Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Szép meg minden, de mennyire optimalizált? :U ...mert az itt a lényeg

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#2) atike


atike
nagyúr

A labda pattogós résznél az elején ledöbbentem. Utána meg jót röhögtem. Az volt a videó előtt a reklám.... :DDD

Azok a fények... Huh. Engem nagyon meggyőzött! Na meg a rombolás... Tetszik a fizika is.

Mi kell majd ehhez.... :F :Y

Nagyon állat!

[ Szerkesztve ]

(#3) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Egyre kiváncsibbá tesznek ezek a videók.
Látni azt, hogy konzolokon így fut azért ad némi optimizmusra okot. Lehet, hogy kisebb erőforrásigénye lesz mint a Cryengine 2-nek?
Várom a megjelenést!

(#4) Angel1981:
Mivel konzolokon is jól kell futnia így logikusnak tűnik, hogy kisebb lesz az étvágya. A minimum szerintem, hogy ugyan azt a látványt kisebb erőforrásból fogja kitolni magából a 3as engine mint a 2es.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4) Angel1981 válasza --Disztroj-- (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

A Wikipedia szerint a készítők azt mondták, kisebb lesz a gépigénye, mint az egynek!
Mondjuk én szkeptikus vagyok ezt illetően - bár a Wiki az esetek 98%-ban jól szokta tudni a dolgokat.... :)

(#5) atike válasza Angel1981 (#4) üzenetére


atike
nagyúr

Na ha az igaz akkor nagyon brutál játékok fognak jönni a Crysis 2 után...

[ Szerkesztve ]

(#6) sirzollee


sirzollee
tag

Csini,de milyen vas kell majd alá????

(#7) Morden24 válasza Angel1981 (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Cry2 egy dx9-re írt motor volt.
Ez már nem az. Így már önmagában egyértelmű az erőforrásgazdálkodás előnyösebb volta.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) kpal


kpal
veterán

Persely törés lesz megint ugyérzem. :D

(#9) kissd01


kissd01
tag

A végén a feka csávó arc kidolgozottsága megdöbbentő!

(#10) jozsi


jozsi
tag

Biztos, hogy kisebb lesz a gépigénye mint az első résznek, mert ha nem, akkor a konzolok csúnyán kifosnák a belüket:D Bár ha bejátszik a dx11 PC-n, akkor még lehetnek meglepetések.

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#11) --Disztroj-- válasza Angel1981 (#4) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

A wiki azt tudja jól, hogy a készítők ezt mondták, de hogy ez igaz vagy sem, azt senki se tudja...szvsz egy kisebb étvágyú crysis nem indokolt, mert valahogy el kell adni a fermit. :]
Persze remélem nem így lesz.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#12) Manbal


Manbal
senior tag

Mennyire lehet azt elhinni, hogy a Gametrailers szerint március 30-án érkezik???!! :) :K

(#13) PI3525 válasza Manbal (#12) üzenetére


PI3525
tag

Hát sztem semennyire :( inkább lehet , hogy 2011.március 30-án :DDD

ACER ASPIRE 5542G , XBOX 360 ELITE .....

(#14) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagyon szép a grafikája, mondjuk cserébe iszonyat nagy gép igény fog társulni mellé. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#15) drachos


drachos
tag

Ne legyetek naivak, hogy majd beéri kis géppel is. Talán, ha lesz olyan opció, hogy kikapcsolod a dinamikus fényt, árnyékokat meg hasonló számításigényes dolgokat :) De látszik a videón, hogy elég szépen dolgoztatják azt a pixel shadert.

(#16) hunbaly


hunbaly
csendes tag

Biztosak lehetünk benne, hogy kissebb lesz a gépigénye a hármas verziójú engine-nek, mivel konzolokra is optimalizálták! Cevat egy interjúban azt mondta, hogy mindent megtesznek, hogy jól, és ugyan olyan szépen fussanak a verziók! Konzolnál ez nem lessz annyira rendben, mert nincs anti alising(Ezt a HD mondjuk megoldja), és a textúrák sem lesznek olyan élesek, de biztos, hogy nagyon szép lesz így is a konzolos verzió! A pc-s meg egyszerűen tökéletes :)!

(#17) wednesday válasza --Disztroj-- (#11) üzenetére


wednesday
őstag

Nem hiszem, hogy a Fermi eladása lenne a játék célja ha már az AMD-ATI-val fejlesztettek közösen. :))
Olyan nyilatkozatot is olvastam, hogy a készítők nem bánták, hogy most keretek közé voltak szorítva, nem szaladhattak el annyira a grafikával. Szem előtt kellett tartani a konzolok képességeit is. És a feles energiáikat teljesen a történetbe, a pályatervezésbe, játékmenetbe fektették, hogy izgalmas nagyszerű játék születhessen.
Remélem ez nem csak reklám szöveg és lesz is benne igazság. :)

(#18) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Szépnek szép, csak nincs crysis hangulat. Azt valahogy akkor is a dzsungel adta meg. De biztos jó lesz. Várom nagyon. Meg az utána kijövő cryengine gammákat is.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19) ksasa


ksasa
tag

Ne aggódjatok a gépigény miatt.
Vegyetek X360-at (kb. 50 rugó) vagy egy PS3-at (75 rugó) és évekig nem kell agyalni ezen.
A fejlesztések irányát manapság már úgyis a konzolok képessége szabja meg, utána jön csak a PC, amik általában elszabott konzol portok szoktak lenni. Én olyan ordítóan nagy különbséget nem szoktam látni a pc-s és a konzolos verziók között, nagy LCD-n pedig teljesen más élvezet a játék és asszem az a pár lombárnyék meg elmosottabb textúra a lövöldözés hevében úgysem érdekel senkit sem.
Ez persze csak egyéni vélemény. Én mindenesetre már 3 éve nem költöttem gépfejlesztésre, tetemes összeget spórolva ezáltal, amit játékokra tudok költeni. A játékok meg alig drágábbak mint pc-re.

(#20) Crytek


Crytek
veterán

Remélem majd jön a Far Cry 3 és az Ubi földbe döngöli ezt a CryEngine 3-at a Dunia 2-vel:C

Next PC Upgrade: 2022

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy a zárójelben 10ből 8szor az volt ott, hogy console...

(#22) gery dee


gery dee
aktív tag

Nem ismerős senkinek a helyzet? Város- autók .... egy újabb gta született kicsit feltúrbózva :DDD, észre vettem hogy egyre több játékban lehet autót lopni meg ilyenek. Összeesküvést gyanítok, 2012-ben nem a világvége jön el hanem egy GTA korszak ahol minden játék gta szerű lesz , akik eddig nem szerették a gta-t azoknak azt ajánlom hogy térjenek meg sürgősen mert 2év mulva nem lesz mivel játszaniuk .
Egyébként nekem is a dzsungeles pályák miatt jöttbe a crysis de így sem lesz rossz annyira. A videónak meg olyan a filingje mintha a gta 4-el játszanék 20 fps-el... tehát folyamatosnak látszik csak kicsit lassú , vagy csak megzakkantam már.

Abban a pillanatban aláírás.

(#23) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ez az optimalizációs para, akkora hülyeség már bocsánat. A Cryengine az egyik legjobban optimalizált motor volt annó, csak az a titok hogy nem ultra highon kell játszani ha nincs vasad hozzá, mellesleg még mediumon is szebb szinte bármi másnál és úgy már sok mindenen jól fut.

Amúgy meg vannak még csodák. A Supreme Commander 2 is gyorsabb lett mint a Forged Alliance.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007 válasza Angel1981 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Mocskosul kíváncsi leszek erre...
Az egyet simán elfuttattam a gépen 1280-ban, meg 1440-ben is. Amire kijön a Crysis 2, addigra a gépem lesz legalább 4-5 éves... Csodálkoznék ha simán futna.
Persze ez megint egy szubjektív dolog. A kérdés, hogy milyen felbontásban és minőségben fog futni. Ha tényleg ugyan azon a konfigon, ugyan olyan beállításokkal elfut a C2, mint az első rész akkor megeszem a nemlétező kalapomat, mivel ilyen szerintem még a világon nem volt :D
5 év eltéréssel 2 csúcs(grafikás)játék ugyanazon a konfigon ugyanolyan beállítás / felbontás mellet ugyanúgy elfusson... :U
Ez nekem túl optimista...

(#25) boogie84


boogie84
veterán

Még a Crysis sem fut olyan sok pc-n fullon, nem hogy még ez.... Csak az optimalizáltságában lehetünk biztosak különben nem sok ember fog vele élvezetesen játszani. :(

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#26) Aprósólyom válasza --Disztroj-- (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha optimalizálást vársz, akkor remélem, hogy intel és nvidia cuccaid vannak, ők mindig jól ráhatnak a fejlesztőkre... :(( Ha XBOX360-on mennek a dolgok, akkor nem hiszem, hogy egy jobb ATI VGA, ne tudná megtenni ugyanazt. A proci meg már majdnem mindegy... Amúgy a beépített fizika nem tűnik egy nagy számnak. (gondolok a tetőről élével az autó tetejére eső betontömbre, ami a tető teljes síkját benyomta, miközben inkább át kellett volna szakítani középen az autót, de legalább is nem a tető teljes síkját benyomni, a tehetetlenség miatt, csak a tető közepének kellene jelentősen megrogynia.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#27) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Akár futhatna jobban is mint az 1. Gondoljatok csak a dirtre. (tudom hogy teljesen más stílus)
A dirt 1 a mostani gépemen se megy túl jól. De a grid (ami ennek a továbbfejlesztett engine) az sokkal szebb és kb 3x olyan gyors. Programozás kérdése.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28) wednesday válasza Aprósólyom (#26) üzenetére


wednesday
őstag

Van benne valami. A Több 10 tonnás betondarab nem úgy esik az autóra a magasból, mint egy több 10 tonnás betondarab. :)) De egyébként a legtöbb játék nem érzékelteti jól a nehéz tárgyakat, objektumokat, minden könnyebbnek hat mint a valóságban.

De ha ez kell, hogy jól fusson a gépen és a játékmenetre rágyúrnak a készítők akkor legyen.

(#29) Crytek válasza Aprósólyom (#26) üzenetére


Crytek
veterán

Hát nem hiszem hogy annyira nvidiás lenne ez a game mivel atival karöltve fejlesztik ők segítenek nekik a DX11-ben!
Proci meg tényleg tökmindegy mert VGA limit van a Crysisnál!

Sajnos a Crysis mondhatni nem igen volt gépbarát. Full HD be full max beállításokkal az 5870-es ati is szinte kevés a normális játékhoz.

Nagyon remélem ez a Crysis 2 ennél jobban lesz optimalizálva!
Már ha csak azt veszem hogy dx11-nél élsimitás szinte ajándék nem lassul annyit tőle a game akkor már jók is vagyunk szerintem!

Next PC Upgrade: 2022

(#30) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem semmi. Csak tényleg optimalizálják rendesen.. Akkor nagyon jó lesz.

Mellesleg ez is Dx10-10.1, vagy már 11 tesszallátorral?

Nameg, kíváncsi leszek, hogy ebből a PC-sek mennyit kapnak. Mondjuk az AI-t pl. muszáj lesz. :DDD

@Crytek: A CE 1 tudjuk, hogy egyáltalán optimalizáltságot nem kapott, csak elvileg.. Lásd Warhead, aszonták optimalizálták, hát hogyne..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) Aprósólyom válasza wednesday (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pont ezt szerkesztettem hozzá utólag. Csak drekt megnéztem méegyszer a trailer-t, nehogy valami baromságot írjak. :DD Nekem ilyen szinten nem kell fizika, mármint, ha ennek marketing hangsúlyt is adnak. De ha a programozókon múlik akik megveszik az engine-t, akor még jó is lehet ilyen szempontból, de azért még nem rohanok a boltba egy ilyen játékért. Nekem a Colours grading tetszik nagyon. Pont nem egy nagy szám megcsinálni, de annál látványosabb.

Jevons paradox

(#32) Aprósólyom válasza Crytek (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

ATI - Crytek cooperről nem tudtam. Becsületes végre az AMD-től, hogy ilyen téren is igyekszik végre és nem csak a hardverre összpontosít. Nem hiszem, hogy gondok lesznek itt, s szerintem ez akkor pont az ATI beszállása miatt lesz, nehogy már egy 5870-en ne fusson egy játék. Elméleti sebessége kétszer nagyobb az előző generáció óta, szóval én nem parázok. Igaz az én Intel GMA945-ömet minden übereli (HP subnoti). :DDD A legdúrvább asztalimban is ATI HD 3200 int. VGA van 128MB sideporttal. :DD De szerintem ezeken is elfut majd (jó messzire)... :B

Jevons paradox

(#33) Mappa


Mappa
addikt

hát érdekes lesz ez a beton dzsungel környezet :o

nem kötelező megadni

(#34) h-yle


h-yle
addikt

Mindenki úgy el van ájulva a grafikától, mintha a CE2 nem tudta volna ennek a 85-90%-át. Szerintem ez az engine az lesz, aminek az előzőnek lennie kellett volna. Egy optimalizált nextgen multiplatform motor.

Nem a max. grafikától fogjuk letenni a hajunk, hanem attól, hogy fut a gépünkön (konzolunkon). Ha egy jó hasonlat kell akkor mindenki gondolkozzon el a Vista és Windows7 kapcsolatán.

hackeeee:CE2-re gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) hackeeeee válasza h-yle (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jatélleg... Bocs. :D Me ez 3, oké.... Kösz. :))

Naigen... Lényegében ez egy felturbózott CE2. (Talán?) tesszallációval? Me én ezt nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36) nemethati


nemethati
senior tag

"maximum gáz" :(

(#37) Morden24 válasza h-yle (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

mindenki gondolkozzon el a Vista és Windows7 kapcsolatán

Miért, nem voltak jók a driverek, amikor kijött a Crysis? ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#38) Morden24 válasza hackeeeee (#35) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor olvass.

Sectumsempra - For Enemies

(#39) Slystyle


Slystyle
őstag

Nagyon jó videó lett, és véleményem szerint ha már a konzolok meg fognak birkózni olyan grafikával, akkor már egy pc simán el fog boldogulni vele. A realese ideje pedig nyáron lesz valamikor, július és szeptember között, ha hihető a hír amit régebben olvastam.

Manbal: A március 30 az szerintem nem igaz, viszont kitudja, lehet kapunk egy demót vagy bétát, aminek eléggé örülnék :DD

[ Szerkesztve ]

(#40) Enton válasza Morden24 (#37) üzenetére


Enton
addikt

Szerintem arra gondolt, hogy a vista-t is szidta mindenki mert "optimalizálatlan volt", kijött a Win7 és ezt meg viszik mint a cukrot, holott pedig egetverő nagy változások nem történtek.
Valószinű itt is ezt várja.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#41) P00By


P00By
nagyúr

Ütős lesz! Kérdés, h csak abban-e, mint az előző :U :D

(#42) Morden24 válasza Enton (#40) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja hogy ja :B

Sectumsempra - For Enemies

(#43) Manbal válasza hunbaly (#16) üzenetére


Manbal
senior tag

Én is reménykedek benne hogy jobban fog futni mint a Warhead.
Attól függetlenül nem szabad összekeverni a PC-s verziót a konzolossal, mondjuk az sztem tuti hogy a konzolokkal megegyező grafikai beállításokkal majdnem mindenkinél játszhatóan fog futni! :)

(#44) hackeeeee válasza Morden24 (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jöhet felőlem a sok extra, ha DX11, akkor felét úgyse fogja látni az akinek nincs DX11-es VGA-ja. Mer gondolom elég sok dolog csak dx11-es fícsör lesz. Csak optimalizálják értelmesen, ne úgy mint az előző motort..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Optimalizáció? Lassan fel kell dolgozni hogy manapság nem tud az ember egy p4+fx5200-vel játszani. Ennek vas kell de meg is hálálja. Nem hinném hogy egy mai 100-120 ezres konfigon ne lehetne játszható de jól mutató beállítást találni majd.

(#46) hackeeeee válasza DiamondBack (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem azt mondom, hogy FX5200... De hogy a Crysis egy mai csúcsgépen is csak 40-50 FPS-sel képes futni? Az nem gáz? :DDD

Véleményem szubjektív...

(#47) DiamondBack válasza hackeeeee (#46) üzenetére


DiamondBack
senior tag

A fraps kis számait nézzük a sarokban vagy a játékot élvezzük? :DD

Én is vakargatom a fejem néha hogy milyen jó is lenne az az i7+5970 crossban dehát az ember pénztárcája szabja meg az fps-ei számát na :) Ameddig valami bőven játszató addig nem agyalok túlóra vállaláson. És 40-50 fps az már ilyen. Szigorúan szvsz

[ Szerkesztve ]

(#48) kelzsoca válasza jozsi (#10) üzenetére


kelzsoca
félisten

Biztos, hogy kisebb lesz a gépigénye mint az első résznek, mert ha nem, akkor a konzolok csúnyán kifosnák a belüket

A konzol egy adott hardverkörnyezet, így arra jobban tudnak optimalizálni mint pc-re, ha ez nem zavarna :)

https://vertigostore.eu

(#49) Morden24 válasza hackeeeee (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez nyilván igaz. Mondjuk dx9 kategóriában meg aki arra vár, hogy csoda történjen, az feleslegesen reménykedik.

Szerintem az egy laza előrelépés lenne, ha egy 4850-kategóriájú vga-n magasabb felbontásokban (1600, 1900) élvezhetően lehessen futtatni (természetesen nem maxon).

De hogy a Crysis egy mai csúcsgépen is csak 40-50 FPS-sel képes futni? Az nem gáz?

Az nem lenne gáz, mert akkor már bőven élvezhető. A probléma az, hogy ezt nem tudja konstansan produkálni, mint egy konzolos játék.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#50) Slystyle válasza hackeeeee (#46) üzenetére


Slystyle
őstag

40-50fps képes futni? :Y 30 felett úgyse látod, ergó felesleges a 30-35fps+. Onnantól folyamatos a kép, szóval sosem értettem azokat, akiknek minimum meg kell lenni a 100fps-nek vagy afelett :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.