Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BotaN


BotaN
senior tag

Ilyen házikóban dolgoznak nálam a hardverek, nincs vele semmi baj az árát megéri, persze vettem bele előre egy 14cm-es hátra meg egy 12-es rendes légkavarót, máris frankó szellőzés van benne.

Nagy plusz még, hogy nem mondanád meg a képek alapján, de a winyó rekesz kialakítása miatt 32cm-es VGA is elfér.

Egy hátránya van, az pedig a plexi lap, ami nagyon rezonál, nálam minden rezgést átvesz és felerősít, így nem árt ha az ember egy gyufás dobozt ékel be a ház lapja és az asztal közé.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#2) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"Kár, hogy gyárilag csak egy ventilátort adnak hozzá, így lemaradt hűtési tesztjeinkben." - Világos, hogy mire gondoltál, de szerintem meg inkább előny, hogy nem tömik tele olcsó, hamar kikopó csúszócsapágyas, ledes ventikkel, amit egy jóérzésű ember első körben távolít el... ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#3) patex1983


patex1983
őstag

11ezer pénz nem sok érte. A plexi oldallap, meg az előlap nekem személy szerint nem tetszik...

[ Szerkesztve ]

X

(#4) BotaN válasza patex1983 (#3) üzenetére


BotaN
senior tag

Ja még annyi hogy én 8-ért vettem iPon-ban még Áprilisban, ez volt a best by.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5) patex1983 válasza BotaN (#4) üzenetére


patex1983
őstag

8ezerért tényleg megérte nagyon :K

X

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Jól szerelhető ház. Plusz ventilátorokkal remek a hűtése.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Atti0925


Atti0925
tag

Nem ártott volna beletenni egy plusz ventit,és úgy letesztelni. :( Gondolom,úgy már sokkal jobb eredményeket kapott volna.

Realme Narzo 30 5G

(#8) BotaN válasza Atti0925 (#7) üzenetére


BotaN
senior tag

Persze, ráadásul az az egy venti is elől van alapból, tehát a hideg levegő bement, de ki nem szállította semmi a meleget, ez hosszabb távon látszik is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Nekem olyan tipikus "két szék között a pad alá" ház...

Átlagos géphez feleslegesen sok ráccsal + kiszűrődő zajjal rendelkezik, két 12 cm-es venti bőven elég előre + hátra. Pl. egy Xigmatek Asgard tökéletes ilyen célra (akár plexivel is), és szvsz jobb minőség.

Erősebb, "gémer" háznak viszont már gagyi - oda egy CM692, vagy HAF912 az elfogadható.

Egy Sharkoon T5/T9 Value pedig simán jobb - az árkülünbséget ellensúlyozza az előlapi USB3.0-ás csati, a "több anyag", meg a plusz ventik...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) LackoMester


LackoMester
addikt

Nemrossz. Szerintem ezzel egy teljesen jó ár/ értékű házat kapsz, persze 2- 3 plusz ventilátor még elfér bele.
Köszi az írást. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#11) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem rossz az elgondolás, csak a sok "vékony": vékony lemezek, vékony plexi az amúgy sem halk házból szűrődő zajokat felerősítik. Plexi nélkül kicsit több vassal sokkal praktikusabb lehetett volna. Ez az az árkategória ahol már ezen az áron vagy pár plusz ezresért csendesebb és hasonlóan jól szellőző házat kaphatunk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) almos94


almos94
aktív tag

Nálam az 5 Coolink Swif2-vel már nagyon nagy vihart kavar bent, és megvagyok vele elégedve, ennyi pénzért nagyon jó vétel :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#13) Alpachino


Alpachino
veterán

Jó kis ház, nekem is egy ilyen ad otthont a hardvereimnek :) A plexis oldalalapot ki sem vettem még a dobozból :N kezdettől enélkül használom,

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#14) Carvus válasza almos94 (#12) üzenetére


Carvus
senior tag

mennyin pörgeted őket?

(#15) lexandro


lexandro
tag

Nekem kimondottan tetszik az aljan levo szellozoracs, bar egyre kevesbe szeretek foldre rakni hazat, mert par honap utan olyan belul, mint egy madarfeszek a portol.

Pedig bizisten takaritunk! :)

Robi

(#16) Kassadin válasza AxBattler (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

"Átlagos géphez feleslegesen sok ráccsal + kiszűrődő zajjal rendelkezik, két 12 cm-es venti bőven elég előre + hátra. Pl. egy Xigmatek Asgard tökéletes ilyen célra (akár plexivel is), és szvsz jobb minőség."

A zajt még alá is írom, de ez nagyban függ a proci ventillátortól is, mennyire pörög már alapjáraton is. Amit nem kell hűteni, mert nem kazán, ott jóval csendesebb lesz. Szerinted jobb minőség, de ha nem volt még neked ilyen, akkor fölösleges olyasmit kijelenteni, amit magad se tapasztaltál.

"Erősebb, "gémer" háznak viszont már gagyi - oda egy CM692, vagy HAF912 az elfogadható."

CM692 ~23 ezer, HAF912 ~20 ezer Ft, nem mondanám, hogy egy ár és minőség kategóriában mozogna a kettő, ez olyan mintha lenne egy sony digitális fényképeződ, és mondanám hogy márpedig a nikon d90 fényképezőgép sokkal jobb 200 ropiért...Tény és való, de nem akkor már olyannal hasonlítsuk össze, amivel egy árkategóriában van.

QwErTy42: Nem tudom, honnan vetted hogy vékonyak(jó hogy azt nem mondod, hogy rezonálnak), de például egy thermaltake v3-s gépház oldallapjai sokkal vékonyabbak. Írhatnál ilyen áron sokkal csendesebb és jobb minőségű házat, kíváncsivá tettél. :P

lexandro: Lényegtelen, attól függ, hogy mennyit használod a géped, meg mennyire laktok poros környéken.

Köszönöm a tesztet, jó volt végre viszont látni a saját házikóm.

[ Szerkesztve ]

(#17) hibavissza


hibavissza
veterán

4,7 kg, tésztaszűrő kialakítás....süketek előnyben. Az ára meg...
és ajánlják... :W

(#18) csirkés11


csirkés11
tag

Végre egy jól kialakított tágas ház, nem vagyonokért. :R

(#19) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Nekem is ilyen van asszem én 10 ezer pár száz forintért vettem,szerintem megérte.
Egy baj van vele -de az is csak a régebbi tápomnak köszönhető (felső táp)- ,hogy a kábeleket nem tudom rendesen elrendezni,így alul egy baromi nagy "csomó" van,idegesített az elején de aztán megszoktam.
Nekem 3 venti van benne abból kettő 800 rpm-en,nincs gond a hűtéssel.

Ebben a kategóriában simán ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem 331-esem van. Kiváló ház, csak egy bajom van vele, és ezzel nem csak én szenvedtem: hogy az előlapi jack csatlakozók korán benyögték az unalmast.....

All→M8

(#21) Bird


Bird
addikt

Tetszetős, jó elrendezésű házikó!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#22) AxBattler válasza Kassadin (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

CM692 ~23 ezer, HAF912 ~20 ezer Ft, nem mondanám, hogy egy ár és minőség kategóriában mozogna a kettő, ez olyan mintha lenne egy sony digitális fényképeződ, és mondanám hogy márpedig a nikon d90 fényképezőgép sokkal jobb 200 ropiért...Tény és való, de nem akkor már olyannal hasonlítsuk össze, amivel egy árkategóriában van.

Nem voltam egyértelmű. Szóval - ha "gémer" gépet épít az ember, akkor annak komolyabb anyagi vonzatai vannak, és így valszeg' belefér a keretbe egy komolyabb ház is. A 430-as ilyen irányú felhasználása tehát szerintem hamvába holt elképzelés...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Kassadin válasza AxBattler (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Így már érthető, természetesen aki 2 db vga-t akar berakni a gépébe, az nyilván nem ezen fog spórolni, be se férne. Aki megelégszik 1 vga-s felépítéssel és vízhűtés nélküli rendszerrel, annak megteszi, de aki komolyabbat akar, az tényleg ne ilyet vegyen. Hatalmas negatívum, hogy nem lehet normálisan kábelt rendezni, ez meg szerintem hozzátartozik a "gamerséghez".

(#24) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szerintem nem nagy szám.A belseje sem bejövős(kábel csatorna hiánya,porbetét nélküli első rácsok...)viszont az árával kicsit ellensúlyozza a hiányosságait.

(#25) moli.hu


moli.hu
őstag

Bemutatjuk a Cooler Master alacsony árú, mégis átlagon felüli minitornyát.

ez nem miditorony? mert belefer egy atx alaplap.
raadasul meg a hivatalos site is midi kategoriaba sorolja.

(#26) almos94 válasza Carvus (#14) üzenetére


almos94
aktív tag

1200-on, nagyon megvagyok elégedve vele, megéri az árát. A GX750-es tápomban is kicseréltem erre az ADDO ventit.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#27) patex1983 válasza almos94 (#26) üzenetére


patex1983
őstag

Én meg az FSP Everest 500W-os tápomban cseréltem ilyenre. Jó :K

X

(#28) Carvus válasza almos94 (#26) üzenetére


Carvus
senior tag

nem zavar a szélzaj? 12-1300-on már szépen van neki...am télleg jó kis venti.

(#29) Findzs


Findzs
addikt

felülre a scythe slip stream slim se férne be ?
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) imibogyo


imibogyo
veterán

Nem rossz kis ház ez.

[ Szerkesztve ]

(#31) almos94 válasza Carvus (#28) üzenetére


almos94
aktív tag

Hát különösebben nem, szó mi szó, tényleg van hangja,de én még ilyen "zaj" mellett el tudok aludni.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#32) IreN!CuS válasza Findzs (#29) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nekem ilyen van felül,beférni befér de nem lesz sok hely.[link]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#33) AxBattler válasza Kassadin (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
A kábelelrendezés hiánya tényleg elég fájó - ebből a szempontból is jobb az Asgard meg a T5/T9.
Ja és: személyes probléma ugyan, de a kitörhető PCI-lemezektől a hányinger kerülget. Nem igaz, hogy akkora többletköltség lenne ezt nomálisan megoldani. Többek között ezért is döntöttem a T9 mellett és kerültem el az újabb Elite-eket

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Én múlthéten szerváltam be egy ilyen házikót, tökéletesen meg vagyok vele elégedve :C

3 ventilátor dolgozik a házban (elől a gyári/hátul,fent 1-1 12centiméteres) és a hűtési teljesítmény fényévekkel jobb mint az előző, kommersz házamnál: a processzor terhelve kb 10 fokkal, a videokártya terhelve több mint 15 fokkal lett hűvösebb :K

És mindezt úgy, hogy kb 3-4 ezerrel kerül csak többe mint az előző házam. Hangjával nekem semmi problémám nincs, egyáltalán nem hangosabb az átlagnál.

Anyagminősége ebben a kategóriában tökéletes, én szerelés közben egyáltalán nem éreztem úgy, hogy gyenge lenne az anyag. Cipelgetni meg max évente egyszer fogom ,azt kibírja. Rezonancia nincsen, se a plexinél,se a winyónál, se a DVD meghajtónál.

Valaki azt írta hogy elől nincs porszűrő: de bizony van, az egész előlap tele van porszűrőkkel, még a 3,5 és az 5,25-ös helyek rácsai is.

[ Szerkesztve ]

(#35) GeneraL_XTX válasza AxBattler (#33) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"A kábelelrendezés hiánya tényleg elég fájó"

A jól elhelyezett plexinek köszönhetően a kábelköteg pont nem látszik, innentől kezdve meg mégis miért érdekelne hogy hol vannak a kábelek? T5-öt T9-et meg pont azért nem vettem mert a szellőzése nem ideális. 2 ventihely manapság már kevés, arról nem is beszélve hogy az alap típushoz(amivel egy árban van a CM430) egy darab ventit nem adnak.

"kitörhető PCI-lemezektől a hányinger kerülget"

nekem hálisten sikerült mindegyiket kitörni hajlítgatás nélkül,d nem értem a problémát. Egyszer kitöröd, berakod a helyére a kártyát és csókolom, többet nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#36) AxBattler válasza GeneraL_XTX (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

T5-öt T9-et meg pont azért nem vettem mert a szellőzése nem ideális. 2 ventihely manapság már kevés, arról nem is beszélve hogy az alap típushoz(amivel egy árban van a CM430) egy darab ventit nem adnak.

Elöl bemegy, hátul kijön a levegő. A táp alulról szív. Ebben mi a nem ideális?
Mihez nem elég 2 ventihely? (A T9-ben 3 van egyébként).
A Value-hoz többet is adnak, meg van usb3 - így viszont ár/érték arányban übereli a 430-at.

Egyszer kitöröd, berakod a helyére a kártyát és csókolom, többet nem kell hozzányúlni.

Olcsójános megoldás, bóvli hatású, nem esztétikus. De, mint írtam, ez egyéni sirám.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) BotaN válasza GeneraL_XTX (#35) üzenetére


BotaN
senior tag

A probléma csak az hogy van akinél járnak kelnek a hardverek, nálam is ki van törve mind, mert volt a gépembe 2 kártya, hangkártya, stb, és most tátong hátul a nagy lyuk. Régóta vadászok ilyen visszacsavarozható lemezeket, de még nem sikerült találni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#38) GeneraL_XTX válasza AxBattler (#36) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Mihez nem elég 2 ventihely?"

Előző házamban is két ventihely volt, látszott is 80 fokos 6870-en:) Felülre igencsak elkéne, meg oldalra is, minél több venti annál hatékonyabb a légszállítás. egy komolyabb CF/SLI konfighoz hol elég 2 venti?

A value meg már 13 fölött van, ez a ház átlag 10.500ft, néhány helyen 9990Ft

Ha már olcsójános megoldás az az USB3 kivezetés is eléggé az, csak egy zsinór a hátsó csatlakozóhoz, nem alaplapi. Ennyi erővel veszek egy USB hosszabbító kábelt 500 forintért és ugyanott vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) pendre54


pendre54
addikt

Korábbi hozzászólásokban már említve lett, hogy nem tetszik a plexi oldallap, és a kéken világító első venti. Akik mégis egy ilyen típusú ház vásárlásán gondolkodnak, azoknak nagyon ajánlom a CM Elite RC 370-es típust. Gyakorlatilag ugyanez a ház, csak nincs plexi oldal, és nem vílágít a venti. Én májusban vettem eggyet 8900 -ért, plusz 1600-ért egy hátsó ventit. Tágas belső, jó szellőzés, tökéletes választás volt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#40) _Atesz


_Atesz
addikt

Nekem egy óccsó' ház van, levett oldallappal, nincs benne semmi plusz venti, de nem is kell.
Akinek nem gond a levett oldallap, az vehet kb. bármilyet, a lényeg, hogy elég tágas házikót vegyen, amiben biztos, hogy elférnek a cuccai.

A cikkben említett házra reagálva, megnéztem hasonló árfekvésű házakat, max. ennyit tudnak, szóval elfogadható simán az ajánlott kategória. Az meg hogy nincs plusz venti... aki profi, úgyis első dolga az lesz, hogy azt a kék sz*rt kihajítja a fenébe és vesz 2db frankó 120-ast.. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) cellpeti


cellpeti
veterán

nekem is ilyen van kb. fél éve, meg vagyok vele elégedve, sztem jó házikó

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42) AxBattler válasza GeneraL_XTX (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

6870-hez, meg SLI/CF rendszerhez persze már kell a plusz hűtés, de ahhoz már inkább egy HAF912, CM692 passzol. Ekkora konfignál azt a 10-15k-t én nem spórolnám le - főleg hogy nem kell 2 évente cserélni, mint a VGA-t.
Value meg nekem megérné +3k-ért a plusz ventit, usb3-at, anyagot.
Az usb3 meg legalább be van építve, és nem lóg még egy fölösleges pöcs a gép oldalán (+ nekem nem is lenne esztétikus)...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43) _Atesz


_Atesz
addikt

Még valami, a cikkben említve volt, hogy ha az ember lan party-ra akarja cipelni... Ezzel kapcsolatban csak egy gondolat. Úgy őszintén, ki az aki 2011-ban lan partyra megy? :U
A széles sávú net - a külföldi árakhoz képest - fillérekért van (bár tudom falun rosszabb a helyzet), így nincs értelme, de nem is hallok ilyenekről az elmúlt 3-4 évben.
Szóval azt gondolom a lan party múltbéli fogalom, lassan el kellene felejteni (bármennyire is jó és hangulatos volt egy ilyen összeröffenés).
Helytállóbb lenne mondjuk pl. a szállítás szó. :)

(#44) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ez a kábelelrendezés csapnivaló. :(
A 3-4e Forintos felső tápos Codegen házamban is van hely az alaplaptartó tálca és a jobb oldali oldallap között, ahol simán eltudok vezetni minden kábelt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45) Kassadin válasza _Atesz (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

"Úgy őszintén, ki az aki 2011-ban lan partyra megy?"

Minden évben van becup meg icl, hogy csak a két legnagyobb lan rendezvényt említsem. Mondjuk rudi szerintem arra gondolt, hogy kézben cipelve nem a legjobb választás, de biztos vagyok benne, hogy a többi se lenne jobb, ilyen kocka házakon nincs semmiféle fogás, lényegtelen, hogy mekkora a súlya... Nyilvánvaló, hogy a legtöbb ember lanra kocsival viszi a gépét, szóval így meg még inkább nem lehet negatívum a súlya szerintem.

(#46) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Jó kis ház, hasonló áru alternatíva a ThermalTake Commander MS-I. Viszont a pár ezerrel drágább ThermalTake Dokker BlacX szerintem megeszi reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#47) RyanGiggs válasza _Atesz (#40) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nem muszáj azt a kukába hajítani szerintem, elég ha csak átrakja hátra!!!
Előre és oldalra vesz másikat.

(#48) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Nem rossz gépház, kifejezetten tetszik. Ha lenne benne kábelelvezetési lehetőség, akkor már venném is meg :K Ennél már csak a Thermaltake Commander széria a jobb. Az is 11kiló, de abba már van kábelelvezetés. Sokkal jobban tetszik, mint bármelyik más. 20ezer forintig nem kapni hasonlót, nem hogy 11-ért :)

gölmétcsül ©

(#49) Findzs


Findzs
addikt

de ki vagytok ezen a kábelvezetésen akadva :)

thermaltake v9 kábelrendező nélküli kábelrendezés:
[link]

kis kreativitással megoldható :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50) Kassadin válasza Findzs (#49) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel ebben a házban nem lehet normálisan, ne lepődj meg.
De átjöhetsz, aztán megpróbálhatod, ha nem hiszel nekem. :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.