Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atos23


Atos23
senior tag

A Dell mini elég alacsony minőség lett sajna.

Az összes SSD-s változatban megpusztul az SSD két éves korára, a töltőaljzat is meghal mindegyiken. Bár én mindet meg tudtam javítani, mert csak a töltőaljzatra csatlakozó zsugorcsőben törik el belül a forrasztás.

Amúgy ez még egy közepesen elhasznált női laptop, nem a legdurvább esetek egyike :D A nőknek általában autó, és laptop tisztán tartására nincsen igényük. Ez érdekes, mert a lakáshoz, és a mobilhoz viszont van :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Zotwoo válasza Atos23 (#1) üzenetére


Zotwoo
tag

Nagyon jó cikk lett. Öröm volt látni/olvasni, ahogy a hulladék sorról sorra szépült. Azért kíváncsi lennék én erre a női tuladjonosra:D

Zotwoo

(#3) Trebron09


Trebron09
őstag

Jó cikk lett.. szénné röhögtem magam rajta. :R :DDD :)) :DD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#4) HXY


HXY
addikt

Nekünk már 2,5 éve megvan. 100%-osan elégedettek vagyunk vele.

OpenGL: [link] [link]

(#5) blash


blash
tag

A dc konnektor nem azért lötyög, mert picit elengedte a forrasztása az alaplapon? Kár, hogy a fogpiszkálóról és a táp belsejéről nincs kép.

(#6) Tüzi

No, akkor taknyolásból én is írok ide egy hsz-t :)

Egy szép napon, elhatároztam, hogy asztali gép elad, és veszek egy notit.
Elhatározásom alapja, hogy belátható időn belül utazom külföldre egy tartósabb időre.
No.
Lényeg a lényeg, keresgélések, és cimbora ráhatások után (van/volt ilyen notija), itt, PH-n talált egy Dell M1730-at.
Küzdelmek árán (itt kezdett gyanús lenni a dolog :) ), sikerült elérnem az eladónál, hogy találkozzunk. Persze nem vele, hanem egy ismerősével, mert az eladó nagyon sokat dolgozik, és nem ér rá, de az ismerős igen, stb... Naná, hogy tőlem 150-160km-re Gödöllőn. Sebaj, irány Pöst, át Gödöllő, egyetem.
Gép elég jó állapotban (külsőre), de caddy az most éppen nincs benne, szóval szivacsba ágyazott vinyóval megy a gép, de azt nem adja, mert az övé... Oké, no problem.
Annyit leszűrtünk, hogy a furmark hő-grafikonja alapján a videókártya hűtése fos, pedig pörög a venti mint a vadbarom. Gép megy egy órát, hűtést leszámítva (meg nincs távkapocs, caddy), megvettem. Pénz átad, gondoltam, hogy jó boltot csináltam... :) Hűtés megoldható, távkapocs-caddy-re ígéretet kaptam, hogy küldve lesz, mindenképp, feltétlen, esküesküeskü. Gondolom kitaláltátok, hogy azóta sem kaptam meg ezeket :D

Na mindegy is, ezt ekkor még nem tudtam.
Géppel hazaérek, közben vettem bele két 320-as 7200-es lemezt, berak, raid0, rendszer telepít, egyszercsak hopp, gép megáll. Mondom mi a szösz... töltő le, töltő fel, semmi. Akku ki, akku be, táp le, fel, semmi. Eljutottam addig, hogy átvittem cimbihez, nézzük már meg mi van vele. Kiderült, hogy nem a töltő döglött meg. Akkor gép... szétszedtük.
Itt hozzá kell tennem, hogy 13-14 éve szerelek gépeket, még 486-al kezdtem az ipart.
De ami ebben volt, az sokkhatásként ért :DDD
Mivel ugye barátunk szétbuzerálta a hűtést, melegedett a kártya. Mivel a ventik pörögtek, ő (a sok agyával) annyit szűrt le, hogy melegedik a gép teteje is, ezért (most figyelj) csinált a gépbe szendvicset! Powertape-re nyomott xiloplasztot, majd erre rakott powertape-t megint, erre ismét xilo, majd megint powertape. De ha lúd, legyen kövér, nyomott a videókari tetejére is, jó vastagon, had szokja (ezt akkor még nem vettük észre, mert gyárilag fólia van a tetején a videókarinak szigetelés végett).
Ezen felül a gép teteje (billentyűzet felöli része) belülről olyan mint a goffri sütő, oda is nyomott xilót, majd ezt leragasztotta pwertape-l ismét :) Ez olyan jól sikerült, hogy amikor szétszedtük a gépet, folyt belőle a meg nem kötött anyag. Ezt mind azért, mert elbaxta a hűtését a kártyának :D
Az már csak hab a tortán, hogy az alaplapra is jutott a nedűből, végül ez miatt döglött meg az alaplap.
Persze hiába hívtam, a szám sose volt kapcsolható, PH-s üzenetekből kiderült, hogy az eladó, és az ismerőse egy és ugyanazon személy :) Naná...
Sötétben kiderült, hogy elk.rta a billentyűzet szalagkábeljét is, és csak félgőzzel megy a háttérvilágítás...
Szóval vehettem caddy-t, ebbe beraktam a két vinyót, ezek köszönik jól érzik magukat.
Egyik nap, mikor végre örültem, hogy fasza a gép, hopp, megfagyott a rendszer :))
Aztán egy ideig megint jó volt. Egyre sűrűsödtek a fagyások, és egyre gyakrabban szétesett képpel ért véget a rendszer működése.
Szóval beszart a videókártya is. Ennek újraforrasztása 8ezrembe került :)
Billentyűzetet megúsztam (újat, németet, ékezettel) 6ezerből.
Azóta a T9300 kikerült belőle, és kapott egy X9000-et.
Kapott egy új felső részt is, így már nincs xilo szaga a gépnek... videókártyáról fél napi munkával lett lekaparva a takony.

Humorosan fogom fel az egészet, mondhatni "rejtett hibáknak"... ebayen 5-6 éve boltolok, eddig kétszer vertek át, pedig bőven 400 üzlet felett vagyok.
Magyarok 10ből 4-6szor (megpróbálnak) átb.szni, néha még sikerül :)
No, ez az én sztorim dióhéjban.

Neked kitartást a géphez, egyszer jó lesz :) (egy darabig ;] )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) KillHates válasza Tüzi (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

És nem posztoltad be ezt a Gányolós topicba?! ?! :O :((
Ember, egy hatalmas élménytől fosztasz meg embereket! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) Trebron09 válasza Tüzi (#6) üzenetére


Trebron09
őstag

Ez se semmi... :C sosem fogom megérteni, hogy az ilyeneknek hogy van ennyi bőr a képükön..ráadásul személyes átvétellel.. :Y

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#9) KillHates válasza Trebron09 (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én már csak csavarhúzóval megyek notit venni :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) Dominó85 válasza Tüzi (#6) üzenetére


Dominó85
veterán

Mindkét sztori kegyetlen. :D ;]
Nekem is volt egy Dell Mini1010HD-m, de meguntam és eladtam. 25k-ért vettem 40-ért ment el. :Y Akkor nagyon nagy szerencsém volt, még nem voltak tabletek és más alternatív eszközök igazán a piacon.

* Péter - 06302461862 *

(#11) HXY válasza KillHates (#9) üzenetére


HXY
addikt

Nekem már volt, hogy egy új, bontatlan gépből is hiányzott egy csavar... :D

A vinyót csak a sata csatlakozó, és a gép hátlapja tartotta a helyén...

(#12) Atos23 válasza Tüzi (#6) üzenetére


Atos23
senior tag

A napokban akartam venni egy hibas Lumia 800-at. Amikor elmentem erte, nem volt meg a korabban telefonban emlitett tolto, garpapir, szamla. Atvetelkor mondtak, hogy elhozzak nekem este a tartozekokat. Nem vettem at a keszuleket, azota sem hivnak hogy menjek, mert meglett minden.

Az a helyzet, hogy brutal sok lett a csalo, hasznalt telefont es laptopot venni full riziko. Megmaradt, hibas alkatreszekbol, az ertekesitesi bemutato idejeig mukodo, holegfuvozott szemetet arul rengeteg gerinctelen ember.

En mar rendesen nyomozok facebookon, korabbi hirdetesek alapjan, telefonkonyvben, hogy leinformalhato-e a tag? Csak haznal veszek at eszkozt, utcasarki atvetelek nem jatszanak. Akit atvetelkor flegmanak tartok, mint olyan embert, akihez nem lehet visszavinni valamit, attol nem veszem at az eszkozt. Aki felrebeszel az eloeleterol az eszkoznek, szinten nem veszem at.

Es az egyik legfontosabb: csaj nicknammel regelt vateras vagy ph-s arctol, akirol lejon, hogy ficko szinten semmit. Aki engem at akart dobni a palankon mostanaban, az szinte mind csajnickes faszi volt, mert az eszkoz rejtett hibait probaljak csajos szende muszaki tudatlansaggal alcazni :D

Nagyon nehez manapsag penzt keresni, vigyazzunk a nehezen megkeresett forintokra. Egy jo ajanlatnak tuno lila kod miatt konnyen kerulhet ordenare emberek kezebe a kenyerrevalonk.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dyingsoul válasza Zotwoo (#2) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A történet úgy kerek, hogy a csaj, aki árulta is úgy vette a laptopot, hogy ez "jó". Igazából átverték vele, ő 28 ezer pengőt csengetett ki érte. Egyébként nem Lillának hívták, azt csak úgy kitaláltam, első-igazi gazdáját nem ismerem.

(#4) HXY: Ezt én is megtaláltam, de nem volt kedvem vele ennyit szenvedni. Na de majd egyszer ráveszem magam már csak azért is mert kíváncsi vagyok. Egyébként az intel supportját is felkerestem élő chatben megkérdeztem, hgoy miért nem csinálnak hozzá opengl támogatást win8-ra, a válasz az volt, hogy mert nem támogatott... Erre mutattam neki pont ezt a linket, válasz már csak annyi volt, hogy ha akarom próbáljam ki ezt, de ők nem készítenek új drivert...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14) AxBattler válasza Dyingsoul (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Kösz az írást!

Szeretem az ilyen barkács sztorikat, különösen, amikor régi vasakból csinálnak használható gépet! Aztán mehet a Warcraft 2/3, a Jedi Knight, meg a Battlefield 1943! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Inarus


Inarus
addikt

Köszönöm a cikket, a második oldalon nagyjából 15 percet röhögtem hangosan és sírva... :DDD

(#16) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Jó írás, tetszett.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#17) KillHates válasza Atos23 (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tudnád hány notit hoznak hozzám javításra, hogy csak annyira csináljam meg, hogy addig jó legyen amíg eladja. Mondanám, hogy elhajtanám őket, de sajnos nekem is kilóg a gatyám a seggemből és a szegény embernek le kell hajolnia minden fillérért! :B
Ilyenkor fel szoktam írni a noti belső burkolatába a telefonszámom és a dátumot. VOlt már, hogy hívott az új gazdája, elmondtam mi a szitu, eljött fizetett még valamennyit és új IC-t kapott a gép. Azóta is hibátlanul megy... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) amduser


amduser
tag

Ennyiért én is beleugrottam volna :) faxa kis történet :)

(#19) Atos23 válasza KillHates (#17) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem csodalom manapsag.

Legalabb mondana azt, hogy keves penze van, ehhez merten talaljatok megoldast a problemara.

Azt a mernokgardat is elkuldenem Sziberiaba, aki kitalalta a BGA forrasztast.Az atveresek jo resze nekik is koszonheto.

(#22) Dyingsoul válasza Atos23 (#19) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igazából ha nem BGA-val oldanák meg a dolgokat, akkor más lenne a neve/módja, de ugyanúgy szidni lehetne, hidd el. Az emberi leleményesség hihetetlen dolgokra képes, főleg ha csalásról/átverésről van szó.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23) Hawerr válasza Tüzi (#6) üzenetére


Hawerr
tag

épppp egyik nap gondoltam rád, hogy mi van Veled :D

így már jó azaz m1730 :)

én imádtam a sajátomat (L) :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#24) KillHates válasza Atos23 (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én szeretem a BGA-t, jól és egyszerűen javítható. Csak mocsok drága eszközök kellenek hozzá.
Pont most végeztem egy 256 lábú (64x4) ENE kontroller cseréjével. Alig látok ki a fejemből, vagy másfél órát görnyedtem felette mire mind rendesen lent volt. Na e közben cifráztam a káromkodást rendesen :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az USB hangkártyát be is lehetne építeni ;)
Illetve a DC aljzatot is meg lehetett volna mókolni, ha már a tetejét levakartad a gépnek :) Az én E6240-amban is mozog, de nem különösebben - valszeg úgy van kialakítva, hogy ha nincs jól rögzítve, elektromosan még akkor is jó legyen. A gyári töltőcsati amúgy jobban feltámaszkodik a házra, gondolom azzal nem olyan feltűnő a jelenség.

Hogy láncra verni? Én találkoztam olyan Asussal, aminek a töltését 2 drótra vezették ki, és össze kellett sodorni... Aztán egy rossz sodrás után a töltőáramkör volt, nincs.

Különben meg milyen eretnek cikk már ez? :D Javítani valamit? :D Fúúúúúj :D

Grat, szép munka :) :R

@Killhates :
" Alig látok ki a fejemből, vagy másfél órát görnyedtem felette mire mind rendesen lent volt."
"Én szeretem a BGA-t, jól és egyszerűen javítható."
:U :))

@Atos23 : Női alptopból a kedvencem az volt, amit potom pénzért megkaptam, mert kikapcsol.
Kivettem a hűtőből a pormacskát, amitől nem forgott a venti, és már jó is volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) nobela válasza Atos23 (#1) üzenetére


nobela
senior tag

"A Dell mini elég alacsony minőség lett sajna."

Ja. Annyira alacsony minőség, hogy 2 db DELL Mini 1010 van a családban napi használatban immár 3 éve.
Az enyém konkrétan úgy néz ki mint egy gyári új, a feleségem párszor már földhöz vágta betonon, kövön, amin csak lehet - TÖKÉLETESEN működik az is.

Ja, és az összeszerelési minősége, a billentyűzete, valamint a használati értéke magasan a legjobb az ÖSSZES általam eddig látott netbook közül.

Hát ennyire lett ez alacsony minőség...

(oké, ezek nem SSD-sek hanem vinyósak, de nem hinném hogy ezen múlik.)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#27) nobela


nobela
senior tag

Amúgy elég sokféle gépem van (most hirtelen van itt vagy 3 a kezem alatt), úgyhogy nem "szerelemből" védem a DELL Minit. Egyszerűen csak egy kib*szott jó konstrukció, a netbookok között magasan a legjobb.

Hangsúlyozom, ezek a tapasztalataim a vinyós 1010-esekre vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#28) sagit


sagit
addikt

Vettem az aprón egy HP 2510p-t asszonynak, az eladó korrekt volt, úgy hirdette hogy leöntötte és nem megy a billentyűzet de a gép azóta is müxik, használja is.
Képet is küldött, 20k-t kért érte futárral. Beleugrottam mert volt benne 2 gb ram, 80 gb 1,8" zif vinyó és a töltő is eredeti illetve az akku is 80%-os gyári. Arra gondoltam ha nem is javítható akkor ki tudok majd árulni belőle 20k-t.

Meg is jött a gép, szép állapot azonban az érintőgombok se mentek a bill felett se a touchpad. Írtam az eladónak és erre az volt a válasz hogy a gombokra azt hitte hogy a bill része, a touchpad-ot meg csak "elfelejtette" mondani.

Azzal kezdtem hogy eladtam a vinyót egy ipod tulajnak 7k-ért mert úgy is bitang lassú volt. 13k-nál tartottam ekkor. Mivel az én notim (2530p) billentyűzete jó a 2510p-be is át is raktuk és láss csodát ment is. :)

Ekkor feltúrtam az ebay-t egy palmrest-ért, találtam is szálíltással 5k,ért plusz odd caddy-t 2k-ért. Ekkor ismét 20k-nál tartottam. Vettem bele még aprón 2500ért használt német billentyűt, 1500-ért érintőpanelsort és 6000-ért 160-as sata vinyót a caddybe.

A gépet fullra szétszedtem, kipucoltam és újrapasztáztam. Az alaplapon semmi nyom nem látszott szerencsére, minden funkció működött 30k-ért. A gépet 1,5 hete eladtuk 40-ért, de nincs bűntudatom mivel nem gányolva lett megjavítva, évekig jó lesz még neki.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29) Stauffenberg válasza Atos23 (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sokszor az a drágább amit olcsóbban veszel meg, mert aztán a végén csak ráfizetés lesz belőle. Magyar mentalitás, hogy az eladásnál megpróbálnak jó alaposan átverni. Az egyik munkatársam elég komolyan nyomja az eBay-t, főleg elad dolgokat, már sok ezer eladáson túl van (csupa pozitív), de például magyarnak nem ad el semmit. A magyarok még vásárlóként is csak problémások... azt hiszik, hogy ha el akarsz valamit adni, azért a pénzért te még a seggüket is kinyalod, meg a világ végére elmész.

Tipikus Vaterán, hogy a feltételekben ott van, hogy nincs személyes átadás, posta/futár van, értékbiztosítás van (ha igényled és megfizeted), ennyibe és ennyibe kerül. Leüti a tárgyat, megvárja míg az eladó keresi őt, mert kapcsolatot felvenni baszik, aztán nyavajog, hogy vidd el személyesen, vagy ha nem, akkor majd ő utazik 260 km-t Pestig, de ő személyesen akarja átvenni, de te nem akarod sem vendégül látni, sem az utcán találkozni, hétköznap dolgozol, este és hétvégén pihennél, francnak sem hiányzik a vívódás. Aztán ha nagy nehezen elfogadod, hogy személyesen találkozol vele, akkor késik, nincs ott, alkudozni kezd az árból, izzad a tenyere és kezet is kell fognod. Aztán ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor simán adja a negatív szavazatot, hogy mekkora köcsög vagy... esetleg már akkor negatívot ad, amikor azt mondod, hogy nincs személyes találkozó ahogy a leütés feltételeiben is volt. Akkor rögtön sötét maffiózó csaló tróger vagy aki át akarja verni szegényt, hiába van 8 millió pozitív értékelésed postázós eladásból.

És ez csak a vásárlókkal való nyűglődés... az eladók többsége is megér egy misét.

Én a napokban vettem Angliából egy második világháború előtti antik fényképezőgépet eBay-en. Került ötven fontomba az egész művelet, pedig még licitháborúznom is kellett. A leírásban az volt, hogy tökéletesen működő kamera, kopás és karcok nélkül és azt is leírta, hogy alaposan be fogja csomagolni. Mi fogadott mikor kibontottam a csomagot? Kis doboz, két réteg pukkanós fólia, belül egy bőr tok, azon belül meg egy tökéletes állapotú, leírásnak megfelelő kamera, meg egy kis cetli üdvözlettel és sok sikert kíván a fotózáshoz vele. Azóta elkattintottam vele egy tekercs filmet és tökéletesen működik.

Ezt a Vaterán csak olyan kevés eladótól kapod meg, hogy már nem is nézek rajta semmit. Még a legapróbb szarokat is eBayról rendelem. Múltkor cipőt vettem... bementem a magyar boltba, felpróbáltam, tudtam melyik méret lesz a jó. Itthon 25k az a cipő, eBayről meg postával együtt megjött 12 ezerből. Nálunk Vaterán még ilyenkor is megvan az esélye, hogy gyártási selejtet kapsz, amit egy boltban nem lehet eladni.

(#30) davenport válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


davenport
aktív tag

Azért annyira nem rossz a helyzet.
750 pozitív vatera (főként eladás), és majd 200 ebay pozitív (főként vétel)áll a hátam mögött ezért merek róla véleményt alkotni.
Mindig van egy-két elmebeteg, de arányaiban számomra nem jellemzőek az itt felsoroltak.
Jött már az Egyesült Királyságból is nem megfelelő termék, és kaptam patika terméket itteni eladótól, miközben szerinte nem volt szép állapotban.
Az egyeztetéset megfelelő kommunikációval meg lehet oldani.
Sajnos a kifelé eladást nagyban gátolja a magas postaköltség műszaki kütyük esetén.

A cikkhez: Gratula a sikeres műhöz. Az elmúlt 1-1.5 évben kb. 5-6 notebookot vettem és rakosgattam össze minimál szinten, a családnak. Ennyire gányt szerencsére nem fogtam ki.
Ugyanakkor 25-26.000 körül már bele lehet futni 12 collos régebbi üzleti gépekbe (Dell D400, D410, IBM X31, X32), amik lehet hogy jobb választásnak tekinthetőek?

No money, no honey.

(#31) mghltm


mghltm
addikt

"A DC konnektor még mindig lötyög"

a 400k-s latitude-on is lotyog, igy vannak kialakitva. ha feszesen kozvetlenul az alaplapra lenne rogzitve, egy rossz mozdulat es volt nincs ;)

vizualis tipusuaknak kep ( egy tyukbellel csatlakozik a system board-ra )

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32) Dyingsoul válasza davenport (#30) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Régebbi gépet nem vennék mindennapi használatra a hardverek kompatibilitása miatt. Mellesleg ez az atom proci egész jól teljesít (régi generációkhoz viszonyítva gyorsabb, alacsonyabb fogyasztás mellett) HT-t is támogatja. Mindezen felül akku üzemidőben nagyon nehéz régi gépben olyat találni ami bírja 3 óránál tovább.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#33) Atos23 válasza davenport (#30) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem tudom, melyikben van ezek közül ZIF meghajtós, de az semmiképpen sem kifizetődő választás.

(#34) Atos23 válasza nobela (#26) üzenetére


Atos23
senior tag

Természetesen nem mind rossz, de arányaiban nagyon sok rosszal találkoztam. És a nevezett DC tápaljzat, illetve legtöbbször az SSD volt a hibás. Nyílván ha nem SSD-s, szerencséd van.

Én is elmondom mindig a fiatalabb csajoknak, hogy vigyázni az ágyban laptopozással, mert nem jó dolog feszíteni az aljzatot és a kábel.
Ezt mindenki jól tudja, biztosan többen néztek már ránk boci szemekkel, hogy a laptopból kiszakadt DC töltőaljzat javításának költsége nem ekvivalens egy tálca sörrel.

(#35) capulet75


capulet75
addikt

Látod-látod, nem is vagy te akkora penge! Simán meg kellett volna gyújtani a fogpiszkálókat, miután elég, csak kiszórod a hamut. Tök egyszerű. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36) fkenny válasza KillHates (#17) üzenetére


fkenny
senior tag

Az ólom mentes forarsztóanyag átka a sok bga hibás eszköz. érdekes mód nem nagyon hoznak régebbi notebookot javítani, csak újabbakat amiknek a hűtése is túlságosan alul van méretezve sajnos.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#37) Entryy válasza Atos23 (#12) üzenetére


Entryy
aktív tag

Most hogy említed a vaterát, eszembe jutott amit az elmúlt időszakban rengeteget tapasztaltam ott.

Leírásba:

"Működik, működik, fasza, de egy picit ... ezért hibásnak árulom"

Az ilyen leírások 99,9% ban szar, menthetetlen cuccot takarnak és látom a sok ... tapasztalatlan meg komoly ezrekért licitál egymásra.

Egy ilyen winchester után érdeklődtem, aminél az volt a leírás, hogy nem tudja, hogy jó e mert csak laptopja van.

írtam, hogy viszek magammal USBs racket hozzá és megnézzük ha jó viszem.

De a angymamáját ápolja és nem ér rá. Mondom rendkívül mobil vagyok, bárhová elmegyek és csupán 3 perc.

Erre törölte a beszélgetésünket és letiltott.

Mennyire volt bármi valóságtartalma annak a hirdetésnek?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#38) Atos23 válasza fkenny (#36) üzenetére


Atos23
senior tag

Ebben mondjuk teljesen igazad van. Az a sz@r ROHS hozta meg a BGA rossz hírét...

(#39) hcl válasza Atos23 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg az, hogy a BGA-k manapság rengeteg hőt termelnek, és akkora felületen azt nem lehet elvezetni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) KillHates válasza hcl (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 6240-esben nem alaplapra forrasztott, hanem lengő aljzat a gépben egy vájatba befogatva. Pont azért van holtjátéka, hogy lehessen holtjátéka. :D

Ilyen van benne:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) KillHates válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletesen igazad van! Sajnos nekem is hasonló a tapasztalatom.
Az egyik barátom most jött haza, Németországból. Festő és stukkós.
Régi házak lépcsőházait újítják fel kint.
Mondta, hogy tök mindegy, hogy ki a főnököd kint; lehet román, ukrán, szerb, német, osztrák, bantunéger, csak MAGYAR NE LEGYEN!
4 hónap alatt 6 művezetőjük volt a hat munkahelyükön, senkivel sem volt probléma, mindegyik ott volt munkakezdésre, oda volt hozva az anyag és a szerszámok, hogy flottul menjen a munka. Egyedül a magyar művezetővel voltak gondok, minden csúszott, nem volt időre kint a munkahelyen, napközben el-el tűnt. Aztán kijött a főnökség, jól lebaltáztak mindenkit, a magyag faxit meg kirúgták, hogy lába nem érte a földet. Másnak jött egy német, aki még be is segített, így utolérték magukat pár nap alatt :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) KillHates válasza fkenny (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hál' Istennek! Igen, sajnos az új forraszanyag sokkal ridegebb így a hőtágulást már nem bírja és a hőtehetetlenségekből adódó dilatációs problémák okozzák a leválásokat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#43) KillHates válasza Atos23 (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincsen más megoldás; van fantáziád, hogy egy 2000 lábú IC-nek mekkorának kellene lennie SMD kiszerelésben? :D És akkor a hűtése is végletekig macerás lenne. Így a golyók nagyon sok hőt visznek át a PCB-re ezzel is egyszerűbbé téve a hűtés megoldását. (az már egy másik dolog, hogy pont a visszahűléskor keletkezik a gubanc... )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) Atos23 válasza KillHates (#43) üzenetére


Atos23
senior tag

Há' minek annak annyi láb? Én kettőn is megállok, még csutka részegen is. Ez a mai világ... :D

Egyszerű, csak drágább megoldás: Olyan foglalat mindennek, mint az LGA775, 1366, és társai. Vagy ha emlékszel még, azt hiszem a régi fő- és segédprocesszoroknak volt ilyesmi lába, és ilyesmi foglalata. Ezek a lábak nem mellesleg valamennyi hűtést is adtak. Ezzel azt az előnyt is megnyernénk, hogy a hibás chipek cserélhetőek, ne adj Isten, upgradelhetőek lennének bizonyos ideális, szabványosított körülmények között. Kis felületen szintén nagy lábszám volna elérhető, hiszen ezek is miniatürizálhatóak, csak éppen ezen régi technológia fejlesztésének igénye esett vissza a BGA miatt. Pedig jó volt ez.
Természetesen ez a miniatürizálásnak nem tenne jót a mobiltelefonok, tabletek szintjén, de szerintem egy 15-17" laptopban nem oszt-nem szoroz, na meg persze a gyártási költség is több lenne legalább néhány :) dollárral, ami egy koreai munkás két heti bére :)

Jó, tegyük fel, hogy a 15 zollos laptop alaplapon a BGA tok helye a mostani másfélszerese, kétszerese volna. Bőven elférne, hiszen brutálisan kicsik a mai alaplapok.

Egy szó, mint száz, lehetnének frankó, akár aranylábas, cserélhető tokjaink, csak éppen a gyártók 10 dollárnyi spórolása miatt idő előtt mennek tönkre több százezres laptopjaink.

[ Szerkesztve ]

(#45) Trebron09 válasza Atos23 (#44) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen..nem lenne hülyeség, pl. a lapokon lehetne cserélni az északi/déli hidakat.. persze tudom ma már ez elég nehézkes lenne. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#46) kenny123


kenny123
addikt

Öröm volt olvasni, köszi! :D

yo

(#47) KillHates válasza Atos23 (#44) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D megnézném az 17 ezrelék mellet is :D

ZIF-et azért nem lehet alkalmazni, mert nagyfrekvenciás teret gerjeszt, ami nem szerencsés az EMI szempontjából, továbbá rohadt drága lenne (a gyártó lekakálja a tartósságot, ha akár egy Jüant is tud spórolni :K) Nagy helyet foglal, és átmegy a nyákon, ami nagyon macerássá tenné sok láb mellett a "kikábelezését" a környező perifériákhoz. Nehéz lenne baromira e miatt az ostyarendszerbe (jelen esetben a rétegelt nyákra gondolok) tervezése is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) KillHates válasza Trebron09 (#45) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor én éhen döglenék :D :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) hcl válasza KillHates (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, annyira még nem láttam szétszedve (sajnos nem szedhetem szét :D ) , de fura, hogy amikor otthon voltam 1 hónapot, és párszor megrántottam, nőtt a holtjáték :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) KillHates válasza hcl (#49) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szétszedheted nyugodtan, csak rendesen rakd össze (bár nem fogsz semmi érdekeset találni benne) a DELL engedi, hogy szétszedd a gépeit, csak módosítani nem lehet bennük semmit.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.