Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

:C Tisztára Asimov - Alapítvány

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) gergejly


gergejly
aktív tag

Ja de pont Trump használta a gépeket a kampányához is, itt olvastam az IT-n, hogy hány millió amerikai választó kapott személyre szabott üzit a róla megszerzett adatok alapján . Akkor jó volt a gép most már nem jó.

(#3) UnA válasza schawo (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, de akkor kik a pszichohistórikusok? :)

(#4) schawo válasza UnA (#3) üzenetére


schawo
titán

Azok még sehol. De a félelem a technológiáktól már megvan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) fairi


fairi
addikt

"ezért ha igazán fontos információkról van szó, akkor azt papírra kell vetni, mint a régi időkben, és futárral kell eljuttatni a címzetthez"

futár korrumpálható, ellopható tőle. Csak más típusú bűnöző kell.

(#6) velizare


velizare
nagyúr

fú b+. és egy csekket hány kőtáblából faragjunk ki?! :W

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) 0P1


0P1
aktív tag

Ez tényleg egy idióta.

Persze méltó fő támogatójához, nem esett messze az alma:

https://www.theguardian.com/world/2014/apr/24/vladimir-putin-web-breakup-internet-cia

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Nincs olyan hogy igazán fontos információ.

Az igazán fontos információ,eleve titok jórészt.

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

Javaslom a nukleáris támadást is minden helyre papíron, futárral juttassák el és személyesen írja alá az összes kilövési parancsot!

(#10) DithenS


DithenS
senior tag

Nem bírom azokat akik a technológia ellen vannak.Volt 2000 évig olyan civilizáció ahol ez nem volt.Most már ideje volt fejlődni.

(#11) Joci10


Joci10
őstag

Valahonnan ismerős a helyzet...
Egyszer egy országban egy ellenzéki vezető kihasznált minden kiskaput (népszavazás, kordondöntés, ...), hogy meghackelje/megdöntse az előző vezető hatalmát; majd amikor hatalomra került ezen kiskapuk által, rögtön be is záratta ezeket (vagy jelentősen megnehezítette azok használatát). Most Trump is hasonlóan cselekszik, nehogy a saját fegyverével tudjanak ellene is harcolni. Szerintem csak ennyi van benne, nem több; hiszen az ilyen típusú vezetőknek az egyik legnagyobb félelme a hatalom elvesztése. :)

(#12) dragon1993 válasza fairi (#5) üzenetére


dragon1993
őstag

Nyílván a papíron is titkosítva lenne az üzenet.

(#13) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én sem bízom bennük, már a nevük sem szimpatikus. számító-gép

;]

(#14) bambano válasza Ghoosty (#13) üzenetére


bambano
titán

ezért hívták évtizedekig a klte számítóközpontját számolóközpontnak :) és ott is volt moszkva-szál :P
húúúú, de modernek voltak... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Interceptor válasza Ghoosty (#13) üzenetére


Interceptor
addikt

Persze és ha elveszed az sz betűt az elejéről akkor az ámítógép jön ki belőle. Egyáltalán nem lehet ezekben megbízni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#16) #56573440 válasza dragon1993 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyilván a múltban láthattuk, hogy ezek a megoldások teljesen biztonságosak, sehol nem kerülhet homokszem a gépezetbe, és csak a digitális kor sajátossága a stratégiai információk szivárgása. Vagynem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) 0P1 válasza dragon1993 (#12) üzenetére


0P1
aktív tag

ja igen. Scytale-lel (szkütalé?). :

Esetleg valami modernebb technológával, mint pl az Albert cypher.

Bár az már Trumpnak túlságosan high tech, és túl szofisztikált eljárás lenne :)

(#18) dajkopali válasza bambano (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

most nem találom a hivatkozást, pedig írtam is róla valamelyik töri anyagban: emlékeim szerint sok évig folyt a vita a magyar elnevezésről, de - talán - a 60-as évek elején dőlt el, hogy a komputer (ami szintén évtizedekig releváns megnevezés volt) a számítógép nevet kapja

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) 0P1 válasza 0P1 (#17) üzenetére


0P1
aktív tag

lejár a szerkesztési idő. Helyesbítés: Alberti cipher

(#20) bambano


bambano
titán

a posztról gondolkodva az a kérdés jutott eszembe: ez most egy ócska vicc vagy csak simán bennfentes infó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) #56573440 válasza bambano (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

" ez most egy ócska vicc vagy csak simán bennfentes infó?" Ott a videó, abban hangzik el, hogy ebből persze megint mennyi valósul meg azt jelenleg még ő se tudja szerintem. Szerintem ő se gondolta ezt komolyan, bár az a baj, hogy ebben senki sem lehet biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#22) dajkopali válasza #56573440 (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

ahogy látom, ez az itthonról is ismert ócska populista kamuzás, ugyanis a híradások szerint amikor nemrég Trump találkozott a Szílícium-völgy vezetői vállalatainak irányítóival (gyakorlatilag mindenkivel, aki számít) egész mást mondott

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) 0P1 válasza dajkopali (#22) üzenetére


0P1
aktív tag

Azt, hogy Trump folyamatosan egészen mást mond, már a kampány során megszokhattuk, ami alatt nem nem nagyon lehetett olyan mondatot hallani tőle, ami nem álltt volna szöges logikai elléntétben valamelyik néhány nappal korábban elhangzott kijelentésével.
Szerintem a Trump recept a következő: rögzítsél különböző politikai vitákat déli államokbeli lebujokból és random módon add az elhangzott mondatokat egy milliárdosinak született exhibicionista ostoba jampec szájába... A jelek szerint bevált a médiahack ...

(#24) aprokaroka87 válasza dajkopali (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Maradjunk annyiban hogy a jelentős többség akarata érvényesül ilyen esetben.

Ez esetben pedig nem Trump a többség.
Pedig hogy mondta hogy ő majd jol megregulázza a Tech ipart az USA-ban.

Vagy lehet hogy felkeresték a "Lobbisták".
Értsd:Van az a pénzösszeg amiért már más lesz a véleményed"

(#25) bambano válasza dajkopali (#22) üzenetére


bambano
titán

először találkozott a nagy it-s főnökökkel, tőlük megtudta, hogy kupleráj a cucc, amit faragnak :)
miközben nagy haverok putyinnal, tőle meg megtudta, hogy tényleg átjáróház minden amcsi komputer :P

tehát lehet bennfentes infó is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) dajkopali válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


dajkopali
addikt

a vállalatvezetők nem - úgy - politikusok, ahogy Trump, nagyon figyeltem a visszhangokat meg a nyilatkozatokat, amik igen gyér számban jöttek elő
nekem nagyon úgy tűnik, hogy kb. ilyesmi hangozhatott el: Ok, srácok, én nyomok egy kis tech-ellenességet, meg offshorozást, de ne vegyétek komolyan. Adok adókedvezményt, ti hazahoztok valamennyi pénzt, és rendben vagyunk - de ezt nem kell nagydobra verni. Mi, gazdagok megértjük egymást.

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) perempe


perempe
addikt

miért nem hagyományosan számlálják a szavazatokat?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#28) buherton válasza fairi (#5) üzenetére


buherton
őstag

De ezt nem tudod a Föld másik oldaláról megtenni. Ehhez ott kell lennie egy szervezetnek, ami már önmagában rizikó faktor.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) fairi válasza buherton (#28) üzenetére


fairi
addikt

Maffia, kémhálózatok?
Régen is működött titkos üzemetek elfogása, mikor nem volt informatika.

Papiron lehet jobb titkosított üzenetet csinálni vagy számítógépes állomány lehet jobban titkosítani.

(#30) atike


atike
nagyúr

Nem bízik bennük, mert pontosan tudja, hogy mire képesek vele pld az oroszok...

;] :P :P

[ Szerkesztve ]

(#31) attila9988


attila9988
őstag

Lényegében majdnem igaza is van. A régi tv -dből csináltak zombi hálózatot? Ugye hogy nem... ha viszont most veszel egyet, ami régebbi fél évnél, nincs támogatása, és kikötöd a netre, akkor jó esélyed van rá, hogy a lehallgatnak és/vagy zombi gépet csinálnak belőle. Az összes okos biztbaszra áll a megállapítás.

Ha az egész mókába belevesszük a manapság olyan divatos szolgáltatásokat, akkor pedig szintet lépünk az adatbiztonság területén a negatív irányba. Mindenünket kiexportáljuk az usába... mert az olyan jó nekünk.... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#32) dajkopali válasza attila9988 (#31) üzenetére


dajkopali
addikt

ez egyébként elég bonyolult történet - ha most hagyjuk is a fenébe a politikusi üres dumát
erről természetszerűleg nagyon kevés nyilvános információ áll rendelkezésre, de amennyit én tudok róla, a mai napig az a gyakorlat mind a politikai körökben, mind a nagyvállalatoknál, hogy az igazán bizalmas, nagy értékű információkat, főleg ezek megosztását különös elővigyázattal kezelik - no nem papírra írják (bár az is megesik), hanem egy dedikáltan hálózatmentes számítástechnikai eszközre, amit a vállalat vagy a kormány képviselője személyesen visz el a másik félhez, akivel tárgyalnak (ezt még kiegészítik titkosítással, kódolt táskával stb. - ilyen nemcsak a Bond-filmekben van)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) bambano válasza dajkopali (#32) üzenetére


bambano
titán

nem is mindig azért dedikált a cucc, hogy ami rajta van, ne érjék el, hanem gyakran azért is, hogy biztosan ne legyen rajta más.

ismerek olyan magyar céget, ahol a főnök kisebb kosár notebookkal jár külföldre tárgyalni, és mindig csak az az egy van bekapcsolva, amin az éppen aktuális tárgyalás anyaga van. következmény: a többi nincs bekapcsolva, nem törhető, a többi tárgyalás anyagához nem tudnak hozzáférni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) noPublicFG válasza attila9988 (#31) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Fura módon én is egyetértek, pedig fejlődés párti vagyok.
Nem is értem magam. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#35) schawo válasza attila9988 (#31) üzenetére


schawo
titán

:U

Amikor a fán lógtál, nem ütött el a villamos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) buherton válasza fairi (#29) üzenetére


buherton
őstag

Nem azt mondtam, hogy nem működik, hanem azt, hogy a világ másik oldaláról pl. ő a kényelmes székéből nem fog csak úgy ellopni emaileket és egyebeket, hanem a titkosszolgálatnak ki kell terjeszteni erre is a hálózatát az idegen országban, ami plusz rizikó és nagyobb költség.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) buherton válasza schawo (#35) üzenetére


buherton
őstag

Egyetértek veled, de azért az kevésbé tud vicces lenni, amikor valakinek a peacemakerét törik fel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38) schawo válasza buherton (#37) üzenetére


schawo
titán

Az vicces, amikor a villamos elüt? Szerintem több embert ütött el villamos, mint ahánynak feltörték a pacemakerét (történt egyáltalán ilyen?).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) buherton válasza schawo (#38) üzenetére


buherton
őstag

A két dolgot nem keverném. A villamos megállása fizikai kérdés és mint ilyen régen is okozott problémát, no nem a villamos. Viszont amire utalni próbáltam és amiről attila is beszélt az nem a fizikai valóság, hanem virtuális. És mint egy ilyen sokkal kiszámíthatatlanabb, sokkal több rétűbb, mint a fizikai valóság. Egy villamos megtudsz állítani a fékekkel, de egy hackert nem tudsz megállítani sehogy sem. Még az sem gond, ha a számítógép nincs hálózaton! Ezt láthattuk is.

A kérdésedre a válasz: nem vagyis én nem tudok róla. Ellenben az FDA komolyan elkezdett ezzel foglalkozni.

Hint: az FDA bár amerikai szervezet, de egy-két országot leszámítva az egész világ mindig megvárja, míg az FDA valamire rányomja a pecsétjét az adott orvosi készülékre és csak utána veszik meg.

MOD: mielőtt valaki elkezdene másolni. Nem peacemaker, hanem pacemaker.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) schawo válasza buherton (#39) üzenetére


schawo
titán

Tehát inkább fosunk egy virtuális, ráadásul elképzelt problémától, mint egy valóstól, mert azt nem értjük, míg azt hisszük, hogy a villamos megállítása a kisujjunkban van. Igen, észrevettem. Ebbe az irányba halad a világ. Úgy hívják elhülyülés. Nézz csak rá a címre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) buherton válasza schawo (#40) üzenetére


buherton
őstag

Használsz antivírust és hasonlókat?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42) schawo válasza buherton (#41) üzenetére


schawo
titán

Használsz autón féket? Vagy villamoson? Bocs, de nem fogok leszállni erről az analógiáról, ezt mindenki más is el tudja játszani magának.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) attila9988 válasza schawo (#35) üzenetére


attila9988
őstag

Nem magával a fejlődéssel van baj, (már ha fejlődésnek hívod a személyes adatokkal való seftelést, amivé jelenleg züllesztik az informatika nagy részét) hanem a biztonsággal. A kettő nem ugyanaz, és nem is szabad összekeverni egymással. De pusztán matematikai értelemben is tény, hogy minél bonyolultabb egy software, annál nehezebb biztonságosan üzemeltetni. Ezen felül pedig, a támogatási ciklusok azok, amik nullára redukálják a biztonságot. Linus -ék, és a gugliék hiába lapátolják be a security patch -eket, ha aztán az adott eszköz gyártója nem adja tovább azt, mert pont tegnap előtt járt le a hat hónap, amíg érdekelte őket az eszközöd.

Ha megvalósul az "okosotthon", ami szerinted a fejlődés, (szerintem nem... de ez hosszú téma) az majdnem olyan, mint ha kamerákkal, és lehallgató készülékekkel raknád körbe magad, és kiraknád egy weboldalra az elérhetőségüket. Kb ennyit ér a biztonságuk. Felelősséget pedig senki nem fog vállalni érte. És mit nyersz az egészen? Tudsz youtube -ozni a tv -n, és a hűtőd nyafog majd, ha kifogyott a középső polcról a vaj.... Ez ám a fejlődés. Én inkább kinyitom a hűtőt, és így is fél másodperc alatt megtudom hogy kifogyott -e a vaj. :)

A fejlődést egyébként a felesleges eszközök iránti igény mesterséges gerjesztésével is szokás összekeverni. A gőzmozdony fejlődés volt, a villanyáram használhatóvá tétele is, mint ahogy jelenleg pl a robotika is az.... és természetesen a számítástechnika is az. Ám az okoshűtő, okosóra, okoslámpa, és a többi biztbasz az nem fejlődés. (okosmelltartó is volt ha jól emlékszem... )

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) buherton válasza schawo (#42) üzenetére


buherton
őstag

Ezt nem bocsátom meg :P . Ameddig van súrlódás addig lesz fék. Erre van analógia a virtuális világban, amit ennyire biztosan kijelenthetsz? Már mint az kívül, hogy ameddig emberek írják a programokat addig törhető a rendszer.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) fordfairlane válasza attila9988 (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mire jó az okosmelltartó? :)

x gon' give it to ya

(#46) schawo válasza buherton (#44) üzenetére


schawo
titán

Ha elvágták a fékvezetékedet, és van súrlódás, akkor legfeljebb gatyafék marad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Nem kell megbizni a szamitogepekben, de a mellozesuk nem hatekony. Megfelelo vedelem es az emberek kepzese a valasz a problemara.

[ Szerkesztve ]

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#48) schawo válasza attila9988 (#43) üzenetére


schawo
titán

Te az okosotthonoktól f..ol, Trump barátunk (akár akarjuk, akár nem, egy blokkban vagyunk vele, tehát katonailag mindenképpen a barátunk lesz) meg minden egyes számítógéptől.

Nekem wifin keresztül vezérlehető színes ledsor díszvilágításom van. Mi lesz ha feltörik? Na mi lesz?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) buherton válasza schawo (#46) üzenetére


buherton
őstag

Egy villamos esetén a fékvezeték elvágás pont fékezést fog eredményezni.

Viszont egy újabb példát hoztál fel a virtuális világ ellen. Ha szabotálni akarsz teszem azt egy villamost mondjuk a fékvezetékével, ahhoz neked hozzá kell férned vagy valakit be kell szervezned, aki hozzá fér. Sőt itt azt is meg kell oldani, hogy aki átveszi villamosvezető, ő még ne vehesse észre, mert mondjuk azt akarod, hogy az Andrássy közepén álljon meg. Hogy komoly problémát okozz pl. a BKV-nak, szervezetten kell a villamosok fékvezetékeit elvágni, hogy célt érj. Mindez a virtuális világban sokkal egyszerűbb és könnyebb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#50) schawo válasza buherton (#49) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül hagytam ki a példámból a villamos szót. Az autód viszont nem áll meg. Több ember halt meg átvágott fékvezetéktől, mint feltört díszvilágítástól. És ez még marad egy darabig.

Egyszerűbb? Törd fel a díszvilágításomat. Lássuk. Nem fogok feljelentést tenni. Ha te is megoldod, hogy ne tegyenek feljelentést, ígérem, hogy átvágom bármelyik villamos, vagy autó fékvezetékét.

De mindjárt eljutunk a lényeghez. Hogy minek van értelme. Mert ugye nincs értelme feltörni a díszvilágítást, ahogy nincs értelme átvágni a fékvezetéket. De van értelme feltörni a számítógépeket. Tehát megteszik. Mi fog történni, ha nem számítógépen lesz az információ? Megvédjük vele? Vagy akkor majd mást tesznek, hogy megszerezzék azt? Lehet tippelni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.