Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A puszta számok nem tűnnek sokkal többnek a versenytársakénál, kíváncsi leszek a tesztekre, hogy muzsikál valójában:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) djculture


djculture
félisten

Átalakitókeretért plusz pont mamár nem divat mellékelni nagy istenített márkáknál sem...

(#3) #85552128 válasza djculture (#2) üzenetére


#85552128
törölt tag

4-5 éve kaphatóak olyan házak amelyekben már legalább egy 2.5"-os hely van.
Mellesleg ne gondold, hogy ezek "ajándékba" mellékelve vannak, pár ezres felárat kapnak a kiegészítővel szerelt verziók, pl.:
Csak SSD - 22k vs. SSD+Keret+Kábel+Rack - 29k

[ Szerkesztve ]

(#4) westlake válasza #85552128 (#3) üzenetére


westlake
félisten

Még mindig inkább a Corsair Neutron XT.

Play nice!

(#5) Zotya84 válasza westlake (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Jól elvagyok én a jelenlegi Force 3-mal is. Pedig lassan kinövöm, de hát egy nem gyorsabbra minek cseréljem? Pedig a címben említett gyúrás alapján már majdnem azt hittem... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) westlake válasza Zotya84 (#5) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom megérteni, mit küzködnek ezzel a SATA3-mal. :U

Play nice!

(#7) Televan74 válasza Zotya84 (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

960GB -os árától majd leestem a székről. Tudom hogy jók és gyorsak, de az áraik elkezdhetnének már egy kicsit lejjebb menni a 100.000 ár felé. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) ViZion


ViZion
félisten

A leggyorsabb, leglegebb... ööö... WTF? Alig jobb,mint a pár éves modellek. :U

Jöhetne már olyan, ami közepesen gyors, akár HDD vagy DVD-író méretű, de ócó... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) westlake válasza ViZion (#8) üzenetére


westlake
félisten

Manapság már a plusz 10MB/s-től kell hasra esni.

Play nice!

(#10) Duree


Duree
veterán

Szerintem semmi extra még az ára is szokásos.

duree54

(#11) t72killer válasza ViZion (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, papíron kb ennyit tud a mSATA 850 EVO-m is, ráadásul 30+kFt-tal olcsóbban.

#9: hja, ami aztán a valós életbeni tesztben hibahatáron belül ugyanott végez, ahol a 2éves modell. Én is nagyon nézelődtem, hogy két év elteltével egy olyan meghajtó kéne, ami az OCZ vectoromat übereli, de ilyen nemigazán van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Zotya84 válasza Televan74 (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Az első SSDm ~40eFt-ért vettem. (Corsair Force 60GB).
A mostani SSDm is ~40eFt-ért vettem. (Corsair Force 3 120GB).

Szerintem a hagyományt nem fogom megtörni. A kérdés csak az, hogy mekkora és mi lesz az utód...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) VIPowER válasza t72killer (#11) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem azért ez a cím hogy "Csúcssebességre gyúrnak" mert így van, hanem hogy megnézzétek! Ki nézné meg ha az lenne a cím : "Újabb, unalmas, szokásos sebességű SSD-k jöttek". :D

(#14) Televan74 válasza Zotya84 (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 480GB -os 40e -ért. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) t72killer válasza VIPowER (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) TigerCat válasza Zotya84 (#12) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az első SSD ami a gépembe került annak idején:
Vertex Turbo 128 GB.
121 ezret fizettem érte, de bőven megérte. Iszonyatosan felgyorsult a noteszem és az akku is tovább bírta. Most 256 GB van a gépemben ami bőven elég...
5 év alatt nagyon szépen alakultak az árak.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17) nemlehet válasza Zotya84 (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Őszintén kérdezem mire nem elég egy átlagos SSD sebessége? Ok, technológiai fejlődés, de semmit sem fogsz észrevenni abból ha 10-20%-al gyorsabb. Szerintem inkább legyen nagyobb azonos sebesség mellett. De amúgy ha meg annyira kell a sebesség akkor 40k-ból veszel 2 120-asat (vagy 50-ből 2 240-est) és RAID-be kötöd.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) shiftac válasza Zotya84 (#5) üzenetére


shiftac
aktív tag

Én meg a Samsung 850 PRO-mmal vagyok el :))

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#19) t72killer válasza nemlehet (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

HDD-ről lépve volt igazán ugrás - bár hiába van egy gyorsabb-féle SSD-m, instant desktop - amivel anno reklámozták az SSD-ket továbbra nincs. 15mp körül azért kell neki, míg win8.1-ben az asztalon vagyok (természetesen automatikusan jelentkezik be a limitált fiókba, amit alapból használok, zéró gépelési-klikkelési idő).

Ezenkívül ami érdekes, a kitömörítés sebessége - no, itt se fog az egekbe repíteni, ha 110 helyett 100mp alatt végez. Persze ha 110 helyett 10 mp lenne az új szintidő, az komoly lenne, de erre esélyünk nincs, a NAND-flash nem képes rá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) #16939776 válasza nemlehet (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

128-as Samsung pm800-at(~2009-es modell) cseréltem le egy 2013-as DC S3700-asra, bőven van érezhető különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza #16939776 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a "hőskorszak" SSD-i azért lassúbbak voltak. Viszont kb a SATA3 eljövetele óta nincs komoly áttörés, kb álmomból felébresztve rávágom bármelyik random 2012-2015 között gyártott 256+GB-os SSD-re, hogy ~500MBps körül ír-olvas szekvenciálisan és 50-100k iops-t produkál 4k-n.

Lassan be kéne tenni más típusú meghajtót is az SSD-tesztekbe, mert ez így elég monoton. Régebben mindíg ott kullogott egy HDD - ez ma is ott lehetne, lévén sokaknál erről fut minden, emellé tehetnének egy RAMdisket, hogy lássuk mennyire vagyunk a "maximum"-tól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Zotya84 válasza Televan74 (#14) üzenetére


Zotya84
őstag

Ugye? :K

#16 TigerCat: Az első SSD, amit láttam, az egy Corsair P128 volt talán. 120GB 128eFt. Ehhez képest tényleg.

#17 nemlehet: Azért én el tudnám viselni a kicsit nagyobb tempót, mikor épp több virtuális gépen ügyködöm... A RAID-et max mirrorban, stripe-ban nem szeretném használni. Így sincs szabadon SATA portom, még kártyát meg nem szeretnék.

#18 shiftac: Az a lényeg, nem?

#19 t72killer: Mivel az én alaplapom még nem az UEFI-s, hanem a BIOS-os verzió, így sajnos sok mindenről lemaradok én is. De azért így is gyorsabb a boot folyamat, mint a POST, ami a Sok meghajtó miatt tetűlassú... :/

#21 t72killer: Az első bekezdéseddel teljesen egyetértek! Nem véletlenül várom már az NVMe mihamarabbi terjedését, de valahogy nem kapkodják el. (Az meg, hogy platformcserét fog kérni külön bosszantó - de hát ez van egy lassan 6 éves platformmal.) :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) kisedi válasza Zotya84 (#22) üzenetére


kisedi
tag

A korábbi Kingston HyperX 3K 120GB még 555 MB/s / 510 MB/s -ot tudott. Van ilyenünk és tényleg.
Ez a hiperszuper HyperX Savage SSD 120GB pedig 520 MB/s / 350 MB/s-ot...Ez siralmas..

(#24) radi8tor válasza TigerCat (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ismerős a helyzet. 60000-et fizettem Intel X-25M 80GB változatért.

⭐ Stella

(#25) Plasticbomb válasza radi8tor (#24) üzenetére


Plasticbomb
addikt

17kért vettem egy 120GB Intel 520at. Így már aztán a hülyének is megéri. Ráadásul fenemód gyors az egész rendszer.

SSDnél ma nem azt fogják előbb áttörni, amit a SATA3 tud max sávszélre, hanem a cellák élettartamát, a lapkákon tárolható adat mennyiségét növelik inkább. És a vezérlőket okosítják tovább is.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#26) t72killer válasza Plasticbomb (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, becélozzák a HDD-k felségterületét - aminek örülük, mert a sebesség már elfogadható. Pár évvel ezelőtt álmomban se gondoltam volna, hogy 3x5 centis, 8 grammos (mSATA) 1TB-os SSD-m lesz annyiért, amennyiért akkoriban 128GB-osakat árultak és okosan megmagyarázták, hogy bű-meg-bá, tegyél 32-64gigás SSD-t a notidba, majd elleszel usb-s HDD-vel vagy operáld ki az ODD-t és szereld oda a winyót.

Amúgy a felhasználók jórésze nem találkozik a kapacitásnövelés előnyeivel, a mSATA és az M.2 kínálat mostanában kezd lábra kapni, sok piaci játékos (pl OCZ) pl nem is csinál ilyen meghajtókat sajna - inkább bepakolják a mSATA méretű cuccost egy 2.5"-os házba :W .

Ami nem teljesen SSD-téma, hogy lehetne a teljes windows bootfolyamatot (Time-to-desktop) felpörgetni?

Ebből nekem az jön le, hogy vagy más limitálja már a folyamatot (CPU, RAM), vagy túl egyformák a vizsgált darabok.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Overlocker válasza t72killer (#26) üzenetére


Overlocker
veterán

A boot időt jobban, a jól megírt alaplapi biosok segítenék jobban. Nem mindegyik van finomhangolva, sőt... általában a többség nincs jól. Ez megfigyelhető a desktop és a notebook szegmensben is.

Ha pedig valaki a csúcsra gyúr, nem tudom hol vannak a 570/550 SSD-k, vagy tudják ezt 4k-tól..

[ Szerkesztve ]

(#28) Zotya84 válasza kisedi (#23) üzenetére


Zotya84
őstag

Valóban az.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) bteebi


bteebi
veterán

Csúcssebesség? Tök átlagos teljesítmény, némi tupírral, drágáér. Nem lesz nagy sikere... Azért azt érdekes lenne látni, hogy a valós számok hogyan viszonyulnak a tech spechez.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) nemlehet


nemlehet
őstag

(#19) t72killer

Azért a bootidő szerintem inkább a géptől és a biostól függ mint az SSD-től. Nekem az asztalimban van a gyorsabb SSD mégis sokkal lassabban bootol (kb 20-25 mp) de csak azért mert a bios screen kb 15 mp, de az HDD-vel is ennyi. A laptopom (Asus G56J) meg kevesebb mint 10 mp alatt használható (amíg pl el tudok indítani egy böngészőt) ott nincs is bios screen. Szóval ha 10x ilyen gyors lenne az SSD se csökkenne jelentősen boot idő.

A tömörítésben viszont egyet értek, bár ugye itt meg olyan elvárások vannak amiket a NAND nem tud.

(#20) Duracellm...
4 év a számítástechnikában elég sok. Ezen azért gondolom te sem lepődtél meg nagyon. De ha azonos évjáratú (+/- 1 év) SSD-ket hasonlítunk össze 1-2 alkalmazástól eltekintve hibahatáron belül van a különbség.

(#22) Zotya84
Azért én el tudnám viselni a kicsit nagyobb tempót, mikor épp több virtuális gépen ügyködöm... A RAID-et max mirrorban, stripe-ban nem szeretném használni. Így sincs szabadon SATA portom, még kártyát meg nem szeretnék.

Jah hogy szűznek maradni meg szexelni is tipikus esete :D A lehetőség adott, ráadásul nem is kifejezetten nehézkes vagy költséges. RAID 1+0 vagy 0+1 és akkor lesz mirror meg sebesség is. Azért a több virtuális gép párhuzamos futtatása nem épp átlagigény, szóval ne is várd, hogy egy átlagcélokra szánt termék erre megfelelő legyen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) kenwood


kenwood
veterán

Elettartam garival lehetne meg robbantani a piacon

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) subset


subset
senior tag

Igen, papíron ezek is kb. annyit tudnak mint társaik - nyilván a valós életben is ez a helyzet.
Hasra esés elmaradt a "csúcssebességtől".

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#33) t72killer válasza kenwood (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel limitált az újraírási ciklusok száma, ezt egy gyártó se fogja bevállalni. Szép hosszú gariperiódusok (5-10év) akadnak, ami felett nem sok hozzáadott értéke van a még hosszabb garinak. Főleg, hogy a garival csak egy új meghajtót kapsz, adatmentés nuku - 5év múlva meg uis aprópénzért vehetsz majd terás SSD-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) kenwood válasza t72killer (#33) üzenetére


kenwood
veterán

pont ezert erne meg nekik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) Zotya84 válasza nemlehet (#30) üzenetére


Zotya84
őstag

Úgy buli nem? :DD

Igazából nem sok hiba van már benne, csak egy kis gyorsulás kéne. De amíg nincs UEFI-s lapom, meg NVMe SSD-m addig nem is álmodozok róla.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) server


server
csendes tag

USA-ban 39 usd volt tegnap meg egy 120 GB-os EMTEC (anno BASF) SSD a micro centerben...

79 USD egy 240 GB-os...

http://www.microcenter.com/product/441568/Power_Plus_X150_240GB_SATA_III_6Gb-s_25_Internal_Solid_State_Drive_Phison_S10_Controller_-_ECSSD240GX150

Ugyanaz a vezerlo van benne, mint a hirben szereplo peldany.

(#37) radi8tor válasza Plasticbomb (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt akkor vetted, amikor kifutott a termék. Normál ára 40 felett volt a 120-asnak.

⭐ Stella

(#38) kenwood válasza server (#36) üzenetére


kenwood
veterán

afaval,vammal nalunk is kb. annyi 120-as ssd.

az intel 520 mar 19-20k-ert is kifuto/best buy volt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) vinibali


vinibali
őstag

hihetetlen, végre elengedték a Sandforce vezérlőket :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) server válasza kenwood (#38) üzenetére


server
csendes tag

Nem fizetek se AFA-t se VAM-ot.... de mind1
Bar en a szerencsesek koze tartozok, akinek van megbizhato kontaktja az USA-ban... a szallitas meg ingyen van....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.