Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kiki18


Kiki18
őstag

Jó vétel lehet,ha közel vannak a memóriák,talán lehet nyerni vele pár milimétert. Ettől függetlenül szerintem parasztvakítás,megtévesztés eszköze a többi 412-höz képest.

(#2) lujó55


lujó55
őstag

érdekes ez a lapátozás. vajon tényleg jó, vagy csak jól néz ki?

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Mindjárt jön Daa-Raa és leírja hogy a "slim venti nem ér semmit"

És igaza lesz!

Ebben az esetben tényleg tök felesleges volt ezt piacra dobni, ugye még a pwm-et sem tudja? :U

[ Szerkesztve ]

(#4) DaveJr


DaveJr
őstag

Specifikációk alapján nem vmi erős paszta a legjobb sem. MX2 és Chillaramic simán jobb hővezetésben.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) Sub-ZeRo válasza #16939776 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem jók a slim ventik? Még akkor sem ha 5v-ről megy nem 12-ről?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) aram01


aram01
nagyúr

miért van az hogy akárhány ilyen hír jön,én mindig csak a tx3-at látom kicsit módosítva?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) #16939776 válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Zaj/légszállítás/statikus-nyomás szempontból nézve jobbak a 25-38-asok.

És ide venném a élettartam/légszállítás-t is, megkockáztatom hogy ebben négyzetesen, nagyobb fordulatszám kell ua légszállításhoz, és rövidebb a csapágyazás....

[ Szerkesztve ]

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

Szerintem jó irányba léptek ami Slim verziót illeti, néztem pár teszt egész jó, bár szerintem a dupla ventinek köszönhetően kicsit hangos. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) mghltm válasza #16939776 (#7) üzenetére


mghltm
addikt

sajnos a vekony ventik csak oda jok, ahova masfelet fizikailag nem lehet beszerelni. nekem van egy 12mm-es scythe ( 2000 rpm, 45.47 CFM, 37 dBA ), de meg a cikkben szereplo 15mm-es is elveri ( 1600 rpm, 58.4 cfm, 30 dBA ).

teszt az irasban szereplo hutorol

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Szemrevaló hűtő. A paszták árára, s teljesítményére meg kíváncsi leszek.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Külalak tetszetős ... már csak eredmények kellenek ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#12) mghltm válasza Tibor_560sec (#11) üzenetére


mghltm
addikt

eredmenyek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) Tibor_560sec válasza mghltm (#12) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Első ránézésre jó eredmények , bár a környezeti hőmérsékleteket nem tudom (láttam) ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#14) banhammer


banhammer
veterán

A hővezető paszták hány grammos kiszerelésben kaphatók?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) proci985 válasza #16939776 (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pushpull van rajta, úgy már talán elegek lesznek. pushpull általában megoldja a légnyomásbeli problémákat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) #65675776 válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor meg aztán már főleg nem szállít semmi levegőt sem. Erre is inkább kellene egy normális 25mm-es ventilátor, mint két ilyen virsli.

(#17) aram01 válasza #65675776 (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor már elveszíti az identitását a dolog hogy (slim)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Speed® válasza aram01 (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2x15>25..szóval még véknyabb is lenne..ez így csupán dizájnolás szvsz.

(#19) aram01 válasza Speed® (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem a vékonyság kompromisszumokkal jár,ha elfér a gépben én a 2x30milimétert sem bánnám,ha teszi rendesen a dolgát

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) Speed® válasza aram01 (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Legtöbbször igen..viszont tény, néha szükségszerű. Nálam pl. ha hangkarit is akarok használni, a Setsugen2 az egyetlen értelmes alternatíva gyári slim ventivel..hiába teljesít normál ventivel sokkal jobban, így kell..mondjuk szerencsére jó értékeket produkál letekerve is, de ez a borda érdeme inkább.

(#21) aram01 válasza Speed® (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

persze jó is az,csak ritka hogy a borda meg a venti is megfelelő egy gyártótól,ez tud felidegesiteni(néha)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Sub-ZeRo válasza #16939776 (#7) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi.

(#16) daa-raa: Kíváncsi voltam rá, mert venni akartam ilyet a cm 692-be, de ha annyira nem ér semmit akkor veszek majd egy normális 12-es ventit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23) #65675776 válasza Sub-ZeRo (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Házhűtésre, ahol van hely akár 38mm-es ventilátornak is, semmi értelme ilyet venni. Maximum az alacsony profilú coolereken van ezeknek létjogosultsága.

(#24) proci985 válasza #65675776 (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan. mondjuk épeszű 32/38milis venti megint ritkán van a piacon. az UltraKaze kb az egyetlen home pcbe szánt megoldás, de az nem jobb annyival egy Sflexnél, amennyivel arányosabban hangosabb (BB, kegyetlen motorzaj).

Sunon, Delta, YL, ADDA, SanAce, Papst meg még egy pár ipari gyártó foglalkozik ilyenekbe, de jellemzően kegyetlen erős motor van bennük, és magas fordulatszámra lettek kitalálva. 3-5W+ot meg nem minden fan header visel el (zalman mfc1plus elég szépen melegedett a 6Ws Papst 4312től, Deltának meg vannak 20Ws megoldásai is). a beszerezhetőségük megintcsak problémás, eltekintve a vezérlés és az elviselhető hangerő megoldásától (bár az újabb PWMesek általában lemennek 400rpmig, mostanában pedig láttam olyan megoldásokat, hogy a 12Vt kapja molexről a venti, a pwm signalt pedig külön, szóval nem égeti le a szabályozót).

egyébként kár, restriktív helyzetekben (pl nálam) lenne értelmük a vastagoknak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Sub-ZeRo válasza #65675776 (#23) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én a ház oldalára akarok majd venni, ahol a vga is van és lehet oda már a 25-ös nem jó. 3. kép, a 2 oldalsóra gondolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Lehet hogy nem ér semmit a venti, de jól mutat.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#27) csimpala


csimpala
csendes tag

Hát nem valami nagy újjítás :N

(#28) lujó55 válasza #65675776 (#16) üzenetére


lujó55
őstag

+1

(#29) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Én a CM212+ra raktam még 1 hűtőt, minimálisan lett jobb tőle...

(#30) darkarthur válasza Ł-IceRocK-Ł (#26) üzenetére


darkarthur
senior tag

Mivel, ha nem a kinézettel lehet megfogni Vérpistikét, hogy megvegye?! ;]

Samsung S23 Ultra 5G

(#31) Ł-IceRocK-Ł válasza darkarthur (#30) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az is igaz :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#32) icon


icon
senior tag

Abban nincs igaza, valamelyik előttem szólónak, hogy több hely lenne egy 25mm vastag ventivel. Ha a memóriás oldalra kerül akkor bizonyos lapoknál probléma lehet, ilyen szempontból jobb a 2x15 mm vastag venti szimmetrikusan...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#33) proci985 válasza icon (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jó, de magasított bordáknak ramon a low voltage ddr3mak korában sok értelme nincsen... alacsony bordásokkal meg a legböszmébb hűtők se zárják ki egymást.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) #65675776 válasza icon (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy kicsit eltolt konstrukcióval simán megoldható ez is.

(#35) icon válasza #65675776 (#34) üzenetére


icon
senior tag

Már előttem is a kép... talpból kijön elhajlított hőcső, és a lamellák bő 20mm-el vannak arrébb.
Az hogy a súlypont eltolódik, és esetlegesen nem egyenletes az az erő, ami lapot éri, az mellékes...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#36) #65675776 válasza icon (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van elég sok aszimmetrikus hűtő, nem ez lenne az első.

(#37) icon


icon
senior tag

Van is velük sok rossz tapasztalatom... hajlamosabbak rezonálni.

Én ideálisnak ebből a szempontból az olyan asszimmetrikusokat tartanám előnyösnek, amiknél csak a lamellázat lenne az, a súly jó része úgy is a réz miatt van...

Nekiállunk lassan ideális hűtőt tervezni ;)

PHCooler

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#38) #65675776 válasza icon (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Álló házban gyakorlatilag minden cooler aszimmetrikus terhelést jelent a foglalat és a lap számára.

(#39) icon válasza #65675776 (#38) üzenetére


icon
senior tag

Nem teljesen... minimális eltérések vannak szimmetrikus kialakításnál, elvégre a hűtő jó esetben a lapba kapaszkodáson kívül egy bizonyos processzorkupakra (ahol van, gondoljunk a keményvonalas tuningosokra is) fekszik fel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40) Speed® válasza icon (#39) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gravitáció miatt akkoris asszimetrikus a terhelés. Egyébként nem kell túlspilázni, asszimetrikus hűtő a HR-02m is, ennél sem tapasztalom, hogy gondot okozna a kialakítás/súly..szépen rögzül és jól hűt.

(#41) icon válasza Speed® (#40) üzenetére


icon
senior tag

Ne ezt mondtam... csak ha 25 mm-el arrébb vinnénk a hőcsöveket, hogy biztonsággal elférjen a venti a memóramodulok mellett, akkor sokkal nagyobb eséllyel rezonálhatna be a hűtő

a hűtés hatásfokát nem vitatom el egyik módnál sem...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.