Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A demó alapján igazából két értékelés lehetséges.
Ha jó a pontszám, akkor az újságírón átfutott, az "igen ez Duke" hangulat. Ha rossz a pontszám, akkor meg egy idő után bevillant, hogy ez 14 év várakozás után nagyon kevés.

Szvsz valahol a kettő között lesz a valóság. Maga a játék teljesen átlagos, de ha valaki átérzi a Duke Nukem élményt, annak szórakoztató. Kiemelkedőnek viszont semmiképp nem lehet tekinteni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egyáltalán nem maradt meg semmi a régi hangulatból. Végig lehet menni rajta egyszer és hentelni egy kicsit, de kb. ebbe ki is merül ez a játék. A 2/5-ös értékelés a helytálló.

[ Szerkesztve ]

(#3) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Talán kissé átestek a ló túlsó oldalára, nekem a demo gameplay videó alapján nem tűnik olyan hangulatosnak a játék, mint amilyet remélni véltem a beharangozók alapján. A 3D "zenei aláfestéseit" pl. anno szerintem igen jól eltalálták, ebben pedig olyan tucat kategória.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4) nofi


nofi
őstag

Vegyes értékelések? Valaki szimplán lehúzza, valahol meg melegebb éghajlatokra küldik Duke-ot. Egyelőre sehol nem olvastam róla pozitívat.
Gyanúsan jól voltak összevágva a trailerek...

Xbox GT: nozsolt

(#5) RoyalFlush válasza nofi (#4) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én már a folytatást várom, hátha az jobban sikerül majd ;] :DDD

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6) keIdor


keIdor
titán

Szerintem nagyon gyenge játék lett. Ez a játékmenet már "elavult" 2011-ben. Gondolom a motor ennyire képes... Duke hangulat se nagyon van... az ilyen 50-60%-os értékelések reálisak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) nofi válasza RoyalFlush (#5) üzenetére


nofi
őstag

Igen úgy 2015 körül :K
Bár lehet addig Uwe Boll megálmodja a mozi verziót ;]

Xbox GT: nozsolt

(#8) Abu85 válasza keIdor (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek szerint a demó túl rövid ahhoz, hogy elmúljon a kezdeti Duke Nukem hatás. Akkor az első hsz sztornó. Beállok a sorba. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) FuRiONight válasza keIdor (#6) üzenetére


FuRiONight
őstag

Azért annyira nem gyenge. Az eleje nagyon unalmas, utána viszont egy egész jó játék. 80% nál többet sajna így sem érdemel. A motor pedig sajnos ennyit bír :(

(#10) Chosen válasza RoyalFlush (#5) üzenetére


Chosen
addikt

Sok sikert :DDD

(#11) keIdor válasza FuRiONight (#9) üzenetére


keIdor
titán

Mennyire az eleje? Én most jutottam ki Vegas-ba, most valami rohadt nagy disznót kéne legyűrnöm. Eddig nekem unalmas ez a játékmenet. 2011-ben járunk, jobbhoz szokott hozzá mára az ember, ez a játékmenet tényleg 2000 környékén ütött volna, akkor kellett volna megjelennie.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) FuRiONight válasza keIdor (#11) üzenetére


FuRiONight
őstag

Kb. onnantól kezdödik. De az eleje az nagyon unalmas ez tény.

(#13) wolfman válasza RoyalFlush (#5) üzenetére


wolfman
veterán

Most hogy itt van a játék, neked a várakozás hiányzik! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) Bodz


Bodz
nagyúr

Ez 14 év után elég kevés. :(

(#15) sakto


sakto
őstag

Ez egy vicc :( ,ilyet kiadni 2011-ben hiába a név!
Ez max egy 10 évesnek élmény, grafika elavult játékmenet gagyi.. :W
Hátba baxnám egy hólapáttal aki kiad a keze közül ilyet ;]
20 perc game (szenvedés ) után pucoltam a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#16) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

sztem meg kiraly game lett.

Always bet on Duke.

jah es nem 10 eves vagyok

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17) Löncsi válasza atidzsiforc (#16) üzenetére


Löncsi
őstag

+1. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Ejha...ritkán lát az ember olyan játékot, amiről mind a kritikusok, mind a játékosok körében ennyire megoszlanak a vélemények. :))

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#19) fricz19


fricz19
őstag

sajnos nem sok hasonló game van, így számomra még ez is tetszetős

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#20) Gude


Gude
senior tag

Túl sokat kellett rá várni és túl nagyok voltak az elvárások!!!Részemről 2/5

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#21) Jhonny06 válasza atidzsiforc (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

11?

(#22) Daczy


Daczy
aktív tag

Nem a játékkal van a baj, hanem hogy az előző rész után eltelt 14 év és felnőttünk. Ilyen egyszerű. A hangulat tökéletes Duke-hangulat, csak már nem vagyunk az a korosztály, mint 14 éve. Ilyen egyszerű.

(#23) cellpeti


cellpeti
veterán

elég jól lehúzták, már nemsokára én is... ;]

"11?" :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#25) Tikakukac


Tikakukac
titán

Pedig milyen ordibálások voltak anno suliban, mikor nyomtuk órán :K A vidik alapján tetszik, hamarosan kipróbáljuk, hátha :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) creed13 válasza Daczy (#22) üzenetére


creed13
tag

Egyet értek, én még annyit tennék hozzá, h ezt ha mondjuk 10 évvel ezelőtt adják ki, akkor még jó lett volna, ma már mások az igények. :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#27) Lenry válasza Gude (#20) üzenetére


Lenry
félisten

miért? mik voltak az elvárások?

valaki mondja meg nekem a sírósok közül, hogy egész pontosan mi az, ami hiányzik ebből? minden régi játék felújításakor jön legalább egy tucat nyavalygós pléjer, aki rögtön kezdi, hogy "ez már nem ugyanaz", "a régi jobb volt", stb, stb.
persze indokolni egyik se tud, meg ilyen hülye megfoghatatlan dolgokkal jönnek, mint Duke Nukem feeling. :F

ha régit akarod átérezni, akkor játssz azzal. megsúgom: annak se lesz már meg a hangulata.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) tomgabor


tomgabor
senior tag

Erre kellett várni 14 évig? 2005-ös játék hangulata van. :U Minden maxon van és egy és nulla a grafika.

[ Szerkesztve ]

(#29) Lenry válasza tomgabor (#28) üzenetére


Lenry
félisten

igen, tényleg a grafika a legfontosabb egy játékban...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) tomgabor válasza Lenry (#29) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ennél a játéknál igenis zavar, de van ahol nem érdekel lásd Mafia 2 PS3.

(#31) moha21 válasza Lenry (#27) üzenetére


moha21
addikt

Ez nem feltétlen igaz lsd.: Prince, simcity, sims etc..
Ez viszont tényleg nem jön be / másik szobában kipróbáltam / .

És az sem igaz nem lesz hangulata a régi játéknak mivel tolom őket.>

EGyszerűen vagy kelett volna bele vmi új feature vagy hagyni az egészet. Holnap józanabb leszek és frissebb . / 2 vizsga ma is volt/ szóval bocsi a spongyola fogalmazásért.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) Darkzbane


Darkzbane
tag

Nem mondom hogy nagy DN fan voltam ,de azért fél szemmel mindig néztem mi fog ebből kisülni ha megjelenik. Kipróbáltam és meglepődtem.

Kezdjük a grafikával, sokaknak ez a legnagyobb problémája. Igen ,ez már egy olyan generáció ahol ha a legutolsó pillangónak a pályán nincs ultrahigh kidolgozása akkor gagyi. Nos, van akit ez nem zavar hiszen legyen elég játékélmény gondoltam magamban, de egy ici picit jobban bele tudná magát élni az ember ha nem ilyen baltával vágott környezetben mászkálnék.

Játékélményről annyit hogy ugye FPS ként tekintjük,de nem szabad Crysis vagy Cod szintű elvárásnak lenni. Összehasonlítani a DNF el kb olyan mint egy NFS-t a Trackmaniaval. Igaz hogy lövöldözni kell de itt az alapszisztéma a már már túlzott keménykedés és agyatlan mészárlás. Na és itt kaptam magam azon hogy lehetséges ezt kivitelezni összvissz 2 puskával? Kb Serious Sam szerű arzenál meg lőszert vártam hogy tényleg hent legyen a hent erre van 2 puskám ami még kifogyni is elég sűrűn szokott.

Mini-játékok jópofák,mondhatni feldobják a játékot,de az irányítás néhol olyan esetlen hogy inkább gyötrelem mint móka számomra. A game elejét jól elhúzták sokan ott már simán feladják szerintem. Én nem tettem vártam mi lesz ebből.

A hangulat nem igen fokozódott,sőt monotonnak tekinthető. A "duma" nem viszi a hátán az egészet. A fizika gyenge az ellenfelek nem adnak túl nagy kihívást. Könnyű belefásulni egy idő után. Külön megjegyezném hogy a sötét részek az idegeimre mentek ,mégpedig az éjjellátó atomidegesítően éles hangja miatt. Kajak lecsavartam a hangfalt inkább olyan mint egy haldokló szúnyog akinek még torokgyulladása is van. áh..

Bugok, "üvegfalak" amik megszabják mit mikor tehetek és persze ez a checkpointos rendszer igen kevésbé érezteti velem hogy én itt tényleg számítok valamit a játék során.

Összességében ez a játék valószínűleg az év egyik legjobb játéka lett volna 6-10 éve,de most nevetségesen , sőt frusztrálóan gyenge eresztés. Csakis fanatikusoknak és hipertoleráns embereknek ajánlott akik képesek ezen apró és nagyobb hibák figyelmen kívül hagyására.

Az biztos hogy mindenki változott az elmúlt 10 évben ízlésügyileg ,de ez a game objektíven vizsgálva is még vagy 10 évnyi fejlesztést simán elviselne hogy szórakoztató legyen.

[ Szerkesztve ]

(#33) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én annak örülök, hogy végre elkészűlt. már ezért a momentumért 10/10 jár nekik:C...
az, hogy milyen lett a játékmenet/grafika, azt sejteni lehetett a sok sok ingame videókból. nálam 10/10 :U
nem vok/voltam DN 3D fan.. 2 percet ha játszottam vele anno

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) GoldenJ


GoldenJ
tag

Már bocsánat de ebben semmi jó nincs. Ez egy kis pénzből összedobott, síklineáris konzolos shooter. Szinte semmi nincs meg benne ami az előző duke-ban szerettem(interaktivitás, öszetett pályák, humor). Ezt a játékot kb fél év alatt dobhatták össze, ettől még az a félmunka is jobb lett volna amit a 3drealms 10 év alatt összebohóckodott, csakhát azt nyilván kidobták a kukába.

A mai gyerekek nemcsak megveszik a vackot, hanem még azt is elhiszik róla, hogy király.

(#35) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Nekem anno a Duke kimaradt, de most szerintem egész jónak látszik, bár ez csak az én véleményem. Grafikailag jó, történetre meg passz.

Mit is kéne ide írni?

(#36) Lenry válasza GoldenJ (#34) üzenetére


Lenry
félisten

interaktivitás? hogy odamehettem valamihez és ha megnyomtam, történt valami? mintha valami pontosan ugyanilyen lenne most is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) tobal válasza sakto (#15) üzenetére


tobal
tag

Csak azt nem értem, hogy miért emlegetitek a 2011-es évet mindig. A mai játékok sokkal gagyibbak, unalmasabbak és ötlettelenebbek, mint a régiek. Ez az új Duke semmivel sem rosszabb, mint a többi mai játék, tisztességes iparosmunkának nevezném. Nyilván az ember 14 év után jobbat várna, de idő közben folyamatosan cserélődtek alatta a fejlesztők és az engine-ek, így aztán közel sem volt ennek 14 éves a fejlesztési ideje, szóval ezen sem értem miért lovagol mindenki. A Duke hangulatért tényleg kár, de valljuk be, azt a hangulatot már úgyse hozza vissza semmi (kinek volt pl a Doom 3-al való játék közben Doom hangulata? sztem senkinek).

[ Szerkesztve ]

(#38) havasa


havasa
aktív tag

"Ezek a kib@szott idegenek szétlőtték a gépemet, ezért most szétrúgom a seggüket." :DDD
Két óra játék után azt tudom mondani, hogy hozza a régi Duke-ok hangulatát, ez nekem bőven elég.
Az a legzavaróbb, hogy legnehezebb fokozaton is túl könnyű a játék, eddig 2X haltam meg kb.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#39) Angel1981 válasza RoyalFlush (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Unokáink látni fogják! :DDD

(#40) Morgal


Morgal
tag

Én már a telepítő méretén meglepődtem és levontam a következtetéseket - hogy ez nem lesz egy csúcsgrafikás játék. Nem is igazán izgatott, mert személy szerint nem a grafika alapján ítélek meg egy játékot. Pl. Számomra a Crysis, Modern Warfare 2, Dragon Age 2 egy kalap szarral egyenlő élményt nyújtott, hiába volt grafika :)) Körül-belül az Angry Birds nagyobb szórakozást nyújtott. A játék grafikája valóban elavult, egyáltalán nem látszik rajta a sok éves munka, emellett maga a játékmenet is túl egyszerű - egy összecsapott munka az egész. Az, hogy hozza-e a régi feelinget az kérdéses, mert amikor a Duke Nukem-et toltuk, még tizenéves voltam és bejött ez a környezet, meg ez a kemény-csávó feeling. Most inkább erőltetett tűnik és nem viccesnek vagy keménynek. Bár gyanítom, hogyha a régi felraknám az is szar lenne. Meg szerintem egy régi feeling-et szerintem már semmi nem ad vissza - épp ezért nem is kell ezt keresni. Ebből következik, hogy ha 2011-es szemmel nézzük sajnos helytállóak azok az értékelések.

(#41) Jhonny06 válasza Lenry (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

"meg ilyen hülye megfoghatatlan dolgokkal jönnek, mint Duke Nukem feeling."

Arra még gondolom nem sikerül rájönni, hogy azért megfoghatatlan, mert igaz..

(#42) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

a dn 3d sem volt grafikai forradalom annak idejen, most nemtom, mi ez a whine

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#43) Dr. Romano válasza havasa (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Ezek a kib@szott idegenek szétlőtték a gépemet, ezért most szétrúgom a seggüket"

Bizony. Ez volt az első olyan mondat, amit magyarul hallottam egy PC játéktól.. Szinkronossal azelőtt soha nem játszottam, emlékszem mekkorát röhögtünk a haverokkal. :)
Az új résszel nem játszottam, a demóval sem, de már az is nagy szó hogy megjelent. Így számomra rossz tuti nem lesz :K

tobal
Ez a hangulat téma túl van lihegve. Emlékszem, anno a Super Mario 3 milyen hangulatot varázsolt otthon. Nem csak egyszer, de mindig ahányszor kikölcsönöztük a NES-t. Ha ma játszom vele, már semmit nem érzek abból.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) fricz19 válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


fricz19
őstag

ez milyen igaz :D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#45) Lenry válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


Lenry
félisten

egy francokat.

ez pont ugyanúgy egy "macsó beszólogatós arc csöcsök közt alienekre lövöldözik", mint ahogy a DN3D volt 15 éve. az égvilágon semmiben nem különböznek (a nyilvánvaló 15 évnyi fejlődést leszámítva)

ja de: akkor még csak 8 éves voltam, és ez le tudott kötni, meg persze nem is nagyon futott semmi más az akkori gépemen, így ezzel játszottam. ma már szerencsére lehet válogatni.

nosztalgia-témában pedig ezt tessék elolvasni. én nem vagyok olyan művelt, hogy ilyen választékosan el tudjam ugyanezt mondani :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sok év azzal ment el, hogy egyáltalán élve maradjon a project, ha meg nem lett volna kiadva akkor meg azért sírna a fél világ.
Legendát meg sírógörcsöt kiváltó játékot csinálni manapság már nem olyan egyszerű. A Doom könyveket fellapozva azért csak leesik, hogy abban az időben nem volt túltömve az emberek feje. Manapság meg (bocsi előre is), a CoD sorozatot is simán eladják 3 tonna reklámmal és a béka feneke alatt sincs ahhoz képest, amit egy jó kis CoD1 vagy UO nyújtott régen...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Na kaptam hozzá steam kódot az NV-től. Toltam egy pár pályát. Lehet, hogy én vagyok süsü, de a történetvezetésben semmi logikát nem látok. Mi alapján jönnek a pályák? Mert következetességet nem tudok felfedezni. Olyan érzésem van, hogy csináltak pár teljesen eltérő helyszínt és azt egybepakoltak. Egyelőre azt mondom, hogy a The Guardian értékelése teljesen helytálló. Az elején megvan a Duke hangulat, de hamar elmúlik ... olyan érzésem van, mintha lett volna egy alap és azt durván megvágták volna, majd kipofozták.

A grafikára való tekintettel VGA-tesztbe ne kérje senki. (Azért a kódot ezúton köszönöm. :D )

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) djculture válasza Abu85 (#47) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem jóval több pálya volt már kész és egy részét kidobták és a Triptych Games is hozzáköltött meg a gearbox is.Így lett egy teljesen zavaros valami.

(#49) keIdor


keIdor
titán

A jatek televan lathatatlan falakkal, rohadt idegesito. Csak egy bizonyos ido utan enged at. Itt is latszik a motor elavultsaga. Nalam sajnos tovabb rontja a helyzetet...

Aki belemkotne, nem, nem a grafikaval van a bajom tovabbra sem, egyszeruen buta ez a motor mar, a jatekmenetet rontja nagyon az ilyen "fal".

Abu: en magat a tortenetet se ertem. Szoval az idegenek bosszut akarnak alni Duke-on husz ev utan? Kb ennyit ertek eddig, pedig van nyelvviszgam...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) anulu


anulu
félisten

14 évet vártam rá. 10 perc után töröltem. viszlát, Duke! DNF-et megpróbálom elfelejteni és a 3D játék alapján emlékezni rád.

ez a játék nem méltó ahhoz, h Duke Nukem legyen

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.