Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tha_answer


tha_answer
őstag

Carpe Diem :D
mar a neve is beszedes :D

Remelem az allamok nem enegedik ki a kezukbol a penz monopoliumat, onnan mar hajukra kenhetik a hadsereg monopoliumukat is. Ez a farkas labanak beengedese.

aztan ha nem tetszik amit irsz tiltjak a szamladat is instant.

na ez az igazi veszely a demokraciara, meg a sajtoszabadasagra :D

[ Szerkesztve ]

(#3) k-adi


k-adi
nagyúr

ja képzelem ahogy 2 gettós mondja a sikátorban: give me some DD :DD

maga a kriptovaluta téma érdekes, de FB esetén inkább gyász.. a demokráciának

(#4) somogyib válasza tha_answer (#1) üzenetére


somogyib
őstag

Az a jó kérdés, hogy miért akarja ezt annyira a FB? Ellene van hatóság, kormányzat, kongresszus... - és még a legnagyobb "támogatója" is, a felhasználói tábor.

Szerintem ezt az egész facét meg kellene szüntetni, felkapálni és a helyét behinteni fűmaggal... :)

Egyébként meg a diem fordításra jobb találatot találtam: link :D

[ Szerkesztve ]

(#5) tha_answer válasza somogyib (#4) üzenetére


tha_answer
őstag

(#6) AssAssynn


AssAssynn
őstag

"szervezeti függetlenség" :B

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Na végre egy rendes kriptovaluta, ebbe befektetek.

Thanos was right.

(#8) devast válasza Narxis (#7) üzenetére


devast
addikt

Mert mi az istenér fektetnél te ebbe bele ? Egy facebook dollár értéke egy usa dollár lesz, pont. Ez nem a felhasználónak jó, hanem a facebook-nak, mert a pénz mozgása nem a bankrendszeren keresztül fog történni, hanem a saját rendszerén belül, így egyrészt a mozgatás utáni jutalékokat maga zsebeli be, ha lesz ilyen, illetve szépen követi majd mindenkinek a költési szokásait.
Bottal nem nyúlnék hozzá, ez a pont az ellentéte mindennek ami crypto.

(#9) DS39 válasza devast (#8) üzenetére


DS39
nagyúr

Remélem csak lemaradt nála egy ilyen smiley: ;]

(#10) janos1988


janos1988
addikt

Csak nem így akar "adóelkerülni"? Mindenesetre zseniális és kajálni fogja a nép, akár divatból is. Zseniális, mert úgy fog működni, mint egy pénzváltó. 290-ért vesz, 300-ért ad.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) Achar


Achar
tag

ez majd a trendibendi instasztároknak kedvez majd. Ha nincs zsé majd fizet facebookvalutával. Ja hogy nincs facebookvalutád? gáz vagy...

(#12) k-adi válasza Achar (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaja :D

(#13) nemlehet válasza Achar (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Pont ők fogják megszívni. Főleg hogy a FB más oldalakat is birtokol és pl ha Instán kihágsz akkor gyakran FB-on is letiltatnak vagy bannolnak.
Emlékeim szerinte FB komoly pénzeket öl a saját video sharingjébe, próbálnak gamereket, youtubereket átcsábítani, sőt valami streaming próbálkozás is van a FB gamingel...
Nyilván ez csak úgy működik ha fizetnek... Ha jön a Diem akkor nyilván abban fognak... Amit jó eséllyel csak korlátozottan tudsz FB-n kívül elkölteni, ha váltasz dolcsira tuti buksz és ha bármi kihágást elkövetsz hozzá se jutsz a számládhoz...

Ezt társítsd a direkt ködösen és csak körvonalas megírt szabályzattal, bárkit, bármikor kisemmizhetnek.... Ez nyilván nekik ideális, de nem tudom hogy a hirdetők vagy bárki más miért fogja ezt szeretni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) BiP válasza tha_answer (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

szlengben meg majd Korpa diem, ha már pénz.

Egyértelműen adóelkerülés (no meg a pénz feletti kontroll) a célja, hogy belső forgalmat belső pénzmozgással fedjék le.
Nálunk Mo-on is voltak hasonló kezdeményezések (kicsiben persze) városi szinten. Egypár városban helyi pénz, peták, garas, akármi, gyakorlatilag utalvány, amit helyi boltokban, vásárokban lehetett felhasználni.
A magasztos gondolat a lokálpatriotizmus erősítése és a helyi vállalkozások forgalmának fellendítése, de nyilván adóelkerülés is volt benne. Hiszen úgy volt áruforgalom, hogy nem volt mögötte forintmozgás, tehát nem kevés adót nem kellett befizetni ezután a kereskedelem után.

[ Szerkesztve ]

(#15) zoli62


zoli62
addikt

Carpe diem? :)

(#16) -=MrLF=- válasza zoli62 (#15) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Álmodd, hogy vakít a fény,
Tombol a nyár, e földtekén,
Ne érdekeljen, ha esik a hó,
Mert nyaralni visz az álomhajó!

FB is álmodozik... :DDD

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#17) zoli62 válasza -=MrLF=- (#16) üzenetére


zoli62
addikt

Azok a kilencvenes évek. :) Akkor ismerkedtem, meg az internettel lámaként. :)

(#18) Narxis válasza zoli62 (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Milyen volt a 90-es években internetezni? Mit lehetett akkor a neten csinálni? :D Hírolvasáson kívül.

Thanos was right.

(#19) #72042496 válasza Narxis (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Metallicát tölteni a Napsterről, azt akkor még lehetett. :D

(#20) zoli62 válasza Narxis (#18) üzenetére


zoli62
addikt

Levelezni lehetett, Yahoo chat, ICQ, IRC, weblaphoz ingyenes tárhelyet, stb. :)

(#21) -=MrLF=- válasza Narxis (#18) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Belépni a Neptunba távolról telefonon modemmel. Warcraft 2 tolni éjszaka ugyancsak modemmel. (bár az nem net az közvetlen kapcsolat volt)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#22) Namelesske


Namelesske
addikt

Niggas skip this one

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#23) emelhu


emelhu
aktív tag

A "pénzteremtéssel" van a gond.
Szigorúan ahhoz kellene kötni, hogy a FB Dollárt csak valós dollár befizetéssel lehet megszerezni. A befizetett dollárt meg nem lehet a "céges vagyonnal" keverni, hanem letéti számlára kell elhelyezni. Így nem fordulhat elő, hogy ez a Diem alapítvány milliárdszámra pörgeti a virtuális dollárokat, de amikor hirtelen mindenki vissza akarja váltani "valódi" dollárra, akkor nincs fedezet.
A legfontosabb feltétel kell legyen, hogy minden egyíes Diem Dollár mögött legyen egy letéti számlán ugyanannyi USA Dollár. Kezelési költséget vagy utalási díjat stb. meg nem kérhet, hiszen nála kamatoznak a valódi USA dollárok (a letéti számlán), ennek bőven kell fedeznie minden költséget... sőt.

(#24) k-adi válasza emelhu (#23) üzenetére


k-adi
nagyúr

"amikor hirtelen mindenki vissza akarja váltani "valódi" dollárra, akkor nincs fedezet."

pedig ez lesz ;]

(#25) janos1988 válasza emelhu (#23) üzenetére


janos1988
addikt

A bankok is így működnek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) arnyekxxx válasza Narxis (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pl játszani. Mondjuk már a mai internet előtt is voltak online játékok.

(#27) hcl válasza janos1988 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fiát valuta, így szeretlek :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Dißnäëß válasza janos1988 (#25) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így van. Inkább azt kellene kiagyalni, ezzel a hírrel és majd ténnyel merre fog mozdulni a részvényárfolyama.

FB-t én is behinteném egyébként. Az egész kapitalizmus úgy szar ahogy van, kezdjük máris a nevével ... - de egyelőre nincs jobb. Ideje lenne ezen is gondolkodnia a nálam okosabbaknak, biztosan vannak .. :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29) janos1988 válasza Dißnäëß (#28) üzenetére


janos1988
addikt

Én csak arra reagáltam, hogy a bankok működnek úgy, hogy a semmiből állítják elő a virtuális pénzt és nagy baj lenne, ha sokan akarnának a saját pénzükhöz hozzá férni egyszerre (persze ennek kicsi a valószínűsége). A fb egy nagy vállalkozás. Azt nyújt amire igény van/lesz, ami megbukik azt kukázzák. Eddig jól megélt az adatainkból és a reklámokból, most lépnie kell más irányba is, mert kezdik szorongatni a tökét.

Ha rohadt sok pénzem lenne, három részvényt biztos nem vennék, fb, apple és bitcoin. Magánvélemény.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#30) Dißnäëß válasza janos1988 (#29) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem enélkül is értettelek, de nem gond, hogy leírtad ;)
A nagy vállalkozásokkal sincs semmi gond, mindaddig, amíg el nem kezdik a politika és azon keresztül a társadalomra, életminőségre, elosztásra, sokminden egyébre a nyomásgyakorlást a saját egyedüli és egyetlen céljaik mentén: tőkefelhalmozás.

Az emberek nem arra születtek ugye, és verődtek először (ős)közösségekbe, majd kisebb és később nagyobb csapatokba, városokba, satöbbi, hogy az anno erősen hiányos Maslow létszükséglet piramis legalsó rétegében is keltsék a káoszt, hanem a társadalmak pont ezt stabillá tenni céljából jöttek létre, azaz fizikai biztonság, meleg, étel, ital, stb. Ehhez képest most, a "fejlett" civilizált korban pepitában történik továbbra is, embermilliókkal, a kapitalizmusban is, meg a többiben is és a társadalom jobbára csak átok ma már, az adóival, mint független egyén körülötti védőburok, ami burkot (legyen az egy nemzet katonasága, vagy nemzetek közötti összefogás, NATO, bármi ilyesmi) a pénz és annak elosztása mentén felrajzolt térkép mozgat. (Szánalom).

Isten óvja világunkat az FB-től, és hogy a látszólag ártalmatlan saját céljai mentén globális szart idézzen elő pontosan úgy, ahogy előttem már vázolta valaki.

Ha rohadt sok pénzem lenne, vállat vonnék, melyiket vegyem. Venném mindet, amiket írtál. A rohadt sok azt jelenti, hogy ha mindhárommal hatalmasat bukok, akkor sem rebben meg a szemem sem, mert saját szükségleteimhez képest olyan irdatlan sok lóvén ülök. Szóval amikor Dagobert bácsi pénzsilójában apad a pénz szintje egy métert, vállvonós. (Más embernek k.o.).

Egyébként fegyóhoz és bármi egyébhez nem kell sem Diem, sem crypto. Lazán megy dollárban is, könnyebb ezt megoldani "okosba", mint ideológiával nevelni-agymosni egy bizonyos csoportot, hogy azt csinálja, amit mondasz neki.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#31) hcl válasza Dißnäëß (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Fb., Google, alapvetően nem lenne rossz dolog, de nem lenne szabad cég kezében lennie.
Az ilyen globális közszolgáltatásoknak független szervezetek alá kéne tartoznia, mert cégként csak így működtethetők nyereségesen.
De tényleg, van egy felület, amin az ember közölhet az ismerőseivel információkat, kapcsolatot tarthat, találkozókat szervezhet, ez magában nem rossz. A butasággal van a gond, meg azzal, hogy amit lehet rosszra használni, azt az emberiség rosszul is fogja (de ezen az alapon meg mindent be kell tiltani, a szakócát is).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) somogyib válasza hcl (#31) üzenetére


somogyib
őstag

"Az ilyen globális közszolgáltatásoknak független szervezetek alá kéne tartoznia"
És vajon mit nevezhetünk 'függetlennek'?

"A Fb., Google, alapvetően nem lenne rossz dolog, de nem lenne szabad cég kezében lennie."
Miért? Ha állami lenne, akkor jobb lenne?

De ahogy a mondás is tartja: 'egy késsel lehet embert ölni de kenyeret vágni is - attól függ, mire használod...'

[ Szerkesztve ]

(#33) hcl válasza somogyib (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki beszélt államiról? Fentebb írtam, hogy független.
Pl. ha megnézed a szabad szoftvereket kezelő alapítványokat, ahhoz hasonlóan működhetne, de akár az Internet szabványait kezelőekhez is. Egyikre sem jellemző, hogy befolyásolnák őket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Dißnäëß válasza hcl (#31) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1, kicsit érthetőbben fogalmaztál, mint én :D de kb. erről van szó.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#35) BiP válasza Dißnäëß (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

mi az a fegyó?

(#36) Orgi-ph


Orgi-ph
újonc

És mitől crypto? Megint másolják a híreket. Muti a forráskódot, muti a blokkláncot, muti a klienst! Ez minden csak nem crypto. :Y

(#37) Narxis válasza Orgi-ph (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

crypto 2.0

Thanos was right.

(#38) Achar válasza nemlehet (#13) üzenetére


Achar
tag

Szerintem itt fog elhalálozni ahol a géming-sztrímje a facebooknak, csak egy szűk indiai réteg próbál majd szerencsét rajta, mint valami mobil játékkal, de nem tartom valószínűnek, hogy nagy keletje lesz ennek a dolognak. Ez a saját valuta meg ilyen candy-crush benyomást kelt, néhány extra content, oszt' ennyi.nem vagyok egy nagy tőzsdecápa, de más is észrevette, hogy a fosbuk részvényei elég nagyokat zuhannak? -mondom, nem értek hozzá-

(#39) nemlehet válasza Achar (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Én se hallom hogy annyira szeretnék az emberek. Nem is csoda amúgy. Én "kocka" vagyok, de komoly problémám van azzal, hogy egy videót amit korábban láttam megtaláljak újra facebookon.
Értem én hogy ők szeretnének mindent beleintegrálni a hírfolyamba, de ez így kb használhatatlan. Nem véletlen van minden video/streaming oldalnak hasonló felülete, így átlátható.
Amúgy egyet értek, szerintem se fognak rábukni nyugaton, talán ázsiában ahol rosszul fizet a YT meg a Twitch.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) hcl válasza nemlehet (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh, az egész használhatatlan. 2 nappal ezelőtti dolgokat sem lehet megtalálni. Eszi a procit mint állat.
Google dettó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) BiP válasza hcl (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Megnyugodtam, hogy akkor nem csak én vagyok béna, és nem csak szerintem használhatlan arra, hogy célzottan megtalálj valamit.
A legjobb, amikor megakad a szemed valami érdekesen, de ez a szar valamiért épp újratölti az oldalt, és huss, sosem találod meg újra.
Az új felület meg alapból kritikán aluli, (a gyengénlátók biztosan örülnek a még nagyobb betűknek és sok sok üres felületnek) de még lassabb és instabilabb is lett. Gratula.

[ Szerkesztve ]

(#42) hcl válasza BiP (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Az elején nem volt gyenge, hogy stabilan működött, gondoltam, egész jó lehet mögötte az adatbázis.
Mostanra meg...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Penge_4 válasza tha_answer (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

Az idei év kormányzati ámokfutásait figyelembe véve én azt mondom, hogy felőlem a Facebook vagy akár maga a patás ördög is uralhatja a világot.

Amíg csak apró repedések vannak a cukormázon, addig még fenn lehet tartani a látszatot, de amikor már lyukak, akkor már teljesen felesleges.

Demokrácia meg ilyen hangzatos szavak mögött semmi nincs. Nyers evolúció van, természeti törvények vannak és tömegmanipuláció van.

A Napnak is a tömege ad "hatalmat", hogy keringjenek körülötte a bolygók. Az atommagnak is.

A különböző eszméknek, országoknak, cégeknek, koalícióknak szintén.

Ha valami mögül elfogy a tömeg, az elpusztul.

(#44) nullpoint válasza janos1988 (#29) üzenetére


nullpoint
senior tag

Volt is már rá példa pár éve, nem is olyan rég.
Görögöknél azt hiszem.
Ki akarták venni az emberek a pénzüket a bankból, a katonaság állta az útjukat.

Elég bizonyíték volt az arra hogy nincs fedezet a banki pénzek mögött.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.