Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Kabaré ez az rgb-s hülyeség szerintem... Ki az az elvetemült, aki este, netén teljes sötétben kb ~ 50-80 centitől az a led sor világítson a fejébe... :W Hm? Vagy ettől több fps-t lát az ember, esetleg a laggokat kihagyja, mert pislog mint hal a szatyorba?! :W

Azt hiszem öregszem... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

gondolom lesz minimum 200 papir

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#3) Blazs120gl válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Vagy ettől több fps-t lát az ember, esetleg a laggokat kihagyja, mert pislog mint hal a szatyorba?! :W"

Ha belevilágítasz a szemébe, legalább nem kell a kontraszt aránnyal vesződni, meg sem adták. :C

(#4) xEon1337


xEon1337
őstag

"VA technológiára épülő panel".. viszlát, jöhet a következő.

"Less but better" - Dieter Rams

(#5) imibogyo válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem még néha a monitor mögé rakott, amúgy 3x2 W-os meleg fehér LED-szalag is sok játék /film közben (pedig ezek a fényképpel ellentétben a valóságban nagyon szolidak), nemhogy még ez, ami a monitor elejéről még valószínűleg tükröződne is az asztalomon. Úgy, ahogy mondod röhej az egész.

Amúgy nem zavarna egy eszközön sem az RGB, meg úgy általában a díszkivilágítás, ha egyrészt MINDEN eszközön ki is lehetne teljesen kapcsolni ha nincs rá szükség és úgy, hogy újraindulás után is megjegyezze ezt a beállítást, másrészt ha ez a filléres dolog nem jelenne meg súlyos ezrekben tízezrekben az eszközök árában...

És basszus hozzunk már össze végre egy Division partit, mert kezdek nagyon elmerülni benne és egyedül nem akkora móka 300-szor meghalni. :N

[ Szerkesztve ]

(#6) icp1970


icp1970
senior tag

Minek ez az rgb?

(#7) RafaelEKH


RafaelEKH
tag

RGB hiszti ide vagy oda, az biztos kikapcsolható. Nekem nagyon szimpatikus, mégpedig azért mert 27" WQHD VA panel és még 144Hz is, pont ilyet kerestem tavaly év vége felé, de nem létezett. Sajnos már megvettem az AOC AG352UCG-t ami egy ultrawide 1440p monitor egy 27"-es magasságával egy szinten. Mondjuk azóta már megszoktam az új képarányt, de ha ez elérhető lett volna, vagy legalább bejelentve annak idején, akkor biztos várok.
Persze majd a tesztek eldöntik, hogy mennyire jó.

(#8) qantum


qantum
senior tag

Gondolom ez sem saját panel.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9) Televan74 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

RGB ledsor és egyből élethűbbek a színek.Mellesleg több fps lesz mert rögtön gamer a cucc. :DDD

Komolyra fordítva a szót. Engem sötét szobába még a monitor fényereje is kezd zavarni,mikor már fárad a szemem.Nem hogy pluszba rgb ledek világítsanak rajta. :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Dester31 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


Dester31
tag

Szerintem meg több értelme van, mint a billentyűzet egyénre szabható világításának. Aki játszik, és nézi a gombokat, már vesztett is, hacsak nem Civilizationról van szó.
Most egy második monitoron figyelem az értesítéseket, de tényleg hasznosabb lenne, ha az aktuálisan figyelt kijelző alatt látnám, ha üzenet jön mondjuk Viberen, Messengeren, Discordon, mittudomén. De csak akkor, ha állítható a fényereje ás nem süti ki a szememet.
Persze nagyon szép, hogy pl. az Overwatchban hőstől függően világít a Razer Blackwidow X Chroma, csak nem nézem a billentyűzetet játék közben.

Des

(#11) HerrBoese válasza Kolbi_30 (#2) üzenetére


HerrBoese
újonc

A 24 colos, kevésbé vásári világítású Optix MAG24C a németeknél olyan 100 ezerért, kicsivel 300 euró felett kapható. Ha nem ghostingol és tényleg tudja a megadott kontraszt értékeket, jó vétel lehet.
A 27 colos full HD és a csili-vili világítás az már más tészta.

(#12) HerrBoese válasza Dester31 (#10) üzenetére


HerrBoese
újonc

Amúgy a háttérvilágításnak pont az a szerepe, hogy ne csak monitor világítson a szobában, mert akkor kitágul a pupilla, és még zavaróbb a monitor fénye. Az az ajánlott, hogy a monitor mögött a falról verődjön vissza valamilyen gyenge, szórt fény, így a pupilla kicsit beszűkül, és nem kapunk annyi monitor sugárzást a szem belsejébe, ahol az irritálna.
A monitor alsó éléről simán közvetlen kapjuk az arcunkba a fényt, kétlem, hogy kímélné a felhasználót.

(#13) HerrBoese válasza Televan74 (#9) üzenetére


HerrBoese
újonc

A Samsungnak van egy hasonló panelje, arról készültek olyan tesztek, amik ratyi ghosting effektet mutattak.

(#14) #06658560 válasza Televan74 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

A sötét szobában pont ezért kell a monitor mellé másik fényforrás is, hogy kevésbé fáradjon. Mondjuk valami mögötted.

(#15) Televan74 válasza #06658560 (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

Van mögöttem egy lámpa 1,5 - 2 m légvonalban,bőven elég hogy játsszam mellette.De néha lusta vagyok felkapcsolni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Dester31 válasza HerrBoese (#12) üzenetére


Dester31
tag

Nem muszáj annak szúrófénynek vagy éles fénynek lennie. Láttunk már lágy ledes megoldást is, egy diffúzor sokat segít rajta. Plusz mára már a fényerőszabályzott LED nem egy extra valami. ;)

Des

(#17) #06658560 válasza Televan74 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor saját hiba, ha tönkre teszed a szemed.

(#18) haxiboy


haxiboy
veterán

RGB ledsor helyett elég lenne 1db pici szolid RGB led mint a telefonoknál. Nem gond, ezt már rég megoldottam magamnak egy 1$-os arduino copyval, néhány ellenállással, és 3db RGB leddel, ja és igen, a 2.5m-es USB kábel drágább volt mint minden más együtt, de így is 8$ körül megkaptam ugyanazt a funkciót amit ők majd jó 50k HUF-os feláron fognak adni.

(#16) Dester31 : Fényerőszabályzott LED általában PWM...sokan nem hiszik el, de én személy szerint látom a monitoromnál a 240hz-s villogást...ezért kénytelen vagyok max fényerőn hajtani....

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) imibogyo válasza #06658560 (#14) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk valami mögötted.

Én pont azt nem szeretem, ha mögöttem van fényforrás. Ezért került a monitor hátuljára. Ott szerintem sokkal kevésbé zavaró és ráadásul sokkal könnyebb homogén megvilágítást létrehozni. :K

(#20) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na ez a Led monitor. :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21) Kolbi_30 válasza Ł-IceRocK-Ł (#20) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A következő lépés az lesz, hogy minden ledes lesz..az egész villódzni fog, a keret, a hatlap az allvany! a vezetékek!!

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22) Ł-IceRocK-Ł válasza Kolbi_30 (#21) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De minek. Van, aki hasztalannak találta a világítós billzetet, pedig ott este nem hátrány ha épp látjuk is. Mondjuk vakon is tudok gépelni, de ott még jól is jöhet, de itt...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#23) Kolbi_30 válasza Ł-IceRocK-Ł (#22) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Billentyuzetem nekem is szep keken vilagit, nem baj mert időnként naggyon jóisaz. de monitorra mifasznak?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Zseniális ötlet,hogy a tök sötétben egy 5 zónás szúrófény világítana be az optikámba :C
Mondom ezt úgy,hogy mind a tv,mind a monitor kapott egy egy hátlapi ledsort ami ráadásul rgb.Egy hátlapi megvilágítás,pihenteti a szemet,érzetre jobb kontrasztot eredményez (ips-nél sokat segít) és az ambilight szerű megoldások létjogosultságát is elismerem,de ezt nem értem. :F

(#25) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Tök jó monitor, felesleges hülyeséggel. Egy szolidan világító sárkányos logó (ami ugyanúgy értesítő ledként is szolgálhatna) sokkal jobban nézne ki.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#26) Sub-ZeRo válasza imibogyo (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké jó. Mondjuk megint megyek szombaton melózni, de ha időben hazaérek, jelentkezem! :o :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27) imibogyo válasza Sub-ZeRo (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is úgy szoktam nyomni. 22:00 körül elkezdem, aztán nyomom 1-2 órát, nem sokat, mert másnap meló. De a kis görények miatt, csak ilyenkor jutok oda... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#28) haxiboy válasza Ł-IceRocK-Ł (#22) üzenetére


haxiboy
veterán

Billentyűzetem nekem is RGB, bár nem használom az esetek túlnyomó részében, de billentyűzetnél még hasznos tud lenni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.