Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M3oH


M3oH
addikt

Masodik oldal, harmadik bekezdes mondata: "A SPEED hátsó része rá lett rakva az előlapra, így kettős érzést produkálnak az oldalak." Ezt biztos, hogy igy szereted volna? Vagy az en szovegertelmezesem gyenge :)

(#2) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Ezt nagyon korrekt gép lett :)

(#3) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Jó kis gép. Egész szép már a kínálat olcsó és jó táblagépekből. A telefon piacot is felrázhatnák már hasonló ár-érték arányú készülékekkel (a 100 ezres "középkategóriás" modellek helyett).

(#4) M5Norbi válasza zkosaras (#3) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen igazad van. Egy GSM modul és kész :) na jó nyilván nem csak ennyi de nem lenne olyan bonyolult......

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#5) Maxentius


Maxentius
addikt

A kategóriájában több mint a korrekt a HDMI-kimenet, a Bluetooth és az IPS-kijelző jelenléte, kár, hogy az összeszerelés nem az igazi...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#6) pumpedlix


pumpedlix
tag

1 napig volt ilyen tabom, de vissza is vittem mert fagyott folyamatosan,
a HDMI kimenete sz*r volt (csíkos kép), az összeszerelési minőség csapnivaló.

Azóta olvastam hogy kapott javított rendszert ami a fenn is van a Concorde oldalán, állítólag ez segít a fenti szoftveres gondokon, de ezt majd meglátjuk.

Most egy Prestigio Pro Duo 7-et nyúzok, nagyságrendekkel megbízhatóbb, stabil, 2 év háztól házig gari, egyedül a kijelző felbontása kisebb.

Számomra a Concorde és a MyAudio termékek a kerülendő kategóriába kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bibby


Bibby
addikt

"Ugyan elsőre kicsit sírdogált egy-egy Full HD videó láttán (a fájlformátum nem tetszett neki), második körben mégis túlugrott a makacsságán és vígan mutogatta az 1080p-s és 720p-s filmeket."

Ez mit akar jelenteni? Egyszer lejátsza egyszer nem? :F

Ελευθερια η θανατος

(#8) balees válasza pumpedlix (#6) üzenetére


balees
tag

Nagyon pariban van a Wayteq 70dci-vel (bluetooth-t, hdmi-t leszámitva). Az összeszerelés a Wayteq-hez képest rosszabb?

(#9) satz18


satz18
őstag

Ez a gép engem teljesen meggyőzött, ha lenne igényem androidos táblára, jó eséllyel ezt választanám.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) medium84


medium84
aktív tag

Ennyi pénzért kiváló ketyere. Én ajándékba vettem, pár napig persze használtam előtte. :) Alapból szarul működik (pl. töltés közben a kijelző alsó 1/3-a vibrál meg csíkoz. És iszonyatosan lassan töltődik fel). Ám ezeket a gondolkat egy csapásra megoldja a magyar ConCorde oldalon megtalálható frissítés.
Samsung Galaxy S3-am van, tabletem soha nem volt, de ez tetszett. Nekem semmi bajom az összeszereléssel, az S3-mat se hajlítgattam, meg ezt se. Ez az összeszerelési mizéria csak egy beidegződés a tesztelők körében szerintem.
A kijelző tényleg gyönyörű, fényerőben veri az S3-at, persze a feketéje nem fekete, hanem szürke. A processzor teljesítmény szinte mindenre elég, úgy emlékszem talán a Real Racing akadozott csak egy kicsit, de az egy fosul összerakott játék sztem.
Túlmisztifikálják a 3G modem hiányát is. Aki tabletet vesz, annak 99%-ban van okostelefonja is, mobilnet előfizuval. Csak be kell kapcsolni a mobil wifi hot spotot és már meg is van oldva a sztori.
Csak azért nem vettem én is egyet, mert szerencsére megengedhetek magamnak drágábbat is.
Tőlem "Különösen Ajánlott" plecsnit kap! :)

(#11) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez ennyiért nagyon jó ajánlat. Komolyan elgondolkodom most egynek a beszerzésén.

(#12) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

A hivatalos specifikációval ellentétben az előlapi kamera valójában csak VGA felbontású.

What can change the nature of a man?

(#13) Destr4ct válasza medium84 (#10) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Az, hogy alapból szarul működik túlzás. Ne állítsunk be egy néhány példánynál előálló problémát általánosként. Az enyémmel nem volt semmi ilyesmi gond, persze a hosszú töltési idő hibán kívül, amit a frissítéssel valóban orvosoltak.
Az összeszerelés valóban rossz minőségű, és nem csak a felső kategóriás tabletekkel összehasonlítva, hanem a hasonló árkategóriában lévő más márkájú cuccokhoz képest is. Még a házon belüli 8 colos tab Play is masszívabb, és nem recseg, nyöszörög kézbevételkor. (Igaz, hogy ez valószínűleg a fém hátlapjának köszönhető)

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#14) joey04


joey04
titán

Ennyiért nagyon jó vétel, még a gyenge összeszerelés ellenére is. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) medium84 válasza Destr4ct (#13) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem általánosítottam, az enyémnek ilyen nyavajái voltak. Azért írtam le, mert az első alkalommal földhöz akartam vágni. Aki ezt elolvassa, már tudja, hogy nem hardveres gond a képernyő villogása (mert ugye a fórumban mindenki ezt írta...).
Az meg (már bocsánat) hülyeség, hogy kézbe vételkot nyöszörög meg recseg. Telefont vagy tabletet nem azért vesz az ember hogy csavargassa meg feszegesse. Ugyanolyan balgaság, mint amikor leírják, hogy a ThinkPad X230 kijelzője a közepén megnyomva elszíneződik, hát én soha nem nyomkodtam, nem is arra való. Embereknek megy el a kedve a vásárlástól az ilyen írások miatt. :W

(#16) pumpedlix válasza balees (#8) üzenetére


pumpedlix
tag

Wayteq-nél nagyon hiányzik a HDMI,

Nem rosszabb az összeszerelése, csak másként lehet észrevenni. Ez persze egyéni vélemény a Speed-nél tényleg azt érezte az ember hogy az előlap és a hátlap valahogy nem teljesen passzol, a Wayteq-nél nálam ha egy kézbe tartottam, megfogáskor mintha a kerete minimálisan moccant volna. most a Prestigióval nagyon elégedett vagyok, masszív stabil,
Mondjuk a Speed akksijáról nem tudok szólni, de az tény hogy a 70dci max 3,5-4 órát bírt, terhelés függvényében.

(#17) pumpedlix válasza medium84 (#10) üzenetére


pumpedlix
tag

Teljesen egyetértek a mobil hot spot dologgal. Ez a legegyszerűbb módja a táblagépes netezésnek :R

Egy időben mindig a 3G-s tabokat nézegettem de rájöttem hogy felesleges bele, ha nagyon muszáj veszek 4 ezerért egy websticket nettel és kész.

(#18) prolad


prolad
őstag

35 ért nagyon rendben van.
Ezt a rockchip soc-t miért nem rakják bele telefonokba is (mtk6577-t simán elveri)?Annyira sokat fogyaszt?

(#19) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Szerintem korrekt gép remek ár. Most is Concorde tabot használok megvagyok vele elégedve.De úgyérzem hogy itt az ideje a váltásnak. Szerintem ez lesz a befutó :R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#20) CHIPman válasza prolad (#18) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nincs benne GSM támogatás, ennyire egyszerű.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#21) littledon


littledon
tag

Lassan rendben lesznek itt az árak... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#22) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ennyiért nagyon korrekt.

Másrészt viszont ami B-márkás tablettel eddig összeakadtam, előbb-utóbb mindig előjött valami gond, egy WayteQ-re a Kindle app nem ment fel valamiért, egy Huawey-jel meg alkatrész- és szervízgondok voltok, egyik sem tragédia, de kényelmetlen és bosszantó. Ja és persze frissítésre se nagyon érdemes számítani az OS-t illetően. Szóval aki megengedheti magának, szvsz azért inkább valami márkásabbat vegyen.

És jó lenne időnként egy használtteszt, hogy az "Ajánlott" termékek egy-két év használat után hogy muzsikálnak, mennyire amortizálódnak le, mert a többség azért nem egy évre vesz telefont vagy tabletet.

Nem a lényeg a fontos.

(#23) Tristis


Tristis
őstag

Ha egyfolytában filmeket nézegetnék, vagy sorozatot akkor kellene egy ilyen. Netezni 7 colon nem érdemes. Van egy 6 colos könyvolvasóm, ki van okosítva netezéshez, ha nincs más megteszi, de azért nagyon picurka a dolog. Barátom 7 colosát nyomogattam egy-két órát, de nekem teljesen alkalmatlan hosszú távú használatra, kivéve videók. De már leszoktam a mozgóképről, a betűk jobbak sokszor vagy hanganyagok ha tanulni szeretnék.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én is sokáig nézegettem, úgy, mint kategóriatársait. Aztán alig 26ért (25.770) vettem egy lengyel tabot (Tracer Ovo 2.0) ugyanezzel a hardverrel, JB-vel, 2 év háztól-házig garival. Annyi a különbség, h tft 1024x600as kijelzője van és nincs benne bt. Viszont hdmi-n keresztül kipakolva tv-re tökéletes, hibátlan.
Az összeszerelése is frankó, és nem ragasztott, hanem csavarozott!
Tft ellenére szép a képe és qrva gyors. Semmi sem akasztotta még meg. Ráadásul a kisebb felbontás a gpu-t kíméli, a tft meg az akksit. Engem nem zavar, h nem ips.
Nem bántam meg, h nem a Speed-et vettem meg.
Egyébként még én is szemeztem a Prestigio Pro Duo-val, de vhogy nem akartam egy tabra 35-40et fizetni. Ha adtam volna tabért ennyit, én is a Prestigiot veszem meg.
Persze, ha nincs vele gond, biztos jó ez a cucc is.

(#25) kreten67 válasza Tristis (#23) üzenetére


kreten67
senior tag

Én nem tudtam kibékülni a hibáival mert azért van neki bőven,különösen az akku töltési ideje még a javítás után is sok.Nekem 5 óra használat után kicsit több mint 5 óra alatt töltődött vissza az akku 100%-ra a javitott szoftverrel, hogy a gyári 10 óráról már ne is beszéljek.
A szerviz és garancia hozzáállásuk se igazán nyerte el a tetszésemet,és vettem egy minőségibb tabot! :( :N

(#26) azbest


azbest
félisten

A hátlap nem ragasztott, hanem műanyag karmokkal kapaszkodik. Itt vannak képek a belsejéről is a "motorháztető alatt fülnél" [link].
Ha ragasztva lenne, akkor nem nyiszogna.

Összességében jó kis tablet. Szép kijelző, jó sebesség. Nagy fényerő. Gyárilag fólia van rajta. Szöveget olvasva acrobat-tal, legkisebb fényerőn volt hogy 10 órát is ment, persze játék közben ez lényegesen kevesebb. Nagy távból is egészen jó a wifi vétel.

Amiben lehetne jobb
- mély hang lehetne több is, rendes fülessel hallgatva
- hdmi tükrözött képe sokkal gyengébb, mint a saját kijelzőjén megjelenő tartalom. Nem tudom, hogy ez az rk3066-ra jellemző probléma-e. A tévé okosító stickeken nem hallani erről panaszt, de ott nincs saját kijelző.

Azt még érdemes tudni, hogy a videójátszáskor nem ajánlott hw+ módot választani, mert úgy könnyen lehet fagyasztani a tabot. A ph tesztvideókkal sem tapasztaltam különösebb problémát. Ha az MX Playerhez feltesszük a codec appot is, akkor még a killa videót is hibátlanul viszi.

[ Szerkesztve ]

(#27) Legendd válasza azbest (#26) üzenetére


Legendd
senior tag

OK, átírom akkor :)

Alea iacta est!

(#28) Gerasz válasza Legendd (#27) üzenetére


Gerasz
aktív tag

"A ConCorde a WayteQ-hez, Evolveóhoz, vagy a MyAudióhoz hasonlóan Távol-Keleten szerelteti össze eszközeit, ám ezeket szinte kivétel nélkül Európában hozza forgalomba. Ennek köszönhetően kedvezőbb árat tudnak nyújtani, ami a most tesztelésre kerülő ConCorde Tab SPEED-re is igaz."

Ez azt sugallja, mintha a gyártók 99%-a (évtizedek óta) nem a Távol-Keleten szereltetné össze az eszközeit. Gondolom inkább arról van szó, hogy csak "logózzák" a kínai kütyüket.

(#29) Destr4ct válasza medium84 (#15) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Nem csavargatom, normál kézbevételnél lehet érezni, hogy a hátlap illesztése nem a legjobb, és recseg.

What can change the nature of a man?

(#30) Necc válasza azbest (#26) üzenetére


Necc
addikt

Ami viszont nem latszodik, hogy a SoC-on, PWM chipen es a RAM chipeken egy hatalmas ragasztott hovezeto ragacslap van felrakva, ami esetleg osszeragadhat a hatlappal (ha belegondolok hogy szandekosan tekerik/nyomogatjak a tabot siman elkepzelhetonek tartom, de nem tudom mekkora ero kell ahoz hogy ez bekovetkezzen).

Alapesetben ez a hovezeto ragacs-csik par honap utan megdermed (hasonlokeppen mint a PC-ben is a hovezeto paszta), de olyan frissen kerul a felhasznalokhoz a tab, hogy ez utobbi nem tud bekovetkezni.

#18: maga az IC tul nagy, es tul sok chipet kellene mellepakolni plusszba, hogy teljes erteku telefonkent tudjon funkcionalni, raadasul a chip (felhivatalos informaciok szerint) nem ismeri a valodi "deep sleep" funkciot. Ezek egyuttesen nem teszik tul vonzova mobilchipkent valo felhasznalasat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#31) zsocy válasza dreamdancer (#22) üzenetére


zsocy
őstag

"Ja és persze frissítésre se nagyon érdemes számítani az OS-t illetően." Bocs, de erre reagálnom kell. Pont hogy gyakrabban lehet frissítésre számítani B-brand esetében, különösen a Concordenál. Nézz meg pl. nem túl régi LG cuccokat, botrány volt a frissítés.
Terméktámogatásban, frissítésben szerintem a Concorde nagyon jó, a töltési hibájukat is hamar javították. Más kérdés hogy eleve hogy maradhatott ilyen hiba benne, de elismerték és javították.

Az összeszereléssel sincs semmi baj, nem esik szét vagy ilyesmi. Én sem értem ezt a tekergetés mániát...

(#32) saelin


saelin
veterán

Jó kis ketyere ez, várom a négymagos rockchip-et. Én is szemezgettem a concorde speed-el, de a kezdeti hibák a pro duo felé tereltek, amit nem bánok... Jó üzemidő, ips és megfelelően erős!

Telefonok terén is jöhetne a "megváltás"...

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#33) SkyLine3000 válasza azbest (#26) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sztem nem a hdmi hibája a gyenge kép, mert az én tabomnak is ugyanez a hardvere és tök szép a kép a tv-n.

(#34) Ayanlith válasza Gerasz (#28) üzenetére


Ayanlith
tag

Valójában az a helyzet, hogy kínai cuccokból készül az eszköz (lásd processzor). A Concorde nem logóz, itthon tervezik meg a gépeket, saját mérnökeik vannak.

(#36) dreamdancer válasza zsocy (#31) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem a hibajavításra gondoltam, hanem oprendszer verzió-frissítésre. A ConCorde-ról nem tudok nyilatkozni, de a WayteQ-en még mindig Gingerbread van...

Nem a lényeg a fontos.

(#39) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit a kulturált fórumozásra!

(#40) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"A ConCorde a WayteQ-hez, Evolveóhoz, vagy a MyAudióhoz hasonlóan Távol-Keleten szerelteti össze eszközeit, ám ezeket szinte kivétel nélkül Európában hozza forgalomba."

Ez a mondat így nem nagyon állja meg a helyét, hogy finoman fogalmazzak. Mondok egy példát: MyAudio Tablet Series8 808DCC eredetileg a kínai Gadmei E8HD és Spanyolországban is forgalmazták Sirius Dual de Unusual néven. Nem hinném, hogy a miskolci MyAudo tervezte volna.
A felsorolt cégek kiválasztják a kínai dzsunkagyárak egyes termékeit és rányomatják a saját logójukat. Brendelik, hogy szépen fogalmazzam meg. Tehát nem Távol-Keleten szereltetik őket össze, hanem onnan válogatnak és logóztatnak egyes modelleket, majd a vén kontinensen saját márkanév és fantázianév alatt forgalmazzák. A tervezés és a kivitelezés a kínai manufaktúrák igénytelenségét dicséri. Innen ered a brutál alacsony alkatrész és szerelési minőségi. Ha kell, a manufakturális szerelést mindenféle minőségellenőrzés nélkül, videóval tudom illusztrálni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#41) Ayanlith válasza dreamdancer (#36) üzenetére


Ayanlith
tag

Az rendszerfrissítéssel kapcsolatban abszolút vegyesek a tapasztalataim, szerintem garancia semminél sincs rá igazából. A Samsungról például azt mondják, hogy nagyon jó támogatásban és szoftverfrissítésben, az én Galaxy Tab 7.0 Plus-om, a Galaxy S II hardverével pedig bizony még mindig a 3.2-nél toporog, miközben Angliában már a 4.1.2-nél tartanak. Ennyit tesz, melyik régióban vagy. Eddigi tapasztalatok szerint a Concorde ügyel erre is (az elsők között frissítette Jelly Beanre tavaly nyáron az egyik táblagépét) illetve hivatalos fórumok révén figyelnek a vásárlói visszajelzésekre, ami számomra szimpatikus. (Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem 4.2-nél járnak már szoftververzióban.) Nem feltétlenül kapsz többet terméktámogatásban csak azért, mert nevesebb gyártótól származik a géped, sajnos erre nincs semmiféle szabály, a legtöbb dolog zsákbamacskaszerűen működik, még akkor is, ha kiszámíthatónak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#42) zsocy válasza dreamdancer (#36) üzenetére


zsocy
őstag

Igen, én is oprendszer verzió frissítésre gondoltam :)

A Concorde ebben tényleg elég jó, ha jól tudom erre is készül már a 4.2, tesztelik éppen.

(#43) User64476 válasza Ayanlith (#34) üzenetére


User64476
őstag

Ez volt a hónap poénja! :C :))

(#44) lognboy válasza Destr4ct (#13) üzenetére


lognboy
csendes tag

Mennyire javult (rövidült) a töltési idő?

Ilyet szerettem volna venni, de eltántorodtam amikor minden felhasználó arról panaszkodott, hogy közel 10 óra töltési ideje van... :/

Vettem helyette egy Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0-at... KIFOGÁSTALAN! :D (és legfőképpen a töltési idő is csak 2,5 - 3 óra) ;D

[ Szerkesztve ]

(#45) kreten67 válasza lognboy (#44) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem 5 órára rövidült,de mint írtam már túl is adtam rajta!

(#46) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm vélemények Pro-ícontra kinek-kinek izlése szerint.talán ezért az árért nem olyan rossz a vétele.igaz elsösorban a "Pénztárca-Bank/ telisége nem elhanyagolhato-Tudomáspl kell venni az átlag/népi-Prolik/ nem havonta-évente tudnak cserélgetni,Vajh mi az a csavargatás,nyomkodás tesztnél,nyikorog.Háát aki vesz valamit s igy használja,az megérdemeli a tönkre menédt,Civilizált szakértöi tesztben,nem kalapácsolnak,feszegetnek,mert az nem teszt,az Barkácsolás.Tszt! Mit tud hardwer-szoftver szinten,kényelmes,jo a hozzáférés,optimalizáltság a rajtafuto OP-rendszer.felbontás, stb,valahogyan ilyennek kéne lennie,Hm bár lehet a barkács modszer az igazi?Mert tesztelésnek van értelme,barkács már máshová valo! :C :Y :DD

föolvaso

(#47) Ayanlith válasza User64476 (#43) üzenetére


Ayanlith
tag

Hát nem tudom. Mikor én bent voltam egyszer a Concorde-nál tavaly nyáron és kérdésem volt, akkor odahívták a mérnöküket és tőle lehetett feltenni kérdéseket. A még akkor meg sem jelent Tab 9.7 IPS Plust mutatta meg nekem az illető. Hogy aztán mennyire hatékony és egyedi a munkájuk, arról nem tudok már nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#48) azbest válasza lognboy (#44) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg teljesen nulláról maximumra meglehet az 5 óra, de ennél inkább kevesebb, itt egy frissítés után készült töltési grafikon: [link]

(#49) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Valaki lefuttatná ezen a tabon a Developer Tools appot és bemásolná ide a System features mögött látható listát? Érdekelne, egészen pontosan milyen eszközök dübörögnek benne.

Ezt egyébként a Mobilarenás tesztekhez is jó volna alkalmazni, mert pl. a giroszenzort és a gyorsulás érzékelőt szisztematikusan keverik az emberek, pedig ég és föld a kettő közötti különbség.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#50) azbest válasza cinemazealot (#49) üzenetére


azbest
félisten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.