Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Hello :)

Most néztem meg a Wiki elvtársnőt ,
ha jól emlékszem a Doom a procin renderel csak, ezert inkonzisztens a VGA része a dolognak.

A másik gyárilag 35 FPS limit van a motorban a multiplayer miatt.
:R

Közben néztem, igen csak 2d rendereles ami SZVSZ nem függ a 3D gyorsító erejétől. :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Lord Myn válasza #90088192 (#1) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A 3D erejétől nem is, de a 2D(!) erejétől igen... Tudod, anno az ókorban (pre-3dfx korszak) a VGA 2D erejében voltak nagy különbségek (hány millió karaktert tud mp-enként megjeleníteni). Pl. amikor '92-ben SVGA-ra cseréltem az addigi VGA kártyámat, meglepődtem mennyivel gyorsabb lett a scroll néhány játékban.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3) Dilikutya válasza Lord Myn (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennek fényében nem meglepő a Matrox győzelme, mivel annak régen a 2D volt az erőssége. Manapság nem tudom, mi van velük, kár érte, jó kártyák voltak szép képpel, meg a G400 anno már 3D-ben is kellemes volt, Quake 3-at azon játszottam először.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) #90088192 válasza Lord Myn (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Jogos, amit írtam és jelenteni akar, az hogy maga a motor nem érdekelt abban milyen kártya van benn mert mindent a proci számol ha jól sejtem. :R

Pont a pre 3dfx korszakban volt az hogy a felbontás a memória mérettől függőt, mert a grafikus vezérlő mint egy D/A működött, vagyis a memóriából amit kiolvasott az került a képernyőre, a memóriába meg a proci írta amit kiszámolt. A grafikus vezérlő sebessége meg ugye exponenciálisan kellett, hogy növekedjen, hogy legyen elég ideje kitolni ami a memóriában van. Vagyis a Doom motor kiszámolta 640X480 ban a képernyő tartalmat, amit egy 1024X768 ra méretezett kártya rakott ki a képernyőre, vagyis töredéke volt felhasználva a Grafikus vezérlőnek az idejéből => gyorsabb. Amikor eljutottunk egy bizonyos szintre akkor a tényleges késléletétese a 2d/3d kártyának ami számít semmi más, vagyis nem a számítási teljesítménye. Szerintem ezt mutatja a teszt.

Persze a tévedés jogát fenntartom :DDD

(#5) Rive


Rive
veterán

SZVSZ két dolog látszik jól.

- az AGP-PCI sávszélesség hatása: van néhány kártya, ahol ugyanaz a chip megy AGP vagy PCI változatban - elég karakteres a difi.
- a PCI optimalizáltság: újabb (AGP) kártyákon nem erőltették a hagyományos VGA üzemmódok támogatását - ezek úgyis grafikus oprendszer alá voltak szánva, saját driverrel, nem DOS-ra

A többi inkább a grafikus motor korlátairól szól, nem igazán karakteres.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) DarthSun válasza #90088192 (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr

A wikin még nem is néztem utána :B , csak méregetem sokat, más konfigoknál is. Sok hasznos anyag van ott.

(#2) Lord Myn : igen, a 2D erő, nyilván itt semmilyen 3D hardveres API nem kerül hívásra. Mivel a forráskód régóta szabad, születtek átiratok melyek már használnak hardveres effekteket is.

(#5) Rive : mind igaz, bár régóta azt gondoltam hogy azért mondjuk egy 256 bites, nagyobb sávszéllel és órajelekkel rendelkező kártyának lehet pozitív hatása, de pld a linkelt spoileres táblázatban is látszik, hogy a R9800Pro is mérsékelt FPS- t mutat a papíron sokkal kisebb kvalitású, régebbi kártyákhoz viszonyítva.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#7) Lord Myn válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Matrox ma is van (félprofi-profi piacon), de úgy tudom már csak "kölcsönzött" (licencelt ;) ) GPU-kat használnak, jelenleg az AMD-től, de mintha a jövőben már az nV-vel kötöttek volna szerződést (valami ilyesmi rémlik).

(#4) Agyturbina: Jó volt az 320x200-nak is, egyedül a WinDoom-ban volt skálázási lehetőség (640x480 vagy 800x600-ig, de mivel 2(.5)D volt ez leginkább csak a távolabbi textúrák élességén látszott). De egyébként igaz amit írsz, a kártyák akkori sebessége alapvetően a memóriaméret (+sebesség) és RAMDAC (így hívták azt a bizonyos D/A-t) függvénye volt.

(#6) DarthSun: Azt tudom, volt/van GLDoom meg egyebek (még olyan is van, ami 3D polygonra cseréli a sprite-okat, de most annak nem jut eszembe a neve, jDoom talán :F )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#8) Dilikutya válasza Lord Myn (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig pár éve volt valami komoly 3D fejlesztésük is, nem emlékszem a kártya nevére, de jó cucc volt, de valamiért nem tudott labdába rúgni az AMD (akkor még talán ATI) és az Nvidia mellett.

Megvan, Parhelia volt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Deus Ex első része érdekesebb lenne szerintem egy új teszthez. Pláne, hogy ott választható software rendering, Glide, OpenGL, S3 MeTaL, DX7, modokkal pedig akár a DX10 is, bár az nem releváns ennyire idős kártyák mellett. :DDD

Nálam, modern gépen:

[ Szerkesztve ]

(#10) Lord Myn válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Pár éve... :)) (Végülis minden relatív)

2002-ben volt az a pár éve, a GF4 Ti és a R8500 érában, ha a pre-3Dfx korszakot ókornak hívtam, akkor ez lehet a középkor (közepe-vége). :K

(#9) Fred23: Észrevettem, ha DarthSun valami bejegyzést ír, előbb-utóbb mi ketten feltűnünk ott. :B

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#11) GreatL


GreatL
őstag

Lehet kicsit off de normálisan működő osztott képernyős Doom 1-2 port létezik Windowsra?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#12) Fred23 válasza Lord Myn (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

DarthSun köré gyűlnek a retrózgatós arcok, ennyi a magyarázat. :) De már elkezdtem csökkenteni az ilyen irányú idő-adagom, mert az elmúlt 2,5 hónapban csak 5* kapcsoltam be a modern otthoni gépem, ami viszont elég ciki, mert akkor le se kellett volna cserélnem a "régi" i5-6500-ast. :DDD Nem szeretem a pénzkidobásos dolgokat, ha valamit veszek, akkor használjam...

(#13) Yutani válasza Fred23 (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

UT'99-nél is van választási lehetőség:

#tarcsad

(#14) Lord Myn válasza Fred23 (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én helyhiány miatt csak virtuálisan tudok egyelőre retrózni (PCEm, VMware), úgyhogy nekem kell az erős gép. :B

(#13) Yutani: Mivel ugyanaz a motor hajtja mindkettőt. :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#15) #90088192 válasza Yutani (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont ezt akartam mondani :R

(#16) DarthSun válasza Lord Myn (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Nagyon jó átirat pld a Zandronum is, már hardveres 3D API- kal. Rengeteg beállítási lehetőség a hangra is, meg akár FHD felbontás. Hasonló mint a ZDoom, csak még tovább fejlesztve.

(#9) Fred23, (#13) Yutani : már elkezdtem a teszteket, több proci végigmérve, elrakva, sok idő lenne visszarakni, belőni+új teszt. 3DM2001/99, Quake1-2- őt választottam, így D3D és OGL is lesz. Mivel a video végig fixen 9800Pro lesz, a Glide kiesik. Valamint a lapot is kímélném, mert sok procihoz kell még nyitni/zárni a Socketet, +hűtő felrakás-levétel.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#17) Yutani válasza Lord Myn (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem mondod... :D

#tarcsad

(#18) Yutani válasza DarthSun (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rendben, várjuk hát a retro tesztet! :R

#tarcsad

(#19) DarthSun válasza Fred23 (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Megtisztelő állítás :R . Mondjuk én már biztosan gyógyíthatatlan vagyok, annyira megfertőződtem a retroval, ilyenkor nő az esély a vírus továbbadására :DDD .

A 3 test probléma nem megoldható.

(#20) DarthSun válasza Yutani (#18) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:R , Meglesz, bár sokáig fog tartani, nekem is korlátozott a szabadidőm. De majd igyekszem, mindenképpen ösztönzőleg hat ha sokakat érdekel.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#21) DarthSun válasza GreatL (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Ilyenről nem tudok, hogy létezne.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22) Dilikutya válasza Yutani (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Quake 2-3 is OpenGL/Glide volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Yutani válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

A többféle API választhatósága volt itt a lényeg. ;)

#tarcsad

(#24) DarthSun válasza Yutani (#23) üzenetére


DarthSun
nagyúr

+(#22) Dilikutya

Valamint Glide nincs a Quake2/3- ban. Def OGL, 3DFx OGL és szoftveres van. A Quake2- nek van spec AMD kiadása is (amit én is használok), abban választható még a 3DNow OGL is.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.