Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Nekem ment rendesen, míg egyszercsak valami görcse nem lett, és nem akarta volna újraépíteni a font cache-t minden indítás előtt(ami eltart egy pár percig), azóta mpc-hc-t használok..

(#2) madgie válasza Alexios (#1) üzenetére


madgie
titán

Jók ezek a lejátszók, egyszer ezzel nem megy valami, egyszer azzal, nálam az MPC-HC hót bug egy ideje, KMPlayer viszont majdnem mindent szépen visz, VLC-t nem tudom úgy testre szabni, ahogy szeretném (shaderek, árnyékolt, nagyfelbontású, szabadon pozicionált feliratok) Egyébként röhögőgörcsöt kaptam, mikor a négymagos, 3,6 GHz-s procis gépen szaggatott egy adott 40 gigás Bluray film (TotalMedia Theatre-ön is), a húszezres WD TV Live médialejátszó meg csont nélkül vitte :)

Egyébként Bluray-en kívül a sima XBMC vált be nekem a legjobban.

(#3) danih


danih
addikt

Én is az MPC-t és a KMPlayert ajánlom. Utóbbi az utolsó bitjéig konfigurálható, azt csinálsz vele, amit akarsz :)

(#4) Móci


Móci
addikt

Ott rontottad el, hogy VLC-t használsz. :)
MPC-HC a te barátod, itt PH-n van hozzá elég jó leírás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Bakker... akkor egy kicsit elvoltam tévedve...
Én azt hittem, hogy a VLC a király :D
Na de akkor kipróbálom ezt az MPC-HC-t. Remélem hardveres gyorsítás támogatott, végülis ez volt az egyetlen ok amiért megpróbáltam a VLC-t is.

(#6) Móci válasza Dany007 (#5) üzenetére


Móci
addikt

Hát már hogy a túróba ne lenne az! ;) Bár mondjuk vga függő...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

1. Van saját topikja. - [link]

2.

Először beállítod az eq-t kézzel, a kívánt értékekre. Ezeket az értékeket leírod (vagy megjegyzed). Belépsz a Beállításokba, Beállítások megjelenítése - Mind, Hang - Szűrők - Hangszínszabályzó és a Sáverősítéshez beírod az értékeket, vesszővel elválasztva.

3. A videógyorsítás sok mindentől függ, végig kellene okosan próbálgatni a beállításokat. Erre sajnos nem tudok általános segítséget adni.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

VLC-vel én is mindig szívok, ha felteszem, az MPC-ben eddig nem csalódtam.

(#9) Dany007 válasza Ndruu (#7) üzenetére


Dany007
veterán

A részletes beállítások menüre én is rábukkantam, de mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy külön be kell írogatni az értékeket :D Szóval ez hasznos volt, thx!

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem meg csak a VLC tudja kapásból lejátszani hanggal a MinDigTV-s felvételeimet TV2 és RTL esetén. MPC-HC is csak akkor viszi, ha ráeröltetem a tv program kodekjeit. Az lehet a gond, hogy nem ismeri fel a Transport Stream szűrője, hogy újabb kódolású hangsáv van benne, egyszerűen kihagyja még a Haali féle mkv/media splitter is. De így jártam Ubuntu alatt a TV néző programokkal is. Ott is csak VLC-vel volt hang (mert ugye a VLC kezeli a tv tunereket is). A lassúság meg szerintem valami lemez gyorsítótár gond lehet, én is találkoztam már vele. Nem tudom vlc-ben kapásból hol lehet (de valahol biztos lehet) buzerálni a cache-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.