Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbi0604


norbi0604
aktív tag

És a formatervezés is brutál lett! :) :C

(#2) Angel1981 válasza norbi0604 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Az! ;)
Design tekintetében az ASRock számomra már az ASUS-szal van egy szinten! :R

(#3) DRB válasza norbi0604 (#1) üzenetére


DRB
senior tag

Jó kis lapokat csinál az ASRock már egy ideje, nekem is az van(890FX Deluxe4, ez kb. az előd), de sajna ez a modell(és a többi is) már nem azt a „hű de olcsó” kategóriát képviseli(k), persze valamivel kevesebbet szoktak kérni(általában), mint a többi gyártó, de nem sokkal. Bizonyára ez is olcsóbb lesz, valamivel, a hasonló tudású konkurenciánál.
Ha azt nézem, hogy a 990FX Extreme4, ami ha nem is sokkal, de mindenképp kevesebbet tud, durván 40K, akkor az Extreme9 lesz vagy 50, ha nem több, sajnos.

Szerk: Sőt, a Fatal1ty 990FX Professional-nál is többet tud, ami pedig vagy 53 ezer, úgyhogy most erős kétségeim támadtak a fent említett 50 ezerrel kapcsolatban. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) blaca83


blaca83
őstag

Nagyon jó kis lap!!! ;] ;] ;]

Régen a gyenge minőségű termékek között volt az Asrock, de az elmúlt pár évben üzletpolitikát váltottak szerencsére és nagyon-nagyot dejlődtek! :C

Jó minőség, magas felszereltség jellemzi ezt a lapot is. :DD :DD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#5) norbi0604 válasza DRB (#3) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Én a 970 Extreme 4-ement kb másfél éve vettem meg és még jelenleg se nagyon cserélném le semmire. Ár-érték arányban akkor tényleg best buy-nak számított, de még most is bőven kiszolgál akár egy CFX/SLI rendszert is. Az ASRock valóban kinőtte magát, asszem pont az ASUS leányvállalataként kezdte működését, mostanra pedig már az anyacégtől különszakadva majdhogynem fej-fej mellett versenyeznek a legjobb piaci pozícióért. :Y

(#6) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Elég kár hogy az árcéduláról nincs adat... :DD

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#7) DRB válasza norbi0604 (#5) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, valóban az ASUS leányvállalata volt, de pár éve önállóan tevékenykednek, és nem is akárhogy. Én halkan megmerném kockáztatni azt a kijelentést, hogy gyakorlatilag már a legjobb(minőségben is) gyártó lett, persze ez a saját véleményem, a saját tapasztalataim alapján, de egyre többet hallom mástól(kollégák) is, illetve sok, a PH!-hoz hasonló, oldal is egyre jobban dicséri őket, na persze azért ehhez hozzájárul a sokszor elég baráti ár is. És ha valójában nem is a legjobbak(még ;] ), de semmiképpen sem rosszabbak mint a többi, illetve nagyon törekednek, hogy a tényleg a legjobbak legyenek.
Ami neked van az is jó kis vas(én is elég sokat eladtam belőle, probléma sem igen volt velük), nagyjából annyiban tér el az általam említett 990FX Extreme4-től, hogy kevesebb PCIe sáv áll a rendelkezésedre, de ha nem akarsz több videokártyát használni, akkor annyi elég is.

Szerk: Mondjuk a x8/x8 még jó lehet a CFX/SLI-hez. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Pug válasza DRB (#7) üzenetére


Pug
veterán

Én halkan megmerném kockáztatni azt a kijelentést, hogy gyakorlatilag már a legjobb(minőségben is) gyártó lett,

Aztán nézz be a Bull topicba, keress rá a "throttling"-ra és egyből megváltozik a véleményed. ;]

Ha azt nézem, hogy a 990FX Extreme4, ami ha nem is sokkal, de mindenképp kevesebbet tud, durván 40K, akkor az Extreme9 lesz vagy 50, ha nem több, sajnos.

40K-ért már 990FX Sabertooth-ot kapsz újonnan, ami kicsit jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#9) lee56 válasza Pug (#8) üzenetére


lee56
őstag

Najó azért ne légy igazságtalan, meg merném kockáztatni hogy az összes olcsóbb 970 lap szenved ettől, de az már erősen user error, ha nagy étvágyú processzorunkat, arra megfelelően fel nem készített alaplapban akarunk használni és/vagy még tuningolni is. :)

No Comment

(#10) mghltm válasza DRB (#3) üzenetére


mghltm
addikt

feltehetoleg dragabb lesz a prof-nal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

na erre lecserélném a jelenlegi 990FX lapomat....

bár a letakart bordáktól picit félek... hm

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12) DRB válasza Pug (#8) üzenetére


DRB
senior tag

Megnéztem a Bull topikot, ugyan úgy „throttling”-gol minden olyan lapon ahol gyengébb a VRM és/vagy kevés a hűtése. Nyilvánvaló, hogy a gyengébb VRM nem tuning barát, akár ASRock, akár ASUS akár Giga, persze a nagy Bullokkal már alapon is sokszor kijön ez a hiba.
Ahol 40K a Sabertooth, ott 36 a 990FX Extreme4. :P Ahonnan meg én néztem a fenti árat, ott is 4 ezerrel drágább az ASUS.

(#9) lee56: Nem kell megkockáztatnod, simán tény, gyakorlatilag az összes 970-es deszkán problémás Bulldozer procik tápellátása

[ Szerkesztve ]

(#13) zolee5016


zolee5016
őstag

Nézegetem..szép,szép,de tényleg....mindent megkapott amit egy csúcslapnak meg kell kapnia....
AsRock...a fejlődésük óriási,az tény.Nekem egy valami furcsa: a 2. és a 3. pci-e slot képről zavaróan közel esik egymáshoz,mégha vizesblokkos vga-ra is asszociálok....belefér a quad sli,ami 50k-s,4 pci-e sines csúcsdeszkánál elvárható???

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#14) Pug válasza DRB (#12) üzenetére


Pug
veterán

Én 39K alatt nem találtam..... :U

És nem, nem mindegyik 970-es deszka throttlingol ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) FatalEror


FatalEror
addikt

Szép meg jó,de az 990FXA-GD80-t nem cserélném. :N

HardCore is my LifeStyle

(#16) Pug válasza DRB (#12) üzenetére


Pug
veterán

(#9) lee56: Nem kell megkockáztatnod, simán tény, gyakorlatilag az összes 970-es deszkán problémás Bulldozer procik tápellátása

Ez szerencsére továbbra sem állja meg a helyét. :N

(#17) stratova válasza Pug (#16) üzenetére


stratova
veterán

Jól emlékszem, hogy az Asus M5A97 PRO és EVO is azt a Digi+VRM fantázianevű megoldást kapta amit a Sabetooth-od?

(#18) Cobra. válasza stratova (#17) üzenetére


Cobra.
őstag

Az van rajta. Mondjuk hogy teljesen ugyanaz-e, azt nem tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Chp


Chp
őstag

Na, ASRock, pont mikor az AMD nyugdíjazni szeretné az AM3+ -t. :P Egyébként bitang egy lapocska, szó se róla.

(#20) stratova válasza Chp (#19) üzenetére


stratova
veterán

Akkor nem csak szerintem érdekes az időzítés. Vishera startjára is kihozhatták volna ezt a lapot.

(#21) Chp válasza stratova (#20) üzenetére


Chp
őstag

Akár. Mindenesetre még nem késő bele CPU-t venni szerintem, azonban hallhattuk innen - onnan a kósza híreket, miszerint már csak FM2 alá fog dolgozni az AMD, még a felső kategóriában is. Majd elválik mi lesz.

(#22) jedis


jedis
senior tag

Én valami hihetetlen tavalyi akció során ( már nem is tudom melyik boltba ( kisker !!!! )) vettem 28K-ért !!!!!!! 990FX Extreme4-et :DD . No ott aztán van körítés, meg csicsa, meg persze elsősorban minőség gyerekek !!! És az volt a fő érv az ár mellett, hogy van rajta IDE csati, és az nekem nagyon fontos volt ( flopy is van, de az .......... :) )

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) Pug válasza stratova (#17) üzenetére


Pug
veterán

Ha minden igaz, akkor elvben azonos, hogy alkatrészekben is, azt nem tudom.

(#24) lujo10


lujo10
aktív tag

Nekem kell egy ilyen :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#25) Low Noise


Low Noise
senior tag

Milyenek mostanság az AMD procik, tudna valaki linkelni egy jó tesztet?

(#26) Pug válasza Low Noise (#25) üzenetére


Pug
veterán

Not bad... a 8320-asom is ellavirozik 4.8-on

[ Szerkesztve ]

(#27) Low Noise válasza Pug (#26) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszi

(#28) mmdms válasza Chp (#21) üzenetére


mmdms
addikt

Picit S939 szaga van..

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) blaca83 válasza Low Noise (#25) üzenetére


blaca83
őstag

Én a "bulldoser" teljesítményétől nem voltam eldőlve ezért inkább maradtam a 6 magosnál. (X6 1100 T)

De egész jó áron elérhető már a Phenom II X4 965 BOX Black, ami négy magos létére szinte mindenhez elegendő teljesítményt biztosít. :B :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30) Pug válasza blaca83 (#29) üzenetére


Pug
veterán

ami négy magos létére szinte mindenhez elegendő teljesítményt biztosít.

Sajnos ez ma már erős túlzás... :N

(#31) - = Zk = - válasza blaca83 (#29) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mit értesz "minden" alatt? ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32) MZperX75 válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


MZperX75
addikt

Passziánsz,Angry Birds,major blink :DDD

(#33) - = Zk = - válasza MZperX75 (#32) üzenetére


- = Zk = -
félisten

naaaa, már hát :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) Chp válasza mmdms (#28) üzenetére


Chp
őstag

Majd meglátjuk hogy alakul ez.

(#35) blaca83 válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


blaca83
őstag

Játékokban egy gtx 670-es mellett 1920*1080-as felbontáson jelentős különbséget nem tapasztaltam a 965 és a 6 magos 1100 T-között.

Photoshop-ban vagy egy videó vágásánál, szerkesztésénél bizony jelentős a különbség, de internetezés és játék közben nem feltétlenül fogja észrevenni az emberek nagy része. :B :K :K :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#36) - = Zk = - válasza blaca83 (#35) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm..... lehetséges!
nekem qrva rég volt nV-m.... de igen, tudom miről beszélsz. hallom, látok ezt-azt eme sorok közt.. hm
talán lesz nV-m.... talán nem ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37) Pug válasza blaca83 (#35) üzenetére


Pug
veterán

Ha valóban csak játékra használják, akkor jól megrángatva elég lehet..., az esetek 70%-80%-ában...

(#36) - = Zk = - :

Itt most pont nem a kártya gyártója volt a lényeg, de sebaj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hmm... egyre több ASRock -ot látok mindenhol, ami elég jól néz ki és tudásilag is eléggé ott van a szeren.

Régebbről sajna elég sok rossz tapasztalatom van az ASRock-al, de ezeket az újakat látván, már - már elgondolkozok, hogy esetleg a következő alaplapom ASRock legyen e.

Mi a véleményetek? Kinőtték már a megbízhatatlanságot és a hülyeségeket? Ilyenekre gondolok, hogy régebben elég sok hibásodott meg, főleg az olcsóbb kategóriásakból, ezen kívül meg gyakorlatilag megfigyelhető volt, hogy akármilyen drága és felső kategóriás ASRock került a kezembe és próbáltam, kivétel nélkül mindegyiknek volt valami tipikus "ASRock hülyesége". De a legkülönfélébb dolgok, pl.: hogy a FIREWIRE csatit csak az IDE porttal együtt lehet letiltani. Tehát ha nem kell e a FireWire és idegesít, hogy felismeri és ott van, akkor nem tudom letiltani, ha IDE-t is használok, meg a BIOS-ban egy sor alatt van az egész olyan néven, hogy : "Disable FireWire + IDE". Aztán volt, hogy nem kezelte a tök alap sima Kingmax RAM-okat egy másik ASRock és elment +1 órám mire végre elindítottam a lapban a RAM-okat és még vagy 30 másik hasonló "ASRock hülyeséget" sorolhatnék, ami mondjuk egy Gigabyte-nál soha nem volt, mert ott csak annyi volt, hogy összerakom és pöccre elsőre minden hibátlanul megy és semmi hülyeség nincs. Plusz régen az is nagyon zavart még, hogy 1 esetleg 2 év garit vállaltak, míg szinte az összes többi gyártó 3 évet. Ez rengeteget számít nekem igazából.

Ezért én kb 2 évvel ezelőtt letettem teljesen az ASRock-ról és nem vettem senkinek és nem ajánlottam ki és nem adtam el egyet se, mert nem volt annyival olcsóbb amennyivel több volt mindig a gond meg a baj vele.

A mostaniakat elnézve meg ismét gondolkozok, hogy kinőtték e vajon már a hülyeségeket?

Magamnak amúgy jó pár év óta EVGA alaplapot vettem és tökéletesen meg voltam elégedve mindegyikkel eddig, de nagyon elgondolkoztam az új ASRock-okon mert egyre sűrűbben látok tőlük jól, sőt nagyon jól felszerelt lapokat, amik jó minőségűnek tűnnek és még jól is néznek ki.

Szerintetek merjek - az EVGA lapjaim és a Gigabyte-ok amiket általában kiajánlok másnak - helyettük ASRock-ot bevállalni ismét?

(#39) - = Zk = - válasza Pug (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor biza a qrva életbe.. .sry :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40) stratova válasza Lord Dragon (#38) üzenetére


stratova
veterán

Mondjuk FM2 ITX-ben nem alkotott maradandót a gyártó. Kár, hogy idehaza még kb. nincs más rajta kívül.
No majd csináljanak valami ilyesmit az újabb platformra, ha AM3+-ra ilyen pöpec lapot készítettek.

(#41) mmdms válasza Chp (#34) üzenetére


mmdms
addikt

csak itt ugye lényeges különbség, hogy ezekbe a procikba hatalmas erő van.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#42) stratova válasza mmdms (#41) üzenetére


stratova
veterán

Meg kell hagyni, nagyon robosztus lapok kaphatók AM3+-on a mai FM2-höz képest. Bár a jövő szerintem így fest.
Aki ma főleg munkára keres nem túl drága processzort, könnyen FX-8320 vagy FX-8350 mellett köthet ki, ezek Bulldozerrel szemben már fogyasztás/teljesítményben is lenyomják a Phenom II X6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#43) blaca83 válasza stratova (#42) üzenetére


blaca83
őstag

Szerintem is..! ;)

Az Amd-nél kompromisszumokat kell kötni, de legalább olcsóbban kijössz egy esetleges fejlesztésnél. ;)

Itt egy 18 oldalas teszt az I5-ösökről + X6 1100 T + FX-8350-ről.
[link]

Nem lett rossz a 8350-es, de a jelenlegi konfigomról Nekem nem érné meg a cserét. Annyival nem adna többet sehol, hogy 25 k ráfizetéssel is megérné a csere. :U

Lord Dragon-t is meg tudom erősíteni abban, hogy régen szinte állandóan gariba mentek a rosszabbnál- rosszabb minőségű Asrock lapok.
Kb: Az elmúlt 3-4 évben fejlődtek fel rendesen.
Mára pedig eléggé jó minőséget képviselnek, de azért még mindig nem minden szegmensben.

Ezek a komolyabb lapjaik szuperek! Minőségi alapanyagok, kondik, bevonat, stb ;]

Reméljük ezen az úton haladnak majd tovább. :C

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#44) lee56 válasza Pug (#14) üzenetére


lee56
őstag

Ezért írtam hogy az "összes olcsóbb", így már azért talán egyetértesz :)

No Comment

(#45) blaca83 válasza Low Noise (#25) üzenetére


blaca83
őstag

Ezekben is találsz hasznos infókat:

1. [link]

2.[link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#46) Zé777


Zé777
tag

Hát nem vagyok egy ájemdé fan, sőtt... de ez a lap nagyon fickós lett a betyárját. :K

(#47) bteebi


bteebi
veterán

Ejha! Jó kis lap ez, remek tudással, szívesen elfogadnám :K. Csak még kellene mellé RAM-ot és processzort is vennem :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Komolyan gondolják ezt az XBoost funkciót? Aki egy ilyen lapot vesz, majd bizonyára megnyom egy gombot és attól ő lesz a legnagyobb tuningos.

Vagy jól sejtem, hogy ez a kötelező Vér István funkció?

(#49) Srodney válasza DRB (#7) üzenetére


Srodney
senior tag

azért az is benne van a pakliba hogy jó szériát és jó darabokat fogjon ki az ember.nekem pl volt 2 kíváló asrock lapom az egyiket 7évig használtam s939 volt és semmi baj nem volt velük,asus lapom pedig 4 is megadta magát,akkor most anyázzam az asust és istenítsem az asrockot?-hát nem.
annak ellenére most is asus lapom van immáron az 5. remélem ez nem adja meg magát.

(#50) DRB válasza Srodney (#49) üzenetére


DRB
senior tag

Én sem istenítem az ASRockot, csak simán tapasztalom, hogy nagyon menetelnek előre, és ha így folytatják akkor hamarosan le is előzik a konkurenciát. Elég régóta foglalkozok PC alkatrészekkel, és ezen tapasztalatok alapján írtam amit írtam, de egyesek nem olvasták végig, vagy ha igen akkor is csak egy részletet emeltek ki a #7-ből, nyilvánvalóan kötözködés céljából.
Az ASUS-ról meg annyit(ha már mindenki ezzel jön), hogy átment a kezemen kb. 250-300 hibás alaplap(de az is lehet, hogy még több, ebből kb. 40 még itt van a polcokon, kellenek róluk az alkatrészek ;) ), és a legtöbb ASUS volt(pl. a 40-ből, ami még itt van nálam, vagy 17 ASUS, a többi vegyesen, GIGABYTE, MSI, ASRock, ABIT, DFI, Intel, meg még mit'om én mi), hogy ez most véletlen, vagy épp tükrözi a mostani(meg a korábbi) tevékenységüket azt nem igazán tudom, nem is vonok le belőle semmilyen következtetést, csak megállapítom, mint tényt. De ettől még nekem is van ASUS lapom, amolyan házi szerverként funkcionál vagy 6 éve és köszöni szépen jól van. Egyébként meg nem fikáztam az ASUS-t, csak megemlítettem, hogy az ASRock a leányvállalatuk volt, de már nem az, másik gyártó fikázását nem én kevertem a témába.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.