Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Stauffenberg válasza Atos23 (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sokszor az a drágább amit olcsóbban veszel meg, mert aztán a végén csak ráfizetés lesz belőle. Magyar mentalitás, hogy az eladásnál megpróbálnak jó alaposan átverni. Az egyik munkatársam elég komolyan nyomja az eBay-t, főleg elad dolgokat, már sok ezer eladáson túl van (csupa pozitív), de például magyarnak nem ad el semmit. A magyarok még vásárlóként is csak problémások... azt hiszik, hogy ha el akarsz valamit adni, azért a pénzért te még a seggüket is kinyalod, meg a világ végére elmész.

Tipikus Vaterán, hogy a feltételekben ott van, hogy nincs személyes átadás, posta/futár van, értékbiztosítás van (ha igényled és megfizeted), ennyibe és ennyibe kerül. Leüti a tárgyat, megvárja míg az eladó keresi őt, mert kapcsolatot felvenni baszik, aztán nyavajog, hogy vidd el személyesen, vagy ha nem, akkor majd ő utazik 260 km-t Pestig, de ő személyesen akarja átvenni, de te nem akarod sem vendégül látni, sem az utcán találkozni, hétköznap dolgozol, este és hétvégén pihennél, francnak sem hiányzik a vívódás. Aztán ha nagy nehezen elfogadod, hogy személyesen találkozol vele, akkor késik, nincs ott, alkudozni kezd az árból, izzad a tenyere és kezet is kell fognod. Aztán ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor simán adja a negatív szavazatot, hogy mekkora köcsög vagy... esetleg már akkor negatívot ad, amikor azt mondod, hogy nincs személyes találkozó ahogy a leütés feltételeiben is volt. Akkor rögtön sötét maffiózó csaló tróger vagy aki át akarja verni szegényt, hiába van 8 millió pozitív értékelésed postázós eladásból.

És ez csak a vásárlókkal való nyűglődés... az eladók többsége is megér egy misét.

Én a napokban vettem Angliából egy második világháború előtti antik fényképezőgépet eBay-en. Került ötven fontomba az egész művelet, pedig még licitháborúznom is kellett. A leírásban az volt, hogy tökéletesen működő kamera, kopás és karcok nélkül és azt is leírta, hogy alaposan be fogja csomagolni. Mi fogadott mikor kibontottam a csomagot? Kis doboz, két réteg pukkanós fólia, belül egy bőr tok, azon belül meg egy tökéletes állapotú, leírásnak megfelelő kamera, meg egy kis cetli üdvözlettel és sok sikert kíván a fotózáshoz vele. Azóta elkattintottam vele egy tekercs filmet és tökéletesen működik.

Ezt a Vaterán csak olyan kevés eladótól kapod meg, hogy már nem is nézek rajta semmit. Még a legapróbb szarokat is eBayról rendelem. Múltkor cipőt vettem... bementem a magyar boltba, felpróbáltam, tudtam melyik méret lesz a jó. Itthon 25k az a cipő, eBayről meg postával együtt megjött 12 ezerből. Nálunk Vaterán még ilyenkor is megvan az esélye, hogy gyártási selejtet kapsz, amit egy boltban nem lehet eladni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.