Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Az alternatívák közé betehetnéd a fuji A531-et is. 100k-ért van a legolcsóbb verziója 3 év garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Lars


Lars
őstag

Igen, ez már az az árkategória, ahol nyugodtan választhatsz a szín alapján. A gari nagyjából 2 év mindegyikre, esetleg 3. Na még ezt lehet felhozni egy-egy márka mellett. Egyébként meg nem nagyon tudnak a gyártók nagyon rosszat, vagy nagyon kiemelkedőt alkotni ennyiért. Korrekt teszt ! :R

(#3) Chaser válasza Lars (#2) üzenetére


Chaser
titán

Pont hogy tudnak, ha akarnak. A531 belépő most 108k - meglátszik a megemelkedett $ :((( , nemrég 99k volt -, jó összeszerelés, matt kijelző, hangzásába lehet belekötni. Viszont 3 év gar, jó szervizháttér, könnyen hozzáférhető ram/cpu/hdd, nagyon jó és halk hűtés, üzemideje is jó. És mivel ez sandy széria, majdnem ott van cpu erőben mint a p6200, talán 10-15%-kal marad el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Lars válasza Chaser (#3) üzenetére


Lars
őstag

Az egység sugarú felhasználót halálosan nem érdekli, hogy mennyire könnyen lehet bővíteni, szétszedni. A halkság talán érdekli, meg a matt kijelző. Mondjuk a matt kijelző is csak azt érdekli, akinek volt már fényes, és kint is kell használnia, vagy háttérfénynél.
Azért az a cpu lassabb, bár tény, hogy a Fujitsu összeszedte magát minőségben, lehet hogy ha megtapiznám, akkor bejönne. Egyébként ennyi pénzért pont nem vennék gépet. Vagy többért, vagy kevesebbért. 15 pl nem is játszik :)
Szerintem az árában az is benne van, hogy a régi amilo-s beidegződéseket még le kell vetkőzni.

(#5) Chaser válasza Lars (#4) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsére egyre több embert érdekelnek ezek a dolgok:) Akiket nem, az úgyis csak annyit lát hogy dell, meg ez de babán fog csillogni a spanok előtt:D Arról van szó, hogy van itt alternatíva, méghozzá nem is rossz, sőt jó. Persze ezen kívól biztos van más is, nem igen követem már az újabb noteszeket. Van ott i3 modell is 130-140k-ért, vagy szintén pentium ami kb 15k-val drágább, ez az alapverzió.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Smani


Smani
senior tag

Ezt a notit a sok tudatlan megint venni fogja mint a cukrot. Miért? Mert Dell meg 3Év garancia... :W

(#7) franc0 válasza Smani (#6) üzenetére


franc0
őstag

Ez pont az a kategória, ahol tökmindegy melyiket veszed, mert mind szar. Ehhez legalább jár a 3 év gari. Ettől drágább.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#8) Smani válasza franc0 (#7) üzenetére


Smani
senior tag

Előbb venném a Fujitsu-t az is fix.

(#9) spyduck válasza Smani (#6) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Dell erre a modellre csak 2év garit ad

(#10) villamos


villamos
őstag

Én is valami hasonló áron megszerezhető masinát keresek, de olyasmi kellene, amivel azért lehet játszani is.
Ebből a szempontból így az említett Dell ki is esik. Az Asus ugyan már valamivel jobb, de K széria, a "Milyen notebook -ot vegyek" topikban nem ajánlják ezt a szériát. Az Acer szintén kiesik, az E450 nem egy izmos valami, alapvetően netbook -ba való. A felsorolt gépek közül a Packard Bell marad alternatívaként a GT630 talán jó lehetne valamire.
Kérdés, hogy valamivel drágábban, ha a plafont pl. 160k körül adom meg, akkor milyen lehetőségeim lennének?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11) Chaser válasza villamos (#10) üzenetére


Chaser
titán

PB-t hanyagold, már csak 1 év gart adnak rá és nem bővíthető. 1ébként az is acer.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

Jó kis írás,bár én a helyedben az acer-t választottam volna:D

(#13) Smani válasza Kereszhaver (#12) üzenetére


Smani
senior tag

1év garral. Logikus.

(#14) Chaser válasza Smani (#13) üzenetére


Chaser
titán

Arra legalább lehet bővíteni nem is drágán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) petike2014


petike2014
aktív tag

Szerintem ez a dell konkrétan rossz választás a jelen piaci helyzetben, alternatívák amire alapozva kijelentem ezt:

Lenovo IdeaPad G570GH
Intel Core i3 2350M / 4GB / 500GB / Intel HD Graphics 3000
bruttó 125e

ASUS X54HR SO204D
Intel Core i3 2350M / 4GB / 750GB / AMD Radeon HD 7470M
bruttó 130e

HP Pavilion G6-1213EH
AMD A-Series A6-3400M / 4GB / 750GB / AMD Radeon HD 6540G2
bruttó 135e

Toshiba Satellite L750-1H3
Intel Core i3 2330M / 4GB / 750GB / NVIDIA GeForce GT 520M
bruttó 139e

Ebből mindenki a saját íze szerint válogathat, mindenféle párosítást amit jónak találtam bemásoltam.

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

P6200? Hát számomra ez nem egy bestbuy kategória.akkor már inkább sandy alapú pentiumot a népnek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) kicsitrash válasza Smani (#13) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Na igen. Ha azt nézzük, hogy 1-ről 3 évre garanciakiterjesztés a legtöbb gyártónál olyan 15-20e forint, akkor már rögtön nem olyan veszett drága...

Ha NBD gari jár hozzá, akkor azért szolgáltatás is van benne, nem csak az, hogy "postázd el a legközelebbi márkaszervizbe"...

S ha más oldalról közelitjük meg a dolgot: 130-ért már lehet Dellt venni ;)

Itt pedig versenyképesebb az ár.

[ Szerkesztve ]

(#18) spyduck válasza kicsitrash (#17) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Dell N5040, 5050 modellekre 2 év carry in gari van, nincs NBD gari!

(#19) kicsitrash válasza spyduck (#18) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Akkor nem is vennék ilyet :)

Azért kezdtem "ha" szócskával a mondandómat. Egyébként mindenre lehet kötni, csak extra pénz, nem?

(#20) opeter87


opeter87
senior tag

Sok cikkedet olvastam már, most azonban van egy dolog, amit egyszerűen baromságnak tartok.

"Dellék (gondolom) biztosan tudják, hogy az ember nem úgy megy laptopot venni, hogy: "azt a szép kis pirosat kérem, mert olyan cuki", hanem a nagy átlag bizony végiggondolja, fórumozik stb. Mindezek után, elmegy a boltba és megviszi a neki legmegfelelőbbet. Ezért érdekelt ez a gép."

Az emberek 95% laikus és azt veszi meg amelyik cuki. Jelen esetben a pirosat. Hidd el rengeteg embert ismerek, aki még életében nem fórumozott és ezek az emberek külső, márkanév, stb. alapján ott a helyszínen döntik el, hogy mit vesznek meg.

(#21) kekegsm


kekegsm
őstag

Egy valamit azért ne felejtsünk el: Az itt hozzászólók tetemes hányada nagyjából és kizárólag csak teljesítmény alapján nézi a notit. Aki internetezni, emailozni, esetleg filmet nézni akar, annak nemhogy előny, hanem kifejezetten hátrány a melegedő, sokat fogyasztó videókártya.

Ez a Dell elég korrektül össze van rakva, bár erről nem sokat szólt a leírás, de meglehetősen masszív gép, sokat kibír. Az akksija a tesztelt gépnek valószínüleg hibás, vagy nem megfelelően van kezelve, baráti társaságban és családban van 6-7 ilyen gép, és sokkal nagyobb az üzemidő, asszony pl internetezés közben (wifi, max fényerő) 3:20-3:30 után szokta töltőre tenni, mert már csipákol, hogy merül. Nem egy csúcs, de a kategóriában megfelel.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#22) kekegsm válasza petike2014 (#15) üzenetére


kekegsm
őstag

Ezekhez az árakhoz bizonyítékképpen egy-két linket is feltehetnél

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) LamerGyuri válasza Smani (#6) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

"Hát persze, hogy veszek! Mert a Lúgúton is fent volt egy cikk, hogy milyen fasza meg piros...! Meg vóót ott egy videjó is, ahol jól körbevidejózták, he."

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#24) rainmen válasza Smani (#6) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ne mérgelődj. Sokat még autót is név alapján vesznek, pedig az legalább 30x ekkora kiadás.

(#25) Chaser válasza petike2014 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Egyértelmű hogy nem a legjobb választás mikor A531 kicsivel gyengébb sandy procival jóval olcsóbb nála, i3-mal meg alig drágább. mind amellett a fuji szerviz nagyon jó, hozzák viszik a gépet és nem külföldön javítják.
Ha meg a dellre nem nbd gar van hanem 2 év szerviz konkrétan hülyeség megvenni, még ez az az előnye is ugrik. Persze aki szereti a pirosat annak jó lehet:D

szerk: kekegsm: Azt azért ne hagyd már ki, hogy a mai gépekben lekapcsolható a diszkrét vga, tehát nem fog melegedni net alatt és nem húzza le az akkut. Viszont amikor kell a kraft akkor "elő lehet venni".

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) petike2014 válasza kekegsm (#22) üzenetére


petike2014
aktív tag

ITT minden notebook megtalálható, megbízhatóak, korrektek, nagyon gyorsak. Rendszeres vásárló vagyok (továbbértékesítésre) itt helyben.

(#27) nightshadow válasza Smani (#6) üzenetére


nightshadow
veterán

Apámnak vettem egy Dell N5010-est, de ugyanez a konfiguráció, s pont ezért, amit írsz, hogy mert Dell, s mert 3 év garancia van rá. Kizárólag internetezésre használja. Most ezért miért vagyok tudatlan? Vásárlás előtt a fórumokat bújtam, s az ott található infók alapján döntöttem a Dell mellett.

[ Szerkesztve ]

(#28) klambi


klambi
addikt

hát azért pont 1 lol-t indítani rajta... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29) General Salee


General Salee
tag

Magam részéről úgy vagyok ezzel, hogy ennyi pénzért inkább veszek egy használt Business Class gépet (Latitude, Lenovo TP, Elitebook), esetlegesen még gyári garanciával, amiből, nem ritka az NBD-se. Ég és föld a különbség.

Szervízesként, engem SENKI nem tudna rábeszélni egy Fuji-ra (imidzsváltás ide vagy oda), vagy egy PB-re. Sőt a HP G széria alatt is rezeg a léc rendesen. Egyszerűen azért, mert láttam , hogy hogyan vannak összerakva.

Teszem hozzá ez egyéni vélemény.

Mondjuk laikusként (ha nagyon kell az új) akkor inkább vennék Dell-t vagy Lenovot.

Konkrétan volt olyan ügyfelem aki azért vitt el egy alap Acer-t egy majdnem fullos Latitude E helyett, mert a Latitude szerinte ronda. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) franc0 válasza General Salee (#29) üzenetére


franc0
őstag

"Konkrétan volt olyan ügyfelem aki azért vitt el egy alap Acer-t egy majdnem fullos Latitude E helyett, mert a Latitude szerinte ronda. "

Én nagyon békés ember vagyok, de ilyenkor úgy berántanék egy láncfűrészt...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31) Chaser válasza General Salee (#29) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom mi gond az A531-gyel? Rajtad kívül még nem hallottam senkitől hogy problémás lenne az összeszerelése vagy bármi egyéb rajta.
Az új lattitudeok nekem se jönnek be, az elitebookok se. Ha acer timelinexet látott a vásárló akkor mondjuk megértem:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) General Salee válasza franc0 (#30) üzenetére


General Salee
tag

Bennem is elkattant valami amikor ezt így kiejtette a száján ;]

(#33) General Salee válasza Chaser (#31) üzenetére


General Salee
tag

"Teszem hozzá ez egyéni vélemény"

Izlések és Pofonok.

Engem meg pont az ilyen papírvékony hulladékokkal lehet kikergetni a világból. Semmi anyag, semmi hűtés csak a dizájn.

Azért megnéznék egy ilyen 100K-s "csodát" úgy 3-4 év múlva, amikor a zsanérnál eltörik, a háza szétrepedve 20 helyen, és az összetartó csavrhüvelyek 80%-a már csak dísznek van, és akkor még nem beszéltünk az elégtelen hűtés miatti alaplapi problémákról.

De szerintem erről nem kell vitát nyitni. Kinek a pap kinek a paplan.

(#34) franc0 válasza General Salee (#33) üzenetére


franc0
őstag

Exem 1525-ös Inspironján (előttem vette, azóta EliteBookja van SSD-vel :) ) is szétporladt a zsanér alig több, mint 2 év után.
Szal ha nem 3 év lett volna a gar, akkor bukó. Ráadásul kicserélték a teljes fedlapot is, szal jó a Delles hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35) Chaser válasza General Salee (#33) üzenetére


Chaser
titán

Ha a fujiról beszélsz ott szó nincs elégtelen hűtésről, nem tudom mit nézhettél de nem A530/531-et:) Zsanérjai is jók, ellenben a dellel, az már dobozból kivéve is egy rakás fosch:D Egy sarkánál megfogva a gépet szabályosan elcsavarodik a kijelző a mostani inspironoknál, hűtésük is pocsék. Diszkrét vga-s gépeknél panaszkodnak rendesen a dell topikban. Nekem p6200-es gép volt, hát nem mondanám se halknak se hűvösnek intel vga-val se. 3 nap után eladtam:

szerk: franc0: Na az volt az utolsó inspiron ami még úgy ahogy össze volt rakva, zsanért leszámítva. De legalább normális hűtése meg billentyűzete van. Nem mellesleg hozzáférhető ram/hdd/cpu egy perc alatt, nem úgy mint a maiaknál. Még hdd-ssd cseréhez is szét kell bontani a gépet :F A kis 1525 még mindig itthon van, 4 év nbd gart adtak rá, nem 2 év szerviz gart. Nálunk is kicserélték a zsanért, kapott új fedlapot is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) General Salee válasza Chaser (#35) üzenetére


General Salee
tag

Nem a Fujiról beszélek. Fujitsut, csak azért nem vennék mert Fujitsu (Nem érdekel, hogy mit csináltak azóta. Ez elv. :) ) - Plusz nehéz elmagyarázni azt az ügyfélnek ( akinek most kéne 80K-ért alaplapot cserélni a 2 éves FuSi-jába), hogy ez a FuSi már nem az a FuSi. Nekem se lehetne.

"Zsanérjai is jók, ellenben a dellel, az már dobozból kivéve is egy rakás fosch Egy sarkánál megfogva a gépet szabályosan elcsavarodik a kijelző a mostani inspironoknál, hűtésük is pocsék. Diszkrét vga-s gépeknél panaszkodnak rendesen a dell topikban. Nekem p6200-es gép volt, hát nem mondanám se halknak se hűvösnek intel vga-val se. 3 nap után eladtam" - Ezért nem veszek 100-130K-ig új notit :) Az összes ilyen. Nem csak a Dell. A normális új notik 200K felett kezdődnek. De ha a T. ügyfélnek mindenképpen 100K körül kell új noti akkor inkább ajánlom neki a Dell-t és a Lenovo-t. És igen ez főleg a gyári gar. illetve a garanciális ügyintézés miatt van így.

[ Szerkesztve ]

(#37) Chaser válasza General Salee (#36) üzenetére


Chaser
titán

Tévedsz, az A530/531 nem olyan:)
Dell meg csak akkor ha nbd on-site, ha szerviz gar kenheti a hajára a tisztelt vevő. Nem véletlen ajánlja az A531-et a notebook topikban mindenki a belépő dellek helyett.

szerk: Elveidnek meg mondd meg, a Siemens pár éve kivált a Fujitsu-Siemens brandből, már csak a Fujitsué a business, ami meg is látszik:) anno Fu-Si név alatt is volt azért pár modelljük amit agyonütni se lehetett, de akkor tényleg sok volt a problémás széria. De az akkor volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) General Salee válasza Chaser (#37) üzenetére


General Salee
tag

Mi van? Téged a Fujitsu szponzorál :DDD (Csak a poén kedvéért).

Semmi gond nincs ezzel. Te a saját ügyfeleidnek a Fujitsut ajánlod, mert jó tapasztalataid vannak vele, én meg nem, mert nincsenek vele jó tapasztalataim. Ennyi. Magamnak meg sose vennék új belépőszintű notit. Soha.

(#39) General Salee válasza Chaser (#37) üzenetére


General Salee
tag

"anno Fu-Si név alatt is volt azért pár modelljük amit agyonütni se lehetett" - Nem is 100K-ba kerültek... :R

(#40) Chaser válasza General Salee (#38) üzenetére


Chaser
titán

Elég sok embert szponzorálhatnak a Fujiék a notebook topikból :P Ami jó az jó, ami nem jó az nem jó. Pontlesz@rom én a dellt mint nevet, ha egy olyan ótvar gépet akarnak eladni aminél a belépő acer/PB gépek is jobbak minőségben, hűtésben. Elqrvult a dell nem kicsit. Ami valóban előnye az nbd gar működése, mert működik. Viszont szervizgaros gépek javítása ahogy olvastam lassabb mint acernél, pedig ott a cseheknél javítanak. Szóval dellt csak nbd-vel...
Megint más dolog, hogy én mit vennék vagy mit veszek. de ha valaki azt mondja van neki 100-110k-ja hozzuk belőle a legjobbat úgy globál és új gép legyen számlával akkor nem tudom neki azt mondani hogy de nézd, itt egy ThinkPad ennyiért annyi garral, mert neki nem jó. Vagy egy elitebook, lattitude, mind1.
Amúgy jó lenne ha szponzorálna a fuji, az 531-et szívesen népszerűsíteném pénzért is:D A dell inspironokat meg pénzért se:)

szerk: De voltak konzumer gépeik, nem a lifebook szériára gondoltam. Nekem is volt egy, azzal csinálhattam bármit. De most nem jut eszembe a neve, sok fórumtagnak volt, van aki vágódeszkának is használta:D Egyik azóta házigazdává vált tagtól vettem anno, hát nem kímélte, le volt öntve mindennel, bill szétverve stb, de a mai napig működik ott ahová végül eladtam. Majd kikeresem a típust, azt nagyon eltalálták. De kb akkor 10 szériára jutott kb 3 ami jó volt, többi tényleg pocsék azt nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) blacklife


blacklife
csendes tag

Szerintem a Dell M5040 egyáltalán nem mutat semmit a felhasználó pénzéért... Mondjuk CPU-ra kevésbé izmosabb egy alap Lenovo G575 E-450/4GB/320GB/ATI HD6320, de 90eFt. Ezért a pénzért kapunk numerikus billentyűzetet, ellenben a csatlakozófelhozatal elég igénytelen, 2xUSB2.0, LAN, VGA, hang és ennyi még jó, hogy a webkamerát nem hagyták ki... a billentyűzet viszont bejön.
Aztán itt a HP635 (A6F29EA) szintén 90eFt. E450/4GB/320GB/Ati HD4250. Itt numerikus billentyűzet nincs ellenben nem 2, hanem 3xUSB2.0, van HDMI és bluetooth, ami a Lenovonál nincsen...
Minden aláhúzva ezek 2 év garanciás gépek, a +40eFtért a Dell fogja meg hajtogassa össze és dugja oda... az IntelHD grafikás alaptalicskáját.
Ellenben, ha 130eFt lapul a zsebben és otthoni használatra, de kicsit igényesebb gépet kellene venni...
HP ProBook 4535S (A6E33EA) AMD A4-3305M/4GB/640GB/ATI 6490M 1GB DDR5. Itt van numerikus billentyűzet is, bluetooth is, HDMI csatlakozó és jó kidolgozás és 1x USB3.0 csatlakozónak is találtak helyet

(#42) petike2014


petike2014
aktív tag

Én csak annyit tennék hozzá a beszélgetésetekhez,hogy a fujinál meg a szóban forgó delleknél az általam említett lenovo mindenben jobb tapasztalataim szerint (nem csak teljesítményt befolyásoló paraméterekben, kivéve a fuji 3év garanciáját, lenovo 2év ugye)

[ Szerkesztve ]

(#43) Smani válasza rainmen (#24) üzenetére


Smani
senior tag

Dehogy mérgelődök. Inkább röhögök :D

(#44) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Ez a gép egy vicc ennyi pénzért. A 1.5 órás üzemidő (értem én, hogy vélhetően terhelve volt), de katasztrófa.

Pont ebben az árkategóriában vettem én is az elmúlt hónapban gépet, de fel sem merült bennem ez a cucc. Én ezt választottam, sokkal erősebb, kiegyensúlyozottabb.

A CPU-ja 38-55°C között mozog a mostani meleg időben, szóval nyugodtan lehet lábon netezésre is használni.

Az íróval pedig abban nem értek egyet, hogy otthoni használatra kell a touchpad. Általában teljesen felesleges, sokkal jobb, ha a billentyűzet szélén a lapozógombok vannak (netnél és PDF olvasásnál is hasznosabb).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) kicsitrash válasza blacklife (#41) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

van, akit irritál a numerIQ-s billentyűzet.

A feleségem próbáltam meggyőzni, hogy elég neki a netbook. Tiltakozott, hogy dehát nincs benne dvd iró... másfél éve használja (Dell mini 1012), és eddig 2x irt az usbs iróval :)

Én teljesen megszoktam, hogy laptopon nincs numerikus...

(#46) DasH_001


DasH_001
tag

NBD gari nélkül felejtős.

(#47) franc0 válasza DasH_001 (#46) üzenetére


franc0
őstag

Mert ugye aki 130-ért vesz laptopot, az ezt nézi. Egyáltalán tudja, hogy ilyen létezik. Seggedet ne nyalják ki nettó százezerért?

Szóval gondolkodni is szoktál mielőtt ilyen okosságokat böffentesz ide, vagy csak te vagy a napi megmondóember?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#48) kicsitrash válasza rainmen (#24) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Most őszintén: kijön egy új modell, mit tudsz róla? A gyártót, akiről sok jó hallottál, esetleg volt is 1-2 a családban... Megbizol benne, mert elad évi 2-3 millió autót.
Bemész a szalonba, megnézed, megtapogatod. Tömegcikk, bármelyik lehet rejtett hibás.
Laptopnál ugyanez. Tetszik a szine, kézre áll, meg lehet jelenni vele baráti társaságban...

Nekem pl. az új latitude széria sokkal jobban tetszik (pl. E6420), mint az elődök (E54xx, E6400). Szerintem jól is szerelhető. Régi játékokhoz elég. SSD-vel win8 beta 8mp alatt töltődik be. De akkor sem adnék érte 300 ropit...

(#49) Chaser válasza franc0 (#47) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsére itt tudják hogy létezik:) És igen, ha már egy ótvar mocsok gépet akarnak eladni tegyék 3 év nbd garral. Érdekes módon az 5110-ek nagy része 3 év nbd garos. Ahogy mondták előttem, ez a gép 2 év szervizgarral nagyon felejtős. Persze aki copatni akarja magát vegye bátran, ajánlja ismerőseinek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) kicsitrash válasza Chaser (#49) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

vagy aki max 2 évben gondolkozik, utána eladja 50-ért, és vesz másikat megint 130-ért...

Igy havi 3e forintjába fáj, s mindig van egy új, garos gépe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.