Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tgabi333


tgabi333
tag

ennek a DisplayPort-nak kell valami külön chip?

(#2) aeroxr


aeroxr
tag

Van már Displayportos megjelenítő, vagy nem lehet h mire lesz elavulttá válik a 88gt?
Mi értelme van, sokaknak kevés a 2560*1600?

The truth is out there.

(#3) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

mijaza display port :F

-= No way back from Here =-

(#4) Cyrin válasza aeroxr (#2) üzenetére


Cyrin
addikt

pl a dell most jelentette be a sajátját.

(#5) #72042496 válasza Cyrin (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

A bejelentése elég régen volt már: december vége óta kapható a 3008WFP, igaz - ha jól tudom - még csak Ausztráliában.

Emlékeim szerint a Samsung jelentett be először Display Port-tal szerelt megjelenítőt, de ezek piacra dobása még várat magára.

[ Szerkesztve ]

(#6) Thulcandra válasza [lAyCsI] (#3) üzenetére


Thulcandra
senior tag

HDMI helyett találták ki, ugyanarra jó, csak ellentétben a HDMI -vel ez jogdíjmentes.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) azbest válasza [lAyCsI] (#3) üzenetére


azbest
félisten

(#8) CséZé


CséZé
őstag

de kár h nem tetszenek az MSI kártyák :O

(#9) Hebry válasza CséZé (#8) üzenetére


Hebry
senior tag

Nincs azokkal semmi baj, én már a másodikat nyúzom és tökéletesen működik.
Mostani RX 1950 pro Rev 2, azaz már a hőcsöves hűtővel.
Én csak ajánlani tudom.

(#10) Cyrin válasza #72042496 (#5) üzenetére


Cyrin
addikt

Ja, akkor a kistesót jelentette be a 2408WFP-t. Akkor ez már kettő a delltől.

(#11) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

wow, piros! bár lenne az enyim is...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#12) carlosGTX


carlosGTX
csendes tag

Harmatgyenge venti... -szerintem :/

(#13) atesss válasza Thulcandra (#6) üzenetére


atesss
addikt

Régóta érdekel már hogy ez a jogdíj mennyit is jelent pontosan, mármint 1 db HDMI vagy DVI csatlakozó használatáért mennyit kell fizetni?
Mondjuk annyit szerintem közelse, mint amennyit még mindig ráraknak egy (alsó kategóriás) monitor árára a DVI címén. :(
Vagy ez függ a VGA/monitor/LCD TV alap értékétől is?

(#14) Male válasza atesss (#13) üzenetére


Male
nagyúr

A monitornál nem jogdíj, hanem vám... mert valami "szakértő" kitalálta, hogy a monitort a szórakoztatóelektronikai eszköztől az különbözteti meg, hogy a monitoron nincs DVI :O

(#15) Emosz válasza carlosGTX (#12) üzenetére


Emosz
tag

Én meg abban vagyok biztos, hogy tökéletesen elégséges az a venti a 4 heatpipe mellé ;]
Anno volt egy msi 7600gt-m, nagy dög kártya volt, heatpipepos , dupla magas hűtéssel és nagyon elégedett voltam mind a hangjával, mind a kártya hőfokával....
Másrészt nemtudom mennyi értelme van a gyakorlatban a 8800gt-n 1 giga vramnak :F

(#16) kovi


kovi
senior tag

Majd ha bejönnek rendesen a DP-s moncsik majd akkor veszünk. Még nem is biztos hogy a DP győz a HDMI ellen.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#17) Ősgyík válasza Emosz (#15) üzenetére


Ősgyík
tag

A crysis 4-500 megát használ 1600x1200 as felbontáson.Tehát szerintem nem sok.

(#18) Dassler válasza raskolnikoff (#11) üzenetére


Dassler
őstag

MSI-nél előfordulnak piros dolgok :) az én 8800Gt-ém is piros :)
Amúgy sztem elég kevesen használják ki az ilyen jellegű csatlakozókat. Ráadásul egy PC esetében nem sok haszna van szvsz.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#19) Dassler válasza Ősgyík (#17) üzenetére


Dassler
őstag

Hát a Crysis nevű Hybrid SLI timedemo-hoz - rudi vagy fless után szabadon - nem feltétlen a VGA memória a szűk keresztmetszet

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#20) t72killer válasza Dassler (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az 1 giga azért elég sok. 512 crysishez is elég 112 streamproci és nyesett 256bites sávszélesség alá... 1GB VRAMhoz kéne mondjuk 196 v 256 stream uilyen órajelen, és 512bites sávszél :)) (asszem a készülődő 9800 ilyen lesz:)))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

A display port nem kevesebb érrel dolgozik ezért vékonyabb? és mintha vinné a hangot is nem? (ezt nemtom csak vmi iesmi rémlik)

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#23) DeSanto válasza t72killer (#20) üzenetére


DeSanto
őstag

Én úgy gondolom ez még oprendszerfüggő is.

Nekem 256Mbyte-os kártyám van.
XP alatt tökéletesen futnak a játékok, ugyan olyan beállítások mellett Vista alatt már nem.
Szerintem a VRam a kevés mivel fut a játék vista alatt majd elkezd szaggatni majd megint ugyan úgy megy.
Ciklusos.
Rendszermemóriám 4Giga tehát azt kizárom hogy kevés lenne.

(#24) Dassler válasza t72killer (#20) üzenetére


Dassler
őstag

Erre akartam kilyukadni...hogy 112 streamhez elég sok az 1G VRAM, és a stream-ek száma előbb lesz szűk keresztmetszet, mint a memó.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#25) subpixels


subpixels
tag

Ez a kártya talán azoknak lesz jó vátel , aki hosszabb távra gondolkoznak.(1gb vram, és displayport).

(#26) Komplikato válasza Domi_Jani (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Miért? A HDMI is viszi a hangot ...

AMúgy miért kéne örülnie a usereknek, hogy nem jogdíja a Display Port? Kötünk fogadást, hogy legalább annyira drágán fogják adni, mint a HDMI-s kártyákat?
És ha a T. vevő megspórolná a jogdíjat (amit erősen kétlek, lásd fent), akkor de nagyon fog örülni, hogy dobhatja kukába az összes TFT monitorát, vagy plazma tévéjét, hogy vegyen Display Portosat. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) he7edik.


he7edik.
addikt

Hogy fog anyázni aki nem figyel oda és dual DVI-re számít ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#28) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Szerintem felesleges növelni ilyen ütemben a sávszélességet :U

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#29) t72killer válasza DeSanto (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazságod lehet, m a vista (V)RAMkezelése egészen más, mint az XP-é. Amúgy a 256MB-ra felső-középkategóriában (HD3850től 8800GTS) azt mondanám, h kevés, de 512nek azért elégnek kéne lenni, még vista alatt is... :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) twollah


twollah
nagyúr

Az a kerdes, hogy mennyire hangos a huto.
A masik az, hogy azt a muanyag vagy milyen vackot le lehet feszegetni a bordarol, hogy egy masik halk ventilatort ra lehessen erositeni a gyari helyett.

(#31) klambi


klambi
addikt

van ilyen monitor 1általán DP-portos?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#32) aeroxr válasza klambi (#31) üzenetére


aeroxr
tag

van elvileg néhány dell és samu

The truth is out there.

(#33) #72042496 válasza aeroxr (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyakorlatilag pedig van a Dell3008WFP és ennyi. ;)

(#34) aeroxr válasza #72042496 (#33) üzenetére


aeroxr
tag

Jobb mint a semmi. Hangot is át tud vinni?

The truth is out there.

(#35) #72042496 válasza aeroxr (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem látom a leírásában, hogy lehetne hozzá hangszórót (sound bar) csatlakoztatni, anélkül a hangátvitel sem működik.

Bár ha belegondolsz, ebben az esetben amúgy sem lenne értelme, hiszen a VGA is csak képet tud kiküldeni a DisplayPort-on.

[ Szerkesztve ]

(#36) Xero


Xero
nagyúr

Én azt nem értem mi volt a gond dual link dvi-al. Az is kitolt magából eleget. Nem igazán van monitor aminek attól nagyobb felbontás kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.