Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Lehet hogy megteszem, bár kíváncsi lennék valami felmérésre hogy igazából van értelme ennek az egésznek!

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Lenry válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Lenry
félisten

több energetikai szakember is megmondta, hogy úgy baromság ahogy van, mert az eszközök a visszakapcsoláskor több energiát vesznek fel, mintha végig működtek volna az az 1 óra alatt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) nem_tom


nem_tom
őstag

hát szerintem 60 perc nem váltja meg a világot.

(#4) gamerkiller válasza Lenry (#2) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hiszed vagy sem pont ezen gondolkoztam amikor írtam a hsz-t, de végül is nem mertem leírni hátha eszméletlen nagy baromságot mondok.. Megnyugodtam hogy nem vagyok teljesen hülye.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#5) _Voyage_ válasza Lenry (#2) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ez ám a hülyeség. :)
Pl mikor a gépet bekapcsolod, monitorral, mindennel együtt, mondjuk egy átlagos, alaphelyzetben 200w-ot fogyasztó pc-vel számolva, bekapcsoláskor felugrik az energia felvétel 400w-ra, egy pillanatra, de rá kb 1mp-el, továbbra is a szokásos 200w-ot eszi.
1mp alatt meg a 400w az nem olyan sok.
Mármint nem 1mp alatt a 400w, hanem hogyha folyamatosan akkora lenne az energia felvétel, akkor enne 400-at. Szóval emiatt a gép óránként nem 200w-ot, hanem átlagosan 200.5w-ot fog fogyasztani. Húha, hatalmas dolog... :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#6) grabber válasza _Voyage_ (#5) üzenetére


grabber
addikt

Viszont az erőműben a termelés kevésbé fog csökkenni,csak a felhasználás csökken leginkább.Amikor meg több millió ember egyszerre kapcsolja be az eszközöket,akkor meg az erőműnek fog gondot okozni a hirtelen nagy terhelés.

Ráadásul az erőmű két szélsőséges terhelésben fog működni ami megint nem jó,mert gondolom akkor a legjobb a hatásfok ha normálisan zajlana minden.

(#7) Lenry válasza _Voyage_ (#5) üzenetére


Lenry
félisten

nem csak a számítógép van, és nem csak az én pillanatnyi 2x-es áramfelvételem a gáz, hanem a többi milliárdé.

egyébként itt a tavalyi topik. ugyanazok vannak benne leírva, amit most írnánk le

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) gamerkiller válasza _Voyage_ (#5) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Számoljunk egy kicsit! :)

Ha csak 5.000.000 ember kapcsolja vissza a számítógépét a 60 perc letelte után akkor 2.500.000W energia veszett kárba.. :) Lehet hogy ez megint hülyeség, de akkor nekem hülye a paraszti eszem.

Ha pedig nem, akkor folytatnám.: ... és ez csak a számítógép... és ez csak 5.000.000 ember...

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#9) cucka válasza grabber (#6) üzenetére


cucka
addikt

Viszont az erőműben a termelés kevésbé fog csökkenni,csak a felhasználás csökken leginkább.
Hogyne csökkenne a termelés. Az erőművek mindig annyi áramot termelnek, amennyi az adott pillanatban szükséges.

(#10) grabber válasza cucka (#9) üzenetére


grabber
addikt

Ha van fölösleg akkor az vagy külföldre mehetne,vagy csökkenti kell az importot addig is :U

(#11) D1Rect válasza _Voyage_ (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy az áramot nem tudod bedugni befőttesüvegbe.

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tiltsák már be ezt a birka marhaságot!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Kap egy sokkot az energiahálózat, mert egyszerre több millióan lekapcsolják a gépüket, világítás, majd ugyanennyien egyszerre visszakapcsolják.
A másik meg az, hogy milyen furcsa így látni a világot, hogy nem az usa feszít rajta. :)

Föld órája fotó: [link]

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) joey04 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


joey04
titán

már hogy lehetne ezt betiltani?!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) 14adam válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


14adam
addikt

Te is betudod tiltani,felkapcsolod a villanyt... :) Mert áram lesz,csak aki akarja az kapcsolja le,tudtommal

(#16) No-kia válasza BITBOYS (#13) üzenetére


No-kia
őstag

te hülye vagy :DDD :DDD jókép

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17) Mr.Csizmás válasza joey04 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sajnos sehogy, mert birkák mindig vannak.

(#15) 14adam naná, villany fel, +prime95, és mikróban fogok vacsorát melegíteni ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) caizzz válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


caizzz
aktív tag

Remek ötlet, csatlakozom! Orthost, Primeot meg egy Fishville-t (állítom legjobb CPU ölő :DDD ) egyszerre elindítom a Furmarkkal miközben vasalom az oldjradiátoron frissen szárított ruhákat a mosógépen. ;)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#19) #19617792 válasza caizzz (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

LinX-ről, OCCT-ről ne feledkezzünk meg. :DDD Esetleg mehet közben a TV, rádió, a lámpák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) 14adam válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


14adam
addikt

beizittom a jó öreg prescott magos intel procit ;]

EarL 007: 2,8-on ketyeg,aztán léghűtéssel sikerült 4ghz-t kipréselni belőle,bár a fogyasztás se volt kevés... :D + még melette volt egy 2900pro...A másik kazán

[ Szerkesztve ]

(#21) Lauda válasza Lenry (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ideznem magamat onnan: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) #19617792 válasza 14adam (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csakis alaposan megfeszelve, gyári hűtéssel. ;]

(#23) Mr.Csizmás válasza caizzz (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

te még nem láttad nálam a farmvillet. Q9300-ason, low detaillel szaggat aratásnál :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) caizzz válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


caizzz
aktív tag

Igaz mestermunka az játék. ;] Állítom be kéne venni a tesztekbe, biztos jól skálázódik. :DDD

marakujás kőbányai

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Srácok, itt nem erről a 60 percről van szó, lássunk már tovább az orrunknál... Ne legyünk ennyire földhözragadtak, na :)

(#26) caizzz válasza ^Clown (#25) üzenetére


caizzz
aktív tag

Szüntessék meg a inkább a 30 watt feletti izzók kisker forgalmazását az ilyen parádék helyett.. Nem lehet a népet így környezettudatosságra nevelni, míg nincs kényszerítve valamire.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#27) ^Clown válasza caizzz (#26) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na látod, máris gondolatot ébresztett ez a "60 perces bohóckodás". Pont erre jó, erre való! :R

(#28) tibi666 válasza caizzz (#26) üzenetére


tibi666
senior tag

és verje szét a szemem?
nekem rettenetesen fárasztja a szemem az energiatakarékos izzó.

(#29) Mr.Csizmás válasza tibi666 (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kapcsold le

vagy használj gyertyát ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) caizzz válasza tibi666 (#28) üzenetére


caizzz
aktív tag

A puccos fajta az korrekt (OSRAM). Amúgy még volt régen egy agyrázkódásom, azóta nekem is fáj a fejem a neontól meg a szürke fényű energiatakaréskostól.

marakujás kőbányai

(#31) GALARDO


GALARDO
addikt

Én biztos lekapcsolom mint tavaly! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#32) Gergő_


Gergő_
őstag

kapcsolják le a zerőművet, akkor nem kell szarozni ;]

(#33) GALARDO


GALARDO
addikt

Valahol olvastam hogy az iwiw is 1 órára elsötétül.Hallott róla valaki?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#34) McKane válasza GALARDO (#33) üzenetére


McKane
senior tag

biztos lesz valami ilyesmi.. emlékszem tavaly az index.hu is sötétségbe borult meg a google.hu.. mármint,fekete háttér volt rajtuk.. ha jól emlékszem..

amúgy, én biztosan lekapcsolom a villanyt, a gépet meg akksiról üzemeltetem. ;]
tavaly nálunk mutterék komolyan vették a dolgot. :D

(#35) caizzz válasza McKane (#34) üzenetére


caizzz
aktív tag

A fekete képernyő még többet is fogyaszt de lagalább annyit mint a fehér hátterű oldalak. Pff, szánalom a köbön.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#36) BITBOYS


BITBOYS
addikt

sötétvanmár?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) Dr. Romano válasza caizzz (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez nem igaz. Fogyásztás mérővel pont a múltkor néztem meg és biza a jó öreg CRT-m világos oldalnál (mint a pl. a PH 58W-ot kajált, teljesen fehér kép esetén pedig 62W). Tök fekete kép esetén 49-50W.
Egyébként a CRT-nél a felbontás és a képfrissítés állítgatása is megmutatkozik a felvett W számokban.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) caizzz


caizzz
aktív tag

bekészítettem a plazmát félkilencre. Sherlock Holmes nézés lesz. :D

Dr. Romano: TFTre gondoltam. CRT-nél egyértelmű hogy változik.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#39) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már az origo.hu is besötétült, még egy visszaszámlálót is kiraktak :)
Már csak 1 óra 49 perc :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Dr. Romano válasza caizzz (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ejnye. Gondolni kéne azokra is, akik nem képesek az asztalt teljesen a falhoz tolni. :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) madstunt


madstunt
addikt

cirka 1 óra 27 perc múlva asszem indítok egy terhelési tesztet ;]

(#42) szablya válasza ^Clown (#39) üzenetére


szablya
tag

Én meg néztem, hogy mé' lett sötét :W
Ez volt tavaly is :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#43) Karma válasza joey04 (#14) üzenetére


Karma
félisten

Nekem lenne pár ötletem... Pl. párosával felkötni mindenkit, aki ezt a baromságot terjeszti. No offense Clownnak, ő a regularizáció előtt írta a bejegyzését.

“All nothings are not equal.”

(#44) GALARDO


GALARDO
addikt

Kezdődik! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#45) caizzz


caizzz
aktív tag

Én is csatlakoztam

marakujás kőbányai

(#46) tildy válasza caizzz (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt nem nagyon kapni más fényforrást, csak energiatakarékost....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) caizzz válasza tildy (#46) üzenetére


caizzz
aktív tag

Na az fasza. Vannak jófajták amik meleg fényt adnak, na azok okésak.

marakujás kőbányai

(#48) tildy válasza caizzz (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez olyan, bár egy búra nem ártana rá ( ezt ajánlom tibinek is!!!!) , lehet veszek is valami ilyet:

MErt egyébként csak ala natúre lóg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) caizzz válasza tildy (#48) üzenetére


caizzz
aktív tag

Hát igen, nem épp esztétikus látvány egy ilyen cső. Meg gondolom ezek a kis papír? alapú búrák nem sok fényt fognak le.

marakujás kőbányai

(#50) tildy válasza caizzz (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Hála égnek pont annyit , hogy ne vakítson, ne kápráztasson...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.