Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Fontos és régóta várt újítás, hogy a beépített FaceTime webkamera felbontása 720-ról 1080p-re nőtt...
És ettől a brand-től vannak úgy elájulva? :F :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) #16820480 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk miután például a laptopok 99%-ában gagyibbnál gagyibb 720p webkamera van még manapság is, mindegy hogy 100 ezres vagy 1 millióba kerül, így ez kimondott előrelépés, igen. Nem kell rá büszkének lenni így 2020-ban, de legalább megtörténik lassan.

(#3) SidCorky válasza AxBattler (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Aki iMacet vesz, az nyilván nem a webkam miatt van tőle elájulva.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) Puma K


Puma K
veterán

Mikor megláttam a cikket:

Majd elértem ehhez a részhez:

"Fontos és régóta várt újítás, hogy a beépített FaceTime webkamera felbontása 720-ról 1080p-re nőtt, ami nem csak a digitális oktatás és a home office korában, de már évekkel ezelőtt is alapnak számított sok konkurensnél, ideje volt, hogy az almások is felzárkózzanak."

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5) prolad


prolad
őstag

A vékony ultrabookoknál még érthető, ha gyenge a webcam, de egy ilyen eszközben ez már a minimum.

(#6) #01416448


#01416448
törölt tag

Hát én még mindíg inkább építek egy normális gépet, meg veszek egy évre való sört ennek az irodagépnek az árából :K :DD De azért lassan fejlődik a világ :C

(#7) Fecogame válasza prolad (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

Még ott sem. A 3 éve vásárolt (260k volt) ultrabook-omban is FullHD kamera van. Almások egy kicsit le vannak maradva,

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) AxBattler válasza #16820480 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

A 2014 közepén megjelent multimédiás monitoromba (UZ2315H) már FHD kamerát sikerült tervezniük a Dell mérnökeinek, töredékáron. Epöléknek ez eddig miért nem sikerült?

(#3) SidCorky
Hanem? A világbajnok support, vagy az árcédula miatt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) #Chris válasza AxBattler (#1) üzenetére


#Chris
tag

Aki Apple gépet vesz, az nem azért veszi, mert papíron az a legjobb, hanem azért, mert all-on-one olyat ad, amit más gyártó meg se közelít. Talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy az ő gépeik vannak leginkább "egyben". Ennek van egy felára. Aki értékeli azt, hogy egyben van és részletekig kidolgozott a gép, az kifizeti ezt a felárat, aki nem értékeli ezeket, az nem fizeti ki a felárat. Ennyire egyszerű a képlet ;)

(#10) madgie válasza #01416448 (#6) üzenetére


madgie
titán

Az épített géppel kitörölheted, ha 4K/60p HEVC-t kell vágnod, ezzel az "irodagéppel" meg lazán megy.

Most csak egy specifikus példát mondtam.

(#11) SidCorky válasza AxBattler (#8) üzenetére


SidCorky
senior tag

Három negatívumot hoztál fel, a cikkből is csak azt ragadtad ki, hogy milyen gáz, hogy eddig csak 720p-s kamera volt, hulladék brand, valószínűleg mindegy mit írnék, hoznál más gyártót, aki ugyanazt jobban tudja.

Btw mi a gond az árral? Más gyártó ad ilyen specifikációt olcsóbban, ilyen megjelenéssel?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12) ANT81


ANT81
csendes tag

Megmosolyogtato hogy epp itt a prohardveren gondoljak egyesek azt, hogy egy 720p kamera csak rosszabb lehet egy 1080p-snel... :DD

(#13) F34R válasza madgie (#10) üzenetére


F34R
nagyúr

Az egyaltalan nem biztos... [link]

(#14) #01416448 válasza madgie (#10) üzenetére


#01416448
törölt tag

Hál istennek ilyenekkel nincs gondom :C

(#15) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem webkamerából még 720p is sok, nagyobb felbontáson az esetleges bőrhibák is jobban látszódhatnak :D

(#16) Silεncε


Silεncε
őstag

Most abba nem akarok belemenni, mennyire éri meg - nem éri meg az árát a cucc, de hogy 1 milláért nem fért bele 16GB RAM, az szerintem már sz@rrágás (főleg az i7 mellé) :U

(#17) #01416448 válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


#01416448
törölt tag

Ez szerintem is így van. Most csak nem akar senki egy apróbetűs banki nyiltkozatot felmutatni videóchaten, hogy ennyire fontos legyen ez.. :N

(#18) #01416448 válasza Silεncε (#16) üzenetére


#01416448
törölt tag

Támogatom meglátásod :R

(#19) #89309696


#89309696
törölt tag

LoL, bazdki. :D

(#20) #54625216 válasza Silεncε (#16) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az összes brand gép (Dell, HP, stb.) alapfelszereltsége siralmas, hogy az amúgy is magas kezdő árat valamivel lejjebb tolják, a használható konfig árazását meg a minimálár plussz a "-tól" marketing szócska hozzábiggyesztésével oldják meg.
Amúgy a 27-es iMacben házilag is bővíthető a memória, így kevesen veszik 8GB-nál többel az Apple-től, ha a listaár negyedéből is meg lehet úszni.

(#21) Silεncε válasza #54625216 (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Tudom hogy bővíthető, de nem hiszem, hogy az i7 mellé az árba nem fért volna be +8GB memória

(#22) Lenry válasza #54625216 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

Amúgy a 27-es iMacben házilag is bővíthető a memória

mert már nem ragasztva van a ház?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) AxBattler válasza SidCorky (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyira nem is az árcédulával van a gond, hanem a fillérszeretgetéssel, és az upgrade-el.
No meg a support-ról sem a sikersztorikat olvasom Logout-on...

(#16) Silεncε
Igen, köszi... 8GB... annyi ma már a telefonokban/tabletekben van.

(#22) Lenry
És igen, köszi hogy emlékeztetsz a ragasztós, meg a throttling-os sztorikra!

(#24) sheratan
Az egy monitor, ez meg egy komplett egybegép.
És? Akkor már szemetet is belerakhatnak?

Ehhez képest a fél millába kerülő laptopokon olyan webkamera van még manapság, amin alig ismerni fel a másik felet.
Az ugyanúgy gáz, de ettől nem lesz jobb az iMac.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) #16820480 válasza AxBattler (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az egy monitor, ez meg egy komplett egybegép. Igen, lehet töredékáron venni külön webkamerát is ami nagyobb felbontású. Ehhez képest a fél millába kerülő laptopokon olyan webkamera van még manapság, amin alig ismerni fel a másik felet. Az elmúlt hónapban nézegettem laptopokat, hát elég siralmas a felhozatal ilyen tekintetben (is).

(#25) Synthwave válasza AxBattler (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Webcamera oke most a zoomhoz nem artott de oda nem eleg a 720p ha normalis minosegu? Persze illett volna mar eddig is 1080p-t tenni bele, de ezek a gyari vackok amugy sincsenek sehol egy normalis webcamhoz kepest. Arrol nem is beszelve hogy par MILC is mar hasznalhato annak.

(#27) bLaCkDoGoNe válasza SidCorky (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mondjuk nem értem az álnaiv feháborodásodat.
Szándékosan adtál a cikknek egy ilyen ócska clickbait, flamegenerátor címet; nem tudom, hogy mit vártál.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) SidCorky válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


SidCorky
senior tag

És a cikkben le is írtam, hogy gáz, hogy még csak most került be. Ettől függetlenül ez még nem egy szar gép attól, mert eddig 720p-s kamera volt benne. Nem vagyok felháborodva, felőlem aztán mindenki azt szeret amit akar és legyen peace.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#29) BobChemistry válasza madgie (#10) üzenetére


BobChemistry
őstag

Ezzel azért vitatkoznék. Ha magát a hardvert nézzük, egy kb. ugyanolyan nyers teljesítményű épített vas jelentősen olcsóbb mint az Apple. Tudom, support, design, stb.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#30) Cyrin


Cyrin
addikt

mindenki nyugodjon le, csak annyi történt, hogy a gagyi 720p-s kamerák raktára kiürült mert már senki se gyárt ilyet, és arrébb mentek eggyel a gagyi 1080p-s kamerák raktárába... :)

(#31) hibavissza válasza BobChemistry (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha összelegózzuk ugyan ezeket az alkatrészeket akkor azért kiderül, hogy mégsem. Csak a monitor 1500 dollàr körül van. Ha emellé odateszel bàrmilyen hasonló kiépítésű brand munkaàllomàst akkor még az is kijöhet a végén, hogy nem is dràga. Nyilvàn a fekete doboz hiànyàt és a trendibb OS-t is beàrazva...magyar bérből iszonyú dràga. A vilàg boldogabbik részén nem mennek a falnak egy ekkora kiadàstól.

[ Szerkesztve ]

(#32) kleinguru válasza BobChemistry (#29) üzenetére


kleinguru
addikt

Úgy, meg az OS és “A” programok (4K hevc - videóvágás 3 stream egyszerre, folyamatosan).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33) joey04


joey04
titán

Lassan el kellene gondolkodni hogy apple témáknál zárni kellenne a kommentelés lehetőségét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) #89309696 válasza joey04 (#33) üzenetére


#89309696
törölt tag

Aztán meg az oldal is zárhatna be. :D Ezek a topikok dobják a kattintások egy jelentős részét, úgyhogy amíg világ a világ ezek lesznek. Lazán kell kezelni.

(#35) zetor2000 válasza Lenry (#22) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az iMac szérián alul, a kijelző közepénél van egy kicsavarozható fedél, az alatt vannak a ram modulok. Így egyszerűen cserélhető / bővíthető. A 2019es modellnél egy ajtó mögé tették, amit ki kellett pattintani. Nem egy was ist das egyik megoldás sem.
A többihez asszem a kijelzőt kellett kiszedni.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) Lenry válasza zetor2000 (#35) üzenetére


Lenry
félisten

late 2014 vagy akörüli iMac-em van a cégben, ahhoz az összes szerelős tutorial úgy kezdődik, hogy "melegítsd le a ragasztót a kijelző körül"
pl ezért lóg rendkívül igényesen a rendszerSSD is egy USB3-as házban a gép mellett !!! NE HÚZD KI !!! felirattal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) zetor2000 válasza Lenry (#36) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, volt egy pár masina, amihez szét kellett szedni. Hát, ez ilyen.
Nem vagyok nagy iMac rajongó, és csak párat láttam, hogyan kell szerelni. Volt főnökömnek volt valami 1st gen inteles 20"a, abban asszem mágneses volt a kijelző megoldása.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) gt87


gt87
csendes tag

Kit érdekel a webkamera? Engem pl. kb. csak annyira, hogy hol van elrjetve az üveg mögött, mert az első bekapcs előtt megy rá egy kis fekete szigszallag :) Szvsz. aki egy ilyet vesz és videót vág, meg fotót szerkeszt rajta lehet szökőévente egyszer használja majd azt a webkamot, hogy felhívja a nagyit, akkor meg kb. tök mindegy milyen felbontású.

(#39) gt87 válasza Lenry (#36) üzenetére


gt87
csendes tag

Azt nem kell melegíteni, van hozzá tool, amivel körbe lehet vágni + utána kell egy pár dolláros új ragasztócsík készlet, hogy visszaragaszd. Szerintem aki céges rendszergizda és ezt nem csinálja meg, inkább egy USB-s SSD-ről hajtja, az megérdemli az anyázást, ha valaki mégis kihúzza azt a külső meghajtót, és adatvesztés lesz belőle.

(#40) madgie válasza F34R (#13) üzenetére


madgie
titán

Ebben pont H265 nincs HFR-rel :D


#29: a pucér hardverrel, erőből nekifutva kitörölhetjük H265-nél, a világ vasát megeszi, főleg Long GoP-ban. Ennél az iMac-nél az OS is támogatja a HEVC-t, maga a proci/GPU is, meg persze a szoftver is (mondjuk a Final Cut). Munkatársak rendre szopnak a Mavic 2 Pro videó vágással PC-n, nekem sokkal combosabb H265 is simán megy iMac-en. Egyébként sok mindenért utálom, porosodik a kijelző, idióta Fusion Drive van benne, a világ ramját megeszi meló közben az 5K felbontás, de a videó miatt elnézem neki ezeket.

(#41) green dude


green dude
tag

Ez a csodakijelző 60 Hz-es?

[ Szerkesztve ]

(#42) Alex91 válasza Lenry (#36) üzenetére


Alex91
félisten

27’-os? Vagy csak 21?

Mindjuk ram-ot lehet boviteni a 27”-osokban egyszeruen, a hattertarat ott sem...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43) GeryFlash válasza joey04 (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hogyne, amikor a pisilő másik végén vagy akkor nem tetszik a kommentelési lehetőség meg a szabad véleménynyilvánítás, miközben egy átlag androidos telefon teszt fórumában nagy eséllyel megtalál téged az ember ahogy éppen ott röfögsz az adott márkára :C

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Synthwave válasza BobChemistry (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A support pont annyira nem; szerintem az árcédulához mérten eléggé siralom.

Design, gyönyörű képű kijelzők (no HRR, eh), meg macOS.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) duracell89 válasza Synthwave (#44) üzenetére


duracell89
senior tag

Sajnos amíg világ a világ Apple cikkek alatt arról fog szólni minden, hogy “drága”. Pár alapvetés miatt ez nagyjából lényegtelen. 1. Apple direktben nem véletlenül nincs jelen otthon, csak a kókler APR hálózaton keresztül ezért support nem lesz. Vállalati ügyfélként így senki nem fog full Apple infrastruktúrán futni otthon.
2. Az Apple gépek nagy részét cégek veszik, ezresével, a világ naposabbik oldalán. Minálunk is bizonyos irodákban csak Apple cucc van. Nagyrészt valamilyen leasing vagy tartós bérlet formában X évre. Ilyen szempontból kurvara mind1 h valami listaáron 1700eur vagy 2200eur. Nem azt az arat kapja végül, meg amúgy is havi leasingben fizeti.
3. A maradék privát vásárolnak eladott cucc az alacsonyabb speccel megy, de ott is a “nyugati” vásárló szemében a műanyag Dell 1000 euróért vagy 1400ert a szépmekbuk választanál nem a X00 EUR különbség fog dönteni, hanem ezernyi egyéb faktor ezért itt nagyságrendekkel több asztali Apple cucc kerül eladásra.

edit: Synthwave nem válasznak szántam neked, de már inkább így hagyom :)

[ Szerkesztve ]

(#46) madgie válasza green dude (#41) üzenetére


madgie
titán

Hovatovább még 50-re se lehet átállítani, nem hogy fentebb :DDD

(#47) Viktor77


Viktor77
titán

"míg a csúcsmodell 949 990 forintot kóstál. Utóbbiban már 8 magos i7, 8 GB RAM, 512-es SSD és egy Radeon Pro 5500 XT figyel"

Nem szoktam ilyet, de most muszáj: :))

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) XuChi


XuChi
addikt

" míg a csúcsmodell 949 990 forintot kóstál. Utóbbiban már 8 magos i7, 8 GB RAM, 512-es SSD és egy Radeon Pro 5500 XT figyel "

Ennyi pénzért, ezt a teljesítményt ??? :C :C :C

Hajrá, tessék csak venni a foskupacot jó drágán :DD

(#49) #16820480 válasza XuChi (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ajánlom a figyelmedbe (és madgie-nak is amúgy) ezt a videót: [link]

Igen, össze lehet rakni olcsóbban olyan PC-t, ami keresztbe veri cross platform dolgokban. Ellenben igen, ha OSX-re fejlesztett cuccokkal tesztelik, akkor visszahozza az árát ár/értékben.

(#50) hibavissza válasza Lenry (#36) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom milyen munka az amelyik 2014-ben iMac-et igényelt és 6 évvel később még ugyan az a gép dohog. Kicsit fölé lett lőve a hardverigény 2014-ben. Vállalati környezetben - ritka kivételektől eltekintve - a totális pénzszórás bármilyen Apple termék. Soha nem az általános jó ár-teljesítmény arányukról voltak híresek. Irodában normális esetben nem igazán számít a dizájn. Persze létezik Mac mini szerverfarm is, mert van olyan feladat ami OSX-en fut a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.