vettem egy CM H500P Mesh házat, a fő szempont nállam a ház szellőzése volt, és teljes mértékben megkaptam.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#5) XuChi válasza RobbyJr (#4) üzenetére


XuChi
addikt

És tudsz 2 gépet rakni bele ?? Jaaah hogy neeem. Akkor nem jobb ennél.

ON: Nah erre lecserélem az Entho Mini XL Dual System házamat ha megjelenik :). Most is 2 gépes házam van, de ez design tekintetében sokkal jobb annál :)

(#6) RobbyJr válasza XuChi (#5) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pfú ezt én néztem be akkor, el is felejtettem hogy ez dupla rendszeres. :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#7) XuChi válasza RobbyJr (#6) üzenetére


XuChi
addikt

No Problem. Én is szoktam ilyet :).
Vannak még ilyen házak. Az Enthoo Elite és a Theramtake W200.

Azt hiszem még a Lian Li is csinált DS házat. De az 150-200K. Ez a ház meg meglesz 70K-ból is akár :)

#3: jó lenne, ha lenne belőle 5-600W verzió is. Venném is meg azonnal :)

[ Szerkesztve ]

(#8) ricsik válasza RobbyJr (#6) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem amit 2018-ban be lehet tenni egy házba funkciót, tudást, az ebben benne van. Méghozzá luxus minőségben. Igen. Egy top házat nem lehet 20-30 ezerért adni, tehát valóban drága. Nekünk.

(#9) arn válasza RobbyJr (#4) üzenetére


arn
félisten

Minosegre es kialakitasra keves haz ugorja meg ezeket a phanteks hazakat, ami meg igen, semmivel sem olcsobb. Ez full fem es uveg, sokkal kevesebb muanyaggal, mint egy atlagos haz.

Ha hanyagolnak a fenyart, es szivesen vennek egyet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) arn


arn
félisten

Youtubeon van is teszt, nagyon nyalcsorgatos lett.. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) energy4ever válasza ricsik (#8) üzenetére


energy4ever
addikt

Tudasahoz, anyaghasznalatahoz, kinezetre, minosegre meg kimondottan olcso arazasu lett. :K

(#12) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Én maradok a Phanteks Enthoo Pro Window házamnál , nekem jobban tetszik.

De kíváncsi leszek , hogy a Phanteks Also Announces RevoltX 1200W Dual-System PSUs

táp lesz jobb a tesztekben , vagy marad az elsők között a,

EVGA SuperNOVA 1200 P2 1200W Platinum táp.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Ennek tervezése során a mérnökök igyekeztek kellő figyelmet fordítani a megfelelő szellőzés kialakítására"

Nem sikerült. Egy baromi nagy lemez takarja el az előlapot a légáramlás elől.

// Azt már nem is említem hogy 5.25"-nek ezen se sikerült helyet szorítani, biztos a méretkorlátozások miatt...

[ Szerkesztve ]

(#14) RobbyJr válasza XuChi (#7) üzenetére


RobbyJr
őstag

Liani Li házak azok nem olcsóak igen, de ez 70-ért megérheti. :K

(#8) ricsik: Amire tervezték az benne van igen. Már régen se lehetett "nagyon jó" házat kapni 20-30 körül.
Nekünk mindig is drága lesz sajnos, de a házat se évente cseréli az ember, egyszer megéri beruházni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#15) Duddi válasza RobbyJr (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

"jó szellős gépet lehet benne csinálni,"
Ezt mire alapozod ?

(#16) EVL2 válasza ricsik (#8) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nekem van egy régebbi verziós nem dual kialakítású PHANTEKS Enthoo Evolv ATX Glass házam de azért nem mondanám rá hogy luxus minőség. Talán annyit hogy az átlagnál jobb. A gyári ventiket több mint érdemes benne cserélni. Nekem minőségi kidolgozásra a Fractal házak szimpatikusabbak ott tényleg nincs baki és a gyári ventik is egészen használhatók.
Régebben írtam egy gyors összefoglalót az Enthoo-m minőségéről egy web áruház oldalára. Tudom nem ugyan ez a ház de szerintem minőségre hasonló lehet még mindig az Enthoo széria.

EVL2
2017.02.23. 10:19
VÁSÁRLÓ
#1
Alapvetően rendben van. Elégedett vagyok vele. Van egy két kisebb baki és az ár érték aránya is kicsit gyengébb, de hozza amit az ember elvár. Főleg a design-t kell megfizetni.

+A váz nagyon masszív.

+Remek minőségű fényezés.

+Roppant látványos.

+Nagy mobilitás.

+3.5cm kábel managment. (mindenre elég, kényelmesen szerelhető)

+Gyönyörűen csiszolt üvegoldalapók. (lesötétítve)

+3mm vastagságú alumínium előlap. (Igazi minőség)

+amit lehet fémből készítettek viszonylag kevés műanyag elemet tartalmaz.

+csavar rendező doboz.

- A csavarok festése nem sikerült túl minőségire. Vastag réteget kaptak valami mártásos módszerrel. Az alaplapi csavarok hajlamosak megszorulni e miatt. Igen kellemetlen élményt tud okozni. (de azért nem halálos dolog)

+-Mindenből kapunk egy rakat pót csavart csak az említett alaplapi csavarból nem, abból csak 1 pluszt kapunk. Fel is kellet használnom.

- Az alulra +ba beszerelhető fém HDD tálcát külön meg lehet mellé venni, érdekes hogy ez már nem fért bele az alap árba.

-Nevetségesen drága a gyári LED szalag hozzá. Ezt töredékéből ki lehet építeni ha az ember kicsit jártas az elektronikában.

- Jó minőségű minden, de nem egy fractal design alaposság. Ellenben az alapvető dolgokat maradéktalanul kielégíti.

Aki ilyen házat vesz nem fog csalódni de az ár/érték/minőség terén nem egyedülálló. Számos vetélytársa akad minden téren. Na és itt van a kutya elásva. Talán csak a design ami minden más hasonló áru házat térdre kényszerít. Minőségre egyedül a már említett fractal desing házak jobbak. Szerintem minden mást a háta mögé utasít.

Roppant drágák a kiegészítők és a viszonylag magas alap ára miatt igencsak indokolt lett volna ezeket ingyen adni mellé.

Végszó: Ha tetszik és megteheted, vedd meg! Nem fogsz csalódni! Szépen kivitelezett megvilágítással igazán extrém látványt nyújt. Robusztus megjelenése maradéktalanul érezteti a minőséget.

Azért csak 4 pont mert a csavarok lehetnének szebben fényezettek is. és mert semmiképpen sem lehet ár/éték bajnoknak nevezni a jelenlegi ára mellet. Ma nagyon divatosak az edzett üvegházak és az ár nagy része ezt a divatot tartalmazza.

Remélem érződik hogy egy kicsit szőrösszívű vagyok, de azért elégedett is. Jó kis ház ez! :K :R

(#17) Duddi


Duddi
aktív tag

Nem ugyan ez a ház de ugyan az a típus és design. [link]

és egy kis összehasonlítás [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) arn válasza EVL2 (#16) üzenetére


arn
félisten

hat nem tudom, de pl a fractal r4 utan a meshify nagyon olcso db. szepen meg van tervezve, es pontos, de filleses anyagokbol, papirvekony lemez, kopogos muanyag. olyan mint az ikeas butor, tavolrol szep, ha osszerakod meg tart is, de azert erzodik rajta, hogy ez egy budget megoldas.

az ara meg annyira ezt nem tukrozi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) ANOka válasza arn (#18) üzenetére


ANOka
őstag

Kérdezem (mert tudatlan vagyok): hol/hogy/mikor van értelme dual rendszert építeni?
Vagyis mint itt: egy házba két gépet?

[ Szerkesztve ]

(#20) arn válasza ANOka (#19) üzenetére


arn
félisten

nem tudom, nekem nem kellene - de el tudnek kepzelni par dolgot - vmilyen szervert uzemeltetni rola. pl nas, mediaszerver, ilyesmi. nem kell hozza kulon haz, tap, stb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Jesus_Shaves válasza ANOka (#19) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Egyetlen szó: STREAM :D Manapság mindenki annyira fontosnak érzi magát, hogy streamelnie kell éppen mit is játszik, és ha a fő rendszered le van terhelve 110%-ban a játékkal, akkor bizony jól jön egy extra gép, ami csak ezt a feladatot látja el.
És ezt így egyetlen házban, közös tápról, stb. meg tudod oldani. Gyakran még olcsóbban, mintha vennél egy tizenX magos csodát.

(#22) Milán13 válasza EVL2 (#16) üzenetére


Milán13
tag

Szia!

Nekem is az ENTHOO ATX GLASS van és az eddigi legjobb minőségű házam. Őszinte leszek a gyári ventik is nagyon bejöttek.

Én pont a másik véglet vagyok, sztem nagyon minőségi a ház (fém, a bekapcs gomb, olyan mintha egy laptopot indítanál, esztétikus, jól szerelhető, tágas...stb.)

Ár/érték arányban is kiválónak tartom, ha minőséget keres az ember. Még egy plusz: az oldallapok kinyithatóak, minden pénzt megér a szerelés, takarítás miatt. Bár megjegyzem, hogy 3 éve van meg a ház és egy gramm por sincs benne.

Csak ajánlani tudom!

Üdv, Milán

(#23) XuChi válasza ANOka (#19) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem az Enthoo mini xl-ben van két gép. Az részleteit lásd az adatlapomon.

A “gamer” gép csak akkor megy ha játszom, de csK az AAA címeket tolom rajta. A másik mitx gép nas/media/indie gaming-ra van.

Így ha csak Death Gambit, vagy netezés, munka, filmnézés a cél, nem járatom feleslegesen a “nagyfogyasztású” gépet. Egy házban elfér a kettő, esztétikusabb, takarításnál sem kell két házat cibálnom, nem mellesleg a kis gép full passzív. Nincs hangja. Amikor hajnalban a gép előtt ülve netezek, néma kuss van. Hát nálam ezek a fő szempontok.

(#24) EVL2 válasza Milán13 (#22) üzenetére


EVL2
aktív tag

"Én pont a másik véglet vagyok, sztem nagyon minőségi a ház"

Szerintem te félreértesz engem. Nem állítottam, hogy nem lenne minőségi. Az igaz, hogy én szeretek kritikus lenni még az általam választott termékekkel is. Az elvakultság részemről nem preferált műfaj bár ennek a stílusirányzatnak itt szép számmal akadnak követői (szuperpingvin85...stb)

Minőség/árérték: Nem tudom hogy neked mekkora viszonyítási alapod,tapasztalatod de ezekbe mindenképpen a fractal előrébb jár, EZ NEM AZT JELENTI HOGY NEM LENNE MINŐSÉGI EZ A HÁZ csak van olyan gyártó aki alaposabb ezen a téren (ez személyes tapasztalat)

Ventilátorok: Az általad leírt mondatból erre következtetek; ha pörög akkor már meg is felel tökéletesen. Semmi gond, de egy kicsit ennél többről van szó (légszálítás/dbm/, stb Enthoo szériás házaknál nagyon fontos mert akik komolyan foglalkoznak ilyennel azok tudják, hogy ezek a házak elég kicsi légszállítással bírnak az előlapi rés mérete miatt fontos a megfelelő ventilálás. Amit talán ennél az aktuális modellnél már nagyobbra csináltak.

Jó háznak tartom nem hiába döntöttem anno mellette, de mindenképpen léteznek hibái amik nem nagyok de léteznek és tudomást érdemes venni róluk. Én boldogabb vagyok ha a pozitívumok után az esetleges negatívumokat (még ha aprók) is megosztja velem a tulaj, főleg ha ért is hozzá vagy kellő figyelmet szentelt a témának.

UI: "Bár megjegyzem, hogy 3 éve van meg a ház és egy gramm por sincs benne."
Ez gond lehet mert tökéletes porszűrés nem létezik megfelelő léghozam mellet. Vagyis létezik, de nem hiszem hogy statikus ipari porszűrést építettél volna. Persze simán lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#25) ricsik válasza EVL2 (#24) üzenetére


ricsik
őstag

Köszönöm a beszámolót.
Tökéletes nem létezik, így a felsorolt hibákat elnézve azért elég jóra sikerült az előző verzió is, simán együtt lehet élni velük. Az újban pont azokon a pontokon javítottak, amiben lehetett fejlődni ez végképp pozitív hozzáállás.
Én azt mondom, ha már pénzt akarnak keresni jobb ez így, hogy a gyári kiegészítőket külön kell megvenni drágán, mintha adták volna a házhoz de rászámolták volna. Így akinek nem kell, úgymond spórol is.
Aki 60 körül vesz házat, szerintem pont leszarja amúgy, hogy az a led csík 1500 Ft, vagy 10e.
A ventiből meg igen nehéz mindenki kedvére tenni, mert olyan nincs, hogy jól hűt, csendes, sokáig elmegy, világít, nem zörög 1 év múlva, meg még ki tudja mit tudjon. Így akinek nem tetszik, amit a gyártó választott, bármikor vehet jobbat. Vannak ventik 15e ért is, ha olyat építenének bele, akkor megint csak a ház ára nőtt volna.

(#26) ANOka válasza XuChi (#23) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

Ezek szerint nem én vagyok a célközönség, mivel nem szoktam játszani.

(#27) XuChi válasza ANOka (#26) üzenetére


XuChi
addikt

Igazán nincs mit :)

Amúgy PL gyerek szobában is van értelme, ahol testvérek vannak. Egy gépházban 2 gép. Kevesebb helyet foglal, esztétikusabb.

Vagy NAS / Workstation, Streaming / Gaming, Gaming / Gaming (Local Gaming 2 főnek :D ) stb.

(#28) Milán13 válasza EVL2 (#24) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm a pontosításokat!
Úgy tűnt, hogy túlságosan a negatívumokra hegyezted ki a hozzászólásod, de már értem, hogy nem így van.

Nálam a ventik csak "kiszívják a meleget a házból, ami azt jelenti, hogy fent van 2X140mm és hátul 1X140mm. A noctua nh-d14 proci hűtőn középen van egy venti, ami szintén fölfelé fúj. Mivel elől nincsen venti, ezért gondolom, hogy nincs por a gépházban.

Üdv, M.

[ Szerkesztve ]

(#29) EVL2 válasza Milán13 (#28) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ami tényleg bosszantó volt számomra az csak a csavarok minősége és abból is csak az alaplapi csavarok okoztak fejfájást.

Fontosnak tartom hogy az alaplap tökéletesen illeszkedjen a helyére és rendesen (persze nem túl erősen) oda lehessen húzni. Mivel festették a csavarokat és nem barnítással érték el a fekete szint ezért túl vastag réteg keletkezett a csavaron és mivel a felfogató lemezen a menetet is lefestették így megszorult. Vagyis először nem tudtam annyira becsavarni a csavart, hogy rendesen kotyogás nélkül rögzítse az alaplap szélét. Ezzel még nem is volt gond mert általában ilyenkor a menetbe összegyűlt festéket kinyomja ha egy kicsit jobban megcsavarod, de pont az alaplapi csavarokat csinálták nagyon puha alumíniumból. Persze hogy elcsesződött azonnal a feje és fél napos programot csinált kioperálni. Sikerült végül tökéletesen megoldani, de kicsit bosszús voltam. Kicsit gagyinak éreztem, hogy az alaplap tálcalemezén lévő meneteket is úgy lefújták hogy szinte ki kellet kaparni a plusz festéket mielőtt bármit biztonsággal behajthattam volna. Persze ez csak az alaplapi lemezen és csak az alaplapi csavaroknál okozott gondot. Előtte én még ilyen problémával nem találkoztam sokkal olcsóbb kategóriás házaknál sem.

Az ár értéke 2-3 évvel ezelőtt a Phanteks Enthoo házaknak tényleg nem volt tökéletes, de azóta sokat változott a piac. Az alsó HDD tartó hajlított lemez több mint 10 000 ft volt akkor ami tényleg vicces volt annak tudatában hogy csak egy rögzítő lemez semmi extrával. Ráadásul úgy sikerült ezt a végtelen egyszerű lemezt is lefújni, hogy a HDD felöli rész elég foxos lett (hiányos, xar....)

Nem akartam hogy túlzottan negatívnak érződjön a kommentem amit próbáltam a saját magam módján kiemelni, de sajnos a problémám részletezés elnyomta az amúgy egyértelműen látható előnyeit ennek a háznak. Még most is valamilyen Enthoo házat vennék! Néha túl egyértelműnek hat számomra, hogy tökéletes nem létezik (megfizethető áron) ezért ezt le sem szoktam írni, de le fogom máskor mert itt emlékeztetnek rá. :DDD :R

(#30) arn válasza Milán13 (#28) üzenetére


arn
félisten

ha keves port akarsz a hazban, tulnyomas kell benne (tobb venti befele, mint kifele). hutes szempontjabol kevesbe elonyos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Milán13 válasza arn (#30) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

(#32) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A nappali díszeként is megállja a helyét az előző üveges atx testvére :) A már felsoroltak közül én csak a drága kiegészítőkkel találkoztam, meg is vettem a gyári led szalagot (volt vagy 7e), ami pofás, mert mágneses...de maga a ház alu :D Így maradt volna a mellékelt ragasztócsík...ha nem pont a perembe illeszkedne a szalag...így ez is megoldva.
Hűtéssel nem volt gondom, a gyári ventilátorokra sincs panaszom, pedig én is a Phanteks vonalról jöttem. Sőt, a PH-TC14PE még ebben a házban is kényelmesen elfér :)

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.