Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az első oldalon szándékosan van az Intel lapnál az AMD proci, és az AMD lapnál az Intel proci? :)

Véleményem szubjektív...

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Hasznos cikk, köszi :)
Hogy itt mekkora Intel-AMD balhé lesz :DD

rip and tear, until it is done

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Már rág gondolkozok egy 925-ös beszerzésén... Nekem az bőven elég lenne, amire használom a gépet...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) hackeeeee válasza zoo8800 (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is ettől tartok.... :U

Úgyis mindenki azt vesz, ami számára megfelelő. Nekem mondjuk elég lenne az i3 is, bőven. Lehet ha majd eljön a platformváltás ideje, akkor valami ilyesmit fogok venni...

Véleményem szubjektív...

(#5) band1103


band1103
őstag

Jól értem? Abban az intel alaplapban vagy gpu-ban van PAP?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6) Spr1nG válasza band1103 (#5) üzenetére


Spr1nG
tag

Igen! És misét is tart :DDD

http://www.spring-gas.hu

(#7) band1103 válasza Spr1nG (#6) üzenetére


band1103
őstag

Protected Audio Path

Hehehe :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Tetszett a teszt :) Én személy szerint i3at venném a kettő közül :)

Üdv: Csabee.

(#9) acsa77


acsa77
tag

Végül is ha azt vesszünk, hogy egyik tesztgép sem egy konkrét vevői választást jelent, hanem csak tesztelési platform, akkor jó a célnak. Mert egyébként elég sok felesleges pénz "csücsül" bennük, bármilyen célra is választják. Akár olcsó, de naprakész multimédiás gépet, akár közepes játékgépet, akár adatfaló gépet akar valaki. Miután itt többnyire játékosok olvasnak: nem érdemes a directx11 alá menni, mert amint a jövőben kihasználják a teljesítménynövelő funkcióit a programozók, reménytelenül elavult lesz a directx 10.1. Kivéve, ha valaki kifejezetten a most kapható játékokhoz marad hű. Adatfaláshoz viszont az nvidia jobb, mert ott van jelenleg rendesen megcsinálva a szoftveres platform. Akinek viszont elég az erős processzor, annak ált. tényleg minden más alkatrész lehet a legolcsóbb. Olcsó multimédiás gépnél is megfontolandó a farigcsálás az árból.

Aztán ott van a jövőbeni bővítés kérdése - ebben nehéz jósolni, de eddig általában amd-s géppel lehetett tovább kitolni az élettartamot, ha gépvásárláskor szűk volt a keret.

(#10) fricz19


fricz19
őstag

nagyon jó teszt, köszönjük :K

"az Intel a stabil, és még ha kicsit drágább is, inkább azt veszik az emberek."
ez sajnos így van, hozzánk sokan jönnek be hogy ő azt hallotta...., hogy ő így tudja, neki ezt javasolták, és mindig intel vagy nvidiia-t akarnak

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#11) RexpecT


RexpecT
addikt

Jó teszt lett :R !
Az viszont furcsa számomra,hogy terhelés hatására ennyire megugrott az AMD proci fogyasztása.

(#12) hackeeeee válasza acsa77 (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Inkább a 10.0 lesz elavult...

10.1-el több 11-es fícsör még ki fog jönni, ezt ABU leírta annak idején.
Mellesleg, egy multimédiás gépnek minek dx11?

Integrált szériában sztem várni kell még az értelmes dx11-es vga-kra, v is nem tom, hogy azok mikorra várhatóak. 10.1-es kártyákat meg sztem ki szórják, és aki nem vár az új fícsörökre, az pl. 4k szériás Radeon-t elég jó áron tud beszerezni, csakhát a driverek használatára oda kell figyelni.

Honnan tudod, hogy főként itt csak játékosok olvasnak, mellesleg egy játékosnak nem lehet multimédiás gépe? Kifejtenéd, hogy ebben a configban mi a felesleges pénz?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13) Pepe78


Pepe78
senior tag

Jó féle kis teszt. :)) :)) :))
Na majd jönnek az AMD vs Intel bajnokok és megkezdődik a linkelgetős odaszólogatós.
Mint mindig....

(#14) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ha később erősíteni szeretnék egy jobb procival, i3-nál alaplapot is cserélnem kell... részemről marad az AMD , gusztustalan az intel féle 3szintre 3 foglalat taktika...

Amugy meg szégyen mind a 2 oldalon ezek a DDR3 memóriasebességek... ddr2-800 (fsb miatt 888on) ugyanezt hozza 5-5-5-15-21 1T időzítésekkel most nekem. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) hackeeeee válasza wwenigma (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Memóriákkal ugyan ez volt, amikor DDR1 DDR2 mizéria volt, aztán csak csak behozták egymást...

Nah igen, ebben igazad lehet, hogy ha tényleg valaki csúcsot akar, és i3-ja van, akkor lapot is kell cserélni.. Dehát, most kétlem, hogy valaki i3 után pikk-pakk i7 szintet akar, persze oké tudom, vannak kivételek. :D

Véleményem szubjektív...

(#16) fLeSs válasza wwenigma (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"később erősíteni szeretnék egy jobb procival, i3-nál alaplapot is cserélnem kell..."

i3 helyett rakhatsz bele i7-et.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Tommee


Tommee
aktív tag

Meglepődtem a fogyasztás értékeken(IGP-vel)!
Ilyen értékek mellett nem sok értelme van az Atom-os kisgépeknek, a méretekből adódó helyszükségleteket leszámítva. A teljesítményről és a közel azonos árfekvésről nem is beszélve.

(#18) acsa77


acsa77
tag

Ráadásul az a felhasználók szempontjából az Intel nem túl bölcsen tette, hogy beintegrálta a videót:
- az energiatakarékosság enélkül is fejlődik,
- az integrálás inkább csak toldás - a CPU és GPU szorosabb integrálása majd csak később lesz lehetséges technikailag,
- a gép központját nézzük, akkor megbízhatóság nem a CPU vagy a chipseten, hanem az alaplap minőségén múlik - erre érdemesebb költeni.
- a nagyobb lapka növeli a selejt számát a gyártás elején, ergo a felhasználóval fizettetik meg,
- korlátozza a szabad "alap-vga" választást, ami nyilván elsődleges célja volt ennek a "toldásnak".

(#19) stevve válasza band1103 (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, jól értetted, van benne PAP. Itt már írtam egy szösszenetet róla. :K

(#9) acsa77:
Badarság...

"egyik tesztgép sem egy konkrét vevői választást jelent, hanem csak tesztelési platform"
Miért lenne csak tesztelési platform? Mindkettő elég népszerű manapság.

Erre a felesleges pénzre én is kíváncsi lennék :)

"Miután itt többnyire játékosok olvasnak: nem érdemes a directx11 alá menni"
Ez is csacskaság, mert egyelőre épp a Dx11-ből van kevés, ráadásul nem jogos elvárás egy IGP-től Dx11-et várni. Nem az a célja. :N

"Adatfaláshoz viszont az nvidia jobb, mert ott van jelenleg rendesen megcsinálva a szoftveres platform."
:F ezt nem értem, de sejtem, hogy a CUDA az, amire gondolsz. De akkor itt is csak azt tudom mondani, hogy IGP-nek nem feladata a masszív számítás sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#20) lajthabalazs válasza Tommee (#17) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Közel azonos árfekvésről akkor beszélhetünk, ha az i3-nál vagy csak a lapot, vagy csak a procit veszed, hiszen az Atom legalja alaplappal, hűtővel 16k, ION-nal szerelt lapokat is lehet kapni 25k-ért (két magos 30k), az még mindig messze van az 50.000-től.

A fogyasztás sem egészen mindegy, egy jól összerakott Atom-os gép megáll terhelve 30W körül, ezek meg üresjáratban eszik majd a dupláját, ami többlet zajt jelent, vagy nagyon drága CPU hűtőt.

És tényleg ott a méret is. Akinek elég az i3 integrált VGA-val, annak nagyjából az ION is elég, filmek, játékok ugyanúgy mennek, és az emberek nagyrésze Office-t sem használ, nem hogy 3D renderelést.

[ Szerkesztve ]

(#21) acsa77 válasza hackeeeee (#12) üzenetére


acsa77
tag

Multimédiásba nem gondoltam dx11-es erős kártyát, de opcióként persze lehet. De ehhez sem kell "erősíteni" szinte egyik részét sem a gépnek. Főleg elvetélt ötlet a méregdrága memóriákra költeni.

A DX10.1-ben lemaradtam: a párhuzamosságot is támogatni fogja? Ehhez nem tudom, hogy mennyire fontos előfeltétel a hardver.

Szerintem azért az oldal jellegéből és fórumhozzászólásokból látszik, hogy itt a gépükkel foglalkozó emberek írnak/olvasnak, azaz nem éppen az a keresztmetszet jellemző, amit a cikk elején idéztek az Inteltől.

Egy ilyen cikknek erősen ki kell hangsúlyoznia (és végül utalt rá), hogy az óriási irodai és alap multimédiás darabszámnál pl. mekkora pénzkidobás (illetve profit a gyártóknak :) +20-30e Ft-ot költeni pusztán az alaplap+cpu+memória együttesére valamilyen homályos célból kifolyólag. Mert akik ide járnak, jelentősen befolyásolják a környezetüket, de ritkán döntenek egyszerre 100 gépről, ahol már fájdalmas felszorozni a fenti összeget.

(#22) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szép és hasznos teszt, köszönjük! :R

Egy AMD-nem szeretem memória páros (Geil DDR3) miatt core i3 rendszert vettem, Asrock H55M alaplappal. Teljesen rendben van, és látom, hogy nem volt rosszabb választás, mint az eredetileg kiszemelt AMD rendszer (Athlon II X4). Így aztán nyugodtan lehet azt is mondani, hogy aki a szíve szerint választ, nem jár rosszul, de az sem, aki a mérési eredményekre támaszkodik. Jó gépezést mindenkinek! :K

U.i.: A Geil RAM-ok tökéletesen mennek... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#23) hackeeeee válasza acsa77 (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

korlátozza a szabad "alap-vga" választást, ami nyilván elsődleges célja volt ennek a "toldásnak".

Miért? Sztem, aki alapból arra akarja használni a gépét, amire az integrált vga is elég, akkor ez teljesen mindegy. HTPC-hez elég az integrált is, ami a prociban van... Ha meg mást akar, akkor tud mellé rakni bármilyen vga-t, nincs megkötve a keze (csak anyagilag). Akkor? Miért orlátozza?

Véleményem szubjektív...

(#24) Isee


Isee
senior tag

Szép, kimerítő teszt (elég volt végigolvasni így kora reggel :) )
Az amd-nek a fogyasztása terhelés alatt nekem is meglepő volt :Y

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#25) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Azt viszont nem értem egészen, hogy hogyan tudtátok lenyomni a teljes rendszer fogyasztását HD4850-essel 190W-ra Far Cry 2 alatt. Más tesztekben azt olvastam, hogy a HD4850-es önmagában is meg tud enni 100W-ot a PCIe tápcsatlakozóján és foglalatán keresztül átlagos terhelt fogyasztásként, amibe a táp vesztesége nem is volt beleszámolva.
(linkelve az 5850-es tesztje, amiben látszanak a 4850-es értékei is http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5850/28.html)

(#26) stevve válasza acsa77 (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Kicsit el vagy tévedve. Az értékelésnél (plecsnik alatt) fLeSs pár szóban összefoglalta, mire is érdemes ezeket a rendszereket használni. Irodába nyilván nem tesz senki ilyet. HTPC-nek például az i3/i5 (igénytől függően) nagyon okos döntés Inteles konfig vásárlásánál.

Abban pedig szintén tévedsz, hogy kik járnak ide fórumozni. sokaknak van régebbi gépük, nagyon sok a HTPC-s, nem csak folyton fejlesztő játékosok járnak ide és még többen jönnek tanácsért, segítségért, akiknek legtöbbször nem a csúcs játékos konfig az első kritérium.

Ez a teszt minden szempontból rendben van, szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) hackeeeee válasza acsa77 (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Drága még az i3, ahhoz képest.. De sztem ez változni fog (bár igazam lenne....)

Irodai gépekhez bőven elég sztem máig valami 775-ös lap, pl egy DualCore cerkával megtámogatva. :)

Megtaláltam a hírt róla. Olvasd el. :)

Véleményem szubjektív...

(#28) acsa77 válasza hackeeeee (#12) üzenetére


acsa77
tag

A fölösleges pénz a fenti konfigokban a majd' 30eFt-os processzor. Ha adatfalás kell, akkor gyengék, ha multiméda v. közepes játékgép, akkor túl drágák (lásd a játékos cikket a PH-től). Az alaplapok is egy fokkal drágábbak a kelleténél. A memóriából - ha nem kell tuning - egy minőségi value is megfelel. De ha tuning tesztet nézel, és épp a processzor a fontos, akkor kiderül, hogy a memóriát szinte teljesen fölösleges tuningolni, inkább több magra, nagyobb órajelre és cache-re érdemes költeni.

Az "univerzális" gépnél persze mélyen a zsebbe kell nyúlni - bár ott a drága CPU/GPU(/HDD) kettős/hármas miatt még fokozottabb a nyomás a többi alkatrész árára. Mert nem sokat adnak hozzá a teljesítményhez. Ilyen stratégiával gépek tömegét konfiguráltam, és nem ment a megbízhatóság és használhatóság rovására.

(#29) wwenigma válasza fLeSs (#16) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

NAhh, én kérek elnézést. Kicsit körbejártam a dolgokat, sikerült 2 dolgot kitalálnom. Nincs sok különbség a 1156 vs. 1366 között, gyakorlatilag 2/3 csatornas memóriakezelés és néhány PCI-e csatornával kevesebb a 1156, 1366-ra viszont magasabb órajelű procik kaphatóak.

1366 has QuickPath and triple channel memory, but lacks PCI Express and DMI on the CPU. 1156 has PCI Express and DMI, but lacks QuickPath and only has two memory channels.

DMI's essentially a PCI Express x4 lane link running a proprietary protocol that prevents anyone else from tying into it (it's not 2GB/s, it's 1GB/s full-duplex. Blame marketing). It's been around since the first PCI Express chipsets were released.

With 1366, I/O has to be hung off another chip linked via QuickPath. That's called the IOH, and it runs quite hot. The IOH has a DMI link to support lower speed I/O chips like ICHes (South Bridge). 1156 does away with the IOH (no QuickPath), so all you're left with is the CPU and a South Bridge (now called a Platform Controller Hub, or PCH).

Unless you need a lot of PCI Express lanes, more memory flexibility, or multiple CPU sockets, 1156 is the way to go. It runs cooler since it doesn't have a 70-90C IOH chip heating up the joint, and the platform costs are lower.

forrás

És a még mindig kihagyhatatlan Anandteches nyomozasom eredménye.

Nem tudom miert maradt meg bennem, hogy lényeges eltérés van köztük, azaz i3-i5/i7 külön foglalatot kap... volt pH!-n valami iras errol vagy csak nem vettem észre? :F Innentől kezdve tényleg csak a márkahűség/hűtlenség dönt a 2 oldal között meg a pénztárca... :R

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30) hackeeeee válasza acsa77 (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

30 rugó a proci.. Oké, kapsz mellé VGA-t is, ami jól teljesíthet akár alap szinten játékokban, vagy multimédiás alkalmazásokban, pl filmnézésben..

Kérdem én, ha most ez így megoldhaó ennyiért, akkor minek költsek külön vga-ra, amikor kb ugyanennyiből jövök ki, ha hasonló kategóriás gépet építenék? Szal gondolok itt arra, hogy pl, veszek egy tételezzük fel, Dual Core procit, oké, olcsóbb, de ahhoz még akkor kell vennem VGA-t, és akkor már ugyanitt vagyok, plusz, a külső vga mellett többet is fogyaszt...Előfordulhat, hogy épp ez miatt nagyobb táp is kellet, tehát már ki is csúsztunk abból a "30eFt-ból".

Van itt a fórumon, aki tuningolja, eléggé, és tökéletesen meg van elégedve vele..

Mellesleg, ha nem játszol, akkor minek hasaljak a tuningra, több cache-re? Az megint más kategória már...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) -szabi-


-szabi-
őstag

Azonos árú procik versenye esetén célszerűbb lett volna Core i3-540 vs. Phenom II X4 925 teszt.
Core i3-540 32e.
A különbség úgy mindössze pár száz Ft lett volna.
Most 4000 Ft különbséggel teszteltetek.
Ha viszont ekkora a mozgástér érdemes lett volna még Phenom II X4 945 is belevenni a tesztbe mivel 925-höz képest csak 2e Ft-al drágább.

Egyébként ilyen tesztből több is lehetne azonos árú konfigurációk összehasonlítása mindig nagy kérdés. :)
Gondolok itt 40000 Ft kategóriás Phenom II X4 965 vs. Core i3-650 tesztre.
Vagy 20000 Ft körüli Pentium G6950 vs. AMD Phenom II X2 545.
Ez utóbbi kategóriában még elérhető X2 550, X3 440 illetve X4 620.

Üdv
szabi

(#32) acsa77 válasza hackeeeee (#27) üzenetére


acsa77
tag

Köszi a cikket! A cikk csak céloz a teljesítmény megmaradásra dx10.1-ben, de majd pontosan utána nézek. Aztán persze lehet, hogy a jövőben az nvidia meg rátesz egy olcsó dedikált cpu-t a videokártyára, segítve a gpu-t, a fő cpu-t, és csökkentve a túlzott adatáramot. És akkor már más lesz a szemszög.

(#33) Devid_81


Devid_81
nagyúr

2 mag 4 mag, es megis igen hasonlo eredmenyek.
Kicsit tobbre szamitottam a 4 mag miatt.

...

(#34) leviske


leviske
veterán

Hát ez az összehasonlítás szíven vágott. :DDD Én eddig abban a hitben éltem, hogy az i5-ösökkel vannak egy szinten a 900-asok (bár az árakat mostanság nem néztem, ennyire durvulna az Intel?). Nem lett volna igazságosabb, ha egy Phenom II X2-vel eresztitek össze?

Amúgy ezt a "bencsmárkok nem számítanak semmit" picit fura olyan tesztek után olvasni, amikben pont ezek miatt lettek az i7-esek magasan, mezőnyverően győztesnek kikiáltva.

No mind1. :))

[ Szerkesztve ]

(#35) wwenigma válasza Devid_81 (#33) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne felejtsd el hogy a PII a C2D/Q-ra a válasz az AMD-től, az i3/i5/i7-re még csak most jön majd. A64-es időkben belehúzott az intel (mert ott bizony verve volt, nem kicsit, nem kevés ideig) és azóta nem az AMD a kihívó sajnos.

leviske: 2magos AMD-vel összeereszteni igazsagtalan lenne a HT miatt szvsz, ami nagyon jol sikerült intel bának feléleszteni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) lsc


lsc
nagyúr

Elég értelmetlen így a teszt. Ha htpc a cél az i3 konfig feleslegesen drága, egy amd-s lap egy jóval olcsóbb athlon procival is hasonló eredményeket produkál htpc felhasználásoknál, ha meg játékhoz kell proci akkor az intellel veszek egy felesleges igp-t drágán, hiszen oda kevés az integrált.
Fogyasztásban sem túl meggyőző az i3, azért mínusz két mag és alacsonyabb csíkszélesség főleg idle-ben nagyobb előnyt kellene hogy jelentsen.
A bővíthetőségre, az i7 ebbe a foglalatba 65e körül van, vajon tud annyi többletet mint amennyibe kerül, ráadásul akkor már kell egy vga is.

Az élet kegyetlen .

(#37) hackeeeee válasza acsa77 (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki tudja mi lesz, de a kulcsmondat ott van:

"A DirectX 10.1 mellett ez képminőségbeli visszaesést jelent majd, a DirectX 10 rendszerek esetében pedig helyenként a sebesség is csorbát fog szenvedni."

Meglátjuk mit hoz a Fermi. :)

Véleményem szubjektív...

(#38) boeing


boeing
senior tag

Gratula a teszthez,én is maradok a Amd fronton inkább. :K

(#39) hackeeeee válasza lsc (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, ez igaz, HTPC-hez ténylegesen elég lehet vmi kisebb AMD-s vas, mivel úgyis ott a HD-s vga benne.. Éshát jóval olcsóbban ki is jön.

De sztem, ettől függetlenül megér(het)i, időtállóság szempontjából, vagy nem? Mondjuk tudom, mindig a pénz dönt... vagyis, majdnem mindig..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) Csabee. válasza -szabi- (#31) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Csináld meg te azt a tesztet akkor :))

Üdv: Csabee.

(#41) hackeeeee válasza Csabee. (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah.. Azért magán (átlag) emberként kicsit nehezebb hardverekhez jutni, teszt szinten is. :D Mint pl egy szaklapnak, vagy egyéb, hasonló lapnak, oldalnak. :)

Véleményem szubjektív...

(#42) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett, köszönet érte!
A fogyasztáson eléggé meglepődtem, kicsit jobb eredményt vártam volna az i3-tól. Nekem mindegyik platform tetszik, bár elég nehezen tudnék dönteni, hogy mit is vegyek, ha most fejleszteni akarnék.
Vonzó az i3 is fogyasztás miatt, teljesítményre is rendben van, de az ára ugye lehetne kevesebb.
Lehet, hogy mégis Phenom II lenne ebből, annyira durván azért nem eszik kevesebbet az i3.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#43) Malachi


Malachi
addikt

Nagyon jó teszt, hosszú idő óta a leghasznosabb. Szerintem logikusan állították össze a konfigokat, manapság ha új gépet épít valaki, ezek optimális összeállítások.

Mostanában fogyasztás mániát kaptam, ezért, de csak ezért perpill Intel lenne a nyerő. 10 év AMD után, szörnyűség! :)

(#44) Csabee. válasza hackeeeee (#41) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Pénz kérdése és kapcsolat az egész :D

Üdv: Csabee.

(#45) fLeSs válasza leviske (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Amúgy ezt a "bencsmárkok nem számítanak semmit" picit fura olyan tesztek után olvasni, amikben pont ezek miatt lettek az i7-esek magasan, mezőnyverően győztesnek kikiáltva."

:F
a régebbi cpu-tesztekben alig volt benchmark, amik voltak, azok sem voltak komolyak a cinebenchet leszámítva.

winrar, 7-zip
pov-ray, java jatmark render és a fritz. ezeket dobtam, mást nem használtam, de nem is ezek alapján lett az i7 megítélve a legerősebbnek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) szumo


szumo
senior tag

Hát én az évek folyamán annyi inteles gépet pakoltam össze, hogy meg sem tudom számolni, és csak néhány amd-set. De most eléggé elbizonytalanodtam, és elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy átállok az amd-hez. Miért is? Mert nem tetszik az intel üzletpolitikája amit a középső szegmenssel csinál. Kapásból van két foglalatuk, amik átjárhatósága/átláthatósága :)) Belerakták a processzorba a videókártya magot akár akarom, akár nem. És azt kifizettetik, akár akarom használni, akár nem, meg az alaplapjaikban is benne az extra hóbelebanc akár akarom, akár nem. Ezekkel a lépésekkel beszorítják a gépek későbbi fejleszthetőségének határait.
Az amd-nek van 1 foglalata, válogathatok bele a belépőszinttől a brutál CPU-k ig, és nem erőltetik rám az alaplapi videókártyát, ha én nem szeretném.

Sajnos a tapasztalatom azt mutatja, hogy ami elromolhat az el is romlik egy olyan gépben, ahol minél bonyolultabb a szerkezet. De majd az idő megoldja, az agájaimra pedig megkapom a választ, hogy melyik platform az életképesebb.

Amúgy a cikk tetszett, rávilágított olyan dolgokra, amik alapján a közeljövőben dönteni fogok, ha rám bízzák.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#47) acsa77 válasza hackeeeee (#30) üzenetére


acsa77
tag

Inkább olyan dönthet az i3 mellett multimédiás téren, mint pl. a hangátvitel. De akkor ott az nvidia 8200 alaplap és házon belül a G6950 (tudtommal csak az órajele alacsonyabb). Ettől függetlenül a cikkben lévőnél 5000-rel olcsóbb alaplapok is szóba jöhetnek tömegével. A tápegység miatt pedig nem kell félni, egy db 5850 mellett sem kell egy tartós élettartamú, átlagos tápnál több. Tápra is túl sokat költenek. Pedig kevesen vannak, akik azt mondhatják, hogy még egy 4850-et, 5770-et vagy 5850-et vesz hamarosan a gépbe.

A "megelégedéssel" nem jelenti azt, hogy akár játékra, akár adatfaláshoz ne lenne szinte teljesen fölösleges a drága memória, drága alaplap és drága tápegység. Ha pedig a játékigény olyan, hogy eléri a processzor határait, akkor szimplán a processzorral kell foglalkozni.

(#48) acsa77 válasza hackeeeee (#37) üzenetére


acsa77
tag

A sebesség a directx-en belüli játékcélra vonatkozhatott a cikkben. A GPGPU területén viszont lényegesen jobban felkészül az nvidia a szoftvertámogatás miatt. Itt óriási lemaradásban van az AMD.

(#49) Móci válasza szumo (#46) üzenetére


Móci
addikt

"Az amd-nek van 1 foglalata, válogathatok bele a belépőszinttől a brutál CPU-k ig, és nem erőltetik rám az alaplapi videókártyát, ha én nem szeretném."

Na ja, ez bizony valóban jó dolog. Az AM2+ akkor még szóba sem került, aminek hála akár a régebbi DDR2-es memóriákkal is vígan használható a legújabb proci. Eléggé költséghatékony megoldás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#50) smkb


smkb
őstag

Ezen core i3 és core i5 cpu-k igazi ereje a mobilszegmensben domborodik ki. Ott ezzel a 2 mag+ht-vel és fogyasztással szemben perpill nem létezik AMD alternatíva, és a core i3,i5 cpukkal szerelt notik egyáltalán nem drágák, nem kerülnek többe a teljesítmény szempontjából elődprocesszorokkal szerelt konfigoknál (sőt szerintem olcsóbbak amiket én láttam), sőt erősebbek is azoknál. AMD tényleg nem ússza meg azt, hogy a 2mag+ht-nek olcsó 4 magost állítva szembe, ne veszítsen asztali szegmensen kívül, mert abban a pillanatban, hogy a fogyasztás is bejön a képbe máris bukták az ügyet. Intel nem jól találta ki ezt a cpu családot, elég optimálisan lehet őket használni minden szegmensben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.