Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Gyuri27 #126 üzenetére

    Azért ne keverjük már a szakmunkát a betanított gyári munkával. A betanított gyári munkát lassan de biztosan egyre jobban helyettesíthetik robotokkal. Folyamat mérnök sógorom pont mutatott egy videót, ahol a csokikat egy 140 milliós robot szortírozza, csomagolja, tálcázza. Nemrégen még egy egész szalagnyi munkás csinálta ezt kézzel. A robot nem fárad, hozza a minőséget, sokszorosát termelheti az embernek, és elég hozzá pár mérnök. Kínában egy vezető ipari cég 1 millió robotot rendelt, mert ki akarják váltani a humán munkaerőt. Egyre bonyolultabb munkafolyamatokra képesek, sokkal pontosabban. Ezért mondom, aki előre tervez, az foggal körömmel ki akar innen szakadni, mert 10-15 év és ennek vége!

    Egy szakmát több évbe is beletelhet elsajátítani, és csak itt nem becsülik meg. Külföldön igen. Azért hidegburkoló ismerősöm rendesen félre tudott tenni a német utakból. Tényleg sok múlik a kapcsolatokon, ez tuti. Egy ilyen külföldi út máris sok kaput tud megnyitni.
    Egy asztalos, villanyszerelő, vízvezeték szerelő, kőműves,kovács, ács, lakatos, autószerelő stb... igen komoly felkészültséget és gyakorlatot igényel.

    Az a baj sokakkal, hogy ahogy idősödnek elfogadják a sorsukat, vagy nem is mernek újat tanulni, vagy nem is akarnak. Mondom sohasem késő váltani, több 40 éves ismerősöm van, akik meló mellett jártak főiskolára, keményen tanultak és melóztak egyszerre.

    Másik lehetőség tanyára kiköltözni valahogy és önellátó gazdálkodást folytatni. Ez persze elismerem, kezdőtőkét igényel és egy családot ellátni nem könnyű. Tanulni kéne a régen élt parasztoktól, hogy éltek.

    A cikkben leírt megalázó gyári munkánál az is 1000x jobb...
    Kis igényekkel 60000-ből meg lehet élni szerintem. Pesten én ennyiből laktam albérletben, BKV, VOLÁN bérlet, ettem rendes kaját, még pár sör is belefért hétvégén. Egyedül szerintem el lehet élni bőven ebből. Szerencsére nem cigizek, ami 20-30 ezret elvisz egy hónapban, és még rákot is okoz. Mégis nagyon sokan dohányoznak, be van kötve náluk a TV (minek?) isznak mint a gödény, mégis sírnak hogy nem jönnek ki a pénzből.. Hát nem csodálom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés