Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Jó ez a sulinet, Én is izzítani akarok egy TFT moncsit november vagy december körül, feltéve ha még marad, ugyanis azt hallani, jövőre nem lesz sulinet.
A vásárlást kicsit megnehezíti a gagyi sulinet weboldal, ahol sokminden van, de össze-vissza. :(

(#2) anulu


anulu
félisten

a Socket939-es cuccok korrektek, a 7800GT-t viszont nem értem, és nem tudom elfogadni, h kapható SeX-ben! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Tiszta hülyék ezek. Ha tényleg a szegényebb családokat akarják géphez juttatni, okosabb lenne ha újra az egész vételárat megtérítenék mondjuk 80e Ft-ig, viszont csak nagyon alap cuccokat lehetne venni sulinetben. Radeon 9200, legolcsóbb amd/intel procik, alaplapok, integrált hang, sztereó hangfal, stbstb. Szvsz ez lenne az egyetlen mód, hogy elérjék hogy ne a spekulánsok meg játékosok nyúlják le az ország ''PC-sítésére'' szánt pénzt, hanem tényleg azok, akiknek szánták. Egyszerűen rajtuk kívül senkinek nem lenne szüksége ilyen cuccokra, nekik viszont valószínűleg tökéletes lenne. Azért egy 2 GHz-es gép bőven jó mindenre, KIVÉVE azt hogy játsszunk rajta. De nem is ez a program célja, vagy tévedek? :F (Az meg hogy TFT-t akarnak... akinek eddig nem is volt gépe, az szerintem nagyon örül egy 17''-es jobb CRT-nek is. Én legalábbis örülnék.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Zull


Zull
senior tag

7800Gt 60e-ért? ez qurvajó, király állat, szupi.

(#5) Lockstock válasza Peet (#1) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nyomj már infót arról, miért szűnik meg jövőre a Sulinet? Kösz

- - - - - -

(#6) Peet válasza Lockstock (#5) üzenetére


Peet
senior tag

Tessék:

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Mellesleg Én az RTL-en hallottam róla, igaz még egyáltalán nem biztos, csak lehetségesnek tartják, mindenesetre Én most még veszek valamit amíg lehet, javaslom olvasd el Te is a fenti írásokat. ;)

(#7) Alyens


Alyens
aktív tag

Üdv!
Azt szabad tudni, h milyen forgalmazóknál lehet ABIT NF7-SL t kapni?

http://shrimpland.hu

(#8) sidhe


sidhe
tag

ez nagyon lol. azt akarjak, h legyen egy rohadt szamitogep vegre a csaladban, es akkor az jon elo, hogy ... a többi komponensből sem elégszik meg a leggyengébbel és legolcsóbbal!
Hat elegedjen meg. megint nem eri el ez a celjat, ha engedik h uj es draga cuccokat vegyenek ebbol az emberek.. a monitor az oke, bar nem tudom egy modern crt, ami kb 30k, miert olyan szemrombolo, eddigi crt-k meg jobban romboltak..

Ehh ezen megint felhuztam magam.

(#9) Fade_Away válasza Panther (#3) üzenetére


Fade_Away
őstag

teljesen egyetértek....

SEX nek így semmi.....


ja de igen lehet veszek évvége felé egy 7800GTt 60k ért hülyének is megéri.....
(Kárhogy azt a 60kt sokkal értelmesebb dolgoka is ellehetne költeni aminek sokkal jobban örülnék/nagyobb haszna lenne pl megcsinálhatnák a k* autopályát Pécsig)

[Szerkesztve]

(#10) Peat;)


Peat;)
veterán

Hihetetlenek vagyunk mi magyar emberek, itt van egy jó ötlet amit nemcsak a szegények(de ők is!!) hanem a jobb módúak is kitudnak egyenlően használni.
Erre itt fikázzák hogy tft monitor meg 7800gt hihetetlen...., végre működik egy épkézláb program amiben érezhetjük az előnyöket de ezt is fikázni kell mert magyarok vagyunk!! (és inkább veszik akkor a kamionról leesett uccot mint ezt legálisan?! )Gratulálok ezeknek a személyeknek de gyanítom, hogy ott a baj hogy ők kimaradnak belőle mert más adókedvezményeket már igénybe vettek.

Szerinem nagyon jó ötlet volt leginkább az első évben amikor a termék teljes árát is vissza lehetett igényelni ha nem haladta meg a 60k--t, és remélem hogy ebben a formában akkor de megmarad ez kedvezményes dolog.

(#11) Alyens válasza Peat;) (#10) üzenetére


Alyens
aktív tag

Csakhogy az alapgondolat nem az volt (NAGYON HELYESEN), h a jómóduak jutányos áron jussanak 78000GT-hez. Szerintem egy átlag család egy évben nem tud ennyit gépre fordítani. Őket kellene segíteni nem pedig azokat akik csupán egy kártyát vesznek ennyiért!!!

http://shrimpland.hu

(#12) Peat;) válasza Fade_Away (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

A költségvetésből ez a kedvezmény nem visz el sok zsét, az autópályád nem ez miatt nem készült el még...szerintem. Na meg autópálya mint közlekedés és a számítógép mint polgári vicik vacak nemhiszem hoyg ugyanabba a költségvetési ágba tartozna vagyis nem vesz el onnan semmi zsét

(#13) Peat;) válasza Alyens (#11) üzenetére


Peat;)
veterán

Szóval az a baj hogy az egész népességre ki van terjsztve? gratulálok
ha nem lenne tuti ki lennél akadva, meg amúgy van egy határ , miszerint ha az évi kereslet meghaladja az a személy nem veheti igénybe, de látom tisztába vagy ezzel

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Mi vettünk minap sulinetben 2600+ amd-t, 22 ezerért. Ma fogom beszerelnia gépbe.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Alyens válasza Peat;) (#13) üzenetére


Alyens
aktív tag

Az a baj, h nem a célközönség veszi igénybe! Ha utánnaolvasol a dolognak kicsit akkor te is látod. Nekem is van olyan haverom akik igénybe sem tudják venni és nem azért mert olyan iszonyat gazdagok! És ez szerinted ennek ellenére egy jól müködő rendeszer! Grat! És még annyi,h ha csak a leggagyibb cuccokra hagynák meg akkor jóval kevesebb pénzbe kerülne az államnak és akkor esetleg nem kellene megszüntetni, mert jóvalkevesebben vennék igénybe és általában azok akiknek tényleg számítógépre van szükségük nem pedig gamer konfigra!

http://shrimpland.hu

(#16) tildy válasza Alyens (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

kb 60-70 ezer forintos nettó fizunál már igénybevehető. anyukám is úgy vette. Igaz a gép többi részét tőlem kapták:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Digital


Digital
addikt

Szerintem az árlistában olyan alkatrészek legyenek,amikből egy középkategóriás gépet lehet megépíteni!Felesleges 78000000gt-ket belerakni,akiknek igazán szólna a program ezt úgysem engedhetik meg maguknak,mégha 60k-val olcsóbb is volna a kártya!(egyetlen alkatrészért 50-60k-t kifizetni) Pl VGA-ból untig elég volna egy 9600pro,esetleg xt!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#18) Peat;) válasza Alyens (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

Kicsit összetettebb a dolog szerintem..Ha csak alsó kategóriás cucc lenne benne a nagy és kiskereskedelem nem támogatná ezt a kedvezményt(ugyanis nem igaz hogy nem keresnek rajta), így viszont az is rendelkezésre áll. Van egy adott kedvezmény amit készélesítettek(pl sulira is igénybe lehet venni mostmár erre is) ezzel bárhogy nézem nem kibaszni akartak a néppel.
A szegényebb családoknak meg ott van az olcsóbb cucc nemértem mia a probléma. Nem lehet olyan programot kitalálni hogy mind a 9 millió magyar jól járjon, de ez közel van hozzá. Egyébként sokan csak azért nem veszik igénybe mert ilyen meg olyan oldalú politikát részesítik előnyben..van aki azért mert a szomszéd pisitke azt mondta nagy kibaszás mert DRÁGÁBB!!!! (itt a ph-n is sokat láttam ezt a kigejezést!) mitn a boltban.

(#19) Alyens válasza Peat;) (#18) üzenetére


Alyens
aktív tag

Ebben igazad van, h nem lehet mindenkinek jót tenni. És en sem gyülölöm ezt a rendszert, mert minden évben igénybeveszem, de szerintem vannak elég nagy hibák benne!

http://shrimpland.hu

(#20) anulu


anulu
félisten

nekem összesen a 7800GT a nagy kérdőjel. amúgy maximálisan támogatom, eddig minden évben én is kihasználtam. idén még nem tudom, mi lesz vele. eddig csak vinyókat vettem, lehet, h idén megpróbálok húgiméknak összerakni egy gépet. szerintem nagyon örülne neki. ő is és a barátja is, csak ilyenre abszolút nincs keretük :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) HERR Z


HERR Z
veterán

jó jel hogy van 7800gt, remélhetőleg idővel majd az ati új szériája is megjelenik SeXben is:DD
A másik dolog amit szivesen látnék, az valami értelmesebb tft /monnyuk p19-2/

(#22) Lockstock válasza HERR Z (#21) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Ja egy jobb TFT-nek én is meglehetősen örülnék!

- - - - - -

(#23) bumper


bumper
senior tag

Gondoltam megnézem van-e SeXben windscreen TFT tévétunerrel
hát nincs :(
se flash kártya, amit mp3-hoz használtam volna :(
:O:O:O

(#24) joshua7


joshua7
veterán

Én is egy jó kis tft-re gyűjtök év végére. Április környékén visszajön 60k, máris megérte. Uígy csináltam tavaly a 6800gt-vel. :)

Semper Fi

(#25) harry


harry
veterán

Itt egy termékkereső: Bővebben: link
Kicsit tényleg elgondolkodtató, hogy ennyire erős cuccokat is beraknak... de szerintem az sem lenne jó megoldás, ha mindenből lehetne legegyszerűbb, butított, integrált gagyi változatot is venni (SEX honlapon írták, hogy mi a min. követelmény hardverekkel szemben, hogy bekerüljenek a terméklistára).

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) Panther válasza Peat;) (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én például nem maradtam ki belőle, vehetnék istentudja mit SEx-ben, de jelenleg nincs szükségem semmire. Elvagyok a kis 1.8 GHz-es Athlon XP-mmel. És még ennél gyengébb géppel is el tudnék lenni, ha kicsit kevesebb pénzem lett volna vásárláskor. És ha úgy lenne ahogy modntam, hogy csak alap-dolgokat lehetne venni így kedvezményesen, nekem sem lenne mit venni. Most meg van. Akkor magam ellen beszélek? Ja! Mert a programnak nem arról kéne szólnia, hogy nekem (vagy a szomszédpistinek) még jobb gépem legyen, hanem arról, hogy annak is legyen gépe, akinek eddig SEMMILYEN nem volt! (És igen, valószínűleg az ilyen szegény családoknak NEM a 7800GT van becélozva!)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) vottokar


vottokar
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ha felnőttoktatásban a tandíjból visszaigénylem a max. 60000Ft-ot, akkor a sulinet 60000Ft -ját még igénybevehetem-e egyáltalán? Az év vége felé kellene vennem egy winchestert, ha tehetném, sulinetbe tenném. használtam keresőt, de nem találtam pontos, egyszerű választ

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#28) rudi válasza Peat;) (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

A gond ott van, hogy a 120 000 Ft kevés normális számítógépre, és hiába jön vissza a fele a kispénzű család - aki a megcélzott lenne - nem tud ennyit pénzt egyszerre felmutatni. Sokkal szerencsésebb lenne egy infálciónál alíg magasabb kamatú 10-20%-os kezdőrészletű teljes számítógépekre vonatkozó hitelkonstrukció.

Persze ''mutyiországban'' egy ilyen ''senki nem keresi magát rajta mocskosra'' kedvezmény nem állna meg... :(

Van a harmadik körnek egy jó oldala, ami feltehetőleg a következő pályában látszik majd meg. Most még nem akartam írni róla, de lelövöm a poént a fórumozók kedvéért. A full konfigokra 10% alatti (!) kisker haszon van rákalkulálva, így a fullos sulinetes gépek még a 120 000 Ft-s határ fölött is konkurálni tudnak a nem sulinetes gépekkel. Ráadásul van Mac Mini is! A többi konfigot még nem volt energiám megnézni, de jövő hétre mazsolázok majd, és összevetem nem sulinetes lehetőségekkel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) rudi válasza vottokar (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, minden visszaigénylés összesítve lehet maximum 60 000 Ft, de ennek utána kellene járni - mit kellene, fogok is!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) tildy válasza Panther (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs de mit jelent az, hogy annak akinek semmilyen nem volt?
Pl. vegyük a mi családunkat.
Nekem van , 2 is. igaz nekem ezek kellenek is.
De ugye ezek nem ott vannak ahol hugom/anyumék vannak. Kellett hát itthonra is egy. De ugye hugi koliba ment, így elvitte. Így most raktam össze mégegyet. Szal .. Érted...
Az már más kérdés, hogy anyáméknak saját pénzből nem lett volna rá lehetőség, én pakolgattam össze apránként.Igaz a procit ők vették bele, természetesen sulinettel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) LordX válasza vottokar (#27) üzenetére


LordX
veterán

Nem lehet. A kettő együtt ugyanabba a rublikába kerül az adóbevalláson, és abból kapsz max 60e HUF-t vissza.

(#32) vottokar válasza LordX (#31) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm szépen a választ, sajna erre számítottam. Tehát, ha tanulok,akkor ne sexeljek. :((( :)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#33) vottokar válasza rudi (#29) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm válaszod, sajna én is valami ilyesmit hallottam. LordX kolléga szerint is ez van, úgyhogy szerintem ez lehet az igazság. :(((. Azért még ráérdeklődök egy ismerős könyvelőnél. (elvégre úgyis ő fogja csinálni az adóbevallásomat az idén is)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#34) Panther válasza tildy (#30) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Valószínűleg akkor már ti sem az eredeti célcsoport vagytok, de végülis ezzel még nem is lenne gond. Vegyetek harmadik gépet ha akartok, de ne kétmagos Athlon 64-et 5000+osat, hanem Celeron/Sempron 2000-eset. A lényeg hogy anyuék ezen nem a FEAR-t (vagy mit) fogják tolni, hanem mondjuk adóbevallást készítenek.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#35) Peat;) válasza Panther (#34) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha csak a 2 éves cuccok lennének benne a nagykereskedelmek szerintem röhögnének egyet és azt mondanák az államak szerezze be ő maga a cuccot.., ezen van a legnagyobb haszonrátájuk ha jól tudom.
Szegény emberen meg nemtom mit értesz, akiknek már van igénye számítógépre azoknak ez a program jól jön, persze vannak olyan szegények akiknek eszébe se jut a számítógép mert pl. előbb áram kéne. Nem a legszegényebb réteg van megcélozva ezzel a programmal szerintem, hanem azok aikinek van valamennyi pénze van de nem elég, vagy épp jobb konfigot vennének szívük szerint. Pl. jómagam is így tudtam csak összerakni egy konfigot mert a ramra nem maradt pénzem és az sulietes meg a monitor is.
Szegény ember nem (maga) készít adóbevallást általában. Vagy hogy érted a szegényt :F
A legújabb cucc megvásárolhatósága a fő probléma ahogy látom, Rudi feljebb azt írta 120 000 kevés normál pc-re, hát simán össze lehet rakni ennyiből egy irodai gépet. Egymás elleni reakciókat látok, vkinek ez a baj vkinek az de a legtöbb ember örülhetne neki csak nem akar. Ha beszüntetik jövőre majd megnézem a reakciókat, miszerint a semmi jobb mint ez :F
A legújabb cuccokat meg pl kis logikával a sulik meg tudnák venni szerver gépnek azokon az alkalmazottak nevén akik nem tartanak igényt erre az aukcióra.
A legszegényebb rétegen sajna ez az akció egyáltalán nem segít, de őszintén szerintem nincs ember aki tudná erre a megoldást :(


(#36) tildy válasza Peat;) (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja 120ból simán kijön egy normál gép. Vegyük az én példám:
22E forint volt a proci
sulinetben 256-512 ram (7500-12000Ft)
ház 10 E, esetleg úgy ahogy én vettem 15
80 giga vinyó 16E
9550 radeon: 16E
Dvd-író: 10E
TFT 15'' : 27E-32E sulinetben
alaplapot meg vesz socket A-sat mondjuk sulienten kívűl kb 5-10 ezerért. Sulinetben 15-20ért.
Bill., egér: 3000-4000Ft
Ez így ahoyg leírtam kb 120-140E ft körüli értékben van. Mire nem elég ez a gép?HM? Otthonra pistikének wordre, stb, lazán!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) rudi válasza tildy (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Legyen inkább a legjobb esetben is 140 000 Ft

CPU 18000
MB 17000
RAM 14000
HDD 16000
ODD 10000
VGA 17000
CRT 32000 (nincs 15-ös TFT csak az 52000-es AG Neovo)
ház+táp 11000
desktop 4000
----------------------
139000

Persze lehet olcsóbban is venni (integrált VGA stb.), és jön vele majd a bosszankodás az ''olcsó húsnak híg a leve'' okokból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) tildy válasza rudi (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi az az odd?
Lehet msot nincs 27ért 15-ös tft sulinetben, de a nyáron láttam! Sőt CRT is van 17''es 30 alatt. Mindegy.

RAM PQI 512MB PC2-4200 DDRII
13500 Ft
Ramiris Rubin Rt.

AMD Sempron 2600+ Socket754
18800 Ft
Case-Cédrus-Flaxcom-Profi-Sved

MSI Alaplap KT8-NEOV (AMD 754)
16900 Ft
Expert-Partner-Lap Konzorcium

PowerColor Radeon 9550 128MB DDR, VGA, TV-Out, DV
15098 Ft
Albacomp Számítástechnikai Rt.

Eurocase ML 5442 350W LCD kijelzõs
10250 Ft
Case-Cédrus-Flaxcom-Profi-Sved

LG 17' MONITOR CRT 17' 710B, 3
30900 Ft
Expert-Partner-Lap Konzorcium

DVD+/-RW Samsung 16x
tescoban sulinetben 9990

bill+egér: kb 4000
--------------------------------------------------------
~119000

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) _cirmos_ válasza rudi (#37) üzenetére


_cirmos_
őstag

szia rudi!
írsz majd a sulinetes laptopokról is?

(#40) bali79


bali79
tag

Ne feledjétek, hogy a Sulinetben csak egy bizonyos jövedelemszint alatt lehet részt venni, ami bruttó 3,5M Ft, ha jól értettem. Utána lehet számolni, aki ennyit keres az még nem annyira gazdag, hogy ''pofátlanság'' lenne kihasználnia a Sulinetet.
Tudom, lehet ügyeskedni (más nevén stb...), de ez már nem a Sulinet hibája.

Mindenre van félmegoldás!

(#41) LordX válasza tildy (#38) üzenetére


LordX
veterán

Optical Disc Drive

(#42) rudi válasza tildy (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

A DDR2-es RAM nehezen megy majd bele ebbe a konfigba, és hová lett a merevlemez (amivel szinte ugyanazt a számot kapod amit én írtam ;))?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) tildy válasza rudi (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Upsz tényleg lemaradt. (azt hogy ddr 2es észre sem vettem.)
Ramot meg illik használtan venni, máris 6 ezer az 512megás:U
--------------------------------------
Sulinetben új ram 6000? Ha igen, akkor számold úgy. de szerintem a leírt konfig egy nagyon jó gép, nema legjobb, az újakhoz képest, de szvsz még legalább 2 évig simán jó.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) rudi válasza tildy (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Sulinetben kvázi az új is majdnem annyi :U

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) ponti_ak válasza vottokar (#33) üzenetére


ponti_ak
addikt

Azért én nem adnám fel ilyen könnyen... :)

.. már csak azért sem, mert a tandíj adókedvezménye ELHALASZTAHATÓ... mmm csak az felejtettem el, hogy hány évig.... :( asszem 5, de lehet, hogy csak 3 évig.. ha lesz egy kis időm a héten, utánanézek, mert lehet, hogy halasztanom kell nekem is...

Mindegy, a lényeg az, hogy ilyenkor a tandíj kedvezményét egyszerűen NEM KELL beírni a bevallásba, VISZONT: !
a tandíjról számlát adó intézménynek úgy kell kiállítania az igazolást jövő január 31-ig, hogy pl:
''Igazolom, hogy XY tandíj címén 2005 év során befizetett Xezer Ft-ot jelen igazolást HALASZTOTT adókedvezmény igénybevételéhez adtam ki.''

És ezután már 5 (ill 3 :F) évig TE döntöd el, hogy mikor akarod a kedvezményt felhasználni... (ezt az adott évi bevallásban jelezni kell (melyik évi kedvezmény, mennyit használtál fel, és mennyi maradt...) Mindezt a könyvelőd is kell, hogy tudja, de ha nem, akkor kérdezz rá!

...szvsz a Sulinet a fasorba se lesz 3 év múlva (5 év múlva pláne).. :D


Ha valakit még érdekel a téma, a hatályos SZJA tv. mindent szépen leír erről a dologról (is), ugyanis az a hivatalos forrás... ellentétben velem.. :))


[Szerkesztve]

(#46) ponti_ak válasza ponti_ak (#45) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nah, meg is van:
Hőn szeretett 1995. évi CXVII. törvényünk (SzjA tv). 36.§ (4) bekezdése szerint (az én olvasatomban) a tanulói jogviszony megszűnése után még 5 évig jók vagyunk a halasztásra... :C (idézem):


''36. § (1) Az összevont adóalap adóját csökkenti a felsőoktatási intézmény hallgatójának tandíja és/vagy költségtérítése (a továbbiakban együtt: tandíj) címén megállapított összegnek a 30 százaléka, de legfeljebb hallgatónként az adóévben 60 ezer (tanulmányi hónaponként 6 ezer) forint, a befizetésről a hallgató és a befizető magánszemély nevére kiállított igazolás alapján annál a magánszemélynél, akinek a neve az igazoláson befizetőként szerepel. Az igazolást a felsőoktatási intézmény a befizetés évét követő év január 31-éig adja ki a hallgatónak az átvétel igazolása ellenében, feltéve, hogy a befizetésről kiállított, költségelszámolásra alkalmas bizonylaton, számlán az igazolás kiadásának tényét feltüntette.
(2) E § rendelkezésének alkalmazásában felsőoktatási intézmény hallgatójának minősül a felsőoktatási törvényben felsorolt felsőoktatási intézményben hitelesített iskolai rendszerű első alapképzésben résztvevő magánszemély.
(3) Az (1) bekezdésben említett levonási lehetőség a hallgató vagy a szülője (ideértve az örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülőt is) vagy a nagyszülője, vagy a házastársa, vagy a testvére közül azt illeti meg, akit a hallgató kérésére az (1) bekezdésben említett igazoláson befizetőként feltüntettek.
(4) A hallgató választhatja a befizetett tandíj kedvezményének elhalasztott igénybevételét a következők szerint.
a) Abban az esetben, ha a hallgató hallgatói jogviszonya fennállásának bármely évében a (3) bekezdésben felsorolt magánszemélyek egyike sem veszi igénybe az (1) bekezdésben meghatározott adókedvezményt, akkor a hallgató - a c) pontban megjelölt igazolás alapján - nyilvántarthatja az adóévben (adóévekben) befizetett tandíj összegét abból a célból, hogy a hallgatói jogviszonyának első ízben történő megszűnése évét követően a tandíjfizetés évére vonatkozó rendelkezések szerint egyébként igénybe vehető adókedvezményt legfeljebb öt egymás utáni évben tetszőleges elosztásban érvényesítse.
b)
c) A tandíj kedvezményének elhalasztását, valamint a kedvezmény összegét az (1) bekezdésben meghatározott igazolásra az azt kiállító felsőoktatási intézmény rájegyzi.''


Kicsit hosszú lett, dehát ez van.. :U

Jó Sulinetelést, emberek!

üdv: ponti_ak

(#47) Panther válasza Peat;) (#35) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Természetesen én sem azokra gondoltam, akiknek eszébe sem jut a számítógép, mert áram sincs a tanyán. (És amúgyis a disznókat kell megetetni.) Nekik egyszerűen nincs szükségük számítógépre, bármily olcsó is lenne az.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#48) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azok az emberek, akiknek 3,5M fölött van a bruttó éves jövedelmük, hogyan
vehetik igénybe a SeX et?

(#49) ngabor2 válasza joysefke (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3,4M és 4M között 100k-nként csökken 10000-rel a visszaigényelhető mennyiség. De cselesen van megoldva, mert ha a fizetésed 3,6M, veszel 40-ért, abból NEM igényelhetsz vissza, mivel ekkor 20e-rel kevesebbet kaphatsz vissza, épp azzal a 20-szal, amit vissza tudnál igényelni :U Egy ismerősömet szivatták így meg tavaly. Meglehetősen morcos volt...

(#50) joysefke válasza ngabor2 (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

4M től fölfele nem is lehet megoldani?

Max ismerőssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.