Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rimbo


rimbo
tag

Nagyon ráálltak a szolgáltatók, hogy már az egyetemen megfogják az embereket. Ezzel az akcióval mostmár mindhárom szolgáltató próbálkozik már az iskolákban is.

(#2) danielh2


danielh2
tag

A dolog annyira nem halott, már ha az ELTE-t említjük, mert az ELTE (legalábbis a BTK-s épületek) az utolsó nagy budapesti egyetem ahol híre-hamva sincs a wifinek.
Jómagam phd hallgató vagyok a BCE-n de néha ellátogatok szakmai minőségemben az ELTE BTK-ra és mintha a múlt században érezném magamat az infrastruktúrával szembesülve. Más kérdés h a közismerten kőgazdag bölcsészek körében lesz e erre fizetőképes kereslet.

OFF:
A HIK meg külön megér egy misét. Valami agyon bonyolított wifijük van, 3 oldalas beállítási segédletet adtak hozzá, agyon van tűzfalazva (MS ISA), mikor az it supportos csókát megkérdeztem, h ezen a tűzfalon átmegy e a VPN, nemes egyszerűséggel a "Mijaza VPN???" és buta arckifejezés volt a felelet :(
Ismétlem, IT support! :C

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#3) Gebriel válasza danielh2 (#2) üzenetére


Gebriel
veterán

Itt az ideje a fejlődésnek :DD

(#4) kapcs-ford válasza rimbo (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Mondhatni későn kapnak észbe de ez jellemző... 5-10év késés az még nem lemaradás. pl. a bankok még mindig alszanak.

Aláírás

(#5) danielh2 válasza kapcs-ford (#4) üzenetére


danielh2
tag

?
Tudtommal minden jelentősebb banknak van diák/menza/trambulin/student/kisnyúl díjcsomagja, olcsó vagy ingyenes "játék" kártyával (visa electron/maestro/stb.), jelképes vagy nulla havidíjjal, olcsóbb átutalásokkal, mobilbankkal stb.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#6) kapcs-ford válasza danielh2 (#5) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az ok, de akkor nézzük azt hogy a diákhitellel mit nyernek... illetve hányszorosát. A bankoknak ösztöndíjat; lakáshitelt; diákhitelt kellene nyújtaniuk (normális kamattal).
Egy banknak nem 5-10évre kellene terveznie egy diákkal szemben mert a visszafizetett diákhitel után hülye aki a banknál fog maradni. És ez pont a legfontosabb lépés mert utána kezd el majd gyűjtögetni lakásra illetve hiteltigényelni...

Pontosítok, amit te írsz az más országokban az a minimum egy diáknak, ingyen mastercard; nincs havidíj (se a mobilbankra ugye). Ezek általában 26-éves korig járnak.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7) danielh2 válasza kapcs-ford (#6) üzenetére


danielh2
tag

Bővebb kommentárt nem írnék (pedig lenne mit) mert ez nem egy gazdasági fórum de két kérdést feltennék:

"Az ok, de akkor nézzük azt hogy a diákhitellel mit nyernek... illetve hányszorosát"

Ez hogy értendő?
A diákhitelt ugye nem a kerbankok folyósítják hanem egy külön cég a Diákhitel Zrt.
A diákhitelben a banknak csak annyi szerepe van h egy ottani számlára ráutalják, delikvens általában a megérkezés napján kiveszi, aztán ketyeg tovább a számla minimális egyenleggel, esetleg van pár utalás (neptun, stb.)
Nem hinném h a diákhitelezéssel összefüggően a kerbankok különösen nagyot kaszálnának. Főleg nem "többszörösét"

Amúgy meg nagy divat szidni a diákhitelt, de mondd már meg nékem, h hol kapsz kezes és fedezet nélkül szabadfelhasználású forintalapú hitelt aminek a reálkamata jelenleg 3,1% (9,5% kamat-6,4% infláció)?
Provident Financial név gondolom mond valamit. Na ők hiteleznek hasonló jelleggel (keine kezes, fedezet, szabad felhasználás, 50-300e összeg) mint a diákhitel, és mint tudjuk, kamataikhoz képest még Igor, az orosz uzsorás is népjóléti minisztérium :DD

"mert a visszafizetett diákhitel után hülye aki a banknál fog maradni"

Mennyiben függ össze a bankválasztás a diákhitellel? Mint említettem a diákhitel bárhova utaltatható, bárhonnan törleszthető. A bankválasztás a józan paraszti ész dolga. Én 19 éves korom óta (most 28 leszek) ugyanannál a banknál vagyok, meg vagyok vele elégedve, kisebb drawback-ektől eltekintve.
Most pl jóapámat győztem meg h hagyja ott az O**-t és jöjjön át hozzánk, mivel heavy használattal összehozott 2,400 Ft bankköltséget egy hónap alatt :Y
(Saját bankomnál mindezt 600 Ft havidíjjal megúszta volna.)

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.