Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Fel a felest! :D

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

legközelebb kombináld egy csövesmodszerrel. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) DeFranco válasza darál0w (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mosmán' csak sörözök, ha meg be akarnék karcolni kicsit erősebben (sakál szint), akkor arra megvan a megfelelő recept (speciális vodkanarancs).

De itt most a kutúrált alkholfogyasztás a téma. Mivel rólad van szó, segítek: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) EczkE


EczkE
addikt

forrás

;]

A pálinka jó. :K

De a Fütyülőst egyre jobban megutálom, valami másfélét ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#5) darál0w válasza DeFranco (#3) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

[link] ;)

#4) EczkE
fütyülős....kísérőnek iszom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) DeFranco válasza EczkE (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A fütyülős nem pálinka. Az szeszesital ízesítve, abból a kategóriából igyál tesco vodkát felütve valami szörppel (vodkanarancs). Nem vicc, abban van a legkevesebb káros anyag, és ha csak azt iszol nem is leszel másnapos.

A pálinka az más kategória, boltban az 5k/0,5L körül keresd, de inkább a házi.

(#7) baluka26


baluka26
veterán

Nem szeretem a pálinkát. Topik zárható is felőlem :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) darál0w válasza DeFranco (#6) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

btw lassan már ihato állapotba kerül az a vegyes, amit még ősz végén lapátoltam :DDD

hordokban volt a cefre és egyedül nem bírok megemelni egy bazi nagy hordot...hát lapátolni kellett :D

régen egyébként még barackosunk is volt...de miota a vadmagyarok lezabálták még érés előtt nem foglalkoztunk vele...aztán el is adtuk.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9) EczkE


EczkE
addikt

Most mit csináljak ha a haverok azt szeretik? :D A bodzásat. :D Na azt meg ki nem állhatom. :DDD

Nem éppen pálinka, de én ezt próbálnám ki. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#10) GabN73


GabN73
addikt

"Szeretem az ízét, a telt aromáit, azt a gyümölcsös, mégis vad játékosságot ami egy jó pálinka ízében benne van"

Akkor te se ittál még igazi kommersz páleszt ;] ;]

(#11) DeFranco válasza GabN73 (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Viccelsz? Bolondozol? Amikor rokkerként elkezdtem alkoholizálni, akkor Győri rumot ittunk, Éva vermutot, Barna cimkés győri barackot, és ha minőségre vágytunk, akkor Hubertust :DDD

Akkor tanultam meg Unicumot is inni, mert az volt a kemény, aki azt lenyomta húzóra fintor nélkül.

Főiskolán meg tesco vodka tesco narancsszörppel és vízzel, 1:1:2 arányban. A vicc az, hogy annyira finom, hogy a legpuccosabb csajok is simán nyomták befelé, pedig azok előtte csak a pezsgő-red bullt voltak hajlandóak meginni.

[ Szerkesztve ]

(#12) albert8


albert8
addikt

Ennél jobb ital nincs :D Lehet én is iszok kicsit
most épp finom áfonyás van itthol :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13) Drenadar válasza DeFranco (#6) üzenetére


Drenadar
veterán

van olyan fütyülős is ami tényleg pálinka, pl abból is van ágyas, ha jól tudom, és rá is írhatták, hogy pálinka, és nem ízesített szeszesital :) de az általános fütyülős az tényleg nem pálinka :(

(#14) DeFranco válasza Drenadar (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azokat a löttyöket tényleg nem érdemes meginni.

Viszont az igazi pálinkának ízben nincs párja, és tény és való, hogy mértékkel fogyasztva nagyon jó hatásai vannak.

#15: na ez meg a másik. Sokan azt hiszik, hogy ha már lefőzik, lefőzetik a drága pálinkát, akkor annak ütni kell, és felfokolják 54-57 fokra, mer'azúgyjó. Francokat. 45-48 fok körül már bőven jó, nem kell több, attól csak mar, jobb nem lesz.

Boltban is lehet jó pálinkát kapni, én örülök, hogy szigorúan le van szabályozva, mire lehet ráírni a pálinka elnevezést. Tényleg fontosnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#15) Drenadar válasza DeFranco (#14) üzenetére


Drenadar
veterán

igazi pálinka az erdélyi szilva is de inkább azt már kihagyom, köszi. enyhébb ital kell nekem, aminek tényleg van íze és nem marja szét a torkom. Pl nekem a zwack koser jobban bejön, pedig az nem házi...

(#16) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én csak fostos rumot iszok 200-é' a Józsinál, me úgyis mindegy, egyhelyre megy :D

Egyébként ha nem ismerném magam azt hinném buzi vagyok, mert a focit se csípem, meg az alkoholt se. 4 év kellett, hogy megbarátkozzak a sörrel, és mostanában is még mindig a szükség visz rá, hogy azt igyak(ha nem 235 a házmester :DDD ). A pálinkát is csak módjával, igazán finomat nagyon keveset ittam, és csak akkor ízlik, egyébként kivagyok. Viszkivel ki lehet kergetni a világból, ellenben a csajpiákat szeretem, likőrök meg ilyen mézespálinkás g*ciségek... Na de azért az Unicumot és a Jágert tiszta szívből szeretem én is, nincs veszve minden :D

UP a pálinkás bejegyzésnek!

mod@ #11

teszkós vodkánál már csak az aro vodka rosszabb, de apám, az olyan volt, hogy 2 üveggel vettünk, és vágtuk falhoz mind a kettőt, olyan gyűlöletesen szar volt... ráadásul én életemben vodkától rúgtam be először, de mint a mocsok, azóta se tudom meginni, ezt még megspékeltük a minőséggel, mert mi csórók kemények vagyunk :D iszonyat :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) darál0w válasza Drenadar (#15) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem tudom, hogy milyen lehet az erdélyi szilva, de az tuti, hogy Romániában a "pálinka" még 30%-os sincs...

(#16) hoffman_
én meg csak az átlátszot iszom meg... ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#18) DeFranco válasza darál0w (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erdélyről volt szó... if you know what I mean ;] Ott tényleg kerítésszaggató guggolós szilvát adnak, az brutális.

@hoffmann: pálinkát én is csak mértékkel. Tesco vidkát tisztán én sem iszom meg, az úgy nagyon büntető, viszont a lenti recept alapján felütve tényleg marha jó. És tényleg nem vagy tőle másnapos, feltéve hogy lefekvés előtt rendesen hidratálsz.

[ Szerkesztve ]

(#19) hoffman_ válasza darál0w (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A házmester a Józsinál már majdnem átlátszó :D Te jó miskolci vagy, az nem számít, ha kicsit füstös és dzsuvás az alja, ugye? :DDD

ECCKE:

Ez a szilvás junájkum tényleg tutinak néz ki!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) albert8 válasza DeFranco (#18) üzenetére


albert8
addikt

Pont ezt akartam irni, de lekéstem :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21) Drenadar válasza darál0w (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

akko passz. akkor egyszerűen csak bűn rossz és azt az illúziót kelti, hogy erős és szétmarja a torkod. Én nem is iszom...

(#22) darál0w válasza DeFranco (#18) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azért is írtam, hogy nem tudom milyen az erdélyi, de a ROMÁN az gyenge. ;]

#19) hoffman_ még ha egy kis cigihamu is van benne...na az a fincsi :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23) hoffman_ válasza darál0w (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tudsz élni, én tudom jól :DDD

DeFranco:

Az egyetlen mód, ahogy én meg tudom inni, azt egy lány ivótársamtól sajátítottam el, már valahol egyszer írtam is. Majdnem 1:1-be vodka és citromlé, talán inkább 2:3 vodka-citrom. Az úgy megy :D Hamar csúszik, és nagyon üt, ijesztően jó kombó, nem tudom miért.

Na persze a balatoni kártyázások jók, amikor waterfall van, és te persze nagyon nagy legénynek érzed magad, és kitöltesz 3dl unikumot, hogy aztán jól megidd húzóra :DDD

Szégyellem, nem tudok úri módon inni

dara2:

Amúgy a #2-re reagálva, tényleg :D Mármint persze, ez köztudott, de amikor tapasztalom, akkor mégis mindig annyira durva :D Legutóbb a nyáron, mikor edzőtársam legénybúcsúján voltunk a pilisi hegyekben, akkor a jó kis sütögetés közepette azért csúsztak a pálinkák. Megittam 3x5 centet, közben csapkodott az arcomba az eszméletlen finom készülő husi füstje, és úgy a fejembe szállt az élet, hogy csak lestem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) GabN73 válasza DeFranco (#11) üzenetére


GabN73
addikt

Ejj ejj, a sok szettezés (Koccintós + olcsó energiaital keverve=literszámra vedelhető kotyvalék)

Én mára már a whiskey-sör-bor tábort erősítem. Április közepén megyünk Erdélybe, ott viszont nem hagyom ki a pálinkát.
Állítólag nem szabad hűtve inni a pálinkát :)

darál0w: a cigi-hamu még jobb, sokan használják, állítólag jobban üt :))

[ Szerkesztve ]

(#25) darál0w válasza hoffman_ (#23) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jo kis alkoholista bejegyzések....csak ugy törnek fel az emlékek...ejjj :D

most épp az ugrott be, hogy Rocktoberfesten haverra rákötöttünk 3 héliumos lufit, mert annyira be volt kurva...nehogy eltűnjön.

TOITOI előtt mindnki csodálkozott, hogy miért log ki belőle 5 méter magasan 3 lufi. de legalább nem tűnt el. :DDD

btw vodkát mi mostanában ugy isszuk, hogy

vodka, bele szörp, ez szépen lemegy az aljába, majd nyakon öntjük egy kis citromlével. a fantázianeve KACSA. itatja magát és veszettül be tudsz tőle kurni :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#26) DeFranco válasza hoffman_ (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy rész vodka, egy rész tömény szörp (teszkós, mert az tényleg tömény*), és két rész víz. Próbáld ki, de tényleg kell bele annyi szörp, esetleg picivel több, de kevesebb semmiképp.

*Ezt anno amikor 30-40 emberre kevertük a kanárit, akkor az egyik srác szerzett McDonald's os narancslékoncentrátumot. 40 liter kanárihoz kellett 2 deci, de akkor kellett cukor is, mert az nem volt benne. Kézzel kevertük a 40 literes hordóban, és a végére sárgára fogta az anyag a kezünket. Na ebből iszod a fantát a mekiben...

Apropó azt meséltem már, amikor betonkeverőben csináltunk kanárit?

(#27) albert8 válasza darál0w (#25) üzenetére


albert8
addikt

LOL ez felülmúlhatatlan :DDD :DDD :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#28) Drenadar


Drenadar
veterán

Jäger:

eset1: Csapatépítő... piát nem lehetett bevinni, munkatársaim fél literes kólásüveget Jägerrel töltöttek meg, azt vittük kajáláshoz. Én persze nem tudtam róla. Szomjas lettem kértem az üveget és meghúztam. nem tetszett....

Eset2: egyik szilveszteri házibuliban csaj a pultban kéri mit iszok, mondom tölts jägert. Kérdi kóla menjen bele? Persze felőlem... erre ilyen zero vackot töltött bele, üdítős pohár mennyiséget. borzalmas volt.
Azóta csak magában tisztán. Részeg még sose voltam, de hányni azt nem akarok...

(#29) hoffman_ válasza darál0w (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez a lufis cucc ez nagyon adja, nagy kár, hogy szigeten, amikor fejreálltál a sok kannástól(és már arcról ismert a srác a pultban és nyúlt a legalsó polcra a legolcsóbb szarborért, de gáááz :DDD), és besötétedik! akkor már nem használna sokat :D

Tudom-tudom, múltkor már a tőkésrécéig jutottunk, épp védetjük le :D

DeFranco:

Megpróbálom, a szavamat adom :D Kíváncsi vagyok, hogy a citromos lötyit tudja-e überelni. Nehéz lesz, mert azt nagyon komázom :D

Az öntögetésről jut eszembe, legutóbb voltam bme-s vegyészkaros ereszd-el-a-hajamon, alias: "kádazás". Alapkellékek:

- rózsaszín babakád
- 25+ liter bor
- pár liter vodka
- némi ásványvíz(ha puhányok vagyunk)

Eredmény: undorító, a pia és az este is :D

Drenadar:

eretnekség1: kóla és jager? omg!!

eretnekség2: még sose voltál részeg? omg!! ez annak fényében, hogy csapatépítő(ahogy nézem munkahelyi), bizony nagy ejnye-bejnye :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) GabN73 válasza DeFranco (#26) üzenetére


GabN73
addikt

Macifröccs: 2-3 deci fröccs málnaszörppel, ízlés szerint. Szigorúan csak szívószállal, 3-4 adag a minimum.

Pezsgő+vodka+szörp/ízesített kóla. 2-3 deci pezsgőbe bele 0,5-1 deci vodka, majd ízlés szerint szörp/bármi, ami ad neki egy kis ízt. Szívószállal ajánlott, fogyasztás előtt jól összekeverendő

Whiskey+bor: 2-3 deci vörösbor + 0,5-1 deci whiskey. Szívószál+keverés itt is :C :C

De van még egy pár ilyenem :DDD

(#31) darál0w válasza hoffman_ (#29) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

világítos lufi! :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32) hoffman_ válasza GabN73 (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Miket olvasok itt, te jó ég, és még azt hittem, hogy én vagyok az undorító :DDD

Én utálom a viszkit, de azt még én is halálbüntetéssel díjaznám, ha valaki borral öntené össze! A kóla is ganyé, de hát úgy én is megiszom, ezzel nincs mit tenni. De bor? Meg fentebb ez a jager+kóla? Fujj ujujj.

darál0w:

Bázeg, mennyi eszed van. :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) DeFranco válasza GabN73 (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL Pont most kérdeztem rá a feleségemnél a macifröccsre :D

Nekem a legalja.hu az volt, amikor a győri különítmény elcseszte a tesco-s beszerzést, és abból főztek ami volt:

- legalja kannás vörösbor
- bolero italpor (alias hekemaki)
- ásványvíz
- gyümölcs jellegű szeszesital csak az íze végett, meg hogy üssön
- mindezt zománcozott vajlingokban tálalva ízléses alpakka merőkanállal

Na EZT itta két este kb. 70 ember... erre mondják, hogy a villamos alatt senki mosolya nem őszinte.

[ Szerkesztve ]

(#34) Drenadar válasza hoffman_ (#29) üzenetére


Drenadar
veterán

Minden egyes csapatépítőn ez felmerült ez a probléma (eretnekség2).
Legutóbbin egyik kolléganőm tudta ezt akkor meg, és azt mondta, hogy én még tuti nem ittam semmit. Kollégám mondta, hogy semmit csak kb 8 pálinkát 4 jägert meg valamennyi likőrt. Kata közölte az ki van zárva.
Kollégám hozott valami cuccot, kékes zöld volt, elém tette azzal, hogy nah Kata most figyelj, te meg húzd le. Megittam, kérdeztem mi volt az az ázott fogkrém? Közölték fekete abszint. Mondtam hogy jó, felőlem...

Munkatárs: Látod úgy issza mint a limonádét...
Kata: jó, nincs valami erősebb?
:W
(ott az étteremben tényleg nem volt ennél erősebb, de állítólag ez se limonádé...)

(#35) GabN73 válasza hoffman_ (#32) üzenetére


GabN73
addikt

Ugyan már, gyenge a gyomrod ... :C
Ha hányni akarsz, akkor egy sör+egy feles whiskey húzóra és máris záróra! ;]

Akkor csinálj úgy mint én: Idd ki a klubból a Martinit :DDD :C :C

DeFranco: óvatosan, itatja magát !

[ Szerkesztve ]

(#36) hoffman_ válasza Drenadar (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ne szivass, azért a feka abszint nem gyerekjáték, de még a gyengébb se, ki van zárva, emberfeletti vagy akkor, és 4 májad van :D

GabN73:

Dehogy akarok hányni :D Épp ez a lényeg :)

DeFranco:

Amiben bolero van, az már jó nem lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) darál0w válasza Drenadar (#34) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

60%, + fekete üröm...attol azért kellene némi bodultságot érezned :D

ja hogy fekete? akkor az 80% :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38) DeFranco válasza hoffman_ (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én nem is ittam, öreg róka voltam akkor már, az ilyen alkalmakra mindig volt nálam 2 patron (2 üveg tömény + a kellékek) a lent vázolt receptből... az úgy 2-3 napra elég volt.

(#39) Drenadar válasza darál0w (#37) üzenetére


Drenadar
veterán

szívesen megismételném előttetek is, hogy lássátok... de ha visszaemlékszem arra a tömény fogkrém ízre inkább nem köszi, kihagyom.

Kedves munkatársnőm kitalálta még ezelőtt régebben, hogy majd vbkval itat le.
át is mentünk hozzá délután elvoltunk parasztaktiviti, miegymás. Adagolta a vbk-t fél literes korsóba, a második után közölte belém kár a pia. De persze az gyenge volt és nem is tudom milyen arányok voltak, mondjuk őt nem féltem, hogy gyengét ad...

Aztán mi az a Rum? stórum? másik csapatépítőn olyan is volt. ott egy új munkatársam hallotta először, hogy nem voltam részeg. Egyből mondta is és tette elém a stórumot (vagy mi a rákot) begyújtva ilyen olyan gőzt beszívva, pia lehajtva...

Ennyit rólam és az alkoholról :)

[ Szerkesztve ]

(#40) darál0w válasza Drenadar (#39) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

negro :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) hoffman_ válasza darál0w (#40) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Abból a 80%-ból én mindent éreztem, csak ízt nem :D

DeFranco:

Helyes, akkor megnyugodtam :) A bolero károsabb, mint az összes alkohol kerek e világon :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42) darál0w válasza hoffman_ (#41) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ejjj....kisfiu vagy még ehhez :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) hoffman_ válasza darál0w (#42) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sanszos, hogy örökgyerek maradok :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44) kmisi99


kmisi99
addikt

Nálunk az itteni ilyen moslék pia a Shogun még oszt társam bátyja és pár ismerőse találta ki a nevet meg ezt a moslékot és terjesztették el, most Debrecenben elterjedt pár kocsmában itt a receptje. Rohadt ütős rohadt olcsó és nem takony minőségű szar csak kicsit fura az íze.
2 liter sprite
2 liter normális minőségű fehér bor
0,5liter vodka
Ezt összeönteni valamiben kicsit megkeverni és kész a lötty vagy mosléknak is mondható. Íze elég érdekes nem a leg finomabb de iható és meg lehet szokni sőt pár liter után egész finom főleg ha be van hűtve és ha friss. Előnyök kb 2-2500ft ból már kijön és ettől 4 ember is hányásig ihatja magát és aki nem bírja a töményet annak is ideális.

(#45) GabN73


GabN73
addikt

Jajj, a Kalapácsot elfelejtettem :DDD :C
Üveges Borsodi, nyakáig leinni, majd egy jó feles vodka bele :)

(#46) Bodz


Bodz
nagyúr

Becherovka tisztán. Egyszerű, hatásos.
Pálinkából tök mindegy, csak házi legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#47) EczkE


EczkE
addikt

Asszem mindenféleképpen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.