Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

kár hogy nincs rajta docking station csatlakozó, így aligha üzleti

(#2) klambi


klambi
addikt

nekem is ez 1ből szemet szúrt, viszont ez az aksi idő elég jó, az enyém full terhelésen (mondjuk erős játék) 1 órát megy el...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3) epityesz


epityesz
aktív tag

Azért nem rossz ára van.........

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#4) mghltm válasza JoeYi (#1) üzenetére


mghltm
addikt

a dokkolasi lehetoseg valoban hasznos, nekem meg az e-sata csatlakozas hianyzik ( mehetne a szokasos usb2/e-sata komboban )

a cikkhez:

Kontra

- pontatlanul illesztett burkolat az alján - ritkan nezegeti az ember naphosszat a gep aljat ;)
- a merevlemez rezonálja a csuklótámaszt - ezt kapasbol cserelnem ssd-re
- csak a Core i5-ös modellek kapnak billentyűzetvilágítást - a vili bili jo, szoval kell belole az i5-os

eddig is nagyon tetszett ez a gep, most meg jobban. koszonom a tesztet! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) Napfénysüti

Egész korrekt gépet hoztak össze a Dellnél bár a billentyűzetre még gyúrhatnának.

Més que un club!

(#6) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Nálam volt egy Vostro 3350 telepítésre, ahogy néztem csak a kijelző elhelyezésénél van különbség, de az alsó rész nagyon hasonlít. Viszont az akksi nem emelte meg ennyire a gépet.

i5-ös 2410-es proci volt benne. Engem eléggé zavart a melegedése a billentyűzet jobb-felső részén.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A horPAD-os, Sajnos a klaviatúra az tényleg sokat ront az összképen

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) klambi válasza hunmyke (#6) üzenetére


klambi
addikt

terhelés alatt igen csak fel tudnak melegedni, pláne ha az huzamosabb ideig tart, nekem i7 720qm van benne most pasztáztam át 1 márkásabbal és azért sokat számított neki alapjáratban és terhelésnél is!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem mondhatnám, hogy jajj, de szép gép, viszont jajj, de tetszik. :U
eSATA azért nem létkérdés rajta, mert ott az USB3.
A rezonáló csuklótámasz tényleg zavaró tud lenni. Meg kellene tapasztalnom, mennyire masszíroz. Baromira el tudja vinni az ember figyelmét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) hunmyke válasza klambi (#8) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Igen, azzal már egészen más tészta.

Azt mondjuk eléggé benéztem, hogy a gép alja egészen más a 3350-esnek, mint a V131-nek. Nézegettem, hogy hogy van a hűtés, és egészen más ezen már. :)

A gép formailag tapintásra (fém ház) viszont nagyon bejön.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#11) rudi válasza hunmyke (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A 3x50-es széria formatervben tényleg hasonló, de azért sok a különbség. Eredetileg kértem a V131 mellé 3350-et, de nem jött össze, viszont idén megpróbálunk szervzni egy komplett 3x50 szériatesztet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) hunmyke válasza rudi (#11) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Igen, külsőleg nagyon hasonlít, de a belső elrendezésnél vannak eltérések bőven.

Az egy jó összehasonlítás lett volna V131 vs. 3350. Főleg azonos hardverekkel.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#13) stifi


stifi
senior tag

emlékszem, még a V13-ról V130-ra frissítéskor azzal futtatta a Dell ezt a gépet, hogy hátul középen vezeti ki a hőt és két oldalról szívja befelé a levegőt.. most nézem ezt a v131-et, és megint oldalra került vissza a hűtés? ezek szerint nem vált be ez az új, sokat reklámozott módszer :)

mellesleg szerintem évek óta a legszebb 13-as notebook a piacon, ami emberi áron elérhető és futó modell, de jönnek fel a többiek is az ultrabookkal meg az optikai meghajtó nélküli 13-as notebookokkal...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

nem drága ez egy kicsit 320gb 5400-as merevlemezzel i3 processzorral hd3000 vga-val 2gb rammal? még az akkuidő ok, de a többi elég halvány. rendben vékony a kliens, de a i5-i7 processzorok sem vastagabbak, a memória sem sokat vastagít, de a 500-as, vagy akár 750-es merevlemezek sem sokkal vastagabbak. ok a vga vastagít egyedül, hisz az plusz egy kártya és hűtést is igényel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) klambi válasza Sanya (#14) üzenetére


klambi
addikt

igen most már vagy 10 perce nézegetem mi a rákért kérnek ezért ennyit, azon gondolkodom hogy a hdd ennyire felvinné az árát, de az csaknem... akkor meg a 4 betűt kell kifizetni ami rá van írva..?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16) mghltm válasza Sanya (#14) üzenetére


mghltm
addikt

en a 3 ev nbd-re tippelek az arral kapcsolatban :F

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17) pusszycat válasza klambi (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért drága mert kicsi, és kb ettől lesz üzleti is. :K

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) manoarc


manoarc
senior tag

Like a minőségi laposnak , és dislike a képernyő méretnek. Vagy nagyobb vagy kisebb de ez nálam nem tetszetős annyira.

{。^◕‿◕^。}

(#19) rudi válasza Sanya (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően a kategóriájában szerintem nem drága ez a gép, a "vékony, vállalati, fémházas" kategória mint a HP ProBook 5330 vagy a Lenovo U400 most amolyan divatréteg lett "menőségi adóval", persze, a forint is szépet romlott ugye, a 320-as 7200-as HDD meg az 500-640-es 5400-asok árszintjén van. Létezik i5-ös 4 GB memóriás 500-as HDD-s verzió is nem olyan vészes, 30 000 forintos felárral, bár szerintem egy vékony, fokozottan mobilságra gyúró gépnél, vörd-ekcel-netezés kombóra fölöslegesek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Bomc


Bomc
aktív tag

Azt nem értem az ilyen dvd meghajtó nélküli gépeknél hogy a gyári rendszert hogyan, hova lehet kiirni mielőtt meghibásodik a vinyó?

(#21) rudi válasza stifi (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Valószínűleg azért kukázták azt az elrendezést, mert a gépet középen kvázi ketté választó hűtéstől nem fért el rendesen a hardver a relatíve kis házban. Pedig nekem mindig is a hátul középen hűtős rendszer tetszett a legjobban. Épp a két térded között melegít és szellőzik, ahol a legkevésbé zavaró, oldalt pedig marad hely a csatlakozóknak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza Bomc (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Tízezer forint alatt kapni USB-s optikai meghajtókat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) xedos


xedos
addikt

Amikor a PH TV-ben ment, már írtam.
Nekem V130-asom volt. Eszméletlen szép és különleges gép!
Ugyanakkor az eloxált vagy festett alun egy karc már átüt:-(
Én lassúnak éreztem, bár 4G RAM és 500-as 7200-es winyó volt benne.
Lehet SSD-vel az igazi. Ez az újabb módosított külső nem olyan szép, mint a korábbi!
Sajna a nagyobb akksi vastagabbá és nehezebbé is teszi a gépet, de javítja az akksi időt.

(#24) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Az árához képest valóban jó gép. Csak a külseje számomra... ...de ez már az én problémám! :)

Mentalita'

(#25) mghltm válasza xedos (#23) üzenetére


mghltm
addikt

de legalabb ebben mar cserelheto az akksi, mig a v130-ban be volt forrasztva

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26) xedos válasza mghltm (#25) üzenetére


xedos
addikt

Mint írtam, ez az előnye és a hátránya is.
Amúgy nincs beforrasztva- cserélhető, csak a fedlap alatt van...

(#27) Sanya válasza rudi (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

ebben a tekintetben igazad van, de ne mondja már nekem senki, hogy 2gb rammal üzleti célú lapost kelljen árulni. 4gb ma már belépőszintűnek mondható, s nem is annyira drága.
cpu-ból, ha nincs mellette combosabb vga akkor tényleg felesleges i5-i7, mert egy 2.1ghz ht-s cpu ezekre a feladatokra bőven elég.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) Ba.G válasza rudi (#11) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Várjuk! :R Van egy i5-ös 3550-esünk. :K

Első blikkre tényleg mintha ugyanilyen lenne, nagyobb házban, nagyobb kijelzővel. Ugyanott van még az ujjlenyomat-olvasó is a jobbra nyíl alatt, ugyanilyen a billentyűzet is - aminél nehezményezem, hogy nincs numpadja, pedig a 15"-osokon már többnyire van.

(#29) mghltm válasza xedos (#26) üzenetére


mghltm
addikt

ipon-os sracokra hagyatkoztam de tevedtek. igazad van, cserelheto :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#30) Gusztáv válasza Sanya (#27) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 2 GB épp hogy elég, de ez a legkönnyebben / olcsóbban bővíthető részegység. És a garanciát sem befolyásolja. Aki meg nem mer a géphez nyúlni, az beviszi bármelyik számtech üzletbe és ott belepakolják.

Laci

(#31) lujó55 válasza Napfénysüti (#5) üzenetére


lujó55
őstag

a Dellnél mindig korrekt gépeket hoznak ösze

(#32) Napfénysüti válasza lujó55 (#31) üzenetére

Háát én azért ezt nem így látom. Pont szilveszterkor volt szerencsém egy új Inspironhoz. Öcsém nemrég nézett gépet és elinte ajánlottam neki mert bíztam a Dellben de utólag úgy gondolom jól tette hogy nem a Dellt vette. :(
Anno nálam is versenyben volt egy Latitude E6400-as ami nem a 150k-s konzumer középkategória ugye de nem az lett és azt se bántam meg. :B

Més que un club!

(#33) LonGleY


LonGleY
veterán

Végre évek óta először egy normális Dell. Persze 200 ezer alatt így sem lesz ajánlható megoldásuk, annak az időnek már lőttek náluk. A kijelző felbontás viszont még mindig szánalom kategória, még ebben a méretben is.

(#34) lujó55 válasza Napfénysüti (#32) üzenetére


lujó55
őstag

Majd priviben írd meg légyszi, hogy mi lett a végeredmény.
Nálam Latitude, Vostro behunyt szemmel is jöhet. A cégnél van jópár, bírják a gyűrődést.

(#35) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó kis gép :DDD

Lassan csere érett lesz az xps-em (4éves m1330) és eddig ez a legszimpatikusabb gép, amit láttam és az ára sem vészes.

Remélem más színben is lehet azért kapni :)

(#36) stifi válasza opeter87 (#35) üzenetére


stifi
senior tag

ezüstben van még..
viszont olyan keveset (és kevés félét) hoznak belőle hogy itt még érdemes meggondolni az egyedi rendelést is, 3-4 hét alatt érkezik meg általában egy egyedi konfig..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#37) opeter87 válasza stifi (#36) üzenetére


opeter87
senior tag

Pont jó az ezüst, mert a mostani is fekete-ezüst és megnéztem a v131-et és az is fekete/ezüst csak pont fordítva.

Lehet lecserélem és ha szerencsém van még a páromnak se fog feltűnni :DDD

(#38) stifi válasza opeter87 (#37) üzenetére


stifi
senior tag

gondolom neked sem tűnik fel amikor a 124. cipőjét vagy táskáját veszi, ha egyet láttál mindet láttad :D
legalább ennyi örömünk legyen a nők mellett :P

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#39) opeter87 válasza stifi (#38) üzenetére


opeter87
senior tag

Egyetértek :C
mi azt nem vesszük észre ők meg ezt nem :DDD

már csak pénz kéne :F

(#40) Atos23


Atos23
senior tag

Jo kis masina. :) Johetne mar egy cikk arrol, hogy mire is eleg a mai notikban megbujo HD3000? :)

Kerlek irjatok egy ilyen tesztet :R

(#41) rudi válasza Atos23 (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Kérlek keresd meg az archívumban ;)
Ha végképp nem megy, itt, itt, esetleg itt nézd meg...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Akit esetleg érdekel ilyen gép, annak tudok ajánlani i5-ös procival, 320GB-os hdd-vel és 4GB rammal, 1év NBD garanciával 191e Ft-ért. A gép új-refurbished, rendeléstől számított átfutási idő kb 10 nap.

Továbbiakat privátban tudjuk megbeszélni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#43) Sanya válasza Mosqu!to (#42) üzenetére


Sanya
nagyúr

ugyanitt naposcsirke eladó. :)) :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) Mosqu!to válasza Sanya (#43) üzenetére


Mosqu!to
addikt

száááázaaaas, százas a csemgeee! :)

Mivel már többen megkerestek a mai nap folyamán ilyen géppel kapcs, gondoltam ez a cikk hozta őket. Így meg megtalál az is, aki esetleg az aprón nem.
Ha meg a kedves Moderátorok nem találják korrektnak a postot, akkor majd eltávolítják :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#45) Sanya válasza Mosqu!to (#44) üzenetére


Sanya
nagyúr

:D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46) Chiller


Chiller
őstag

Jó teszt, és a gép is fincsi. ;)

Na majd a V132 Ivy bridge-el (normálisabb vga-val). :C

(#47) vizimi


vizimi
tag

Nekem egy ilyen gépem van :)
De a procija Core I3-2350M
Alapból 4GB Ram volt hozzá és 500GB-os merevlemez.
Olvasgatva a leírást majd megnézve a gépet kellemes meglepetésként ért, hogy sim kártya fogadására alkalmas foglalatot találtam az akkumulátor alatt.

Egy negatívuma van ami zavar és nem találok rá megoldást: akkumulátor használata esetén kissé villog a képernyő.
Szoftveres gond, de nem találtam rá megoldást.

(#48) opeter87 válasza vizimi (#47) üzenetére


opeter87
senior tag

Ha ilyened van írhatnál egy pár sort, hogy milyen a HD3000.

előre is köszi :D

(#49) vizimi válasza opeter87 (#48) üzenetére


vizimi
tag

Nincs nagyon összehasonlítási alapom. Nekem tökéletes a szín beállítás nem tapasztaltam hibát (cikkben írtak róla).
Full Hd-s tv-re kötve kiválóan működött szaggatást nem tapasztaltam, közben még a netet is nyomtam. Ár érték arányba kiváló. 210.000ft-ba került összesen 8GB Rammal.
A gép Linuxos volt, de most legalis Windows7 van rajta.(tiszta szofver)

Sajnos többet nem tudok írni róla mivel még én is segítségre szorulok.
Most, hogy felfedeztem a sim kártya csatlakozót betettem egy mobil netes kártyát, de nem tudom hogyan leheljek bele életet. Kéne egy driver, de gondom van az angol tudással és az újlenyomat olvasóm se megy.
Esetleg ennek a két driwernek a levadászásában tudna segíteni valaki?
Gép szervíz kódja: CWK4GR1
Win7 64bit fut rajta.

Köszi

(#50) opeter87 válasza vizimi (#49) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm ilyesmi dolgokra gondoltam :)
játszani úgysem játszanék a géppel.

A 3G-s nettel kapcsolatban én sajnos nem tudok segíteni, de itt szerintem tudnak segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.