Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) ponti_ak válasza vottokar (#33) üzenetére


ponti_ak
addikt

Azért én nem adnám fel ilyen könnyen... :)

.. már csak azért sem, mert a tandíj adókedvezménye ELHALASZTAHATÓ... mmm csak az felejtettem el, hogy hány évig.... :( asszem 5, de lehet, hogy csak 3 évig.. ha lesz egy kis időm a héten, utánanézek, mert lehet, hogy halasztanom kell nekem is...

Mindegy, a lényeg az, hogy ilyenkor a tandíj kedvezményét egyszerűen NEM KELL beírni a bevallásba, VISZONT: !
a tandíjról számlát adó intézménynek úgy kell kiállítania az igazolást jövő január 31-ig, hogy pl:
''Igazolom, hogy XY tandíj címén 2005 év során befizetett Xezer Ft-ot jelen igazolást HALASZTOTT adókedvezmény igénybevételéhez adtam ki.''

És ezután már 5 (ill 3 :F) évig TE döntöd el, hogy mikor akarod a kedvezményt felhasználni... (ezt az adott évi bevallásban jelezni kell (melyik évi kedvezmény, mennyit használtál fel, és mennyi maradt...) Mindezt a könyvelőd is kell, hogy tudja, de ha nem, akkor kérdezz rá!

...szvsz a Sulinet a fasorba se lesz 3 év múlva (5 év múlva pláne).. :D


Ha valakit még érdekel a téma, a hatályos SZJA tv. mindent szépen leír erről a dologról (is), ugyanis az a hivatalos forrás... ellentétben velem.. :))


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.