Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó dolog ez a GPS. :R
Biztos használnám, ha lenne jogsim, meg autóm, meg Symbianos telcsim, meg pénzem azza, h. az egész rendszert megfinanszírozzam...:DD
Tetszik a cikk elején a következő: ''... kitámasztottuk a hamutartóval az egészet, így stabilan rögzült ...'' Barkácsolás rulez!!! :C

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

''befordultunk Kvassay útról.''

Jóideje GPS-ezek. Van mit fejlődnie a térképeknek, de egyre jobb. Én nagyon szeretem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kíváncsi lennék, mit lépne a cucc egy dunai kompozásra :D

less qq more pewpew!

(#4) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Jópofa dolog a GPS, pont most nézegttem hasonló porgit tellámra, bár ez csak 6600, de egy hasonló BT-s GPS modullal, uan azt tudja. Igazából Bp-n nem sok értelme van sztem, mert utcákat ismerjük nagyjából, bár, volt már olyan helyzet, amikor jóljött volna.

Nekem apám nyomul ilyen cuccal, neki Ipaq-ja van, és CF-s GPS kártya bele, autós tartóban szokta nyomni, és akkor egész szépen navigál. Igazából külföldön/ismeretlen helyen jó dolog. Volt hogy horvátországban, egyszercsak elfogyott szabályosan alólunk az út...erdős rengeteges semmi közepén. Aztán vhogy hazajutottunk... :D

sztem egyenlőre térkép a gyenge pont, sokat kéne fejlődniük, bár annó én Palm-on használtam térképes programot, az egész szép volt, jó volt a Magyarország része, meg Bp térkép is egész pontos volt. Jobb volt mint az Aeromap. Egyenlőre térképkészítés, lelkes önkéntesek végzik, nagy köszönet érte nekik, Mo-nagy része így készült el.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

És vajon mikor jut el arra a szintre, hogy az aktuális útjavításokat, baleseteket, dugókat is belekalkulálja a dologba, és esetleg az alapján tud útvonalat javasolni?

Aki hülye, haljon meg!

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Vazze Bog! Ne használd már a hosszú kötőjelet. Mindig elcseszi az utolsó hozzászólásaimat. :O

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Viktor0610 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, nektek milyen gépetek van?! :) Nekem semmi gond az uccsó hsz.-dologgal...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#8) MarKoo válasza L3zl13 (#6) üzenetére


MarKoo
őstag

Kivettem. :U

(#9) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor bocsánatot kívánok minden érintettől, akinek kétségbe vontam két hsz.-sal ''feljebb'' a gépe jóságát... :B

Samsung Galaxy A54

(#10) jerry311 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát amint frissítik, mert ugye GPRS-en megy.
Majd ha egyszer a pannon (vagy a térkép készítője / frissítője) úgy gondolja...
Magyarul: soha :DDD

(#11) jerry311 válasza Viktor0610 (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak nem eltűntek mégis? :))

[Szerkesztve]

(#12) Viktor0610 válasza jerry311 (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tüntek el mégis, csak egy hsz.-szel korábban Márk azt írta, kivette a hosszú kötőjelet, ezért nem törölte már az én utolsó hsz.-aim...
Csak MárK hsz.-a helyett -véletlen- a sajátomra reagáltam... :B

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#13) L3zl13 válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hinném, hogy gépfüggő volna. Esetleg böngészőfüggő. Nekem Opera 8 alatt szált el már kétszer az utolsó hozzászólások lista. Egyszer ennél a hírnél, egyszer meg a 3G-snél. Mindkettőben volt elválasztójel.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#14) X-COM válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


X-COM
nagyúr

.

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#15) L3zl13 válasza jerry311 (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz azért meglesz előbb utóbb. A kérdés, csak az, hogy mikor. Persze nalunk csak mindenki más után.
Múltkor volt egy tv riport Japán úthálózatáról.
A városi úthálózat úgy van megoldva, hogy mindenhol érzékelők és kamerák figyelik, és talán percnyi pontossággal felmérik a közlekedési viszonyokat. Ezt pedig folyamatosan megjelenítik az utakon sűrűn elhelyezett kijelzőkön. Kiegészítve azzal, hogy merre lenne érdemes kerülni.
Egy ilyet nem lenne cucc összekapcsolni egy online frissítésű GPS-sel.

A kérdés, hogy a Budapesti úthálózat mikor jut el erre a szintre.
És bár nem ilyen precíz megoldás, de a Fővinformnak is biztosan van egy rendszere amit felhasználva itt is megoldható lenne.

A pannonnak tök mindegy, hogy milyen adatokat töltesz le tőle, statikusat, vagy mindig aktualizáltat. Csak egy progi kell ami valahogy kezeli az ilyen hirtelen változásokat, és prioritásokat tud adni ez alapján az alternatív útvonalaknak. Talán már most is képesek rá... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#16) [amne]


[amne]
senior tag

Hasznos dolog ez ismeretlen helyeken, de nem hiszem, hogy egy sima budapesti kiruccanáshoz magammal vinném az egész kócerájt. Már maga a symbianos telefon se a kompaktságáról híres, ez a plusz kiegészítő pedig elfoglal egy teljes másik zsebet. Majd ha egyben lesz az egész, akkor talán.

Viszont előre mutató dolog, hogy nem az autós navigációs rendszerekhez használt CD-s vagy egyéb adathordozós megoldást követték, ahol ugye már egy nap után elavul az adatbázis. Internet eléréssel elérhető az amit, már előttem is említettek, naprakész dugókra, felújításokra, balesetekre kiterjedő adatbázis, szerintem ebben van a jövő.

Cikkhez még annyi, hogy az ''elővakeráltuk'' szerintem rossz kontextusban van használva itt is, és ha jól emlékszem a Nokia 8800 cikkben is. Vakerálás legjobb tudomásom szerint beszédet jelent, elővakaráshoz semmi köze.

(#17) Viktor0610 válasza [amne] (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bog (többek között), mint nyelvújító szeretne karriert építeni... ;)
Belegondolva, a elővakeráltuk az elővakartuk/elővettük ''szinonímája'' is lehetne, nem? :DD

Samsung Galaxy A54

(#18) [amne] válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


[amne]
senior tag

Szinonímája nem, esetleg szleng, de mivel már a beszélni szlengje ezért nem hiszem, hogy egy újabb jelentést kéne adni neki. Már az előző cikkben se értettem a mondatban betöltött szerepét, itt újra előbukkant, és megértettem mit akar jelenteni.

(#19) Viktor0610 válasza [amne] (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, h. a szinonímája nem a legmegfelelőbb kifejezés volt, ezért tettem idézőjelek közé -meg ezért van utána smiley is...

Samsung Galaxy A54

(#20) Bog válasza [amne] (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

amne, alapvetően nagyon igazad van, bár eddig még senki nem jelezte volna, hogy gondja lenne a kifejezéssel. Nálam a vakerál és a vakar szavak jelenti ugyanazt, a feltöltőkártyáról pl levakerálom a matricát, a táskából pedig - ha hosszas a kutatkodási folyamat - akkor elővakerálom a telefont, pénztárcát, etc. Nekem a vaker, mint duma nem kapcsolódik össze, bár tudom, hogy hasonló a jelentésük, de csak azért, mert felhívtad rá a figyelmet.

Azt javasolnám egyébként, hogy az ehhez hasonló észrevételek a megfelelő topicba kerüljenek, közben pedig jelzem, hogy a jövőben tartózkodom majd a vakerálás ige használatától.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) [amne] válasza Bog (#20) üzenetére


[amne]
senior tag

Bocs, hogyha rossz topicba ment, nem is tartottam lényegesnek ezért szenteltem rá csak egy bekezdést, aztán lett belőle párbeszéd.

(#22) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

A kesztyűtartóban működő GPS-vevő... :) Hehehe.

Szóval az úgy van, hogy annak tényleg látnia kell az eget, csak aztán, amikor nem látja, akkor relativizálva számol tovább. Én egy brutális világvége jellegű, teljes Európát lefedő esőzónában mentem így el Stockholmig egy ős GPS-vevő társaságában, amit notira dugtam. A dán határtól már 20 méterrel az út mellett mentem. Mármint az eget nem látó GPS szerint.

A mostani autómban már élből van navigáció. Itt nincsenek ilyen problémák.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#23) #30814464


#30814464
törölt tag

nekem van egy 6600 meg egy asus gps egység
hogy lehet megoldani hogy ne kelljen fizetni évi mittudoménhányezret a wayfinderre?

(#24) LuckyL


LuckyL
őstag

csak pannonos simmel és folyamatos gprs kapcsolattal oldható meg a navigáció symbianos telefonnal?
Nekem egy 6630-am van, de vodás vagyok.....
Igazából a bluetootht meg mondjuk ezt a térképprogit megvenném, az belefér, de folymatosan gprs online lenni, meg havidíjat fizetni, az annyira nem tetszik....
Tud valaki megoldást?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#25) LuckyL


LuckyL
őstag

up? :F

cryptot minden termékemért elfogadom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.