Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

jó kis teszt, de az vicces, hogy az a kis Noctua majdnem lehagyja maga mögött az összes többit.

A noctua továbbra is hódit. :K

(#2) rudi válasza Goblin12 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Láttál Te már ilyen "kis" Noctuát? Az NH U14S ventilátorral 935 grammos, tisztán a bordája tán nehezebb mint bármelyik DeepCool bordája és nem mellesleg lényegesen drágább náluk. Még jó, hogy illik jobban teljesítenie.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Romvr válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem CoolerMaster van a procin (Phenom II X4 945 3Ghz) és télen passzívan is elviszi ha a ház hűtését bekapcsolom. Nyáron már kell rá egy 12cm-es venti és 50-55 fok fölé nem megy CPU igényes játék vagy munka közben sem és még csak nem is lesz vészesen hangos.

Én azt szeretem ha netezés, vagy szövegszerkesztés közben nincs hangja a gépnek és még hűvös is. Játék közben már nem zavar a hang, ha nem harsogja túl a hangfalakat :)

Nemrég került egy Coolink Mono Plusz a VGA-ra (R9 270) és max 60 Fok volt amit mértem úgy hogy 90-100%-on ment a GPU 2-3 óráig. Alapjáraton teljesen néma.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Nemrég vettem egy CM 212 evo-t 11k-ért. A lucifert látva már bánom.

(#5) pip


pip
aktív tag

en csak ajanlani tudoma Deepcoolt, nekem ilyen van es nagyon elegedett vagyok vele. Igaz, hogy csak 90 mm-es a ventije, megis nagyon csendes es jol hut. Hatekonysagarol csak annyit, hogy egy 105 mm-es ventivel ellatott Zalman 7500AlCu-t valtott le, annal csendesebb es huvosebb, pedig a Zalman is jelentosen halkabb volt az atlagnal.

(#6) Akula válasza rudi (#2) üzenetére


Akula
őstag

+1
Ráadásul ezek meg vannak emelve, hogy normál méretű RAM elférjen alattuk.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) Silentfrog válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Látom már más is leírta a véleményét erről.

[ Szerkesztve ]

(#8) Sareth válasza pip (#5) üzenetére


Sareth
senior tag

Megy egy ajánlás tőlem is. Én most egy Fiend Shark-ot nyúzok de nagyon meg vagyok elégedve :)

(#9) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

En mar egy ideje hasznalok Deepcool ventilatorokat. Xfan120 leverte az osszes 3-4K-s Alpenfohn 120/140-es Wingboostot minden teren nalam, kiveve a WB2-t. Semmi motorhang, rezonancia es 1K az ara. CPU-n meg kek ledes wind blade van, ami kicsivel nagyobb statikus nyomassal bir es kb 1,5K.

(#10) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Jól gondolom-e, hogy az Ice Wind Pro-t Inteles procikra úgy kell felszerelni a bepattintós módszerrel, mint a gyári hűtőt, vagyis nem kell az alaplapot kivenni a felszereléshez? Egyébként egy i5-4570-es proci gyári hűtőjét cserélném le erre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#11) mikej95


mikej95
aktív tag

Nálam Alpenföhn Brocken van, elég jó lehet ez a rögzítő keret, ha még mindig ezt használják.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

A DeepCool Ice Wind Pro tetszik, jó hogy nem hanyagolták el az AMD-tulajokat. Lehet, hogy lecserélem az AC Freezer 64 Pro-mat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Lewzke


Lewzke
őstag

szép darabok. eddig csak a pasztájukat használtam, különösen a Z5 ami nekem bevált.

(#14) RECSKA


RECSKA
veterán

Rengeteg Deepcool hutot ajanlottam mar. Gammaxx 300 egy fx 8350-et gond nelkul 70 fok alatt tart huzott allapotban.

Ma raktam ossze egy i7-4790 es lucifer parost.
4ghzre huzva prime alatt 55fok... Mindezt 11kert...
Eszmeletlen jo ar/ertek arannyal rendelkeznek!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#15) freestailo válasza pendre54 (#10) üzenetére


freestailo
őstag

Ez engem is érdekelne, mert ha push-pin -es akkor tuti veszek egyet a gyári intel hűtő helyett. Nincs kedvem kiszedni a lapot...

(#16) duc


duc
aktív tag

Mi az a "táptartó" ? ;]

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#17) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Megnézném ugyan abban a környezetben a saját hűtöm mit tudna ezek ellen...csak mert árban igen csak egymáson vannak.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#18) speedmetal


speedmetal
tag

Nem értem, hogy miért ragaszkodik még mindig a legtöbb gyártó a szimmetrikus kialakításhoz, amikor aszimmetrikus kialakítással - a memória foglalattól eltolva - megoldható lenne mind a négy memória modul használata. Van rá példa. Érthetetlen.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#19) mikej95 válasza speedmetal (#18) üzenetére


mikej95
aktív tag

Hogy az emberek vegyék a drágább alacsony profilú RAM modulokat. :))

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Jók ezek a hűtések ,na... a Lucifer egész bejövős...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) Potzee válasza speedmetal (#18) üzenetére


Potzee
addikt

Nem ragaszkodnak... :N
Már jó néhány asszimetrikus, elcsúsztatott toronyfelépítésű cooler kapható pl. HR-02 Macho (kb. két éve), Macho 120, True Spirit 120M, Alpenföhn Brocken 2, Scythe Ashura, stb.

(#3) Romvr: A Coolermaster is távol-keleti OEM gyártóval gyártat, aztán szitáz, elképzelhető, hogy a DeepcoolTech is gyárt a CM részére hűtőbordákat.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#22) Compika


Compika
aktív tag

Én nagyon ajánlom a DeepCool Neptwin-t 12°C-vert egy Scythe Ashurára és nagyon könnyű felszerelni.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23) Potzee válasza Compika (#22) üzenetére


Potzee
addikt

Kiemelném a Gammaxx S40 modellt
143 mm magas, a legalacsonyabb 120 mm-es ventis cooler, befér a keskeny házakba is. 4 hőcsöves. AMD foglalatra úgy szerelhető fel, hogy hátrafelé fúj a cooler ventije. Egyszerűen szerelhető, beakasztós módszert használ. Ára 8-9k körül mozog.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#24) rudi válasza pendre54 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Jól gondolod!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) khes


khes
tag

Pont jókor jött ez a teszt, mert nagyon gondolkodom egy új hűtőn a 3570k-ra (4,3-4,5 Ghz körül akarom majd járatni). Szerintetek a Neptwin más ventikkel jobb eredményt érne el? Pl. SilverStone AP122-vel? Azoknak elég jó SP-ük van. Bár gondolkodtam használt Noctua d14-en, csak most elképesztően üres a használt hűtők piaca. :( Más ajánlás a Neptwin ára környékén? Akár használt is lehet...

(#26) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Én sose tennék a saját lapomra 1kg körüli hűtést,az a súly azért feszíthet rendesen,hozzá még a venti rázkódása....hmmm,lehet nincs igazam de úgy gondolom rövidebb életű így a lap.

Wasabi...

(#27) Potzee válasza khes (#25) üzenetére


Potzee
addikt

Nagyon jó áron van a Neptwin :K
Más alternatíva esetleg Scythe Mine 2

(#26) Kronos3000: A cooler tömege nem az alaplapot feszíti, hanem a hátlapi merevítést, ez a backplate pedig eloszlatja ezt a feszítőerőt. Teljesen biztonságos.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#28) Saccco válasza khes (#25) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem CM Hyper 612s van a 3570-esen.
Elégedett vagyok vele.
Nem is drágább, mint a lucifer. Viszont egy kész szörny... :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29) Potzee


Potzee
addikt

Szerintem az újítást az Ice Wind Pro hozta. Nagyon jó a hűtőborda keskeny kialakítása és hőcsövek elrendezése! :C Magas hűtőbordás ramok mellett is kényelmesen elfér.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#30) Speed® válasza Potzee (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem nem igazán szimpatikus a hőcsövek ", fala" ami akadályozza az ájert.
Persze aláírom, a keskeny kivitel így kivitelezhető, volt már rá példa régen is..

(#31) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezek ennyiért bestbuy termekek.

A legkisebb is nagyon megeribaz arat. Jo latni,hogy ilyen ar-erteku termekek vannak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Potzee válasza Speed® (#30) üzenetére


Potzee
addikt

Az ájer közvetlenül éri a hőcsöveket is :K :K na, de bizonyára lesznek tesztek is!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#33) freestailo válasza Speed® (#30) üzenetére


freestailo
őstag

az ájerről jutott eszembe :)

Jose Padilla - Adios Ayer

(#34) Speed® válasza Potzee (#32) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az addig rendben van, de ez légellenállás, ami hanggal jár. Szóval tippre egy "hagyományos" elrendezésű megoldás halkabb, arról nem beszélve, hogy a csövek takarásában lévő bordafelület nem szellőzik olyan hatékonyan, tehát dupla hátrány. Persze csodák nincsenek, ami itt előny, ott hátrány. Aki szűken van, szeretni fogja :K

(#35) vinibali válasza Potzee (#27) üzenetére


vinibali
őstag

anno a mugen 2-m, úgy elferdítette az fm1 giga lapot a kerettel, hogy nem is kapcsolt be már, csak miután szétszedtem és hagytam pihenni :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) Potzee válasza vinibali (#35) üzenetére


Potzee
addikt

:F Volt és jelenleg is van néhány nehézsúlyú coolerem (Ninja 3, Brocken, HR-02 Macho, Orochi, D-14) de nálam még nem volt ilyen jelenség egyik lapomon sem (ASUS P5G41 C-M ill. Gigabyte GA-EG45M-UD2H)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37) Silentfrog válasza vinibali (#35) üzenetére


Silentfrog
veterán

Persze,ha légkulccsal húzod meg a csavarokat akkor persze, hogy meggörbíti a lapot! :D

(#38) gabee jr


gabee jr
tag

Részemről is megy egy ajánlás a DeepCool-nak. Én, ahogy alul olvasható, egy Ice Warriort birtoklok, gyári PWM-es ventijével üzemel a drászág, gyakorlatilag hangtalanul.(!)

Szobahőmérséklet: 24.4°C
Ház belső hőmérséklet: 25.9°C
CPU, terheletlenül: 37.7°C

Alul/elől két 14cm-es nyomja be, fent és hátul két ugyanekkora szívja ki a levegőt a CM 690 II Advanced házból.
Ha nem száll el nagyon az árral a DC, a következő hűtőm is ilyen lesz, már ha lesznek olyan bénák és nem gyártanak hozzá a következő generációs CPU családnak felfogatást...

"Csukaharapást szőrivel"

(#39) vinibali válasza Silentfrog (#37) üzenetére


vinibali
őstag

nem a kerettől deformálódott, hanem az 1 kilós súlytól!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) eladohardver


eladohardver
őstag

Leleményesebb felhasználók akár 4db magas bordás memóriával is tudják használni a monstrumot is meg a kisebbet is... ki találja ki hogyan?:D :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#41) Silentfrog válasza vinibali (#39) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem egy Scythe Ninja 3 hűtőm van ami nehezebb mint egy kiló de én nem tapasztaltam semmiféle meghajlást. /csak tényleg akkor egy picit amikor jobban meghúztam a csavarokat/
Sőt egyszer volt,hogy a videokártyán egy Mini Ninja volt ami több mint fél kiló,és még úgy sem volt baj a lappal. :D
Tehát két ninja volt egy alaplapon.

(#42) Dickinson


Dickinson
tag

Huu, ez nagyon jó cikk volt így reggelre, tetszetős darabok. Meg is rendeltem a Neptwin-t:)

(#43) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Elég korrekt áron vannak és jónak is tűnnek.

(#44) duke


duke
aktív tag

" A direkt érintkezés és a tükörsimára csiszolás fontossága kapcsán megoszlanak a vélemények"

Ha mar van egy ilyen tukortelen borda, erdemes volna vele tenni egy kiserletet. Felpolirozni, es osszehasonlitani, a polirozatlan eredmennyel.
Szerintem egyebbkent megfelelo hutopaszta eseten nem lesz 1 foknal nagyobb kulonbseg.

(#45) Lomha 8V válasza duke (#44) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én is így gondolom, a paszta pontosan azért van, hogy biztosítsa a tökéletes átmenetet.

(#46) Dexar007


Dexar007
veterán

A legegyszerubb megoldas mehteleprol rezet venni,meghajlitani,aztan ramuteni. Ventit raheggeszted,es kesz a 100% rez hutod,ami lefagyasztja a procidat.

Give me your cum,bull!

(#47) Claypigeon


Claypigeon
csendes tag

Most nézem, hogy a lucifer 14cm-es ventivel szerelt és több mint 1 kg!!!??? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#48) Lolka Bolka válasza Saccco (#28) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És a ventije kerregős ;) Nekem is ilyen van...de már nem a saját ventijével.

(#49) Potzee válasza Claypigeon (#47) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, vannak egy páran nehézsúlyban... :K
pl.
Thermalright True Cooper - 1890 gr
Deepcool Fiend Shark XT 1837 gr
silentmaxx TwinBlock
Scythe Orochi, stb
:C
[link]

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#50) Speed® válasza Dexar007 (#46) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Irónia érzékelőmet bekapcsoltam, de nem jelzett..szóval aham :U
Szerinted minek van nagyobb hőleadó felülete, 1kg réznek vagy egy lapokra szabdalt megoldásnak..? Egyszerű fizika..ahogy az is, miért rézből vannak a hőcsövek és miért aluból a lamellák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.