Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet! :)

Viszont a végkövetkeztetés... hát izé... Egy BE QUIET! Shadow Rock 2 is jó 5-6e Ft-vel olcsóbb, Alpenföhn Matterhorn Rev. C, Scythe Fuma, stb... Aligha hiszem, hogy jobb azoknál. Szóval 5-6e Ft felár az MSI névéért nekem kicsit meredek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) fanti


fanti
addikt

Hát, jó is meg szép is de ennyiért nagyon drága.

Nekem ID-Cooling SE-214X van az i5-7600 procimon, ami harmad ennyibe kerül, de kb. ugyanígy hűt, nem hangosabb, és nem is csúnyább.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) arn


arn
félisten

en ezt neztem ki kovetkezonek :) nem sokkal van elmaradva a legjobbak mogott, es 40 eur.
[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Végre egy igényes hűtő teszt. :))

Amikor megláttam a 21K-s árat bennakadt a levegő...a teljesítménye+a világítós műanyag kupak nem indokolja.

(#5) tecsu


tecsu
addikt

#1 Cifu-nak.
Nem olyan vészes az. Állítólag sokan figyelmbe veszik a belső alkatrészek esztétikáját is - erre hivatkozva mégis rondább minden, mint előtte -, tehát nekik megéri, hogy "harmonizáljon" a dizájn az alaplappal meg a vidkarival.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) scope2007 válasza Cifu (#1) üzenetére


scope2007
addikt

Akkor inkább Be Quiet

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#7) carl18


carl18
addikt

Ha alaplapokhoz járna ingyen! Az elég jó ösztönzés volna :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Akinek nem számít milyen a belseje, annak tök mindegy, hogy világít-e vagy sem, a másik rétegnek viszont jól jöhet.

(#9) Blindmouse válasza Cifu (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De azon nincs sárkány. A sárkány megér annyit.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Jhonny06 válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Jhonny06
veterán

-10°C egyből.

(#11) Milka 78


Milka 78
nagyúr

21 ropi :DDD

(#12) jacint78


jacint78
addikt

Úristen... :W Ugyanaz a gagyi lefogatója van, mint a thermalright-nak, ráadásul 20K-ért ránézésre is látszik rajta, hogy gyenge.... :W Mivel nem volt mihez viszonyítani sokat nem ért a teszt..

type your text here..

(#13) Mokó válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Mokó
aktív tag

:R

Amúgy nem néz ki rosszul,kérdés sikerül-e betörnie az MSI-nek erre a frontra (akarom mondani) szegmensbe.
Akinek MSI lap és GPU van,szerintem jóljárhat vele,talán nem csak esztétikus szempontból.Talán.

(#14) SkS7891


SkS7891
tag

20.000ft. :/ Nagyon erős mezőnyben próbál meg versenyezni. Főleg, hogy 25.000től már kezdődnek a dual_tower hűtők.(dark rock pro 3, nh d-14)

(#15) kikikirly


kikikirly
senior tag

Cryprig R1 Universal szerintem pályázhatna a legszebb processzorhűtő címre. Teljesítménybe megegyezik a Noctua NHD15 -el, és 100% memória kompatibilitása van a memóriákra néző vékonyabb profilú venti miatt.Nálam néma csendben végzi a dolgát(igaz ,,csak" egy 4790K-t hűt, nem egy ilyen 8 magos szörnyeteget. :)
NHD 15: 29900 huf
R1 Universal: 26500 huf
(árukereső)
Teszt:
https://rendszerigeny.hu/teszt-cryorig-r1-universal-a-masodik-menet/2014/06/16

[ Szerkesztve ]

(#16) Redneck


Redneck
veterán

Szerintem ez ennyiért nem jó vétel. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) SkS7891 válasza kikikirly (#15) üzenetére


SkS7891
tag

Nekem most a phanteks ph-tc14pe blue a favorit. :)

(#18) GreatL


GreatL
őstag

Procira nem raknék már kompaktvizen kívül mást. VGA más tészta, ott jó a ventis is, max. egy évet megy ráadásul kuss van 60 C alatt.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Én ilyet szerettem volna venni,de egy kis gondolkodás után inkább a Noctua D15 mellett döntöttem.Amit 29.000Ft -ért sikerült megvennem. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"hűtőpaszta" Inkább hővezető? Hűtőpaszta, talán hűti a felületet? Nem kiegyenlíti a hőátadó területen a likakat. :D

Tudom kukacoskodás.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) zolee5016


zolee5016
őstag

Nekem ez egy egytormyos tömegcikk.márka logóval ,fénnyel,de alapjaiban 0 innováció 0 plusszal.
A v10-em a peltier nélkül is lealázza ezt is meg a többi hasonló hűtőt.hűti a ramot.....ki is néz valahogy meg olcsóbb is.volt...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#22) Milka 78 válasza Televan74 (#19) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig milyen jó is ez a hűtő.Annak tükrében főleg,hogy alig 21 ropiért elcsíphető egy Akasa Venom Medusa akciósan.1.5kg tömör gyönyör :D

(#23) dpalotas válasza Sanchez638 (#20) üzenetére


dpalotas
csendes tag

Saját magam csinálta Ninja 3 revb-hez lefogatót ez nem megy 50fok fölé. R7 1700-on
Ilyen erővel a hűtőborda sem hűtőborda, hanem hővezető borda, hiszen a levegő hűti le a felületét és neki csak hő közlő szerepe van .
A Paszta ugyan ezt csinálja a hűtőborda és a processzor között.
Bocsánat nem akarok kötözködni .
Peace !!!!

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Nahát! Nem szívbajos az MSI :DDD
Nem rossz, nem rossz, de nem 21k-ért. :N

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) jacint78 válasza dpalotas (#23) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig a hűtőborda hűti a processzort, a paszta csak vezeti a hőt. Ha már ez egy szakmai oldal, akkor nem ártana úgy is fogalmazni, jogos volt a kukacoskodása a illetőnek.

tailor74

De, ez egy rossz vicc. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#26) dpalotas válasza jacint78 (#25) üzenetére


dpalotas
csendes tag

A levegő hűti a bordát a borda a pasztát és a processzort a paszta a porcit .
Most tekintsünk el attól , hogy egy borda a tömegéből adódóan menyi hőmennyiséget tud raktározni (elnyelni ) .

(#27) tailor74 válasza dpalotas (#26) üzenetére


tailor74
őstag

Ez ugye nem komoly, hogy a paszta hűti a procit? :U Az egy hőátadó közeg, semmi más.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28) jacint78 válasza dpalotas (#26) üzenetére


jacint78
addikt

Azért szerencsés esetben a paszta feladata igencsak minimális, inkább maga a hűtő végzi az érdemi a munkát, a paszta csak segédeszköz. A cipőben jársz, a zokni csak segít, hogy ne rohadjon bele a lábad. :DD

type your text here..

(#29) Televan74 válasza Milka 78 (#22) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akasa nem játszik,nem eszi meg az AM4 -et. ;]

(#27) tailor74 Meg hézagkitöltő. Valaki már próbálkozott lekvárral is,és az is ,megfelelt a célnak. ;] :))

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) dpalotas válasza jacint78 (#28) üzenetére


dpalotas
csendes tag

Most cipőben vagy zokniban jársz ?

(#31) NandoXXL válasza kikikirly (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nekem is volt böszme Alpenföhn k2 (igaz nem sokáig, olcsón jött ment). Csak dizájn és egy két fok a minőségi komolyabb hűtőkhöz képest, a többi böszmével együtt. Ez is divat cikk mint a kedvenc megalodon hűtőid, de itt legalább hozzá lehet férni az alaplaphoz.

Tessék, ennyi értelme van cryorig-r1-nek a Nuctua D15-el együtt ;] :

https://rendszerigeny.hu/kiprobaltuk-a-gelid-uj-kompatibilis-hutojet-antarctica-teszt/2015/10/03

Aki pedig MSI hűtőt akar, annak jó ez is, max rárak egy komolyabb ventit. A divatnak ára van.

[ Szerkesztve ]

(#32) jacint78 válasza dpalotas (#30) üzenetére


jacint78
addikt

Beszarás, hogy még mindíg ezt erőlteted.... Próbáld már elfogadni, hogy butaságot írtak, ha nem hiszed, nézd meg a legújabb tápos cikket, az is tele van "szakszavakkal". :DDD

type your text here..

(#33) kikikirly válasza NandoXXL (#31) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nem semmi hűtő.Némi elégtétel hogy az enyém szebb,de hogy Televan kolléga mivel vigasztalja magát, azt nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) Blindmouse válasza kikikirly (#33) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem lehet szebb. Ezen sárkány van. Nem tudtad, sárkány > bármi más. Üt mindent, mint az autós kártyában.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Ezt lehet a jó öreg tx3 is megszorongatja, 1/3 áron.. köszönjük Emese.
Tesztnek úgy lenne értelme, mint régebben , hogy több hűtővel együtt. Régen volt adva az ilyesmire. Ez így csak egy bemutató.

(#36) kikikirly válasza Bandit79 (#35) üzenetére


kikikirly
senior tag

+1

(#37) NandorHUN


NandorHUN
addikt

21 ezer ezért? Ember kicsit hozzádob és megkapja a legjobb léghűtő Noctua NH-D14-et olyan supporttal ami példaértékű (ingyen foglalat, kiegészítők stb..), nem beszélve a Noctua ventikről....

MSI dúrván túlárazta ezt a darabot.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38) NandoXXL válasza NandorHUN (#37) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ne csak írjatok, olvassatok is, teszteket is:
[link]

Nem kell ide Noctua, jóval olcsóbban meg lehet kapni a hasonló teljesítményt. Bírom mikor mindenki megindokolja mennyire racionális a méregdrága hűtése. It nincs racionalitás, ez hobbi.

(#39) NandorHUN válasza NandoXXL (#38) üzenetére


NandorHUN
addikt

Lehet, hogy igen lehet hogy nem.

Én próbáltam már több hűtőt is amiket 1-1 teszt oldal nagyon beharangozott, meg azt mondta, hogy jó tesztek és szépek voltak, de mégsem úgy teljesítettek ahogy azt előtte papírra vetették.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40) Wombath válasza Bandit79 (#35) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Tervezzük, hogy így lesz, és felélesztjük a méltatlanul elhanyagolt hűtőteszt-kategóriát :). Sajnos a régi méréseket nem tudtuk átvenni, mert módosítottuk a tesztágyat, így meg nem összevethetőek az eredmények, de a mostani - remélhetőleg - jó ideig kitart majd, és mi is nyomni fogjuk a gyártókat, hogy küldjék szépen a termékeket ládaszám :)

(#41) Wombath válasza Sanchez638 (#20) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Semmi kukacoskodás, igazad van :R

(#42) #16939776 válasza NandorHUN (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyrészt el kell olvasni milyen környezetben tesztelték, másrészt a homorú/domború kupak, gyenge paszta nem segít a hűtőnek. Nem véletlen tesztelik ezeket HEDT, forrasztott kupakos CPU-kal, ahol relatív nagy felületen van szétosztva a sok mag a kupak alatt, és az IHS-nek max. a szélei szomorúak.
Ja és 22C°-on jár a klíma. ;)

Nagyon nehéz sz@ar CPU hűtőt gyártani, ami nem skálázódik a mérettel, hőcsövekkel... inkább a rajtuk lévő ventillátorok nem elég optimálisak/erősek a lamellázat kialakításához képest, vagy csak nem légzáróan helyezkednek el. Ezért nem képesek elegendő levegőt áttolni rajta.

Az itteni teszthez: a cpu kupakjának a hőmérsékletét, környezeti hőmérsékletet és az adott tesz alatti átlag hőtermelést (CPU) meg kellene jeleníteni, lehetne számolni a hűtő hő ellenállását.... A hőskorban mértek így, de lehetett vele tervezni... hőskorban több etalonnak számító ventilátorral is letesztelték, gondolva az előző bekezdésre...

Másik: az alaplap deformálását 1-1 átlátszó-vonalzós képpel szemléltetni, hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43) mpioca válasza jacint78 (#12) üzenetére


mpioca
tag

Miért gagyi a Thermalright lefogatója, vagy mi a gond vele? Én most szereltem fel egy Le Grand Macho hűtőt R7 1700-ra ASROCK B350 PRO4 lapon. Őszinte kérdés, nincs nagy tapasztalatom más gyártó termékeivel.

[ Szerkesztve ]

(#44) msgt.fubar válasza mpioca (#43) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nagyon drága, és közepes hűtési teljesítménye van. Ezt még az 5 éves Arctic Cooling Freezer 13-am is lenyomja, ami újonnan volt 13 ezer forint, most pedig 11 ezer ft.

Ha most kéne venni léghűtést, akkor Cryorig-et választanék, ami olcsóbb és jobb is. Esetleg azokról is csinálhatnátok teszteket.

gottagofast

(#45) jacint78 válasza mpioca (#43) üzenetére


jacint78
addikt

Mert nincs limitálva a leszorítás ereje és egy nooberuser simán letépi a francba, ezért is nyírták ezekkel a skylake procikat. [link]

type your text here..

(#46) #16939776 válasza jacint78 (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

Úgy is át kellett hozzájuk tervezni az IHS-t, belefért volna akkora perem, ami a PCB sarkát is megtámasztja. De nem. Régebbi, vastag PCB-s CPU-kat kupak nélkül! is életben lehetett tartani, a skylake/kaby-t már nem.

[ Szerkesztve ]

(#47) jacint78 válasza #16939776 (#46) üzenetére


jacint78
addikt

Attól még ez egy gagyi megoldás, ne tudd meg mit művelnek a userek, ha nem úgy van kialakítva a hűtő lefogatója, hogy határolva van a leszorítás, ami ráadásul egyenletes is, ha mindkét végén egyformán van lehúzva és rugók feszítik, ennél meg húzod a csavart, aztán kb. talán jó lesz.. :W

type your text here..

(#48) #16939776 válasza jacint78 (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

A maual-ban le kellene írni, hogy nem kell tökig betekerni a csavarokat, és nem lenne belőle hiszti. (nincs benne, megnéztem:[link] )

A dupla rugós megoldás sem hülye biztos, ezt tanúsíthatom. Viszont elegendő leszorító erő nélkül, meg nem érintkezik a mag az IHS-el. FuckJa Intel :U

Szerintem többen is elb@-kefélték: hogy egyáltalán szükséges ilyen behemót, egy sz@ros 91W TDP-s CPU-ra. Ahogy lassan spórolják ki az anyagot a CPU-bol, egyre életképtelenebb lesz az LGA mechanikája, legalább is ezt látom "trend"-nek.

[ Szerkesztve ]

(#49) jacint78 válasza #16939776 (#48) üzenetére


jacint78
addikt

Ja mert az ilyen userek olvassák az útmutasítást. :DD A mag érintkezik az IHS-el, az a leszorítóerőn nem múlik, pontosabban így is, úgy is szar a hőátadás, de ez a pasztázás korlátai miatt van.. Ha jó a paszta és ésszel van kenve akkor pontosan ugyanolyan hőmérsékleteket produkál ugyanaz a hűtő akkor is, ha egy leszorítás után leszeded a szorítót és csak rajta van szorítás nélkül (vízszintesen van ilyenkor a processzor), próbáltam annó.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#50) #16939776 válasza jacint78 (#49) üzenetére


#16939776
törölt tag

Processzora válogatja, ha sikerült a kupakot felragasztani akkor így van ahogy írod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.